Доступність посилання

ТОП новини

Коронавірус в Україні і світі. Живий блог

Епідемія коронавірусної інфекції, що розпочалася наприкінці 2019 року в Китаї, у січні 2020 року була оголошена ВООЗ надзвичайною ситуацією міжнародного значення у сфері охорони здоровʼя.

Захворювання COVID-19 спричинюється коронавірусом SARS-CoV-2, раніше відомим як 2019-nCoV, що належить до великої групи коронавірусів.

Після поширення епідемії на інші країни її було в березні 2020 року оголошено пандемією. Багато країн пішли на безпрецедентні карантинні заходи, що позначилися на світовій економіці та житті людей. Запроваджувалися локдауни та масковий режим, закривалися кордони, переривалося авіасполучення між країнами.

Радіо Свобода у цьому блозі – з початку виникнення коронавірусної небезпеки – публікує статистику, репортажі з лікарень, історії хворих, коментарі і рекомендації фахівців щодо протидії коронавірусній пандемії в Україні і світі.

За даними ВООЗ, жертвами захворювання від початку пандемії стали майже 20 мільйонів людей. Йдеться про всі смерті, повʼязані з інфекцією. За офіційними даними, інформацію про які збирав американський інститут Джонса Гопкінса, сама коронавірусна інфекція (без загострення супутніх захворювань) стала причиною смерті близько 7 мільйонів людей.

Масова вакцинація різко скоротила смертність і врешті зупинила пандемію.

В Україні перехворіло майже 5 мільйонів людей, понад 105 тисяч із них померли.

5 травня 2023 року Всесвітня організація охорони здоровʼя ухвалила рішення, що поширення коронавірусної інфекції типу COVID-19 вже не є надзвичайною ситуацією міжнародного значення.

МОЗ: завантаженість апаратів штучної вентиляції легень не перевищила критичних точок

«Ми відслідковуємо кількість вільних ШВЛів, які сьогодні є в закладах охорони здоров’я. Завантаженість ШВЛів навіть не перевищила сьогодні критичних точок. Тобто ми чітко знаємо кількість осіб, які перебувають з коронавірусною хворобою на ШВЛ. Також ми знаємо кількість апаратів штучної вентиляції легень, які готові для прийому хворих з коронавірусною хворобою», – повідомив заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко

За його словами, перша критична точка – це 50 відсотків завантаженості існуючих апаратів штучної вентиляції легень, які призначені для надання допомоги саме хворим з COVID-19. Ця точка не досягнута.

Наприкінці березня заступник голови МОЗ заявляв, що в Україні є понад 3 500 апаратів штучної вентиляції легень.

Кримська медицина не впорається з пандемією?

Кримська медицина не впорається з пандемією? Такі занепокоєння висловлює кримчанка, яка вже 10 років живе в Італії, в місті Болонья. До переїзду отримала диплом журналіста в Сімферополі. Більша частина її родини мешкає в Криму. Кримчанка розповідає, який нині в Італії режим карантину. Від початку пандемії коронавірусу Іспанія вперше випередила Італію за кількістю заражених COVID-19.

МОП: 81% працівників у світі страждають від кризи, спричиненої пандемією COVID-19

Пандемія COVID-19 має катастрофічний ефект на зайнятість і зарплати у світі, повідомляє Міжнародна організація праці у своєму новому звіті.

Більше ніж четверо з п'яти людей (81%) із загальної світової робочої сили в 3,3 мільярда на даний час зазнають впливу через повне чи часткове закриття робочих місць, йдеться у звіті.

МОП називає пандемію COVID-19 «найгіршою глобальною кризою з часів Другої світової війни».

Криза, пов'язана з пандемією, як очікують у МОП, призведе до скорочення 6,7% робочих годин у другій половині 2020 року, що еквівалентно 195 мільйонам працівників, зайнятих повний робочий день.

Значні скорочення очікують в Арабських країнах (8,1%, що дорівнює п'яти мільйонам працівників, зайнятих повний робочий день), Європі (7,8% чи 12 мільйонів працівників), Азії і Тихоокеанському регіоні (7,2%, 125 мільйонів працівників).

Значні втрати очікують у групах із різними доходами, але особливо постраждають країни з високим і середнім доходом (7%, 100 мільйонів працівників, зайнятих повний робочий день). За даними МОП, це значно перевищує наслідки кризи 2008-2009 років.

Програма «антивірус». Уряд Чехії запропонував рішення щодо проблеми безробіття

Мільйони людей по всьому світу через пандемію коронавірусу нині залишаються без роботи. Тим, кому пощастило більше, змушені пристосовуватися до нових умов та працювати дистанційно з дому. Однак не всі працедавці повністю забезпечують своїх працівників зарплатою. Дехто відправляє робітників у неоплачувану відпустку. Аби захистити людей від безробіття, деякі країни Європи, зокрема Чехія, ухвалюють спеціальні закони. Програма «антивірус», яку запустили чеські урядовці, покликана фінансово допомогти чеським працедавцям, щоб не вдаватись до звільнень. У розмові з Радіо Свобода заступник міністра праці та соціальних питань Мартіна Штєпанкова розповіла, як держава буде компенсувати компаніям виплачені кошти.

Українські ЗМІ на карантині різко втрачають доходи – Спілка журналістів

Згідно з дослідженням НСЖУ, 82% редакторів, переважна частина яких очолює приватні регіональні газети, онлайн-видання та ТРК, скаржаться на втрату рекламодавців через запровадження карантинних заходів та економічну кризу, викликану епідемією коронавірусу.

Редакції згортають реалізацію нових проєктів (52%) та скорочують обсяги медіавиробництва (44%). При цьому 9% ЗМІ призупинили свою діяльність на час карантину. У редакціях масово впроваджують заходи зі скорочення витрат на персонал – відбувається зменшення заробітних плат (20%), співробітники відправляються у безоплатні відпустки (15%) або починається скорочення працівників (6%).

П’ята частина опитаних засобів масової інформації (21%) нарікає на виникнення в березні заборгованості за оренду або комунальні платежі.

Через карантин 6% редакційних колективів продовжують працювати в офісах, 71% – і дистанційно, і в редакціях, 23% – повністю дистанційно.

Японія передасть Україні ліки, які можуть бути ефективними при лікуванні COVID-19

Японія безкоштовно передасть Україні лікарський препарат «Авіган», який може бути ефективним у лікуванні COVID-19.

Як повідомив у коментарі агенції «Укрінформ» посол Японії в Україні Такаші Кураї, «Авіган» – визнаний препарат для лікування грипу нового типу, але ефективність його використання для лікування коронавірусної інфекції COVID-19 поки що не підтверджена, тривають клінічні дослідження.

«Багато країн висловлюють до нього свій інтерес, оскільки є повідомлення про зменшення вірусного навантаження в результаті використання препарату і покращення симптомів у хворих», – сказав посол.

За його словами, Японія вирішила збільшити кількість клінічних досліджень «Авігану», надавши його іншим країнам.

За словами Кураї, передачу медикаментів здійснюватимуть через Управління ООН з обслуговування проєктів.

У Міністерстві охорони здоров'я України цю інформацію наразі не коментували. Радіо Свобода звернулося до МОЗ за коментарем.

Міністри країн ЄС не домовилися про план порятунку економіки в часи коронавірусу

«Після 16 [годин] дискусій ми наблизилися до угоди, але ми ще не там», – заявив президент Єврогрупи Маріо Центено у Twitter.

За його словами, обговорення продовжать 9 квітня.

Засідання Кабінету міністрів. Трансляція

Уряд має розглянути проєкт закону Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту населення від розповсюдження інфекційних хвороб. Крім того, Кабмін планує створити Раду з питань економічного розвитку.

Ухань виходить із карантину. В інше китайське місто коронавірус імпортують із Росії

Китайське місто Ухань, на яке припав перший у світі спалах коронавірусного захворювання, повертається до нормального життя після більш ніж двох місяців карантину. Водночас інше китайське місто тільки починає запроваджувати обмеження на тлі збільшення «імпортованих» випадків із сусідньої Росії. Ще один привід для занепокоєння – зростання безсимптомних випадків інфікування.

«Це виклик для вчителів»: в Україні стартувала загальнонаціональна онлайн-школа на період карантину

В Україні стартувала онлайн-школа для учнів п’ятих-одинадцятих класів. Відеоуроки з усіх предметів для відправлених на карантин дітей підготували 40 київських учителів. Транслювати записані заняття будуть одразу декілька загальнонаціональних телеканалів. Переглянути уроки можна також і в інтернеті.

Кількість розбоїв та крадіжок зменшилася в середньому на 35% у час карантину – поліція

«Ми проаналізували статистику за трьома позиціями: крадіжки, грабежі та розбої. В жодному з регіонів немає зростання за цими видами злочину, навпаки кількість знижується. Наприклад, в період з 11 березня по 4 квітня минулого року в цілому по країні було скоєно 25988 крадіжок. За аналогічний період цього року їх – 16926. На 34,9% менше. Грабунків було скоєно в минулому році 815, в цьому – 543. Тобто, їх кількість зменшилася на 33,4%. Щодо розбоїв ситуація виглядає так: минулоріч – 149, цьогоріч – 97. Як бачимо, теж є зниження на 34,9%», – повідомив заступник голови Національної поліції України Максим Цуцкірідзе.

Прем’єр: найімовірніше, карантин продовжать до травня

Найімовірніше, карантин продовжать до травня, повідомив прем’єр Денис Шмигаль під час засідання уряду.

«Ми не відступимо від того карантинного режиму, який запроваджено і триватиме до встановленого 24 квітня, і можливо, швидше за все, буде продовжено до початку травня», – сказав Шмигаль.

МОН: профтехи мають дистанційно провести атестацію випускників

Заклади профосвіти мають організувати дистанційне проведення атестації випускників, якщо державна кваліфікаційна атестація припадає на період карантину – таке роз’яснення Міністерство освіти і науки надало у листі 8 квітня.

«Зараз ми маємо ситуацію, коли велика частина учнів профтехзакладів чекає завершення карантину, щоб пройти кваліфікаційну атестацію й отримати диплом. Аби вони не втрачали час, ми просимо заклади провести атестації дистанційно і у такий спосіб перевірити знання та вміння випускників», – пояснив заступник міністра освіти і науки Петро Коржевський.

У листі також пояснюється, як провести атестацію випускників, для яких виробнича практика повністю або частково припала на період карантину, а перенести її у дистанційний формат не можна через особливість професії. МОН пропонує враховувати оцінки таких учнів із виробничого навчання, яке вони відпрацювали у закладі з майстрами.

У 15 росіян, які приїхали будувати Білоруську АЕС, виявили коронавірус

15 громадян Росії, які приїхали до міста Островець у Гродненській області Білорусі на будівництво Білоруської АЕС, госпіталізовані з коронавірусною інфекцією. Про це повідомило видання «Гродненська правда», а згодом підтвердив на онлайн-конференції міністр охорони здоров’я Білорусі Володимир Каранік.

За словами керівника МОЗ Білорусі, після прибуття на майданчик майбутньої атомної електростанції російські будівельники, як і інші співробітники, були відправлені на двотижневий карантин. Під час нього вони пройшли тестування на коронавірус, яке дало позитивний результат. На будівництві вони не працювали.

У Білорусі офіційно не оголошений карантин через коронавірус – працюють підприємства, не зупинений транспорт, відбуваються масові заходи. Президент Олександр Лукашенко називає інформацію про коронавірус «психозом».

Станом на ранок 8 квітня Міністерство охорони здоров’я повідомило про 1066 підтверджених випадків COVID-19 у Білорусі: на лікуванні перебувають 976 пацієнтів, 77 одужали, 13 померли.

КМДА розірвала договір на закупівлю 400 камер з функцією вимірювання температури тіла та розпізнавання облич за 64,9 мільйона гривень, повідомила система електронних закупівель Prozorro.

Комунальне підприємство «Інформатика», яке підпорядковується КМДА, провело закупівлю без тендеру в межах боротьби з COVID-19. Водночас такі камери не підпадають під перелік товарів для протидії коронавірусній хворобі, зазначають у Prozorro. Державна аудиторська служба підтвердила порушення.

Невдовзі на сторінці тендеру в Prozorro з’явилася інформація про розірвання договору. Оплат не було, тому всі кошти вдалося зберегти.

Карантин запровадили вчасно, пом’якшення раніше Великодня не буде – Зеленський

Керівництво України не бачить підстав для пом’якшення карантинних заходів, особливо з урахуванням Великодніх свят (тобто до 19 квітня – ред.), коли існує загроза скупчення людей. Про це йшлося 8 квітня на нараді під головуванням президента України Володимира Зеленського щодо боротьби з коронавірусом.

«Карантин – це те, що нас рятує. Завдяки тому, що ми запровадили його вчасно, поширення коронавірусу відбувається не так швидко. Ми бачимо, що багато українців відповідально ставляться до карантину, хоча це нелегко», – сказав Зеленський.

До того ж, не пом’якшувати карантинні заходи закликали у Всесвітній організації охорони здоров’я, повідомили в уряді.

Поліція розслідує порушення карантину мером Запоріжжя

Поліцією відкрито кримінальне провадження щодо ймовірного порушення мером Запоріжжя Володимиром Буряком вимог карантину.

Як повідомила Радіо Свобода керівниця відділу комунікації головного управління Національної поліції у Запорізькій області Катерина Людвік, ведеться розслідування за статтею 325 Кримінального кодексу України (порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням та масовим отруєнням). Наразі правоохоронцями встановлюються всі обставини події.

8 квітня працівники поліції та СБУ проводять перевірку дотримання вимог карантину автотранспортними підприємствами Запоріжжя, що надають послуги перевезення громадським транспортом.

Напередодні президент Володимира Зеленський у своєму відеозвернені розкритикував дії мера Запоріжжя, який вирішив не зупиняти рух маршруток і автобусів у місті з 6 квітня.

«У цей Песах не тільки єврейський народ, а й більшість людей світу перебуває на карантині» – головний рабин України

Моше Реувен Азман

«Мені здається, час Машіаха (Месії) не за горами. Із приходом Машіаха у світі настануть гармонія і справедливість, припиняться війни і буде матеріальний і духовний достаток».

Дніпропетровщина: у місті, де стався спалах коронавірусу, дезінфікуватимуть вулиці та масово тестуватимуть людей

У шахтарському місті Першотравенську на Дніпропетровщині, де стався спалах COVID-19, масово тестуватимуть людей. Про це повідомив голова облдержадміністрації Олександр Бондаренко.

За його даними, зараз в місті зафіксований 21 випадок, але наразі продовжують виявляти контактних осіб. У всіх них мають взяти тести, таким чином, сказав голова ОДА, будуть з’ясовані дані щодо ситуації із захворюваністю в місті.

Окрім того, у середу рятувальники зроблять «тотальну дезінфекцію» вулиць міста. Як дезінфектор використають розчин із гіпохлоритом натрію.

Посадовці міста та області також обирають місце обсервації людей, у яких підозрюють коронавірус.

Водночас в Дніпропетровській обласній раді уточнили, що пов’язують спалах інфекції в Першотравенську з зібранням вірян ХЦ «Нове покоління», на базі якої створений «Міжнародний біблійний коледж», до якого на навчання приїжджають люди з різних країн світу.

Український літак з гуманітарною допомогою вже приземлився в Італії – МВС

«П'ять тонн спеціальних санітайзерів вже сьогодні будуть використовувати медичні працівники. Віримо, що зовсім скоро вірус, який тримає в заручниках всю планету, відступить. А поки гуртуємося і допомагаємо один одному», – заявили в МВС.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG