Доповідачі Парламентської Асамблеї
Ради Європи з питань України Ганне
Северинсен і Ренате Вольвенд
“Демократія була б кращою, якби різні партії подивилися на політичні витоки проблем і намагалися вирішити ці політичні проблем у рамках конституційної законної системи”, - заявила доповідачка ПАРЄ з питань України.
Конституційна реформа – коріння нинішньої проблеми
Парламентська Асамблея вказала на те, що нинішня криза в Україні є результатом політичної реформи 2004 року. З цим повністю погоджується член української делегації ПАРЄ, депутат БЮТ Григорій Немиря.
Він вважає, що в резолюції зрозуміло, що нинішня криза є результатом поспішної, недовершеної конституційної політичної реформи 2004 року, яка готувалася і відбувалася без залучення громадян України.
“На нашу думку, це відповідає реальності і в цьому сенсі диссонує з позицією наших політичних опонентів, зокрема позицією Партії регіонів, на думку яких причиною політичної кризи став Указ Президента від 2 квітня”, - сказав Григорій Немиря.
Асамблея закликала політичні сили України негайно поновити роботу над покращенням Конституції України і іншим законодавством.
Імперативний мандат не виховає політичну лояльність
Водночас ПАРЄ заявила, що імперативний мандат є неприйнятним у демократичній державі. Доповідачка Ренате Вольвенд зокрема сказала, що “імперативний мандат є недемократичним засобом, за допомогою якого не можна виховати політичну лояльність”.
Резолюція також вказує на те, що 60 днів недостатньо для проведення дострокових виборів, як це передбачають нинішні положення – ці положення також не гарантують нормальних умов для вільних і чесних виборів.
Гілки влади зловживають правовою системою
Депутати ПАРЄ шкодують, що уряд не дотримався чинного нині Указу Президента про розпуск Верховної Ради і не виділив необхідних коштів для проведення нових виборів. Асамблея засудила той факт, що правовою системою України систематично зловживають інші гілки влади і що найвищі керівники не виконують рішення судів.
ПАРЄ наполягає на тому, що рішення Конституційного Суду України необхідно поважати, і якщо таке рішення щодо законності розпуску Верховної Ради буде ухвалене, його повинні виконати всі сторони.
Мороз: конфлікт локалізуємо, захищаючи Президента
Парламентська Асамблея Ради Європи підтвердила готовність допомогти Україні подолати нинішню кризу, однак нагадала, що від українських політичних лідерів залежить, як розв’язати проблеми. З цим солідарний гість асамблеї, голова Верховної Ради України Олександр Мороз:
“Я задоволений прийнятим рішенням, скажу, що ми будемо його дотримуватися. І хочу сказати, що ми конфлікт в Україні локалізуємо самі. В тому числі, захищаючи Президента від його помилок, які зроблені, оскільки це наш Президент. Крім того, в основу ми будемо брати Конституцію України, рішення Конституційного Суду. Користуючись нагодою, була тут інформація, запрошую вас на чемпіонат Європи з футболу в 12 році, коли буде все гаразд у нас і коли демократія утверджуватиметься і далі в Україні”,- сказав Мороз.
Матеріали до теми:
Все крутиться довкола Конституційного суду; Мішель Платіні: «Польща і Україна заслужили цей чемпіонат» (європейська преса) «…Верховна Рада буде неповноважною» — адвокат Сергій Власенко Мандатом по парламенту Опозиція закликає українців зібратися на «другий Майдан» Опозиція діє Янукович каже, що не боїться нових виборів і не виключає імпічменту Ющенка
• ПАРЄ: політичні лідери України здатні розв''язати конфлікт