Експозиція в Етнографічному музею
Криму - кримські українці.
Експозиція в Етнографічному музею Криму - кримські татари. |
(© RadioSvoboda.Ua) |
Проте, кримські урядовці поки що до етнографічного туризму ставляться як до чогось нового і малозрозумілого, каже віце-прем’єр-міністр уряду автономії Євген Михайлов: “Для Криму ініціатива наших фахівців, для туризму, для екскурсійного показу – це, справді, нова тема, вона тільки починає розвиватися”, - за словами Євгена Михайлова, кримський уряд розглядає етнографічний туризм не стільки з точки зору розширення курортно-рекреаційних і туристичних можливостей регіону, скільки з політичної – як шлях пізняння етнічними групами один одного і досягнення таким чином політичної стабільності в автономії.
Не зовсім погоджується з цим Ренарт Саранаєв, власник старовинної кримськотатарської садиби у селі Багата Ущелина (Коклуз), яку він перетворив у маленький готель. Він каже, що не має відбою від туристів, як вітчизняних, так і іноземних – переважно західних. За його словами, лише мінарети, шурпа і хайтарма можуть стати для пересічного туриста тим, що дозволить йому відрізнити Крим від Сочі і зроблять кримські курорти привабливими для гостей. Ренарт Саранаєв: “Етнографічний туризм – це те, що має посісти місце номер один у сфері розвитку туристичних галузей у Криму”, - вважає Ренарт Саранаєв.
Заступник міністра курортів і туризму Криму Марина Слєсарєва погоджується, що відродження свого, кримського колориту – справді, справа прибуткова. І центральна та автономна влада мають його підтримувати. А учасники третьої міжнародної конференції «Культурно-етнографічний туризм у Криму», що протягом трьох днів проходитиме у Сімферополі, Бахчисараї та Євпаторії, планують не тільки обговорити традиції і перспективи розвитку цього напрямку в туристичній галузі автономії, але й збираються випрацювати свої рекомендації владним структурам Криму.