Собуцький: Прем''єр-міністр України Юлiя Тимошенко на зустрічах у Франції заявила, що Кабінет Мiнiстрiв зацікавлений в об''єднанні підприємств авіабудування країни в єдину корпорацію, оскільки такий крок, безперечно, посилить можливості галузі. Юлія Тимошенко зазначила: “Дуже хотілося б, щоб усі підприємства літакобудування об''єдналися i створили дуже серйозну корпорацію, але без втрати свого статусу, без втрати економічної самостійності”.
Ідею створення авіакорпорації підтримує і багато українських експертів. Зокрема, директор Міжнародного інституту приватизації та інвестицій Олександр Рябченко сказав в інтерв’ю для Радіо Свобода:
“Є світова тенденція, коли створюються в межах однієї країни і так само у межах кількох країн гарні спільні концерни з виробництва авіаційної техніки і тільки вони можуть зараз успішно конкурувати в світі. Я вважаю, що ми так само повинні сконцентровувати свої зусилля”.
Водночас перспектива об’єднання в єдиний авіаорганізм влаштовує не всіх його потенційних учасників. Керівництво і трудові колективи АНТК ім. Антонова та "Авіанту" неодноразово заявляли про недоречність створення єдиної структури з розробки і виробництва літаків, оскільки, на їхню думку, це заблокує реалізацію проектів.
Саме через це, на думку аналітиків, була розгорнута кампанія з дискредитації Харківського авіазаводу, який з самого початку виступав за тісну кооперацію українських авіабудівників. Зокрема, керівництво заводу звинувачувалося в боргах із зарплати, перед бюджетом, у порушенні зобов''язань по міжнародному контракту. Проти заводу висунули позови про борги перед АНТК. У свою чергу трудовий колектив харків’ян у листі до колег закликав покласти край дискредитації української авіабудівної галузі. Експерти прогнозують, що швидше за все так і станеться після чітко заявленої вчора у Франції позиції прем’єр-міністром Юлією Тимошенко. За словами міністра промислової політики Володимира Шандри, авіаційна корпорація в країні може бути створена до кінця поточного року. До її складу мають увійти 5 найбільших авіапідприємств України, зокрема: Харківське державне авіаційне виробниче підприємство, держпідприємство "Авіаційний науково-технічний комплекс ім. О.Антонова", Київський державний авіаційний завод "Авіант" та Київський авіаремонтний завод.