МОЗ: за ніч в Україні – п’ять нових випадків COVID-19, один летальний
Станом на ранок в Україні зафіксовано 480 випадків коронавірусного захворювання COVID-19, з них 11 летальних, повідомляє МОЗ.
«За даними ЦГЗ, станом на 10:00 30 березня в Україні 480 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 11 летальних, 6 пацієнтів одужало. За добу було зафіксовано 62 нових випадки», – йдеться в заяві МОЗ.
Понад 144, 5 тисячі українців повернулися з-за кордону – МЗС
«Станом на 21:00 29 березня: 144 698 громадян вже повернулись в Україну за сприяння дипломатичних установ», – йдеться в повідомленні.
За даними МЗС, 174 громадян України перебувають на карантині за кордоном, 27 – проходять лікування, вісім – одужали. Чотири українки померли за кордоном, повідомили в МЗС.
Випадків COVID-19 у ЗСУ не зареєстровано – Міноборони
У Збройних силах України випадків інфікування коронавірусом серед військовослужбовців на ранок 30 березня не зареєстровано, повідомляє пресслужба Міністерства оборони.
«На ізоляції (в тому числі самоізоляція) перебуває 164 особи. Кількість військовослужбовців, у яких закінчується ізоляція у найближчі чотири доби – 55 осіб», – йдеться в повідомленні.
Україна чекає ще 100 тисяч тестів для перевірки на COVID-19 – Ляшко
30 березня Україна очікує ще 100 тисяч тестів для діагностики шляхом полімеразної-ланцюгової реакції, заявив на брифінгу заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко. При цьому, додав він, наразі немає можливості проводити ПЛР-дослідження в усіх областях.
«Сьогодні очікується поставка ще 100 тисяч тестів для ПЦР-діагностики, і в подальшому очікується близько 20 тисяч наборів, які дозволять провести 2 мільйони досліджень для ПЛР-діагностики. Чи у всіх областях? Ні, ми сьогодні бачимо, що деякі області не можуть проводити дослідження, але до кінця тижня до нас приїде 12 нових ампліфікаторів для ПЛР-діагностики, які будуть розподілені по тих регіонах, де сьогодні застаріле обладнання або відсутня можливість проведення тестування, щоб забезпечити покриття в усіх областях», – заявив він.
За словами Ляшка, МОЗ також залучає додаткові лабораторії для досліджень.
«Ми долучаємо до проведення досліджень три пересувні ПЛР-лабораторії, які є в розпорядженні Міністерства оборони, плюс ми долучаємо до цих досліджень приватні лабораторії. Вчора буквально в Києві була зустріч із великою мережею приватних лабораторій, яка готова забрати собі низку досліджень і проводити їх безкоштовно, але на реактивах і ПЛР-системах, які надасть держава. Плюс ми плануємо забезпечити мобільні пункти для забору зразків для ПЛР-досліджень, тому стратегія тестування існує», – запевнив він.
Ляшко: 21% хворих на COVID-19 в Україні – люди від 30 до 39 років
Відсоток людей від 30 до 39 років серед хворих на коронавірусну інфекцію COVID-19 в Україні приблизно дорівнює відсотку хворих передпенсійного віку – такі дані озвучив на брифінгу 30 березня заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко.
З його слів, сукупно понад 60% хворих – молодші за 60 років.
«Якщо ми подивимося по віковій групі, то у відсотковому співвідношенні серед захворілих 22% – це люди віком від 50 до 59 років, 21% – це люди віком від 30 до 39 років і 20% – люди від 40 до 49 років. Більше в Україні наразі хворіють, за офіційною статистикою, жінки – 52%, чоловіків 48%», – сказав Ляшко.
Він також зазначив, що найбільше випадків зафіксовано в Києві – 102 людини.
Літні люди та люди з супутніми захворюваннями від початку поширення коронавірусної хвороби вважалися основними групами ризику. Водночаc, наприклад, другою померлою від захворювання в Україні стала 33-річна жінка.
Уряд збільшив бюджет Фонду соцстрахування для підтримки тих, хто втратив роботу
Кабінет міністрів України збільшив бюджет Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на 500 мільйонів гривень для допомоги громадянам, які залишилися без роботи, повідомила пресслужба уряду.
«Додаткові кошти дозволять збільшити кількість клієнтів державної служби зайнятості, які можуть скористатись соціальними програмами, що є важливим для підтримки безробітних», – йдеться в повідомленні.
Державне підприємство Міністерства оборони України «Готель Козацький», що у Києві, розмістив 100 осіб, які прибули з Балі та Катару, повідомляє пресслужба Міноборони.
«На виконання вимоги президента України з метою убезпечення розповсюдження епідемії всі, хто прибуває до країни, повинні пройти обсервацію протягом 14 днів. До державного підприємства Міноборони «Готель Козацький» звернулась місцева влада з проханням надати допомогу у вирішенні даного питання», – повідомила прессекретар міністра оборони Світлана Павловська.
За повідомленням, три автобуси у супроводі автомобілів поліції доставили прибулих до місця проведення обсервації. Деякі з поселених не погодились з необхідністю дотримання визначених заходів перестроги, на них склали адміністративні протоколи, заявили в Міноборони.
COVID-19 і окупований Донецьк: як працюють магазини, ресторани, кінотеатри, ринки і аптеки?
«Будній день, ось вам вулиця Університетська – одна з центральних вулиць міста. Людей в масках у місті не видно. Кафе відчинені, в магазинах продавців зобов’язали одягати марлеві пов’язки і містом ходять чутки, що скоро закриють салони краси. Звісно, невелика істерія є в головах донеччан, чимало людей скуповують в магазинах товари першої необхідності», – коментує місцевий житель.
Відповіді на найпоширеніші запитання про COVID-19
1. Як новий коронавірус передається від людини до людини?
2. Що саме означає тісний контакт із зараженою людиною?
3. Скільки часу новий коронавірус виживає на поверхні?
5. Коли заражену людину можна вважати здоровою?
6. Чи може нова коронавірусна інфекція передаватися через їжу?
7. Чи необхідно прибирати вулиці дезінфікуючими засобами?
Життя у США в умовах карантину – розповіді українців
«Ми не можемо виходити з дому, ну, можемо, але якщо за чимось потрібним».
«Але зараз люди трохи розслабились і, незважаючи на карантин, виходять на вулицю просто гуляти, тому що їм набридло просто сидіти».
«Ми ходимо гуляти ввечері, з ліхтариками, дивимось на равликів, слухаємо жаб»...
Звільнення міністрів та скорочення бюджету: позачергове засідання Верховної Ради
30 березня на позачерговому засіданні Верховна Рада має призначити нових керівників Мінфіну, МОЗ і Міненергетики. Депутати розглянуть проєкти закону щодо забезпечення лікування COVID-19 та забезпечення додаткових соціальних й економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусу, а також криміналізації вивезення через кордон товарів протиепідемічного призначення. Крім того, парламент розгляне зміни до держбюджету.
До України привезли 100 тисяч тестів на коронавірус з Південної Кореї – митниця
Київська митниця оформила лабораторні тест-системи DiaPlexQTM NovelCoronavirus (2019-nCoV) DetectionKit зранку 30 березня.
Голова Запорізької облради захворів на COVID-19
Голова Запорізької обласної ради Григорій Самардак перебуває на лікарняному після того, як у нього лабораторно підтвердили коронавірусну хворобу COVID-19, повідомляє пресслужба облради.
За повідомленням, зараз голова обласної ради перебуває вдома під наглядом сімейного лікаря, а його родина – у самоізоляції.
Майже 11,5 тисяч українців за кордоном чекають повернення – Кулеба
«Наразі кількість громадян України, які очікують на евакуацію з різних країн світу, складає 11 449 осіб. Ця цифра динамічна, тому що хтось евакуюється, а хтось змінює свою думку, вирішує евакуюватися і інформує про це посольство або консульство», – заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.
Водночас Кулеба закликав тих українців, які мають змогу залишатися за кордоном, це зробити. Він пояснив це підвищеним ризиком, із яким пов’язані подорожі.
Водночас додав, що міністерство продовжує шукати можливості для повернення громадян, які виявили бажання повернутися до України.
Рада звільнила міністрів фінансів та охорони здоров’я, але не змогла призначити нових
Верховна Рада звільнила міністра фінансів Ігоря Уманського та міністра охорони здоров’я Іллю Ємця.
Відставку Ємця підтримав 271 народний депутат, відставку Уманського – 249.
Народні депутати одразу спробували призначити нових голів відомств. За кандидатуру Сергія Марченка на посаду міністра фінансів проголосували 223 народні депутати при 226 необхідних. Кандидата на посаду голови МОЗ Максима Степанова підтримали ще менше депутатів – 217.
До України привезли 100 тисяч тестів на коронавірус з Південної Кореї – митниця
До України привезли 100 тисяч тестів на коронавірус з Південної Кореї, повідомила Державна митна служба.
Київська митниця оформила лабораторні тест-системи DiaPlexQTM NovelCoronavirus (2019-nCoV) DetectionKit зранку 30 березня.
Євродепутати закликають органи ЄС протидіяти дезінформації Росії та Китаю щодо пандемії
Кілька депутатів Європарламенту надіслали листа лідерам інституцій Євросоюзу з проханням вжити заходів у відповідь на кампанії Росії та Китаю з дезінформації щодо коронавірусної пандемії.
Лист, доступ до якого отримало Радіо Свобода, датований 27 березня. Його автори просять президентку Європейської комісії Урсулу фон дер Ляйєн, президента Європейської ради Шарля Мішеля та очільника зовнішньополітичної служби Жозепа Борреля «негайно запропонувати сконцентрований план дій перед обличчям використання поточної кризи країнами з ворожими геополітичними амбіціями».
Листа підписали 39 члени Європейського парламенту.
Євродепутати закликають органи ЄС протидіяти дезінформації Росії та Китаю щодо пандемії
Лист, доступ до якого отримало Радіо Свобода, датований 27 березня. Його автори просять президентку Європейської комісії Урсулу фон дер Ляйєн, президента Європейської ради Шарля Мішеля та очільника зовнішньополітичної служби Жозепа Борреля «негайно запропонувати сконцентрований план дій перед обличчям використання поточної кризи країнами з ворожими геополітичними амбіціями».
Листа підписали 39 члени Європейського парламенту.
«Ми серйозно стривожені поточними спробами з дезінформації та пропаганди, до яких вдаються зокрема Китай та Росія. Більшості з нас – тих, хто спостерігає за ситуацією – очевидно, що відбуваються спроби підважити Євросоюз та посіяти недовіру серед місцевого населення та серед європейських сусідів щодо ЄС, його демократичних цінностей та інституцій», – зазначають депутати.
МВС охороняє готель, де громадяни перебувають на примусовій обсервації – речник
Міністерство внутрішніх справ України охороняє готель «Козацький» у Києві, де громадяни перебувають на примусовій обсервації, повідомив речник МВС Артем Шевченко в коментарі Радіо Свобода.
Він додав, що «для забезпечення в державі карантинних заходів» на охорону публічної безпеки задіяли понад 18 тисяч правоохоронців: «З них майже 14,6 тисячі поліцейських, з яких безпосередньо 752 залучені на охорону медичних закладів з лікування та обсервації громадян та на мобільних постах контролю. Майже 3,3 тисячі військовослужбовців Національної гвардії. Майже 100 працівників ДСНС».
Коронавірус й «італійська аномалія»: чому багато мертвих у Ломбардії?
31 березня оголошено в Італії Днем скорботи за жертвами коронавірусу.
Епідемія поставила країну на коліна, а її санітарну систему у північних областях довела до стресу. Останні кілька днів тенденція нових заражень йде на спад, але експерти застерігають від поспішного оптимізму. На тлі пандемічної ситуації у світі Апенніни вирізняються найвищим показником летальних випадків: понад 10 тисяч жертв при загальному числі інфікованих, що наближається до 100 тисяч. І це лише офіційна статистика з лікарень, яка не бере до уваги смерті вдома або в будинках для літніх людей. Але й такі дані у порівнянні з іншими країнами змушують вчених шукати відповіді – чому стільки смертей в Італії і більше половини з них у Ломбардії?