Спостерігачі пов´язують це з приходом Ахметова до Верховної Ради та з прем’єрством близького до нього Віктора Януковича. Віктор Пінчук, чия корпорація «Інтерпайп» входить до десяти найбільших у світі учасників ринку труб, за рік збільшив свої статки теж більш, ніж удвічі – майже до трьох мільярдів доларів.
Зростання кількості мільярдерів, безперечно, позитивний факт для іміджу України
Так вважає директор Інституту реформ Юрій Змій. Втім, каже він, «білоґейтси» в Україні збагатились у ресурсно-сировинній сфері. А це, за словами експерта, тривожний сигнал для держави. На сировині та ресурсах довго не протримаєшся, у розвинутих країнах це давно зрозуміли і активізували свої зусилля на розвитку фондового ринку та інформаційних технологій. Товстосуми розвинутих країн нажили свої капітали переважно у цих сферах.
Юрій Змій стверджує: якщо так триватиме і надалі, і український уряд не перебудує національну економіку на сучасний глобалізований лад, цивілізований світ може надовго залишити Україну на узбіччі історії: «Необхідно робити глибинні висновки, які є ризики для подальшого продовження здійснення такої політики, оскільки світ глобалізується. Це ще один аргумент для формування стратегічного плану економічного розвитку країни».
У нинішньому списку багатіїв 946 осіб
Їхні загальні статки оцінюються у близько 3,5 трильйонів доларів. Перше місце, як і раніше, утримує глава компанії «Майкрософт» Білл Гейтс – 56 мільярдів доларів. У Росії віднині майже стільки ж мільярдерів, скільки у Німеччині, хоча за рівнем життя остання значно випереджає Росію. Індія за кількістю багатіїв випередила Японію. До нового списку мільярдерів входять представники 53 країн. Вперше у ньому з’явились представники Сербії та Румунії.
У «командному заліку» лідирують американці.