Доступність посилання

ТОП новини

Коронавірус в Україні і світі. Живий блог

Епідемія коронавірусної інфекції, що розпочалася наприкінці 2019 року в Китаї, у січні 2020 року була оголошена ВООЗ надзвичайною ситуацією міжнародного значення у сфері охорони здоровʼя.

Захворювання COVID-19 спричинюється коронавірусом SARS-CoV-2, раніше відомим як 2019-nCoV, що належить до великої групи коронавірусів.

Після поширення епідемії на інші країни її було в березні 2020 року оголошено пандемією. Багато країн пішли на безпрецедентні карантинні заходи, що позначилися на світовій економіці та житті людей. Запроваджувалися локдауни та масковий режим, закривалися кордони, переривалося авіасполучення між країнами.

Радіо Свобода у цьому блозі – з початку виникнення коронавірусної небезпеки – публікує статистику, репортажі з лікарень, історії хворих, коментарі і рекомендації фахівців щодо протидії коронавірусній пандемії в Україні і світі.

За даними ВООЗ, жертвами захворювання від початку пандемії стали майже 20 мільйонів людей. Йдеться про всі смерті, повʼязані з інфекцією. За офіційними даними, інформацію про які збирав американський інститут Джонса Гопкінса, сама коронавірусна інфекція (без загострення супутніх захворювань) стала причиною смерті близько 7 мільйонів людей.

Масова вакцинація різко скоротила смертність і врешті зупинила пандемію.

В Україні перехворіло майже 5 мільйонів людей, понад 105 тисяч із них померли.

5 травня 2023 року Всесвітня організація охорони здоровʼя ухвалила рішення, що поширення коронавірусної інфекції типу COVID-19 вже не є надзвичайною ситуацією міжнародного значення.

У США працівники Amazon та Instacart страйкують, вимагаючи посилити заходи безпеки через коронавірус

Працівники компанії Amazon та компанії Instacart, яка займається доставкою продуктів харчування, почали у США загальнодержавний страйк. Про це повідомляє «Голос Америки».

Страйкарі вимагають покращення заходів безпеки через коронавірус, адже їм доводиться виходити на роботу, поки переважна більшість жителів дотримуються правил ізоляції.

Обидві компанії оголосили, що мають намір найняти на роботу десятки тисяч нових співробітників, адже зараз онлайн торгівля та доставка продуктів досягли небувалих обсягів через карантин. Нинішні ж робітники стверджують, що керівництво компаній не роблять достатньо, щоб гарантувати їхню безпеку. Вони вимагають, зокрема, збільшення оплачуваних лікарняних.

Окрім того, працівники Amazon хочуть, щоб складські приміщення закривалися на довший час і проходили ретельну санітарну обробку, а співробітники Instacart вимагають дезінфекційні серветки, санітайзери та збільшення зарплатні у якості компенсації ризиків, які вони на себе беруть.

У компанії Amazon працює близько 800 тисяч людей, при цьому принаймні в 11 складах компанії були зафіксовані зараження коронавірусом. Керівництво стверджує, що вдається до значних кроків заради своїх працівників, зокрема пропонує необмежену неоплачувану відпустку тим, хто почувається некомфортно на роботі під час епідемії, а також тимчасово збільшила зарплатню робітникам на два долари за годину.

Керівництво Instacart обіцяє надати своїм працівникам більше санітайзерів та змінити настройки додатку таким чином, щоб працівники могли отримувати більші чайові.

Станом на 30 березня у Штатах підтверджено понад 159 тисяч випадків інфікування коронавірусом, майже 3 тисячі людей померли, 5 595 одужали.

Карантин: ситуація в Україні – трансляція

На території України продовжує діяти режим надзвичайної ситуації і карантин, запроваджений урядом до 24 квітня.

Радіо Свобода розповідає про ситуацію із захворюваністю на COVID-19 і дотримання карантинних заходів у столиці і регіонах – оперативну інформацію з Києва, Львова, Одеси, Харкова.

Кореспонденти Радіо Свобода також відвідають елітне селище Козин на Київщині, де через карантин поліція встановила блокпости.

Китай заявляє про поліпшення ситуації з COVID-19 усередині країни

Влада Китаю повідомила 31 березня про зростання числа нових підтверджених випадків коронавірусної інфекції, яке прийшло на зміну чотирьом дням зниження. Але Національна комісія з охорони здоров’я Китаю заявила, що всі 48 нових випадків 31 березня пов’язані з інфікованими мандрівниками, які прибули з-за кордону.

Комісія повідомила лише про одну нову смерть від COVID-19. Натомість місто Ухань та провінція Хубей, де спалахнула епідемія, знову повідомили про відсутність нових випадків захворювання, наблизивши місто до повного відновлення життєдіяльності.

Стеження з дронів, сканування облич, «електронна в’язниця». Як шукають і контролюють інфікованих у світі та Україні

У Китаї фото облич інфікованих людей вносять до спеціальної бази, за ними слідкують камери спостереження й дрони, а тих, які контактували з ними, знаходять за геолокацією смартфонів. У жителів міст Китаю при вході до публічних місць тепер сканують індивідуальні QR-коди – так влада збирає маршрути пересування конкретних громадян.

В Україні контакти інфікованих встановлюють медики, обдзвонювати людей допомагають поліцейські. Громадян, які повертаються з-за кордону, відправляють на добровільно-примусову двотижневу обсервацію. Тим часом в уряді заговорили про впровадження «електронної в’язниці» – так називають стеження за самоізольованими людьми через додаток у смартфоні.

11 тисяч українців за кордоном чекають повернення в Україну – МЗС

11 015 українців за кордоном зареєструвалися для повернення в Україну, повідомило ввечері 30 березня Міністерство закордонних справ.

За цими даними, 30 громадян України проходять лікування від COVID-19 в інших державах, вісім вже одужали. Чотири громадянки України померли за кордоном, повідомило МЗС.

В Україні станом на 10:00 31 березня підтвердили 549 випадків COVID-19 – ЦГЗ

Випадки підтверджено:

  • Вінницька обл. – 36 випадків;
  • Волинська обл. – 3 випадки;
  • Дніпропетровська обл. – 9 випадків;
  • Донецька обл. – 6 випадків;
  • Житомирська обл. – 5 (1 летальний) випадків;
  • Закарпатська обл. – 1 випадок;
  • Запорізька обл. – 13 випадків;
  • Івано-Франківська обл. – 45 (3 летальних) випадків;
  • Київ – 107 випадків;
  • Київська обл. – 52 випадки (2 летальних);
  • Кіровоградська обл. – 4 випадки;
  • Львівська обл. – 6 випадків;
  • Луганська обл. – 2 випадки;
  • Одеська обл. – 11 випадків;
  • Полтавська обл. – 1 випадок;
  • Рівненська обл. – 13 випадків (3 летальних);
  • Сумська обл. – 10 випадків (1 летальний);
  • Тернопільська обл. – 78 випадків (1 летальний);
  • Харківська обл. – 1 випадок;
  • Херсонська обл. – 1 випадок;
  • Хмельницька обл. – 3 випадки;
  • Черкаська обл. – 50 випадків;
  • Чернівецька обл. – 90 (2 летальний) випадків;
  • Чернігівська обл. – 2 випадки.

У Білорусі – перша смерть від коронавірусу

Як повідомила Радіо Свобода дружина актора театру імені Якуба Коласа у Вітебську Віктора Дашкевича Світлана, сьогодні 75-річний актор помер від пневмонії, раніше у нього виявили інфікування коронавірусом.

Дружина повідомила, що вони удвох з чоловіком лікувалися від пневмонії, а коли їм стало гірше, їх поклали в лікарню. Там аналіз чоловіка дав позитивний результат на коронавірус. Кілька днів він перебував у лікарні у тяжкому стані.

Вистави в театрі скасовані. За словами дружини Дашкевича, ще кілька акторів театру хворі на пневмонію.

3 січня акторові виповнилося 75 років.

США виділили Україні 1,2 млн доларів на боротьбу з коронавірусом

«Завдяки щойно оголошеному фінансуванню, USAID допоможе Україні зміцнити механізми лікувальної діяльності, аби звести до мінімуму ризик подальшої передачі вірусу, попередити й обмежити випадки інфікування у медзакладах, підготувати лабораторну мережу до широкомасштабного тестування на COVID-19, забезпечить проведення медіа-кампаній, які інформуватимуть українців про те, як запобігти розповсюдженню вірусу, а також допоможе підготувати групи швидкого реагування, які розглядатимуть випадки захворювання та відстежуватимуть контакти хворих», – повідомило Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).

У Росії за добу виявили стільки ж хворих на COVID-19, скільки в Україні за весь час епідемії

За добу в Росії зареєстровані 500 нових випадків коронавірусної інфекції COVID-19. Загальна кількість підтверджених випадків досягло 2337, повідомляють російські інформагенції.

Найбільше нових випадків хвороби виявлено в Москві – 387 за добу, в Санкт-Петербурзі – 48.

Число померлих зросло на вісім людей, до 17. Одужала 121 людина (за останню добу – 55).

У Києві усіх хворих із пневмонією тестуватимуть на COVID-19 – Кличко

«Ми почали тестувати всіх пацієнтів із діагнозом «запалення легенів». Бо в багатьох випадках ускладненням перенесеного захворювання є саме враження легенів», – заявив 31 березня міський голова Віталій Кличко.

За офіційними даними, 107 людей у Києві мають підтверджений діагноз захворювання на COVID-19.

МОЗ оновив алгоритми стаціонарного лікування пацієнтів з COVID-19

Як повідомляє пресслужба МОЗ, стаціонарне лікування має обов’язково надаватися:

  • хворим з підозрою/підтвердженим COVID-19 у середньому й тяжкому стані, а також при ознаках пневмонії або дихальної недостатності;
  • пацієнтам, незалежно від тяжкості стану, які належать до групи ризику розвитку ускладнень. До цієї групи ризику відносяться пацієнти з тяжким перебігом артеріальної гіпертензії, декомпенсованим цукровим діабетом, з імуносупресивними станами, тяжкою хронічною патологією дихальної та серцево-судинної систем, нирковою недостатністю, аутоімунними захворюваннями, тяжкими алергічними хворобами, цереброваскулярними захворюваннями в стадії декомпенсації, онкологічними захворюваннями.

Згідно з оновленими стандартами, після прибуття пацієнта до закладу охорони здоров’я проводиться медичне сортування: за тяжкістю захворювання, необхідністю починати заходи медичної допомоги та наявністю ТГРС (тяжкого гострого респіраторного синдрому), пов'язаного з COVID-19.

Вагітні жінки з підозрою на COVID-19 мають бути госпіталізовані у спеціалізований стаціонар, уся терапія має проводитися з урахуванням стандартів ведення вагітності.

Лікарям у столиці за боротьбу з COVID-19 виділять доплату у 5-10 тисяч гривень – влада

«На позачерговому засіданні Київрада збільшила фінансування медичних закладів в умовах боротьби з COVID-19. На доплати столичним медикам виділили майже 894 мільйони гривень. Йдеться про всі медзаклади другої ланки охорони здоров’я. Особливу увагу і додаткове фінансування отримають медичні працівники, що працюють і працюватимуть із хворими на коронавірус», – мер Києва Віталій Кличко, додавши, що доплата лікарям інфекційних відділень, де приймають людей з коронавірусом, становитиме приблизно від 5 до 10 тисяч гривень.

У Бельгії померла 12-річна дівчинка, хвора на COVID-19

Про це повідомляє AFP з посиланням на бельгійських медиків 31 березня.

Загибель у такому молодому віці «є дуже рідкісною ситуацією», заявив речник уряду з медичних питань Емманюель Андре, додавши, що ця смерть «шокувала». У дівчинки за три дні до смерті була лихоманка, повідомив інший речник Стівен ван Гухт. Жодних інших подробиць у повідомленнях не наводиться, зокрема, немає даних, чи були в померлої інші проблеми зі здоров’ям.

Це перша смерть дитини внаслідок коронавірусної інфекції в Бельгії. За офіційними даними, зараз у цій країні зафіксовано 705 смертей через COVID-19.

Минулого тижня Франція повідомила про смерть від коронавірусної інфекції 16-річної дівчинки в передмісті Парижа.

В Україні для обсервації прибулих з-за кордону готовий 61 заклад – ОП

В Україні вже готовий 61 заклад для обсервації українців, які прибувають з-за кордону, повідомляє Офіс президента. За повідомленням, про це йшлося на селекторній нараді президента Володимира Зеленського з представниками уряду і державних відомств, залучених до запобігання поширенню коронавірусної хвороби COVID-19.

«Усі пункти мають бути перевірені, там повинні бути необхідні умови для ізоляції й обов’язково – для комфортного проживання», – сказав Зеленський.

Секретар координаційної ради з протидії поширенню COVID-19 Кирило Тимошенко заявив, що в ці об’єкти – готелі й санаторії – направили окуляри, костюми і маски для захисту людей.

Із квітня медикам збільшать оплату праці – Шмигаль

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що з квітня медикам збільшать оплату праці, повідомляє пресслужба президента України 31 березня за підсумками щоденної селекторної нараді Володимира Зеленського з представниками уряду та державних відомств, які залучені до запобігання поширенню коронавірусної хвороби.

«Нам ніколи чекати, медики вже працюють на передовій, і оплата їхньої праці має бути відповідною вже зараз, а не через тиждень чи через місяць», – зазначив Зеленський.

Шмигаль повідомив, що підвищення оплати праці медиків, як і індексація пенсій, розпочнеться з квітня. Про які конкретно суми йдеться, голова уряду не уточнив.

Британія, Франція та Німеччина застосували спецмеханізм, щоб відправити медикаменти Ірану

Великобританія, Франція і Німеччина вперше використали спеціальний торговий механізм для відправки медикаментів до Ірану, щоб порушити санкції США проти Тегерана.

МЗС Німеччини заявило 31 березня, що три країни скористалися для поставок механізмом Instex, створеним більш ніж рік тому, аби дозволити торгівлю гуманітарними товарами з Іраном на законних підставах.

«Франція, Німеччина і Велика Британія підтверджують, що завдяки Instex успішно реалізовано першу угоду, що полегшило експорт медичних товарів з Європи до Ірану. Ці товари зараз перебувають в Ірані», – йдеться в повідомленні уряду Німеччини.

Іранська влада заявляє, що політика і санкції Вашингтона перешкоджають можливостям Тегерана впоратися з пандемією коронавірусу.

На сьогодні в Ірані, за даними влади, підтверджено 3111 нових випадків COVID-19 з-поміж 44 606 випадків загалом, померли 2898 людини.

Іран входить в число країн, які найбільше постраждали від коронавірусу. Експерти скептично ставляться до точності офіційних даних від уряду, який контролює ЗМІ в країні.

Держдума Росії підтримала закон, що дозволить запровадити режим надзвичайної ситуації

Держдума Росії ухвалила відразу в трьох читаннях законопроєкти про покарання за порушення карантину і поширення неправдивих повідомлень про коронавірус.

Документи передбачають можливість прем'єр-міністра Михайла Мішустіна оголосити режим надзвичайної ситуації в країні, де за останню добу кількість зареєстрованих випадків захворювання на COVID-19 зросла на 27%.

Максимальним покаранням за порушення карантину будуть сім років позбавлення волі. За поширення фейків – до п’яти років. Максимальне покарання за статтею про порушення карантину передбачено в разі, якщо від наслідків порушення загинули люди.

Новий голова МОЗ назвав пріоритети: боротьба з коронавірусом і завершення медреформи

Новопризначений міністр охорони здоров’я України Максим Степанов назвав пріоритетами у своїй діяльності боротьбу з коронавірусом і завершення медичної реформи. Як повідомляє пресслужба МОЗ, про це він заявив 31 березня під час знайомства з колективом міністерства.

«Попереду чимало роботи. Перший пріоритет – боротьба з коронавірусом. Я не хочу нікого ні в чому звинувачувати, але є певна втрата часу з погляду підготовки до пандемії. Ми більше не можемо собі дозволити гаяти час. Тому вкрай важливо зараз налагодити комунікацію із закладами охорони здоров’я на місцях. Другий пріоритет – медична реформа. Я вважаю, що цілком можливо провести зміни таким чином, щоб реформою залишилися задоволені як пацієнти, так і лікарі усіх рівнів», – цитує Степанова МОЗ.

«Всеукраїнська школа онлайн» із 6 квітня: стало відомо, як і коли траслюватимуть уроки для школярів

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що з 6 квітня для школярів 5-11 класів розпочинається проєкт «Всеукраїнська школа онлайн».

«40 педагогів з Києва на час карантину фактично стануть учителями для всієї України. Школярі з п’ятого по одинадцятий клас зможуть дистанційно вивчати 11 предметів», – повідомив Зеленський.

Щоранку, о 10:00, з понеділка до п’ятниці уроки транслюватимуть українські телеканали:

• 5-й клас – ПлюсПлюс та 112 Україна;
• 6-й клас – ZOOM та NewsOne;
• 7-й клас – ZIK;
• 8-й клас – Індиго та УНІАН;
• 9-й клас – Рада та UA: Культура;
• 10-й клас – UA: Перший;
• 11-й клас – М1.

Івано-Франківськ має намір обмежити в’їзд у місто з 2 квітня – міський голова

Влада Івано-Франківська оголосила про намір обмежити в’їзд у місто з 2 квітня. Про це міський голова Руслан Марцінків сказав 31 березня на засіданні міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки.

«Організувати й забезпечити в установленому законом порядку функціонування і роботу контрольно-пропускних пунктів на в’їзд на територію Івано-Франківська, зокрема, забезпечивши обов'язковий температурний скринінг і введення обмеженого проїзду в місто з 00:00 години 2 квітня, тобто з четверга», – сказав Марцинків.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG