Мертвий дельфін. Євпаторія. |
(© RadioSvoboda.Ua) |
"Третьою причиною я вважаю розвиток у деяких країнах колишнього радянського простору. Хорошими прикладами цього є "кольорові революції" 2003-го-2005-го років в Україні та Грузії, а також реакція на ці події з боку Росії. Яскравими прикладами є енергетична криза, що трапилася на початку року між Росією та Україною, а також торговельні санкції, які наклала Росія на Молдову і Грузію цього року. Тож, ці два фактори – зростання кількості орієнтованих на Захід адміністрацій на колишньому радянському просторі та російська дещо самовпевнена позиція щодо цих країн і є причиною, чому Євросоюз має діяти в цьому регіоні".
Він пропонує, щоб Брюссель підтримував у чорноморському регіоні реальні проекти – приміром, урізноманітнити поставки енергії до ЄС завдяки подовженню нафтопроводу Одеса-Броди до Польщі, полегшити митний контроль на кордонах ЄС для транспорту з країн Чорного моря, запобігати організованій злочинності. Фабріціо Тассінарі вважає, що Євросоюзу слід створити спеціальні фінансові фонди для проектів у галузі екології, енергетики, транспорту, безпеки та демократії, причому вкладати кошти повинен не тільки Брюссель, але й самі країни регіону Чорного моря.
Як Єврокомісія реагує на такі пропозиції науковця? Говорить представник Директорату Єврокомісії із зовнішніх відносин Янос Герман:
“Ми дуже уважно ставимося до досліджень на кшталт тих, котрі представив Фабріціо. Такі роботи відкривають нові можливості і, звичайно, допомагають нам замислитися над нашими власними діями у майбутньому”.