Борис Єльцин змушує Михайла
Горбачова прочитати список тих, хто
підтримував путч 1991.
Німецькі газети вмістили про Єльцина переважно похвальні статті. Впливова «Зюддойче Цайтунґ» називає його «вірним другом німців».
А британська газета, «Індепендент», пише, що «всупереч міфові, який культивували про нього деякі люди, Єльцин не був демократом у тому розумінні, як це бачать більшість людей. Не був він і принциповим поборником свободи слова і вільного ринку. Він був людиною серця, не глузду. Коли він прийшов до влади, він зробив те, що вважав правильним для Росії. І у важливих питаннях, наприклад, особистої свободи, він частіше був правий, аніж ні. Вбивши дракона радянського комунізму, він полишив ослаблену Росію саму вибиратися із кризи».
Вже згадана «Ґардіан» зауважує: «між іншим, Володимир Путін, який зобов’язаний своїм політичним злетом Єльцину, є повною протилежністю всьому, що Єльцин втілював, і критично висловлюється про роки його правління».
Прем’єр і Президент України можуть випередити Конституційний Суд?
А берлінська «Таґесшпіґель» пише у вівторок про те, що «у Києві множаться ознаки швидкого завершення боротьби за владу між президентом і прем’єром». Газета зауважує, що дострокові вибори, якщо вони відбудуться, найбільше загрожують третій людині в Україні – голові Верховної Ради Олександру Морозу, тому він, «хитрий політик», грає й надалі роль посередника між президентом і прем’єром. Але, на думку, «Таґесшпіґель», прем’єр і президент «можуть випередити» рішення Конституційного суду намаганням вирішити конфлікт самотужки.
Матеріали до теми:
Спроби оцінок спадщини Боріса Єльцина. Він був більше руйнівником чи творцем? Головна помилка – обрання наступником Путіна? Першого президента Росії Бориса Єльцина поховають у Москві на Новодівочому