У Слов’янську не всі усвідомлюють небезпеку
Київ і нові карантинні правила
Захист для медиків – потрібна річ
В Одесі не будуть виробляти апарати штучної вентиляції легень
Одеське підприємство ТОВ «Телекарт-прилад» не буде виробляти прилади штучної вентиляції легень, повідомили Радіо Свобода в пресслужбі підприємства.
Таке рішення у компанії пояснили тим, що підготовка до запуску такого виробництва займе багато часу.
«Ані комплектуючі, ані готові апарати ШВЛ недоступні для закупівлі. Написання програмної частини, розробка апаратної частини, клінічні випробування – все це займе тривалий час. Отже підприємство не зможе швидко вийти на результат», – повідомили в пресслужбі.
Раніше заступниця одеського міського голови Світлана Бедрега розповідала, що місцева влада вела перемови із підприємством про виробництво складної техніки в Одесі.
Одеська компанія «Телекарт Прилад» займається військовими розробками та виконує замовлення для української армії – радіотехнічне обладнання за стандартами НАТО (STANAG), мобільні пункти зв’язку, командно-штабні машини та інші цифрові продукти. Втім, медичної продукції в них немає.
За офіційною інформацією, станом на 6 квітня 2020 в міських лікарнях Одеси є 65 апаратів штучної вентиляції легень. Три тижні тому їх було 60, і представники міської влади говорили про плани закупити ще 50 одиниць цієї техніки.
У Генічеську підготували місце для обсервації громадян, які прибувають з анексованого Криму
У Генічеську Херсонської області підготували місце для обсервації громадян, які прибувають з анексованого Криму через КПВВ «Чонгар». Людей розміщуватимуть у гуртожитку Вищого професійного училища №17, повідомив проєкту Радіо Свобода Крим.Реалії голова Генічеської райдержадміністрації Андрій Онищенко. За його словами, в цьому місці можуть розмістити 30 осіб.
«Пропонуються два види обсервації: на безкоштовній основі – на базі навчального закладу, де ми можемо розмістити громадян. А також, якщо у людини є бажання розміститися в іншому місці, то їй пропонуються ті готелі, які згодні були взяти людей на обсервацію. Є перелік – кілька об’єктів, які на платній основі, де, можливо, кращі умови. Людина може вибрати – або там, або там», – повідомив Онищенко.
За його словами, станом на 15:00 6 квітня з КПВВ «Чонгар» ще нікого на обсервацію не направляли.
6 квітня на столичному Гідропарку відбулися сутички між відвідувачами, які намагались пройти на територію острова, та поліцією, яка заблокувала вхід через постанову КМУ у зв'язку з поширенням коронавірусу. З чого почався інцидент?
Як до нових обмежень ставляться у Фастові та Слов'янську?
І як виглядає потяг, який запустили спеціально для перевезення медиків?
Про це – у репортажі Радіо Свобода.
Українські прикордонники вийшли з самоізоляції після контакту з хворим на COVID-19 кримчанином
Десятеро українських прикордонників вийшли з самоізоляції після контакту з хворим на COVID-19 кримчанином, повідомив проєкту Радіо Свобода Крим.Реалії начальник пресслужби Херсонського прикордонного загону Держприкордонслужби України Іван Шевцов.
«На карантині перебували 10 осіб: 4 людини, які контактували в аеропорту «Херсон», і 6 осіб, які контактували або могли контактувати на контрольному пункті в'їзду-виїзду «Каланчак». Вони повернулися на службу після самоізоляції, почуваються добре», – повідомив Шевцов.
У МОЗ вирішили лише вранці надавати звіт про COVID-19 в Україні
Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я повідомив ввечері 6 квітня, що відмовляється від практики поширення даних про захворюваність через коронавірусну інфекцію щодня наприкінці доби.
«Оприлюднення даних щодо захворюваності на COVID-19 в Україні від Центру громадського здоров’я та Міністерства охорони здоров'я України відбуватиметься раз на добу щоранку о 9:30», – повіддомили у ЦГЗ.
Чому ухвалене таке рішення не повідомляється.
Британія: госпіталізований через COVID-19 прем’єр Джонсон перебуває у реанімації
Прем’єр-міністр Великої Британії Боріса Джонсона після госпіталізації з коронавірусною інфекцією помістили у реанімаційне відділення, повідомляє ВВС.
За повідомленнями, протягом сьогоднішнього дня стан Джонсона погіршився і лікарі вирішили перевели його до реанімаційного відділення лікарні.
Раніше сьогодні стало відомо, що Джонсона доправили до лікарні, щоб зробити додаткові тести через 10 днів після того, як у нього виявили коронавірус. В офісі прем’єр-міністра такий крок назвали запобіжним заходом.
Джонсон працював з дому з 27 березня, коли стало відомо, що він інфікувався.
Боротьба з коронавірусом: організації закликають зупинити боргові виплати бідних країн
Понад 100 глобальних та благодійних організацій закликають тимчасово скасувати виплати за боргами, щоб допомогти бідним країнам боротися із коронавірусом.
Заяву надіслали на адресу урядів країн G20, Міжнародного валютного фонду та Світового банку. У листі йдеться про низку заходів, щоб зупинити виплати за боргами у 2020 році та скорочувати боргові навантаження в наступні роки.
«Країни, що розвиваються, уражені безпрецедентним економічним шоком і в той же час мають негайну надзвичайну ситуацію в галузі охорони здоров’я», – заявила Сара-Джейн Кліфтон, директор Jubilee Debt Campaign.
Британська благодійна організація – одна із близько 140 підписантів звернення. Також ініціативу підтримали Oxfam та Save the Children.
Учасники кампанії закликають негайно скасувати боргові виплати для 69 бідних країн на термін до кінця року. У тому числі мова йде про приватних кредиторів. За оцінками підписантів, це дозволить звільнити понад 25 мільярдів доларів у цьому році та ще 50 мільярдів – у наступному, якщо послаблення продовжать.
МВФ уже виділив 50 мільярдів доларів на екстрене фінансування. Близького 80 країн уже звернулися за допомогою. Світовий банк, зі свого боку, затвердив пакет для реагування на COVID-19 на 14 мільярдів доларів.
Китай і Росія націлюються на світову аудиторію з пропагандою щодо COVID-19
Американський сенатор звинуватив Китай у «сміттєвій пропаганді» з приводу коронавірусу. Європейський союз заявляє, що його нібито «розпад через COVID-19 є в трендах у соціальних мережах». Китай і Росія націлені на світову аудиторію за допомогою повідомлень державних засобів масової інформації, в яких перебільшується надання ними допомоги іншим країнам, а також поширюють дезінформацію. (Відео CGNT, RFE/RL, AP, 1ТВ, ТВЦ, Reuters)
Карантин: що роблять власники житла із квартирантами, яким важко платити
На ринку оренди житла в Києві вже давно не було сезонності: ціни постійно повільно повзли в гору, незалежно від інших економічних передумов. Втім, пандемія і карантин внесли свою корекцію. Люди, які приїхали з регіонів, почали повертатися додому, а той клас, який працював у сфері послуг, торгівлі і бізнесу почав втрачати роботу і доходи.
Які є законні механізми, щоб не залишитися на вулиці і як із своїми квартирантами вчиняють власники житла в Україні?
Станом на ранок 7 квітня в Україні підтвердили 1462 випадки захворювання COVID-19: 45 людей померли, 28 людей вже одужали – ЦГЗ
«Протягом 6 квітня за результатами досліджень вірусологічної референс-лабораторії Центру громадського здоров’я України та обласних лабцентрів отримано 143 повідомлення про нові підтверджені випадки.
Загалом випадки підтверджено:
Вінницька обл. — 77 випадків;
Волинська обл. — 34 випадки (2 летальних);
Дніпропетровська обл. — 15 випадків;
Донецька обл. — 10 випадків (1 летальний);
Житомирська обл. — 11 випадків (2 летальних);
Закарпатська обл. — 38 випадків (2 летальних);
Запорізька обл. — 41 випадок;
Івано-Франківська область — 160 випадків (9 летальнихх;
м. Київ — 253 випадки (4 летальних);
Київська обл. — 97 випадків (5 летальних);
Кіровоградська обл. — 53 випадки (1 летальний);
Львівська обл. — 29 випадків;
Луганська обл. — 3 випадки;
Одеська обл. — 30 випадків;
Полтавська обл. — 12 випадків;
Рівненська обл. — 40 випадків (5 летальних);
Сумська обл. — 51 випадок (2 летальний);
Тернопільська обл. — 168 випадків (3 летальних);
Харківська обл. — 1 випадок;
Херсонська обл. — 13 випадків (1 летальний);
Хмельницька обл. — 10 випадків;
Черкаська обл. — 62 випадки (1 летальний);
Чернівецька обл. — 247 випадків (6 летальних);
Чернігівська обл. — 7 випадків (1 летальний).
Загалом діагноз підтверджено у 104 дітей, а особи віком від 30 до 69 років складають 74% від усіх пацієнтів з COVID-19.
Усього зафіксовано 45 летальних випадків від COVID-19 в Україні, з них 26 жінок та 19 чоловіків. Серед померлих частка людей віком від 50-ти років складає 85%.
Загалом 28 людей вже одужали — повторне лабораторне дослідження не виявило вірусу в організмі.
Протягом 6 квітня обласними лабораторними центрами та вірусологічною референс-лабораторією Центру досліджено 1409 зразків», – йдеться у повідомленні Центру громадського здоров'я.
Посилення карантину. День другий. Трансляція
В Україні другий день діють більш жорсткі карантинні правила. Радіо Свобода показує, як українці виконують нові вимоги.
В Україні можуть почати розгортати тимчасові госпіталі для боротьби з коронавірусом – МОЗ
«Такі ідеї є. Наразі в Міністерстві охорони здоров’я проходить погодження наказ МОЗ про розгортання тимчасових госпіталів для розміщення хворих з коронавірусною хворобою. Наша мета і наша пропозиція ці госпіталі розгортати для тих, у кого буде легкий перебіг хвороби, але в кого не буде можливості ізолюватися вдома у зв’язку з тими чи іншими причинами», – повідомив заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко.
За його словами, це дозволить більш якісно проводити нагляд за хворими з COVID-19: «І в разі необхідності транспортувати цих хворих до повноцінних закладів охорони здоров’я, де можна проводити реанімаційні заходи».
Прем’єра Британії не під’єднували до ШВЛ – міністр
Прем’єр-міністра Великої Британії Бориса Джонсона, в якого у березні діагностували коронавірусне захворювання COVID-19, не під’єднували до апарату штучної вентиляції легень, повідомив міністр Кабінету міністрів Британії Майкл Ґоув.
«Його не під'єднували до апарату штучної вентиляції легень, ні. Прем'єр-міністрові давали кисень, він перебуває, звісно, під ретельним наглядом», – сказав Ґоув 7 квітня.
За його словами, Джонсону надають «найкращий догляд» у лікарні святого Томаса у центрі Лондона, де 6 квітня ввечері його перевели до відділення інтенсивної терапії.
У Збройних силах зафіксована перша смерть від COVID-19
Про це повідомив Генеральний штаб Збройних сил: «На 07:00 7 квітня в Збройних силах зареєстровано 4 випадки захворювання на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS CoV 2, з них 1 летальний».
Померла жінка працювала в одній із військових частин в Івано-Франківській області. З 20 березня вона перебувала на амбулаторному лікуванні з діагнозом ГРЗ. 27 березня її стан погіршився, жінку госпіталізували до центральної районної лікарні в місті Надвірна, 30 березня її перевели до реанімаційного відділення, 6 квітня о 6:00 вона померла.
Діагноз COVID-19 у жінки підтвердили ввечері 6 квітня.
Київ може надати три тисячі місць для обсервації – Кличко
«Київ тепер може надати три тисячі місць для тих, хто буде проходити обсервацію. Хочу повідомити, що сьогодні 207 людей перебуває на двотижневій обсервації в столиці. Днями має прибути ще кілька літаків з українцями, що повертаються з-за кордону. Скільки серед них буде киян, нам інформацію поки не надали», – сказав мер Києва Віталій Кличко.
Коронавірус дає можливість закінчити війну на Донбасі – експосли США в Україні
Вільям Тейлор, Стівен Пайфер та Джон Гербст у статті для американського NPR пишуть: «Особливо під час пандемії, це божевілля – щоб підтримувані Росією сили та українці вбивали один одного. Агресії Кремля потрібно покласти край. Зараз всі країни повинні зосередитись на боротьбі з коронавірусом, а не зі своїми сусідами».
Ексдипломати переконані: Кремль опинився у скрутному становищі через коронавірус і нещодавнє падіння світових цін на нафту, тож США разом з союзниками могли б скористатися цією ситуацією і запропонувати Москві зняти з неї санкції в обмін на припинення «вторгнення Путіна» в Україну.
Ба більше, додають, на світ насувається глобальна економічна рецесія, яка нанесе ще більший удар по російській економіці: «Зараз Росії. як ніколи, потрібен перепочинок від санкцій».
«Пік епідемії ще попереду – як попереду нас іще найголовніше випробування, через яке ми маємо перейти: випробування на людяність.
З часу оголошення карантину люди загалом уже обрали свій спосіб поведінки. Хтось узявся допомагати людям немічним і похилого віку або ж послужити лікарям та медсестрам, які вийшли на головну лінію епідеміологічного фронту. Хтось купив та передав у лікарні унікальне обладнання. Попри те дехто поспішив цинічно збагатитися на експорті масок, яких бракує також і в Україні, чи на ввезенні й перепродажеві зіпсованого товару. Знайшлися і ті, які знаходять свій «героїзм» у цілковитому ігноруванні небезпеки, цим самим її активно наближаючи...
Наближення піку випробувань спонукає нас шукати шлях до людського серця, щоб укріпити його й віру, що ми впораємося з цим лихом. Бо якщо сьогодні ми ще зважуємо, вийти на вулицю чи ні, то завтра нам доведеться змиритись із тим, що когось із наших рідних поховають «дистанційно» без нашої участі. Італія пережила цей жах – і ніщо не свідчить, що нам його вдасться оминути...»