Солдати США прибувають до Іраку.
У кожному разі, Демократична партія налаштована рішуче і хоче, щоб Білий дім почув її голос, зрозумів її погляди на американську політику в Іраку.
Спікер Палати представників Ненсі Пелосі не лізе до кишені за словом: «Карт-бланш для політики Буша в Іраку закінчився. Ми повинні використовувати наші податкові долари для захисту нашого війська, для опіки нашими ветеранами та безпеки американського народу».
У п’ятницю відбудеться голосування. Резолюції Конґресу нікого ні до нічого не зобов’язують, але вони мають серйозну символічну вагу. Для президента Буша, який зараз не має ні переконливої підтримки республіканської партії в Конґресі, ні підтримки електорату, така резолюція була б просто сіллю на іракську рану.
Минулого тижня сенатори-республіканці, завдяки регламентному трюку, заблокували голосування подібної резолюції. У цій палаті законодавчого органу США Демократична партія має більшість в один мандат.
У резолюції Палати представників мовиться, що Конґрес «засуджує рішення Президента Буша відправити більше 20 тисяч додаткових солдатів до Іраку».
Конгресмени-демократи заявляють, що погодяться на додаткові 100 мільярдів (так, мільярдів доларів) для підтримки акцій в Афганістані та Іраку лише за певних умов. Серед тих умов і така: адміністрація не має права використати ці гроші для постійних баз в цих країнах.
Таким чином, конгресмени-демократи хочуть обмежити кількість солдатів в Іраку і далі тиснути на Білий Дім, щоб наступного року, нарешті, розпочати виводити американське військо з цієї країни.
Республіканці про це навіть не хочуть думати, оскільки вважають це відступом.
Говорить лідер республіканської меншини Палати представників Джон Байнер: «Чи ми справді віримо, що коли покинемо Ірак і залишимо цю країну в хаосі, то наші вороги просто складуть зброю і дадуть нам спокій? Світові лідери занадто довго реагували на тероризм відступами. Після 11 вересня це вже неможливо».
Немає одностайної думку про те, коли і як виводити американські підрозділи з Іраку. Дехто вважає, що занадто швидке виведення стане ще більшою загрозою для тих солдатів, які залишаться в Іраку.
Дебати тривають, а результати дізнаємось у п’ятницю.
Матеріали до теми:
Комітет сенату США проти стратегії Буша в Іраку. Союзники США підтримують новий план Джорджа Буша іракського врегулювання. Кількість американських військових в Іраку мають збільшити більш як на двадцять тисяч осіб. Нова стратегія США в Іраку – як її бачать американці?