Аудіозапис програми. Перший випуск:
Будь-яке затемнення, навіть те, яке ми не в змозі спостерігати, впливає на психіку людини. Воно ніби фіксує настрій, самопочуття на цей момент. І потім саме такий настрій домінуватиме до наступного затемнення - тобто до 2008-го року. Так вважає астролог Віктор Мішньов.
Сьогодні, справді, ризик “вийти з рівноваги” значно зростає, - підтверджує психолог Наталя Кухтіна. Так відбувається щоразу, коли у світі стається сонячне або місячне затемнення. Ці явища завжди впливають на емоційній та фізичний стан людини. Аби такий вплив звести нанівець, психолог радить бути обережнішими, діяти за принципом “тихіше їдеш – далі будеш”.
Аудіозапис програми. Другий випуск:
Історія рясніє багатьма прикладами містичного впливу сонячних затемнень на відомі події. Зокрема, героя знаменитого "Слова о полку Ігоревім” – князя Ігоря Святославовича - затемнення спіткало на початку походу проти половців – 1-го травня 1185-го року. В Іпатіївському літописі йдеться про те, що князь, подивившись на небо, побачив сонце, "яко місяць". Бояри відмовляли Ігоря від походу, але він не послухався. Зрештою військо князя розбили, а він опинився у полоні.
У наш же час сонячне затемнення може стати не лише певним знаком, прикметою, а й піар-технологією. Як це трапилося у Сербії, 7 років тому. Розповідає балканський кореспондент Радіо Свобода Михайло Рамач.
Аудіозапис програми. Третій випуск:
Хоча до Сонця люди завжди ставились із повагою - як до життєдайного символу, сприйняття його людством змінювалося разом зі світоглядом. Наприклад, у Стародавньому Єгипті бог Сонця Атон на певний період став єдиним, головним божеством. А вже у давніх греків, з їхньою моделлю світу, роль світила поступалася значенню Землі. Потім Микола Коперник реабілітував Сонце, як центр нашого всесвіту, однак коли вчені виявили, що всесвітів багато, а Сонце - одне з мільйонів, його стали сприймати інакше, констатує філософ Максим Стріха.
Аудіозапис програми. Четвертий випуск: