МОН рекомендує школам не проводити останні дзвінки та випускні вечори
Міністерство освіти і науки рекомендує школам не проводити останні дзвінки та випускні вечори. Про це йдеться в листі до керівників департаментів освіти і науки й закладів середньої освіти.
«З метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) у 2019/2020 навчальному році пропонуємо не проводити масові заходи із залученням учасників освітнього процесу, у тому числі останні дзвінки та випускні вечори», – йдеться в листі.
При цьому оформлення свідоцтв про здобуття загальної середньої освіти, свідоцтв досягнень, табелів навчальних досягнень учнів має бути завершене не пізніше ніж 15 червня 2020 року.
Керівникам закладів загальної середньої освіти рекомендують розробити та затвердити графікі видачі випускникам дев’ятих класів свідоцтв про здобуття базової середньої освіти з урахуванням необхідності дотримання пртиепідеміологічних вимог.
В Одесі аналізи на COVID-19 перевіряють у пам’ятці архітектури поблизу вокзалу
5 квітня 2020 року Централізована вірусологічна лабораторія в місті Одесі відзначила своє тридцятиріччя. Тут проводили дослідження й діагностику різних інфекційних і вірусологічних захворювань, готувались до епідемій «свинячого грипу» і атипової пневмонії. У звичайний час найбільш популярні аналізи тут – це ВІЛ, ГРВІ, звичайні штами грипу. А зараз навантаження на лабораторію значно більше – саме тут проводять дослідження на коронавірусне захворювання COVID-19 для усіх мешканців Одеської області.
Дивіться фотогалерею
У Криму людям за 65 заборонили виходити з дому без спецперепустки
Російський парламент анексованого Криму запровадив додаткові обмеження і посилив відповідальність за порушення режиму самоізоляції на час пандемії коронавірусу. Серед нових правил ‒ заборона відвідувати кладовища за винятком проведення похорону, працювати на будівництвах вахтовим методом, а кримчанам, старшим за 65 років, тепер не можна виходити з дому без спецперепустки.
Більше про це читайте тут
Кількість діаностованих випадків інфікування коронавірусом на Львівщині
Станом на 16 квітня у Львівській області восьмеро людей померли від коронавірусу, у 166 людей підтверджений COVID-19. Серед інфікованих є кілька нацгвардійців із львівської військової частини.
«Є випадки захворювання у військовій частині, але вони контрольовані. Тобто, особи, які контактували – ізольовані. Військова частина перебуває під спостереженням військових медиків і наших. Сьогодні будь-хто може захворіти. Усі питання режимності об’єктів дотримані, і контактні особи встановлені і перебувають на самоізоляції», – наголосив Радіо Свобода виконувач обов’язків директора департаменту охорони здоров’я Львівської обласної державної адміністрації Андрій Васько.
В'їзд у Київ перекрили: міряють температуру
На основних дорожніх шляхах, які ведуть у Київ, проводять вимірювання температури автомобілістам і пасажирам. Таке рішення ухвалили в КМДА. З 13-ї години 16 квітня по 6-у ранку вівторка, 21 квітня, діятиме спеціальний режим в’їзду в столицю – після вимірювання температури. Виїзд – безперешкодний. Під час такого скринінгу на в’їзді у Київ із Житомирської траси в пасажирки виявили підвищену температуру, її забрали медпрацівники на тестування. Перевіряють авто, в яких троє і більше подорожніх, а також автомобілі, зареєстровані за межами Києва і області.
Орієнтовний прогноз піку захворюванності та смертності при збереженні карантину
Про прогноз «Схеми» розпитали Вікторію Задорожну, директорку Інституту епідеміології та інфекційних хвороб імені Громашевського Національної Академії медичних наук України.
Якщо буде зберігатися така ситуація, як зараз, заходи карантину будуть дотримуватися, і при цьому Великдень і травнені свята не вплинуть на порушення карантину, то пік захворюваності припаде на 2-5 травня.
– А пік летальності?
– А пік летальності на 3-8 травня.
– І який очікується пік летальності?
– Ну, на щастя, ці цифри невеликі, до 20.
– 20 людей в день? Під час піку летальності, правильно?
– Це під час піку, але я кажу знову, що це орієнтовні дані, бо ми не могли використати більш точні дані.
Ви розумієте, що наша статистика – це не точні цифри. Це залежить від того, чи всіх діагностували, чи всіх обстежили, чи всіх виявили, а насправді, ми не знаємо наскільки всіх виявили.
Більше читайте тут
Японський препарат проти COVID-19 тестуватимуть у Чехії
Японський препарат «Фавіпіравір» (Favipiravir) розпочнуть тестувати в Чехії. Як наголосив у твітері чеський міністр закордонних справ Томаш Петршічек, «дипломатичні переговори закінчилися, ліки вже в дорозі до Чеської Республіки. Разом із ними і надія для всіх хворих. Дякую Японії і нашим дипломатам, які над цим пильно працювали».
Прага-Чоп: українці в Чехії боролися за безкоштовний квиток до України
Попри перекриті кордони ЄС українці продовжують масово повертатися додому. Зокрема з Чехії до України вже більше 2 тижнів курсує автобус, який майже щодня доправляє людей з Праги до Чопу. Сьогодні ж зі столиці Чехії відправився перший безкоштовний автобус для тих, хто не в змозі заплатити за звичайний рейс. Частково оплатила поїздку одна з чеських компаній, яка займається оформленням робочих віз для українців у Чехії. Підтрималf таку ініціативу і компанія перевізник. Місця у перший безкоштовний автобус розігрувались онлайн напередодні. За словами організаторів у лотереї взяли участь кількасот українців. Тих, хто виграв безкоштовний квиток автобус довезе до кордону Угорщини та України. Далі люди муситимуть пішки перетнути кордон.
У експертному центрі МОЗ запустили сайт про застосування ліків при COVID-19
Державний експертний центр Міністерства охорони здоров’я України запустив інформаційний ресурс covid19.dec.gov.ua, що інформує про дію лікарських засобів, які застосовуються під час профілактики та лікування COVID-19.
«Через поширення коронавірусної інфекції усі країни мають однаковий виклик: брак доказової бази, результатів тривалих клінічних випробувань ліків, які застосовуються при лікуванні COVID-19. Наші експерти оперативно збирають і аналізують ті дані, які ми можемо отримати на сьогодні: з реальної лікарської практики різних країн, наукових статей, рекомендацій органів охорони здоров’я, проміжних висновків досліджень», – повідомила директорка Державного експертного центру МОЗ Тетяна Думенко.
Втрачені креслення на апарати ШВЛ: «Укроборонпром» проводить розслідування – «Схеми»
Державний концерн «Укроборонпром» проводить службове розслідування щодо втраченої конструкторської документації на апарати штучної вентиляції легень, які раніше виробляло держпідприємство «Київський державний завод «Буревісник». Водночас журналісти програми «Схеми: корупція в деталях» (спільний проєкт Радіо Свобода і телеканалу «UA:Перший») знайшли приватного виробника, який випускає схоже медичне обладнання, а його офіційний дилер стверджує, що для цього було куплене креслення – натомість у концерні про це нічого не знають.
У столиці Словаччини відкрили карантинне містечко для безхатченків
У словацькій столиці 16 квітня відкрили карантинне містечко для безпритульних людей. Як повідомляє мерія Братислави, головна мета – забезпечити охорону під час епідемії COVID-19 найбільш ризиковій соціальній групі – безхатченкам.
«Тим, що ми оберігаємо цю групу, ми захищаємо інших братиславців і громадське здоров’я з тим, щоб ця інфекція не поширювалась у місті», – зазначив мер словацької столиці Матуш Валла.
Наразі карантинне містечко може прийняти 50 людей. Як повідомляють словацькі ЗМІ, в Братиславі живе близько 4 тисяч людей без дому. Серед них досі не був зареєстрований жодний випадок інфікування коронавірусом. У разі потреби карантинне містечко в Братиславі зможе надати притулок 230 безхатченкам.
Карантин у Великій Британії продовжили ще на три тижні
У Великій Британії загальнонаціональний карантин, запроваджений через поширення коронавірусної інфекції, продовжений ще на три тижні.
Міністр охорони здоров’я Метт Генкок не виключив, що якщо обмеження зняти занадто рано, то це може призвести до різкого погіршення ситуації. Міністр закордонних справ Великої Британії Домінік Рааб заявив, що послаблення заходів завдасть шкоди як здоров’ю громадян, так і національній економіці.
Коронавірус: у Грузії заборонили користуватися приватними автомобілями
У Грузії посилили обмежувальні заходи, запроваджені через епідемію коронавірусу: від полудня 17 квітня в країні заборонено користуватися автомобілями й іншим приватним транспортом.
Заборона діятиме до 21 квітня, заявив речник уряду Іраклій Чіковані.
Обмеження не поширюється на вантажні транспортні засоби й автомобілі для доставки.
Чіковані заявив, що нові заходи запроваджують, щоб пом’якшити «активну стадію поширення вірусу», і через продовження «інтенсивного руху», попри обмеження. Він також спрогнозував значне збільшення кількості випадків COVID-19 у найближчі тижні й повторив заклик уряду до громадян залишатися вдома.
Крім того, з 17 квітня в Грузії набувають чинності ще два обмеження: всі мають носити маски у громадських будівлях, а також зачиняються кладовища.
Речник уряду попередив, що в разі, якщо громадяни Грузії не дотримуватимуться обмежень, влада може вдатися до «повного карантину».
За даними Університету Джонса Гопкінса, у Грузії коронавірусом заразилися 348 людей, три людини померли.
У країні до 10 травня діє надзвичайний стан. Він передбачає комендантську годину з 21:00 до 6:00. Залишаються відчиненими продуктові магазини й аптеки, решта крамниць, а також ресторани, кафе, заправки зачинені.
Станом на ранок 17 квітня в Україні лабораторно підтвердили 4662 випадки захворювання на коронавірус COVID-19: 125 людей померли, 246 – одужали. Загалом за добу було зафіксовано 501 новий випадок.
Трамп оголосив план завершення карантину: «крок за кроком»
Керуватимуть процесом губернатори штатів. Деякі штати зможуть відкритися швидше, ніж інші, бо не зазнали значного впливу коронавірусу.
За словами президента США Дональда Трампа, губернатори, які вважатимуть, що їхній регіон має залишитися закритим, зможуть вживати відповідних дій, а ті, хто захоче відкритися, отримають «свободу і вказівки для виконання цього завдання».
З плану стає зрозуміло, що повернення до нормального життя буде набагато більш тривалим процесом, ніж спочатку припускав сам Дональд Трамп, при цьому адміністрація попереджає, що деякі заходи з соціального дистанціювання, можливо, залишаться в силі до кінця 2020 року, щоб запобігти новому спалаху COVID-19, пише «Голос Америки».
У районах зі сприятливою ситуацією – за умови зниження темпів інфікування і масового тестування населення – почнеться триетапне поступове відкриття підприємств і шкіл. Кожна фаза триватиме не менше ніж 14 днів, щоб переконатися в тому, що ослаблення заходів не сприяє зростанню передачі вірусу.
На першому етапі план рекомендує суворе соціальне дистанціювання для всіх людей. Не рекомендуються масові зібрання більше ніж 10 осіб, не рекомендуються також поїздки, які не стосуються роботи і не мають екстреного характеру.
На другому етапі пропонують максимально збільшити соціальне дистанціювання там, де це можливо, і обмежити масові зібрання не більше ніж 50 людей. Поїздки на другому етапі можуть поновитися. Третій етап передбачає, що більшість американців повернуться до нормального життя, акцент при цьому робитиметься на своєчасне виявлення й ізолювання всіх нових випадків зараження.
Трамп зробив оголошення після виходу даних, які засвідчили, що минулого тижня ще 5,2 мільйона американських працівників подали прохання про допомогу по безробіттю. Раніше про таку допомогу попросили близько 17 мільйонів людей.
Деякі представники галузі охорони здоров’я, губернатори і керівники бізнесу попередили, що потрібно більше тестів і захисних засобів, перш ніж вони можуть почати скасовувати обмеження.
У США зафіксували майже 33 тисячі смертей і понад 667 тисяч підтверджених випадків коронавірусу, що є найвищим показником у світі, за даними університету Джонса Гопкінса.
Європейський інвестбанк створює фонд на 25 мільярдів для протидії наслідкам коронакризи
Група Європейського інвестиційного банку створює Європейський гарантійний фонд протидії COVID-19 на 25 мільярдів доларів – таке рішення ухвалила Рада директорів банку 16 квітня.
Таким чином керівництво установи підтримало рекомендацію Єврогрупи – групи міністрів фінансів країн зони євро – про долучення ЄІБ до спільного пакету заходів з протидії кризі.
«Фонд дасть Групі ЄІБ змогу розширити свою підтримку європейських компаній на додаткові 200 мільярдів євро – з фокусом на середній і малий бізнес. Гарантійний фонд передбачає внески від усіх 27 держав-членів ЄС і також буде відкритий до внесків від третіх сторін, наприклад, бюджету ЄС», – йдеться в заяві банку.
Фонд формально створять, щойно країни-члени ЄС, чиї внески дорівнюють щонайменше 60% капіталу ЄІБ, візьмуть на себе відповідні зобов’язання.
Президент Європейського інвестиційного банку Вернер Гойєр пояснив створення фонду необхідністю реагувати на пандемію.
«Міністри фінансів ЄС попросили нас діяти невідкладно, і саме це ми й робимо. Тепер ми дійсно можемо рухатися дуже швидко, працювати пліч-о-пліч з представниками окремих держав і ЄС і забезпечити підтримку для економіки там, де потреба в ній найбільша та найбільш нагальна», – цитує Гоєйра пресслужба ЄІБ.
Він додав, що відновлення Євросоюзу від економічної кризи, спричиненої пандемією коронавірусу SARS-CoV-19, має бути «швидким, «зеленим», таким, що підтримує кліматичні цілі ЄС, та допомогти Європі прогресувати в сферах інновацій, технологій та конкурентоспроможності».
Очікується, що фонд слугуватиме «захисним щитом» для європейських компаній, яким загрожує брак ліквідності і створить низку послуг, які відповідатимуть вимогам ринку та викликам, які створює криза.
МЗС: 152 українці лікуються від коронавірусу за кордоном, 49 – одужали
152 українці лікуються від коронавірусу за кордоном, йдеться в повідомленні на сторінці «Коронавірус у світі» Міністерства закордонних справ України у фейсбуці.
За цими даними, 49 українців одужали за кордоном, шестеро – померли.
Дані наведені станом на 20:00 16 квітня.
«Наймолодшому пацієнту з COVID-19 в Україні було 25 днів» – інфекціоніст
«Діти становлять 1-5% діагностованих випадків COVID-19 в світі».
«У світі летальних випадків серед дітей було описано близько 20. В Україні таких, на щастя, немає».
«В групі ризику – діти із діабетом, зайвою вагою і вродженими аномаліями легеневої системи чи серця».
«У дітей відповідь імунної системи на COVID-19 не є такою гіперактивною, тому, можливо, в них не так багато вкрай критичних випадків».
Ехо «Буревісника». У пошуках втрачених креслень до апаратів ШВЛ заводу-легенди
«Буревісник» – легендарний київський завод, який тривалий час був єдиним державним виробником апаратів штучної вентиляції легень (ШВЛ) в Україні. І його вироби були б надто потрібними державі зараз, коли в усьому світі вирує COVID-19, а ці апарати необхідні для підтримки життя хворих під час ускладнень.Та вже понад 10 років «Буревісник» не працює: нині колись стратегічне виробництво стоїть збанкрутіле й занедбане, а його конструкторська документація, як кажуть в «Укроборонпромі», на балансі якого перебуває завод, є частково втраченою. Водночас, дослідивши ринок апаратів ШВЛ, «Схеми» знайшли одного з українських виробників, який випускає медичне обладнання схоже на те, яке раніше виробляв «Буревісник». Як так трапилось? Чи могли креслення із державного заводу опинитися у приватних руках? І чи впорається тепер вже приватний сектор із державним замовленням, яке значно зросло в умовах пандемії коронавірусу? Розслідування Геогрія Шабаєва.
Facebook попереджатиме про фейки щодо коронавірусу
Facebook буде повідомляти користувачам, коли вони реагуватимуть (ставитимуть «лайк», ділитимуться чи коментуватимуть) на недостовірну інформацію стосовно нового коронавірусу.
Як повідомляє компанія, в такому разі соцмережа надсилатиме користувачам спеціальне повідомлення з посиланням на розділ сайту Всесвітньої організації охорони здоров’я, присвячений викриттю фейків про COVID-19.
Нововведення почне діяти в найближчі тижні.