Доктор історичних наук Михайло Кирсенко до цієї думки екс-міністра закордонних справ додає заувагу щодо мотивації тих, хто виступив проти розвантаження американського судна.
“Це була допомога безкорислива, безкоштовна, цивільна допомога США Україні для будівництва певних об’єктів. Ті, хто відкидає, чи ті, хто блокує цю допомогу, виступають проти інтересів Україні, а, отже, служать якісь іншій державі. Якій державі? Неважко здогадатися, прочитавши те, якою мовою написані їх плакати. Тому я відрізняв би нещасних ошуканих людей від організаторів цієї провокації”.
Загалом феодосійський інцидент є лише одним складником ширшої проблеми, а саме стосунків України з НАТО та перспектив євроатлантичної інтеграції України. На думку Анатолія Зленка, курс держави у цьому напрямку має бути незмінним.
“Стратегічний курс нашої держави визначений. Це європейський і євроатлантичний, і, звичайно, треба продовжувати реалізовувати цей курс. Я сподіваюся, що відповіддю на всі протестні заходи, які відбуваються з боку, скажімо, лівих сил, може бути відповідь нашого Президента щодо можливості проведення референдуму, який має остаточно визначити можливість вступу чи не-вступу нашої країни в НАТО ”.
Водночас як зауважив з цього приводу пан Кирсенко, референдуму має передувати велика роз’яснювальна робота, як це було наприклад, у Польщі та Чехії. Адже на початку руху до НАТО населення цих країн у більшості виступало проти євроатлантичної інтеграції, а після проведених урядами інформаційних заходів змінило свою думку.
Матеріали по темі:
Проросійські активісти заблокували Феодосійський порт. (29.05.2006)
У Криму проросійські радикали вимагають заборонити українську мову. (24.05.2006)