Роджер Корнеберґ
Певним чином його робота є продовженням справи батька, Артура. На цьому наголосив сьогодні і нобелівський комітет, оголошуючи цьогорічну премію з хімії. Корнберґ-старший розкрив, як генетична інформація передається від однієї клітини в другу, коли клітини розмножуються.
Корнберґ-молодший натомість роз’яснює, як клітини беруть інформацію від генів і створюють протеїни, тобто білки. Ці відкриття є важливими для медицини, оскільки проблеми у цьому копіювальному процесі пов’язані з хворобами серця, онкологією та різними запаленнями.
Результати свого дослідження Роджер Корнберґ опублікував 5 років тому, після десятилітньої праці з клітинами дріжджів. Виявляється, вони дуже подібні до людських клітин.
Нобелівські успіхи й неуспіхи США
У цьому році американці завоювали всі нобелівські премії з природничих наук. Востаннє таке сталося 1983-го року.
Проте не везе американцям у царині літератури та миру. Премію миру здобули всього 19 американців, останнім був колишній президент Джіммі Картер. А літературною премією нагороджено лише 11 американських письменників.
Коли все залишається в родині
Ще одна цікава деталь навколо Нобеля – це сімейне здобуття цієї чи не найпрестижнішої у світі премії. Тут абсолютними рекордсменами є сім’я Марії Кюрі. Їх нагороджено аж 4 рази.
Вони залишаються єдиною родиною, де у двох поколіннях подружжя здобуло Нобелівську премію.
Матеріали по темі:
Знайомтесь: Орхан Памук, новий Нобелівський лауреат в галузі літератури.
Нобелівську премію з економіки отримав американець Едмунд Фелпс.
Нобелівську премію з медицини отримали американці Ендрю Фаєр і Крейґ Меллоу.
Нобелівська премія з фізики за випромінювання від початку Всесвіту.