Історична ухвала
Його справді можна вважати історичним – на цьому наголосила й Анґела Меркель у своєму виступі. Вона ще раз повторила свої слова: «Ця місія бундесверу на Близькому сході відрізняється від інших, оскільки вона має історичний характер».
Уперше на Близький Схід вирушать німецькі солдати зі зброєю в руках. 2400 військовослужбовців патрулюватимуть на морському кордоні Лівану, щоби таким чином покласти край нелегальному постачанню зброї радикальній ісламській організації «Хезболла».
«За» і «проти»
Більшість німецьких політиків сподіваються, що місія ООН сприятиме встановленню миру в регіоні. Навіть велика частина «зелених» після тривалих дебатів та зважування всіх «за» і «проти» виступила за відрядження німецьких солдатів на Близький Схід.
Відхилила участь Німеччини у місії ООН лише більшість лібералів й усі представники Лівої партії. Критики участі бундесверу в операції, яка триватиме щонайменше до кінця серпня наступного року, звертають увагу на особливість ситуації, в якій перебуває Німеччина.
Лідер ліберальної Вільної демократичної партії Ґідо Вестервелле наголосив, що Німеччина не має бути нейтральною, коли йдеться про Ізраїль. «Але саме така нейтральність у разі конфлікту вимагатиметься від німецьких солдатів, якщо вони братимуть участь у місії ООН», – заявив політик.
Міністри оборони та закордонних справ Німеччини відкинули такі побоювання. Вони звернули увагу, що з проханням відрядити солдатів бундесверу до кризового регіону звернулися до Берліна і Ізраїль, і Ліван.
Важливе рішення
Це було одне з тих пленарних засідань, на яких обов’язкова присутність усіх депутатів Бундестаґу.
За хвилину до дев’ятої в залі з’явилася канцлер Німеччини Анґела Меркель. Міністр оборони Франц Йозеф Юнґ та глава зовнішньополітичного відомства Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр прийшли ще раніше. Не бракувало в залі й віце-канцлера Франца Мюнтеферінґа.
І на урядовій трибуні, і в депутатському секторі порожніх крісел практично не було.