Автор книги - Марина Соріна
Зламати стереотипи
Аспірантка Веронського університету Марина Соріна, покладаючись на 12-літній досвід життя в Італії, подає у своїй книжці зовсім інший образ молодої імігрантки з України, яких насправді більшість за кордоном. Просто телевізійна камера таких не бачить, а італійська преса про таких не розповідає.
Стосовно стереотипів, які панують в італійському суспільстві, авторка в інтерв’ю Радіо Свобода сказала: «Те, що людина може захотіти втекти або просто виїхати, бо їй хочеться змінити країну, і за цим не стоїть якийсь брутальний розрахунок — цього вони (італійці) просто не розуміють! Моє завдання — щоб вони самі себе запитали: чому власне ці жінки виїхали? Чи можливо, щоб усім їм потрібно було тільки „те саме“? А може, це ми , італійці, провокуємо їх на таку поведінку в деяких випадках? Можливо, це ми дивимося на жінок зі Сходу затьмареними очима?»
Життя іммігрантки як енциклопедія двох світів
В основі роману — реальна історія 20-літньої українки, яка змалку мріяла потрапити до Італії і на початку 1990-х років, утікаючи від пострадянських реалій, випадково таки дістається берегів омріяної країни. Героїня переживає різні труднощі, часом небезпечні , але з гідністю тримається в чужій країні, намагаючись влаштувати особисте життя.
Обкладинка книги «Хочу заміж за італійця»
Формула успіху — не в міні-спідниці
Цікаво, скільки ж таких італійців прочитає книжку, а не просто візьме її до рук через привабливу обкладинку, яка не зовсім правдиво передає зміст роману. Бо попри реальний сюжет італійські видавці таки відстояли свій стереотип: на тлі московської Червоної площі зображені жіночі ноги, ледь прикриті міні-спідницею.
Описавши особливості закордонного життя українок, авторка Марина Соріна вивела власну формулу успіху іммігрантки в Італії: «Перш за все, досконало оволодіти мовою. По-друге, не судити італійців, не порівнювати їхній стиль життя зі своїм, не вважати себе ні кращою, ні гіршою від них, а варто вивчати їхню сучасну культуру і традиції. Дуже важливо не боятися шукати своє нове місце тут. Якщо, окрім сімейних планів, були і мрії про роботу, їх можна реалізувати і тут також. Але при цьому не треба боятися почати все спочатку».