Стюарт Гензел
Росія займає в індексі 102 місце — серед країн, де використовуються змішані авторитарні і демократичні методи правління, і вона вже недалеко від країн із авторитарним правлінням.
Що стосується значної різниці в цьому індексі між високим рівнем виборчого процесу в Україні і значно нижчою політичною активністю, то Стюарт Гензел вважає: «Стосовно доволі високого рівня виборчого процесу в Україні, то це виглядає так завдяки президентським виборам 2004 року і останнім парламентським виборам в Україні. Ці вибори відповідали не лише найвищим стандартам у регіоні, але й узагалі високим міжнародним стандартам. А що стосується так званого показника політичної активності, то він не такий уже й поганий порівняно з країнами з більш високим рівнем демократії».
Україна має перспективи, які є не у всіх
Наприклад, рівень політичної активності за цим індексом в Україні і Великій Британії мало чим відрізняється. Так що це підтверджує слова Стюарта Гензела про перспективність українських демократичних процесів: «Я вважаю, що всі категорії цього індексу дуже важливі для України, і вона буде розвивати їх у правильному напрямку».
Автори цього індексу зробили й своєрідну заявку-прогноз на 2007 рік, де серед можливих позитивів побачили лише можливі успіхи громадянських прав і політичної практики в Гонконґу (КНР), а серед можливих негативів — подальший розвиток авторитаризму в Росії та Вірменії.
За рангами демократичного розвитку країни поділені на чотири великі групи: країни повної демократії, неповної демократії, змішаної системи правління і авторитарної системи. Найбільше у світі за цим індексом лондонських експертів є країн із авторитарним правлінням — 55; у них живе близько 40% населення світу. Найменше країн із повною демократією — 28, де живе лише 17% населення світу. Україна ж перебуває у другій за величиною групі країн — із неповною демократією.