Парк біля кінотеатру Флоренція.
Те, що на території парку Головне управління культури збирається збудувати театр, люди сприйняли неоднозначно. І дерев шкода, і культурного центру на Троєщині бракує:
– Театр? Я такої інформації не маю. – Та пусть строят. Вопросов нєт.
Столичний режисер Дмитро Богомазов має бути керівником театру на Троєщині. Він говорить, що сам дуже любить дерева, але ніхто вирубувати весь парк не збирається. А усі рослини, по можливістю, пересадять. Культурний центр, який планує Богомазов, буде європейського рівня, з двома сценами, драматичною студією та гуртожитком для регіональних акторів. Такого немає навіть у центрі Києва. Режисера дивує, що є люди, які проти театру, а сам він далеко не в захваті працювати на Троєщині.
Дмитро Богомазов: «Може ці люди ніколи до театру не ходили. Але якщо ви вирішили, що вам театр тут не потрібен, то чому ви вирішуєте за своїх дітей? Який у них вибір – спочатку гастроном, а потім у боулінг, або спочатку у боулінг, а потім в гастроном. Я не можу сказати, що я мріяв мати театр на Троєщині, я просто розумію, що я мушу. Тому що, якщо це частина міста, там же має бути щось, що до міста належить, крім «ларьочків» і гастрономів».
Є й ті, хто категорично проти
Голова Форуму порятунку Києва Віталій Черняховський категорично проти будівництва. Каже, що для театру на Троєщині можна знайти інше місце і не руйнувати парк. Навіть пропонує кілька ділянок. Те, що відведення нової землі займе знову кілька років, його не лякає. А також він не виключає можливості, що під виглядом театру збудують черговий торговий комплекс.
Владі Віталій Черняховський не вірить: «Все, що виходить від влади, це все зло, і оскільки ця ініціатива від влади, то всі розуміють, що це якийсь злий умисел, наша організація принципово проти будь-якої забудови – чи це торгово-розважальний центр, чи театр. Це все треба припиняти».
Доля театру залежить від самих мешканців Троєщини?
А Олексій Поліщук із Головного управління культури говорить, що театр на Троєщині залежить тільки від самих мешканців. Його можуть збудувати за рік-два, як ляльковий театр. Або взяти приклад з театру на Подолі, і отримувати дозвіл на будівництво упродовж 9 років.
Олексій Поліщук: «Зрозуміло, що без згоди проектування і будівництво на даній території не можливе. Може, буде прийняте рішення районом, або вже на рівні міста, про відведення іншої ділянки. Це призведе до відтягування будівництва. Ми все-таки сподіваємось, що нам вдасться переконати мешканців».
Переконувати мешканців головне управляння культури буде завтра, на громадських слуханнях. Тоді і мало б вирішитися, чи стане Троєщина культурним центром столиці.