Суперечки на Майдані. 13.07.2006.
“Україна перебуває в жалюгідному стані, мені дуже шкода про це говорити. Країна сама робить складнішим для нас продовжувати зобов’язання перед нею. Ми обов’язково будемо це робити, це стратегічно важливо, це важливо і для українців. І я вірю, що український народ заслуговує на кращий уряд, ніж, очевидно, отримує зараз”.
Лідери Євросоюзу останнім часом дещо втратили ентузіазм щодо подальшого розширення. Це віддзеркалює настрої європейців, які побоюються, що вступ нових країн до ЄС створить проблеми на європейському ринку праці. Щодо України, так її Помаранчеву революцію багато хто в Європі бачив як перемогу демократії, нині ж європейські чиновники говорять про політичну кризу в країні і не дають оптимістичних прогнозів щодо вступу Києва до Євросоюзу. Міністр Туоміоя пообіцяв, що під час піврічного головування в ЄС Фінляндія проводитиме збалансовану політику сусідства з країнами Кавказу, Україною і Молдовою. За його словами, Євросоюз звертатиме найбільшу увагу на транспортні, екологічні проекти, зміцнюватиме кордони й розвиватиме енергетичну співпрацю з цими країнами. Фінський міністр нагадав, що нинішні дискусії про здатність ЄС приймати нові країни не повинні призвести до нових критеріїв, які слід виконати кандидатам у Євросоюз.
“Дебати щодо кордонів Європи можуть надіслати неправильний сигнал до тих країн-сусідів ЄС, де так звана європейська перспектива дуже допомагає стабільності і миру. Ми не повинні ставити це під загрозу”.