Петро Вербицький |
© RadioSvoboda.Ua |
Вільям Тейлор закликав український уряд до проведення консультацій із сільгоспвиробниками та іншими фахівцями. Він наголосив, що прагнучи членства у СОТ, Україна мусить брати активну участь у світовій торгівлі, а не обмежувати свій експорт.
Прикрий виняток?
Натомість заступник міністра аграрної політики Петро Вербицький вважає, що підстав для занепокоєнь немає. Ситуацію на зерносховищах поблизу порту “Південний” він назвав сумним винятком, що стало наслідком “недбалості відповідальних за збереження зерна і відсутності на сховищах необхідного технологічного обладнання”. Він запевняє, що на інших подібних об’єктах в українських портах ситуація цілком нормальна.
Петро Вербицький: “Ми теж були сьогодні на цьому припортовому елеваторі, дивилися на умови зберігання зерна. Катастрофи жодної там немає, але умови зберігання не забезпечують його якість на тривалий час. Причин для
Зіпсоване зерно.
Коли скасують квоти, невідомо
Заступник міністра аграрної політики України не зміг відповісти на запитання журналістів про те, коли ж все-таки скасують обмеження на експорт зерна. Не зміг він спростувати і заяви американського посла про втрати України внаслідок запровадження цих обмежень на рівні 200 мільйонів доларів.
Петро Вербицький вважає обмеження на експорт не чим іншим як прагненням уряду “дбати про власну продовольчу безпеку і захистити українського споживача”.
Кабінет Міністрів запровадив спершу ліцензування експорту зерна, а пізніше – квотування, у жовтні минулого року. Такі рішення викликали невдоволення українських зернотрейдерів та західних компаній. Обмеження на вивезення зернових уряд пояснював необхідністю забезпечити внутрішній ринок.
Матеріали до теми:
Мінекономіки роздає ліцензії на експорт врожаю-2007.