Доступність посилання

ТОП новини

Коронавірус в Україні і світі. Живий блог

Епідемія коронавірусної інфекції, що розпочалася наприкінці 2019 року в Китаї, у січні 2020 року була оголошена ВООЗ надзвичайною ситуацією міжнародного значення у сфері охорони здоровʼя.

Захворювання COVID-19 спричинюється коронавірусом SARS-CoV-2, раніше відомим як 2019-nCoV, що належить до великої групи коронавірусів.

Після поширення епідемії на інші країни її було в березні 2020 року оголошено пандемією. Багато країн пішли на безпрецедентні карантинні заходи, що позначилися на світовій економіці та житті людей. Запроваджувалися локдауни та масковий режим, закривалися кордони, переривалося авіасполучення між країнами.

Радіо Свобода у цьому блозі – з початку виникнення коронавірусної небезпеки – публікує статистику, репортажі з лікарень, історії хворих, коментарі і рекомендації фахівців щодо протидії коронавірусній пандемії в Україні і світі.

За даними ВООЗ, жертвами захворювання від початку пандемії стали майже 20 мільйонів людей. Йдеться про всі смерті, повʼязані з інфекцією. За офіційними даними, інформацію про які збирав американський інститут Джонса Гопкінса, сама коронавірусна інфекція (без загострення супутніх захворювань) стала причиною смерті близько 7 мільйонів людей.

Масова вакцинація різко скоротила смертність і врешті зупинила пандемію.

В Україні перехворіло майже 5 мільйонів людей, понад 105 тисяч із них померли.

5 травня 2023 року Всесвітня організація охорони здоровʼя ухвалила рішення, що поширення коронавірусної інфекції типу COVID-19 вже не є надзвичайною ситуацією міжнародного значення.

Число виявлених випадків зараження COVID-19 в світі складає майже півтора мільйона

Лідером за кількістю інфікованих є США, майже 430 тисяч осіб інфікованих. За останню добу коронавірусною інфекцією в США заразилися майже 27 тисяч осіб, померли більш ніж 1800. Всього з початку епідемії померли майже 14 тисяч 700 пацієнтів.

Друге місце за рівнем захворюваності COVID-19 займає Іспанія. Там вірус виявлений більш ніж у 148 тисяч жителів, померли майже 15 тисяч людей.

На третьому місці перебуває Італія. Кількість хворих в країні складає близько 140 тисяч. Більш ніж 17 з половиною тисяч людей померли. Показник смертності від COVID-19 в Італії поки що найвищий в світі.

Коронавірус нового типу почав поширюватися в Китаї в грудні минулого року. У КНР, за офіційними даними, захворіли майже 82 тисячі осіб, понад три тисячі померли. Осередок епідемії виявився у китайському місті Ухань. Наприкінці січня він був закритий на карантин. Днями китайська влада оголосила про закінчення епідемії в місті і зняття обмежень на переміщення жителів.

Пандемія у Празі: вулиці фактично порожні

До кризи з коронавірусом столиця Чехії була одним із найпопулярніших туристичних напрямків у світі, а її вулиці були переповнені туристами. Зараз діє надзвичайний стан, кордони здебільшого закриті, і всі в країні зобов’язані публічно закривати обличчя захисною маскою. Кореспондент Радіо Свобода Еймос Чаппл зняв на відео вулиці Праги в час суворого карантину.

Чи зупинить тепла погода наступ коронавірусу? Пояснюємо

Вчені схиляються до того, що тепла погода матиме позитивний вплив – але далеко не вирішальний.

Ковток повітря: МОЗ стверджує, що апаратів ШВЛ не бракує, а волонтери продовжують шукати

Критична точка потреби хворих на коронавірусну інфекцію COVID в апаратах штучної вентиляції легень ще не пройдена, запевняє заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Тим не менш лікарні стараються запасатися обладнанням, готуючись до погіршення ситуації.

За словами волонтерів, ціни на апарати ШВЛ різко зросли, а вибір на ринку обмежений китайськими виробниками – і тих можна чекати по кілька місяців.

Карантин у Києві. Трансляція

В Україні четвертий день діють посилені заходи карантину через пандемію коронавірусу. Радіо Свобода в прямому ефірі покаже життя в Києві та Броварах в умовах нових обмежень.​

Двоє шведських велосипедистів через карантин застрягли у Львові

Два роки підготовки, звільнення з роботи і початок навколосвітньої мандрівки на велосипедах, яка мала тривати 4 роки. Однак епідемія коронавірусу зламала плани двох шведів. На карантині вони опинились у Львові. Але не журяться і вірять, що продовжать свій шлях на роверах із благодійною метою.

Із Валентином Лазаром і Семом Каларою зустрічаємось у старому районі Львова – на Клепарові. Майже місяць тут живуть шведські мандрівники в орендованій квартирі. Знайшли помешкання через інтернет дорогою з Польщі в Україну. За кілька годин до закриття українсько-польського кордону шведи встигли перетнути пункт пропуску.

В Україні зафіксували 224 нові випадки COVID-19 – МОЗ

224 нові випадки коронавірусної хвороби COVID-19 зафіксували в Україні 8 квітня, повідомив Центр громадського здоров’я МОЗ.

Загалом, за даними на ранок 9 квітня, в Україні підтвердили 1892 випадки коронавірусу. Найбільше – в Чернівецькій області (302), Києві (300) та на Івано-Франківщині (218). Жодного випадку не виявили в Миколаївській області.

При цьому 45 людей одужали, 57 – померли.

Стан прем’єра Британії поліпшується – міністр

Стан прем’єр-міністра Великої Британії Бориса Джонсона, який потрапив до реанімації через COVID-19, поліпшується, він може сидіти в ліжку і спілкуватися з медиками, повідомив міністр фінансів британського уряду Ріші Сунак 8 квітня.

«Прем’єр-міністр залишається у відділенні інтенсивної терапії, де його стан поліпшується», – сказав Сунак.

Військовий завод переобладнують для боротьби з коронавірусом

Маски безкоштовно! Легенда оборонки – військовий завод «Новатор» у Хмельницькому переобладнується і стає на захист країни від коронавірусу COVID-19. Замість радіолокаційних комплексів, навігаційної апаратури та засобів техзв’язку – тепер марлеві маски, респіратори та апарати штучної вентиляції легень.

МОЗ: 39 лабораторій проводять тести на COVID-19 в Україні

Тести на виявлення коронавірусної інфекції COVID-19 наразі роблять у 37 державних і двох приватних лабораторіях, повідомив виконувач обов’язків генерального директора Центру громадського здоров’я МОЗ Ігор Кузін.

«Зараз лабораторні дослідження вже проводять у 37 державних лабораторіях, плюс також були додані дві приватні лабораторії, які також мають змогу проводити дослідження на COVID-19. Приватні лабораторії забезпечують щоденне звітування як по підтверджених випадках, так і по тих результатах, які вони отримують упродовж своєї роботи», – сказав Кузін на брифінгу 9 квітня.

За його словами, інформацію від приватних лабораторій направляють до обласних лабораторних центрів Міністерства охорони здоров’я для того, щоб забезпечити повноцінне епідемічне розслідування.

У Львівській області кількість хворих на COVID-19 зросла майже вдвічі

На Львівщині підтверджений коронавірус в 61 людини, з них 25 – за останню добу.

У ніч на 9 квітня в інфекційній лікарні Львівської області померла 58-річна жінка, яка останні роки мала онкологічну хворобу. У неї підтверджений COVID-19. Вона стала третьою жертвою коронавірусу.

Також вночі в інфекційній лікарні помер 48-річний чоловік. Він потрапив до лікарні із пневмонією і підозрою на COVID-19. Остаточний діагноз наразі не встановили, повідомив Радіо Свобода заступник головного лікаря Львівської обласної інфекційної лікарні Ігор Берник.

Загалом у лікарні перебуває 87 людей, у 17 з них – коронавірус. Стан більшості задовільний, але 11 пацієнтів у важкому стані. Ще одна особа – у дуже важкому стані. Пацієнт перебуває на апараті штучної вентиляції легень.

На самоізоляції у Львівській області перебуває 356 осіб.

Директор СОТ попередив про можливе «глибоке економічне падіння» через пандемію коронавірусу

Генеральний директор Світової організації торгівлі Роберто Азеведо попередив 8 квітня, що економічні наслідки надзвичайної ситуації в сфері охорони здоров’я можуть призвести до «глибокого економічного падіння».

Світова торгівля, за його словами, може скоротитися в 2020 році на 13%, а за «критичного» сценарію – на 32%.

«Спад (економіки – ред.),найімовірніше, перевищить зниження, яке було зафіксоване під час світової фінансової кризи 2008-2009 років», – йдеться у презентованому 8 квітня Азаведо звіті СОТ.

Швидкість відновлення світової торгівлі наступного року залежатиме від тривалості пандемії і здатності країн застосовувати ефективні антикризові заходи, вважає Азаведо.

Понад 20,5 тисяч зразків дослідили на COVID-19 в Україні від початку тестування – МОЗ

Від початку проведення тестування на COVID-19 в Україні вже дослідили 20608 зразків, повідомив виконувач обов’язків генерального директора Центру громадського здоров’я МОЗ Ігор Кузін.

«Кількість підозр, які отримує ЦГЗ чи обласні лабораторні центри МОЗ, не дорівнює кількості досліджень. Досліджують зразки осіб, яким встановлена підозра, контактних і тих, хто одужав, для зняття діагнозу. Протягом доби було досліджено 2396 зразків, і загалом з початку проведення тестування вже досліджено 20608 зразків», – сказав Кузін.

За його словами, тестування проводять 37 державних лабораторій і дві приватні.

Кількість хворих на COVID-19 в Росії перевищила 10 тисяч

Про це повідомив оперативний штаб з боротьби із поширенням захворювання у Росії.

Згідно з повідомленням, за минулу добу померли 13 людей, всього кількість померлих на сьогодні складає 76 осіб, 698 одужали. За офіційними даними, медики провели понад мільйон тестів на виявлення коронавірусної інфекції.

Випадки коронавірусу зафіксували по всій Росії, крім Чукотки, Ненецького автономного округк, Тиви і Алтаю.

Мінцифри показало мапу порушення правил самоізоляції

Міністерство цифрової трансформації показало мапу порушень правил самоізоляції людьми, які повернулися з-за кордону.

«Що означають кольори на мапі? За допомогою аналізу великого обсягу даних були визначені населені пункти, у яких мешкають люди, що повернулись із-за кордону та найменше дотримувались карантину – найменше перебувають на самоізоляції протягом 14 днів після приїзду. Жовтогарячий – 50-200 людей не дотримувались карантину. Червоний – понад 200», – пояснив голова Мінцифри Михайло Федоров у Facebook.

При цьому у великих містах беруться дані на площі 500 на 500 метрів.

За його словами, відомство отримує від операторів мобільного зв'язку дані про більш ніж пів мільйона людей. Це абоненти, що повернулися до України звідти, де є епідемія, починаючи від 17 березня.

Він наголосив, що дані від мобільних операторів не містять жодної персональної інформації.

Мапу використовуватимуть для оцінки рівня дотримання карантину особами, що мають високий ризик бути носіями COVID-19 у різних містах, для оптимізації розміщення ресурсів у тих регіонах, де найгірший рівень дотримання, і для планування заходів безпеки та захисту здоров’я.

У Києво-Печерській лаврі зафіксовано 26 випадків захворювання на COVID-19 – Кличко

«За минулу добу кількість киян, що захворіли на коронавырус збільшилася майже втричі у порівнянні з попередніми днями, на 41 людину, з них двоє медиків. За добу, що минула, ще один випадок, на жаль, летальний. Загалом у Києві вже 335 підтверджених випадків захворювання на COVID-19. Серед тих, хто захворів (за минулу добу – ред.), 11 жінок віком від 26 до 71 року, дівчинка, якій пів року, та 29 чоловіків від 36 до 70 років. До лікарень столиці госпіталізували 6 пацієнтів, інші лікуються вдома, на самоізоляції, під контролем лікарів. Зазначу, що з випадків, зареєстрованих за минулу добу, 26 – у Києво-Печерській лаврі. Складно уявити, яким може бути подальший лвнцюг передачі інфекції», – сказав міський голова Києва Віталій Кличко.

Він заявив, що кілька разів зустрічався з керівниками всіх конфесій і говорив про дотримання обмежень. Мер Києва заявив, що переговори стосувалися того, аби служби проходили онлайн, під церквами не було масових зібрань, а також, щоб люди не збиралися великими групами не лише на найближчі пасхальні свята, а й на поминальні дні.

«Ще раз звертаюся до киян, залишайтеся на свята вдома, звернувся Кличко», – сказав Кличко.

Пів мільярда людей можуть опинитися у злиднях через коронавірус – Oxfam

Економічний спад, спричинений пандемією коронавірусу, може штовхнути у злидні ще пів мільярда людей, якщо не будуть вжиті термінові заходи допомоги країнам, що розвиваються, йдеться в дослідженні міжнародного об’єднання організацій із боротьби з бідністю Oxfam.

Агентство закликає світових лідерів домовитись про «Пакет економічного порятунку для всіх», щоб утримати на плаву бідні країни й громади. Новий звіт Oxfam оприлюднили 9 квітня, перед ключовими зустрічами Світового банку, Міжнародного валютного фонду (МВФ) і міністрів фінансів «Групи 20», запланованими на наступний тиждень.

Згідно зі звітом, 6-8% населення світу може опинитися у злиднях внаслідок впливу пандемії коронавірусу на економіки.

Це може відкинути боротьбу з бідністю на десятиліття, а в деяких регіонах, як, наприклад, Африка на південь від Сахари, Близький Схід і Північна Африка – і на 30 років. Більше ніж половина населення планети може жити в бідності після пандемії, наголошують автори дослідження.

Вони заявляють, що «Пакет економічного порятунку для всіх» дасть змогу бідним країнам надавати готівкові гранти тим, хто втратив свій дохід, і підтримувати вразливий малий бізнес.

Кличко обіцяє не вимикати гарячу воду в Києві під час карантину

«Щороку одразу після завершення опалювального сезону столичні служби та підприємства починають готуватися до наступного сезону. Проведення гідравлічних випробувань – це не забаганка міської влади. Це необхідність, вимога чинного законодавства. Але за моїм дорученням на період обмежень технічна підготовка до наступного сезону буде проводитися тільки на об’єктах, де не треба вимикати воду споживачам», – сказав мер Києва Віталій Кличко.

Він додав, що міська влада хоче змінити формат випробувань і зменшити час, коли в будинках немає води під час тестувань трубопроводів.

«Вода гаряча повинна бути. Якщо у вас відсутня вода, будь ласка, звертайтеся за телефоном 1551», – пропонує Кличко.

У Чорногорії затримали медичного працівника за звинуваченням в оприлюдненні списку імен людей, заражених новим коронавірусом

Прокуратура повідомила, що чоловіка затримали на 72 години в очікуванні подальшого розслідування справи.

Підозрюваний є співробітником відділу інформаційних технологій в медичному центрі столиці Чорногорії Подгориці. Його імені не називають. Чоловіка підозрюють у несанкціонованому зборі і використанні особистої інформації. Його, зокрема, звинувачують в тому, що він ділився даними про пацієнтів з COVID-19 із іншими людьми, які не уповноважені обробляти цю інформацію.

Із 3 квітня в соціальних мережах був поширений список із щонайменше 60-ма іменами людей, інфікованих коронавірусом, а також їхні ідентифікаційні номери і дані з датами народження.

Влада доручила провести розслідування, заявивши, що публікація імен інфікованих пацієнтів «порушує основні права людини». Громадські організації та опозиція в Чорногорії також засудили оприлюднення списку.

Прем’єр Іспанії заявив, що в країні досягнуто піку епідемії COVID-19

Педро Санчес зазначив, що невдовзі уряд почне пом’якшувати карантинні заходи, втім, поки він просить парламент продовжити карантин до 26 квітня.

Очільник іспанського уряду попередив, що повернення до нормального життя буде «поступовим».

Нині Іспанія є другою країною, яка найбільше постраждала від пандемії коронавірусу, після США. У країні виявили понад 148 тисяч випадків захворювання на COVID-19, померли 14 792 людини, одужали понад 48 тисяч.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG