На Закарпатті зафіксували перший випадок захворювання на COVID-19
Лабораторія Міністерства охорони здоров’я підтвердила перший випадок захворювання на COVID-19 на Закарпатті, повідомили 26 березня в пресслужбі облдержадміністрації.
68-річну мешканку Мукачева протестували на наявність вірусу ще 23 березня в одному з медичних закладів міста. Результат, за даними пресслужби Мукачівської міськради, виявився позитивним. Для підтвердження даних біоматеріал для аналізу надіслали до Києва.
Жінка з 23 березня перебуває в обласній інфекційній лікарні. За інформацією директора інфекційної лікарні Михайла Поляка, хвора могла перебувати вдома на самоізоляції під наглядом дільничного лікаря. «Але зважаючи, що це в області перший випадок, її направили в інфекційну лікарню», – повідомив Михайло Поляк.
Зранку 23 березня жінка звернулась до сімейного лікаря телефоном. У результаті розмови було ухвалене рішення про необхідність тестування. Чоловік хворої повернувся 20 березня з Італії. За словами , результати аналізу в чоловіка пацієнтки показав відсутність коронавірусу.
У Закарпатській облдержадміністрації запевняють, що всі контактні особи встановлені. Їм рекомендовано знаходитися на 14-тиденній самоізоляції. У під’їзді будинку та на прилеглій території проведено дезінфекцію.
Кличко: у Києві сім нових випадків COVID-19 за день, захворів 10-річний хлопчик
У Києві число хворих на коронавірусну інфекцію сягнуло 47, повідомив міський голова столиці Віталій Кличко ввечері 26 березня.
«Сьогодні ми отримали від Державної установи «Київський міський лабораторний центр МОЗ України» ще 7 лабораторно підтверджених випадків захворювання на коронавірус. Захворіли 4 жінки віком від 22 до 39 років, двоє чоловіків – 48 та 62 роки і десятирічний хлопчик. Двоє пацієнтів госпіталізовані до Олександрівської лікарні столиці. П’ятеро – на самоізоляції, лікуються вдома під контролем лікарів», – вказав Кличко.
Зранку 26 березня міський голова Києва повідомляв, що кількість підтверджених випадків захворювання на коронавірусну хворобу COVID-19 у столиці зросла до 40 людей. Тоді ж Кличко інформував, що столичний лабораторний центр перевіряє аналізи ще понад 30 людей.
Лідери G20 зобов’язалися спільно боротися з наслідками пандемії коронавірусу
Лідери 20 найбільших економік світу («Групи двадцяти» або G20) 26 березня заявили про серйозну стурбованість через пандемію коронавірусу і зобов’язалися спільно боротися з її наслідками.
Через те, що кількість випадків захворювання на COVID-19 по всьому світу склала майже пів мільйона, лідери «Групи двадцяти» заявили, що «глобальні дії, солідарність і міжнародне співробітництво» необхідні, як ніколи раніше.
Вони зробили заяву після проведення екстреного саміту шляхом відеодзвінка замість фізичних зборів, взявши на себе зобов’язання виступити єдиним фронтом проти пандемії. Світові лідери також заявили, що в нинішніх умовах будуть спільно працювати над тим, щоб вкласти понад 5 трильйонів доларів в світову економіку.
Лідери G20 також заявили, що стурбовані ризиками через пандемію коронавірусу для найменш розвинених країн, виклики через це для біженців і переміщених осіб.
Також 26 березня європейська лідери провели свій третій «саміт» за три тижні, борючись з поширенням коронавірусу. Лідери ЄС заявили, що працюють над пакетом економічних стимулів і програмами для обміну медичним обладнанням та гарантуванням безпеки поставок предметів першої необхідності на тлі обмежень з рухом на кордонах.
У Сполучених Штатах законодавці досягли компромісу щодо пакету допомоги у 2 трильйони доларів для відновлення економіки і надання допомоги сектору охорони здоров’я. Законопроєкт про надання економічної допомоги одноголосно схвалив Сенат пізно ввечері 25 березня. Очікується, що Палата представників США схвалить його 27 березня. Президент США Дональд Трамп сказав, що підпише документ.
Майже всі країни світу вжили на сьогодні жорстких заходів убезпечення через коронавірус на своїх кордонах, зупинили активну бізнес-діяльність і запровадили карантин.
Мільярди людей у світі нині стикнулися з обмеженнями у різній формі, від дотримання соціальних дистанцій і до комендантської години.
«Мільйони можуть померти» – директор ВООЗ про небезпеку COVID-19
Голова Всесвітньої організації охорони здоров’я Тедрос Аданом Гебреєсус попередив лідерів «Групи двадцяти», що «без агресивних дій у всіх країнах мільйони можуть померти» від спалаху коронавірусної інфекції COVID-19. Про це керівник ВООЗ сказав у відеозверненні, яке показали 26 березня лідерам 20 найбільш розвинених країн світу.
«Ми знаємо, що ціна, яку ми зрештою сплатимо, залежить від вибору, який ми зробимо зараз. Це глобальна криза, яка вимагає глобальної реакції», – наголосив Гебреєсус, відзначивши «жертви», на які довелося наважитися значній кількості країн. Ідеться про закриття шкіл і підприємств та заклики до громадян залишатися вдома.
«Ці заходи частково зменшать вплив епідемії, але не погасять її. Ми повинні зробити більше. Дії, до яких ми вдаємося зараз, матимуть наслідки для наступних десятиліть», – вказав голова ВООЗ.
Представники країн з найбільшими еконоіками, які входять до «Групи 20», провели термінову відеоконференцію 26 березня через кризу, спричинену пандемією коронавірусної хвороби. Нині понад третина населення світу живе в умовах карантину, поки уряди намагаються швидко зреагувати на соціальні та економічні виклики, спричинені хворобою.
У Європі найгостріша криза триває в Італії, Іспанії та Франції. Коронавірусна хвороба також поширюється Близьким Сходом – кількість померлих в Ірані сягнула 2 тисяч – та Африкою.
Зеленський: Україна отримає 200 тисяч ПЛР-тестів для діагностики COVID-19
Упродовж наступної доби Україна отримає 200 тисяч ПЛР-тестів, необхідних для діагностики коронавірусної інфекції COVID-19, повідомив президент України Володимир Зеленський.
«Уночі із Південної Кореї вилітає літак, який має доставити 100 тисяч тест-систем ПЛР. Завтра чекаємо прибуття з Китаю близько двохсот тисяч спеціальних медичних респіраторів, захисних костюмів для лікарів, ста тисяч ПЛР-тестів, апаратів штучної вентиляції легень, великої кількості масок для аптек. Після повернення, відстою та відпочинку екіпажу літак одразу вилетить у Китай за наступною партією. І подальша доставка буде здійснюватися саме в такому режимі», – поінформував Зеленський увечері 26 березня.
Тест-системи із застосуванням методу полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) дозволяють точніше і швидше діагностувати захворювання на COVID-19, ніж експрес-тести, які можуть не показувати наявність коронавірусної інфекції на ранніх етапах хвороби.
Росія: РПЦ не збирається закривати храми через пандемію COVID-19
Храми Російської православної церкви, розташовані в Москві, не будуть закриті, попри пандемію коронавірусної інфекції, заявили в пресслужбі РПЦ.
Раніше мер Москви Сергій Собянін закликав жителів міста «утриматися від відвідування релігійних об’єктів». У РПЦ відзначили, що з розумінням ставляться до рекомендацій цивільної влади, але разом з тим наголосили, що «пастирський обов’язок духовенства буде в повному обсязі виконуватися щодо віруючих людей, які знаходять для себе за необхідне в нинішній важкий час прийти в храм для молитви про своїх близьких і про наш народ».
Із 28 березня до 5 квітня, після оголошення Володимиром Путіним цих днів вихідними, влада в багатьох регіонах Росії тимчасово закриває всі непродовольчі магазини, салони краси, ресторани, кав’ярні та парки. Заборона на роботу при цьому не стосується релігійних установ, громадянам лише рекомендовано не відвідувати їх.
Натомість влада Петербурга 26 березня заборонила «відвідування фізичними особами об’єктів релігійних організацій, за винятком служителів і релігійного персоналу». У РПЦ цю заборону поки не коментували.
COVID-19 в Україні: число заражених зросло до 196
За результатами досліджень вірусологічної референс-лабораторії Центру громадського здоров’я МОЗ України та обласних лабораторних центрів станом на 22:00 26 березня підтверджено 196 випадків COVID-19, ідеться у вечірньому зведенні.
«Усього зафіксовано 5 летальних випадків від COVID-19 в Україні. Одна людина одужала — повторне лабораторне дослідження не виявило вірусу в організмі. Загалом вірусологічна референс-лабораторія Центру громадського здоров’я України дослідила понад 1 050 зразків, крім того зразки досліджують і обласні лабцентри. Лабораторії досліджують не лише зразки людей, яким встановлено підозру, а й контактних осіб», – вказано в повідомленні.
Коронавірус виявили у прифронтовому Бахмуті на Донеччині
Жінка з міста Бахмут стала другою жителькою Донеччини, яка захворіла на COVID-19. Про це повідомив голова Донецької облдержадміністрації Павло Кириленко.
«Другий лабораторно підтверджений випадок захворювання на коронавірус на Донеччині. Цього разу – у 55-річної жительки Бахмута+ Перший підтверджений випадок, нагадаю, був виявлений у Маріуполі 18 березня», – написав Кириленко.
Раніше 26 березня в облдержадміністрації повідомили, що інфікований житель Маріуполя почуває себе задовільно.
Почаївська лавра і коронавірус: заражені паломники та реакція УПЦ (МП)
Вже близько тижня розвивається непроста ситуація навколо Почаївської лаври. Президент Молдови Ігор Додон 20 березня під час брифінгу заявив, що четверо молдовських громадян, в яких виявили коронавірус COVID-19, повернулися з України, де перебували у паломництві до Почаївської лаври.
Читайте про це за лінком.
Коронавірус у світі: що роблять країни
Країни світу вживають усе нових заходів, щоб протистояти пандемії коронавірусного захворювання COVID-19 і його наслідків. До вашої уваги – огляд низки таких заходів у різних державах. Читайте за лінком.
Права і свободи українців у надзвичайній ситуації
Запроваджені в Україні карантинні заходи подекуди є більш суворішими, ніж передбачає режим надзвичайної ситуації, оголошений урядом. Крім того, практично неможливо оцінити відповідність оголошеного особливого правового режиму наявній ситуації, оскільки в Україні наразі немає чіткого механізму визначення усіє кількості заражених та хворих на коронавірус. Про це заявляють правники, в яких Радіо Свобода поцікавилося, на скільки надзвичайна ситуація та карантин загрожують звуженням прав та свобод громадян.
Читайте про це за лінком.
COVID-19 у світі: число хворих – понад пів мільйона, померлих – майже 24 тисячі
Станом на вечір 26 березня кількість підтверджених випадків інфікування коронавірусом у світі становить понад 523 тисячі. Про це свідчать дані Центру системних досліджені та інжинірингу при університеті Джонса Гопкінса.
Від COVID-19 померли 23 639 людей, видужали – 122 059.
До кінця поточної доби Україна повністю закриє державний кордон – Зеленський
Україна до кінця поточної доби, 27 березня, повністю закриє державний кордон на в’їзд і виїзд через поширення коронавірусної інфекції. Про це у телезверненні заявив 26 березня президент України Володимир Зеленський.
За його словами, цілком буде припинене пасажирське сполучення з зарубіжними країнами. Про громадян України, які залишилися за кордоном, дбатимуть дипломатичні представництва та українські діаспори.
«Ми опинилися перед важким вибором між громадянами, які ще за кордоном, і безпекою 40 мільйонів громадян всередині країни», – наголосив Зеленський. Він пообіцяв, що про українців за кордоном не забудуть і поступово повертатимуть їх на батьківщину «з урахуванням епідемічної ситуації».
Раніше Україна закрила кордони для іноземних громадян.
Російський письменник Акунін повідомив, що хворий на COVID-19
Російський письменник і громадський діяч Григорій Чхартішвілі, відомий під псевдонімом Борис Акунін, захворів коронавірусне захворювання COVID-19. Про це він написав на своїй сторінці у «Фейсбуці».
На думку письменника, паніка страшніша, ніж сама хвороба.
З 2014 року Чхартішвілі, відомий також своєю критикою нинішньої російської влади, живе у Франції і Великій Британії.
На Львівщині коронавірус виявили у 57-річного чоловіка, який повернувся з Італії
У 57-річного чоловіка, який 13 березня повернувся з Італії, 26 березня підтверджений діагноз – коронавірусна інфекція COVID-19. Як інформує пресслужба Львівської облдержадміністрації, це третій випадок виявлення хвороби в області.
За попередніми даними, чоловік зареєстрований у Пустомитівському районі. Стан пацієнта стабільний, він перебуває на лікуванні у Львівській обласній інфекційні лікарні.
Усі особи, з якими контактував хворий, залишаються на домашньому карантині.
Права людини можуть стати побічною жертвою боротьби проти коронавірусу – правозахисники
Країни всього світу йдуть на все нові й нові надзвичайні кроки, щоб уповільнити просування коронавірусної пандемії, і правозахисники занепокоєні, що однією з жертв можуть стати права людини і громадянські свободи. Обираючи собі відповіді на коронавірусну кризу, чимало урядів вдаються до надзвичайних повноважень і заходів, якими, попереджають спостерігачі, легко зловживати з політичною метою і які буде важко скасувати, коли криза мине.
США обійшли Китай за кількістю випадків зараження коронавірусом
Станом на ранок 27 березня у США підтверджено майже 86 тисяч випадків зараження, що на 4 тисячі більше, ніж у Китаї.
У Штатах від COVID-19 померли 1 296 людей, одужали 753 людини.
Наближається до Китаю Італія, де інфіковано 80,5 тисяч жителів, померли 8 215 людей, 10 361 одужали.
Коронавірус: Китай закриває кордон для іноземців
Міністерство закордонних справ Китаю 26 березня оголосило про закриття кордону для іноземців, які зараз складають більшу частину нових випадків інфікування коронавірусом у країні. Про це повідомляє агентство Associated Press.
27 березня Національна комісія з охорони здоров’я Китаю повідомила про 55 нових випадків COVID-19, 54 носії коронавірусу прибули з-за кордону.
Тим часом не зареєстровано нових випадків зараження коронавірусом в Ухані, столиці провінції, де почалася епідемія.
Заборона на в’їзд для іноземців, починаючи з 28 березня, стосується і тих, хто має дозвіл на проживання в країні. Всі безвізові поїздки також тимчасово припиненні.
При цьому в міністерстві зазначили, що іноземці, які прибувають до Китаю для «необхідних економічних, торговельних, наукових або технологічних заходів або через надзвичайні гуманітарні потреби», можуть як і раніше подавати заявки на візи.
За кордоном кількість померлих від коронавірусу українців зросла до чотирьох – МЗС
Станом на вечір 26 березня кількість українців, які померли за кордоном від ускладнень внаслідок інфікування коронавірусом, зросла з трьох до чотирьох осіб, повідомили в МЗС України.
Повідомляється, що це жінка, як і троє інших жертв, у якій саме країні померла ще одна громадянка України, в МЗС не вказують. Раніше три смерті сталися в Італії.
Також з 20 до 22-х зросла кількість українців, які лікуються від COVID-19 за кордоном: п’ятеро – в Італії, по четверо – у Німеччині і Домініканській Республіці, по двоє – в Польщі, Об’єднаних Арабських Еміратах, і по одному – в Іспанії, Нідерландах, США, Нігерії та на Сейшельських островах.
Кількість українців, які перебувають на карантині, залишається незмінною – 160 осіб, найбільше – у Польщі (106).
За даними МЗС, кількість українців, які одужали, зросла до восьми: четверо – в Японії, двоє – в Італії, по одному – у Німеччині та Польщі.
З часу запровадження обмежувальних заходів через пандемію коронавірусу з-за кордону в Україну повернулись понад 94 тисячі українців.
Раніше документ схвалив Сенат.
Президент Дональд Трамп обіцяв підписати законопроєкт після його ухвалення.
Документ передбачає прямі виплати більшості американців, розширення допомоги по безробіттю і і програму підтримки малого бізнесу на 367 мільярдів доларів. Також передбачається допомога лікарням, які потребують нового обладнання через зростаюче число пацієнтів з коронавірусом.
Авіаційна промисловість США має отримати допомогу в розмірі 58 мільярдів доларів, половина з яких піде на покриття зарплат близько 750 тисяч співробітників. Інші галузі, в тому числі туристичний сектор, також повинні отримати допомогу.