У Дніпрі через штрафи за «зайвих пасажирів» на роботу не вийшли сотні водіїв маршруток
У Дніпрі через штрафи за «зайвих пасажирів» на роботу не вийшли 180 водіїв маршруток. Про це повідомив завідувач сектором контролю та моніторингу договірних зобов’язань департаменту транспорту і транспортної інфраструктури Дніпровського міськради Іван Васючков, передає кореспондент Радіо Свобода.
За його словами, через перевірки поліції й штрафи припиняють роботу цілі маршрути – наразі таких шість.
Водночас голова профспілки перевізників Дніпра Михайло Тонконогий повідомив Радіо Свобода, що реальна цифра водіїв маршруток, які не вийшли в рейси, удвічі більша. Магістральні, затребувані маршрути в Дніпрі забезпечені громадським автотрансортом на 80-90%, тоді як ті, що проходять віддаленими районами та приватним сектором і мають менший попит – на 50-65%, повідомив представник профспілки.
Тонконогий стверджує, що урядова вимога щодо ліміту пасажирів у маршрутних таксі потребує змін.
«17 тисяч гривень штрафу – це їхній заробіток за півтора місяці, і віддати їх просто за те, що везеш понад 10 пасажирів, не хочеш працювати на збиток… Оці вимоги, з одного боку, зрозумілі, а з іншого – треба було просто запровадити обмеження кількістю сидячих місць і щоб всі – в масках. А так – пасажири, які не можуть поїхати, б’ють машини. За вчора в Дніпрі пасажири побили 7 автобусів – сумками, пакунками, один чоловік пляшку розбив об скло. Загальну суму збитків оцінюємо в близько 3 тисяч доларів США», – сказав Радіо Свобода Михайло Тонконогий.
За даними з обласної поліції, станом на 13:00 20 березня на Дніпропетровщині складено 89 адмінпротоколів за порушення правил карантину. Як уточили Радіо Свобода в поліції області, 17 із них – на водіїв маршруток.
Коронавірус в Італії: Круїзний лайнер стане плавучим шпиталем
Круїзний лайнер, пришвартований в порту італійського міста Генуя, буде переобладнаний в плавучий госпіталь для пацієнтів, заражених коронавірусом. (Відео Reuters)
COVID-19 у світі: хто з політиків та зірок захворів – фото
Всього у світі понад 250 тисяч підтверджених випадків інфекції. Ця позначка подолана 20 березня. Зараз на добу додається 20–25 тисяч нових випадків. Рекордне число нових виявлених випадків інфекції напередодні було в Італії (понад 5 тисяч) та Сполучених Штатах, де коронавірус виявили у 4,5 тисячі людей.
Зірки та політики в різних країнах, які захворіли на COVID-19, закликають проходити тести, дотримуватися правил карантину, дослухатися до порад лікарів та не панікувати.
COVID-19: Кабмін запроваджує надзвичайний стан у Києві та двох областях
Уряд України 20 березня ухвалив запровадити режим надзвичайної ситуації в Києві, Дніпропетровській та Івано-Франківській областях, йдеться в заяві уряду.
Цього ж дня Дніпропетровська ОДА вже запровадила надзвичайний стан у цій області.
За повідомленням, обласні державні адміністрації, а також столична влада повинні забезпечити «координацію відповідних заходів». Як заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, рішення ухвалили, щоб убезпечити людей від інфекції.
«Уряд докладає максимум зусиль, щоб не допустити масових випадків зараження. При цьому здійснюються всі необхідні заходи для того, щоб лікарні були готові на реагування випадків коронавірусної інфекції, лікарі та медичний персонал мали необхідні засоби індивідуального захисту та обладнання. Слід пам'ятати, що зараз одним з найдієвіших засобів боротьби є самоізоляція. Тому закликаю всіх дотримуватись правил карантину», – цитує Шмигаля пресслужба уряду.
Згідно з Кодексом цивільного захисту, нагадають у Кабміні, надзвичайною ситуацією вважають таку, що характеризується порушенням «нормальних умов життєдіяльності населення» через катастрофу, аварію, пожежу, стихійне лихо, епідемію.
Раніше 20 березня проти ідеї запровадити надзвичайний стан висловився п’ятий президент України, народний депутат від «Європейської солідарності» Петро Порошенко. Він зазначив, що такі заходи завдадуть удару по економіці, натомість не зупинять поширення коронавірусної хвороби.
Львівський лікар майже тиждень хворів на коронавірус і сьогодні звернувся у шпиталь – Садовий
До Львівської інфекційної лікарні 20 березня звернувся лікар зі Львова 1950 року народження, повідомив міський голова Львова Андрій Садовий. Він приніс медикам власні результати дослідження, які провів у приватній лабораторії, де в нього підтвердили коронавірус.
За словами львівського мера, 13 березня чоловік повернувся з Німеччини. Матеріали відправили також на обстеження у Центр громадського здоров’я України. Медик перебував у самоізоляції, стверджують у міській раді Львова.
«Повертаючись із Німеччини чоловік (сам є лікарем) усвідомлював, що є в групі ризику. Відтак, у перший день після повернення здав аналізи в приватну лабораторію. Весь час намагався бути в максимальній самоізоляції. Після отримання позитивних результатів одразу звернувся в інфекційну лікарню. На сьогодні почувається добре, жодних клінічних проявів хвороби немає, але перебуватиме й надалі під контролем», – написав на своїй сторінці у Фейсбук міський голова Львова.
Наразі невідомо, чи відпустили чоловіка додому чи залишили у шпиталі.
У Росії повідомили, з якою швидкістю зростає кількість заражених коронавірусом
За даними російського федерального штабу боротьби з коронавірусною інфекцією, за попередню добу ця кількість зросла на 54 особи, зі 199 до 253, тобто на чверть.
Схожа швидкість – на чверть – була й попереднього дня, коли ця кількість зросла на 52 особи, зі 147 до 199.
Тим часом число померлих від інфекції досі вважається нульовим. 19 березня в Москві померла старша жінка, в якої був виявлений коронавірус, але потім оголосили, що причиною смерті став не вірус, а тромб, що відірвався.
Також повідомляють, що з захворілих у Росії 12 уже видужали.
Влада Росії заявляє, що ніяких підстав для паніки немає.
Тим часом «Роскомнагляд» змусив радіостанцію «Ехо Москви» видалити запис і розшифрування інтерв’ю з російським політологом Валерієм Солов’єм, заявивши, що в ньому була «інформація, що розповсюджується з порушенням закону, але не уточнивши, яка саме. А Генеральна прокуратура Росії заявляє, що політологові загрожує адміністративна відповідальність через те інтерв’ю за статтею про «зловживання свободою масової інформації».
Соловей у тому радіовиступі 16 березня стверджував, посилаючись на неназваних «чиновників, які не втратили сумління», що, за його словами, насправді в Росії на той час кількість інфікованих становила 130–180 тисяч, а померли через це не менш ніж 1600 людей, але їхні смерті, заявляв політолог, приховують, записуючи інші діагнози.
Загалом у світі, за даними Центру даних про коронавірус Університету імені Джонза Гопкінза у США, на цей час підтверджений 263 071 випадок коронавірусного захворювання, з них 11 113 від нього померли, 87 351 уже видужав.
125 українців повернуться з Риму спецрейсом 25 березня – ОП про розмову Зеленського і Конте
125 громадян України, які зараз у Риму, повернуться звідти спеціальний рейсом 25 березня – про це заявив Офіс президента за підсумками телефонної розмови президента Володимира Зеленського та прем’єр-міністра Італії Джузеппе Конте.
За заявою Офісу, Зеленський і Конте говорили про важливість безперебійного торговельного обміну між Україною та Італією і домовилися розблокувати сполучення для перевезення товарів «через обмеження, запроваджені низкою транзитних країн».
«Глава держави висловив подяку уряду Італії за допомогу в організації евакуації громадян України, які були заблоковані на кордоні зі Словенією. Окремо обговорили питання повернення додому 125 українців, які перебувають у Римі. Джузеппе Конте обіцяв, що вони прилетять на батьківщину спеціальним чартерним рейсом італійських авіаліній вже 25 березня», – повідомляють у пресслужбі Офісу.
Журналісти Радіо Свобода звернулися до поліції через дії охоронців Києво-Печерської лаври
Знімальна група Радіо Свобода викликала поліцію через дії охоронців Києво-Печерської лаври під час зйомки 19 березня.
Журналісти висвітлювали карантинні заходи в Києві і працювали в тому числі біля Лаври. Знімальна група хотіла поговорити з вірянами про обмежувальні заходи в церквах, але не планувала заходити в храми. Тим не менш, їх не пустили навіть на територію.
Чоловіки, які представилися співробітниками Києво-Печерської лаври, агресивно висловлювалися щодо кореспондентки та затуляли камеру оператора. Вони пояснювали недопуск журналістів на територію храмового комплексу тим, що на це нібито має дати згоду керівництво Лаври.
Представник духовенства також заявив, що зйомка навіть на подвір’ї комплексу можлива лише на основі письмового запиту.
Знімальна група викликала поліцію та написала заяву про перешкоджання журналістської діяльності.
Кількість хворих на COVID-19 зросла до 29 – МОЗ
Міністерство охорони здоров’я повідомляє про три нових випадки зараження коронавірусною хворобою COVID-19.
«Станом на 20:00 20 березня в Україні підтверджено 29 випадків COVID-19. Один новий випадок зафіксовано в Івано-Франківській області, один – у Харківській, один – у Львівській», – йдеться в заяві МОЗ.
Про один виявлений випадок захворювання у Львові 20 березня повідомив міський голова Андрій Садовий.
20 березня у зв’язку з поширенням хвороби Кабінет міністрів запровадив стан надзвичайної ситуації в Києві, Дніпропетровській та Івано-Франківській областях.
Станом на зараз в Україні зафіксовано три летальні випадки від коронавірусу SARS-CoV-2. Одна людина одужала.
Станом на 20:00 20 березня в Україні є підтвердженими 29 випадків захворювання на COVID-19. Три людини померли, одна вже видужала.
Попри заходи карантину, запроваджені по всій Україні, їх дотримуються не всі. На зупинках громадського транспорту у Києві можна зустріти багато літніх людей, хоча вони належать до потенційної групи ризику у разі захворювання на коронавірус.
Також цього дня з Польщі до України прибули поїзди з евакуйованими через пандемію COVID-19 українцями з Чехії та Польщі.
Про усе це – у спеціальному репортажі Радіо Свобода.
Евакуація українців через коронавірус: потяг із Перемишля прибув до Києва
20 березня з Польщі до України прибули потяги з евакуйованими через пандемію коронавірусу українцями з Чехії та Польщі. «Укрзалізниця» виділила на ці потреби п’ять поїздів. Як їх зустрічали – у спеціальному репортажі Радіо Свобода.
Поліція Києва повідомила, скільки адмінпротоколів склала за порушення карантину
Поліція Києва навела оновлені дані про те, скільки вже адміністративних протоколів склала через порушення правил карантину.
За цими даними, наразі в Києві склали вже 49 таких протоколів за статтею КУпАП про порушення правил карантину людей стосовно порушників. Поліція нагадує, що покаранням за цією статтею може бути штраф на суму від 1000 до 2000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто від 17000 до 34000 гривень.
Правоохоронці, мовиться в повідомленні, забезпечують контроль за дотриманням обмежень, встановлених постановою Кабінету міністрів України «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19». Під час таких відпрацювань поліцейські фіксують недотримання встановлених обмежень, більшість із яких – це порушення правил пасажирських перевезень, а також заклади торгівлі та громадського харчування, які не припинили свою діяльність.
Перший депутат Європарламенту повідомив про зараження коронавірусом
Член Європейського парламенту з Польщі Адам Ярубас повідомив, що захворів на коронавірусну хворобу COVID-19. Про це він сповістив 20 березня в своєму твітері.
«Друзі, я зробив тест на COVID-19. Результат виявився позитивним. Я зараз у шпиталі і почуваюся добре. Я з цим впораюся і всі ми впораємося», – запевнив політик.
Він також подякував лікарям і нагадав про пораду залишатися вдома.
Це перший відомий випадок зараження коронавірусною хворобою COVID-19 серед членів Європарламенту
У Сербії перший летальний випадок COVID-19
У Сербії 20 березня зафіксували першу жертву коронавірусу – це 59-річний чоловік, повідомляє кореспондент Радіо Свобода.
Ще восьмеро осіб перебувають в критичному стані. За офіційними джерелами, покійний та більшість заражених недавно повернулися з Італії або спілкувалися з особами, які повернулися з Італії, Швейцарії й Австрії. Загалом у Сербії на COVID-19 станом на 20 березня увечері захворіло 135 осіб.
В країні оголосили епідемію, надзвичайний стан та комендантську годину від 20-ї години вечора до 5-ї ранку. Закриті всі кордони, закриті всі аеропорти, заборонений міжміський транспорт. Людям старшим від 65 років заборонено покидати помешкання.
За даними Міністерства внутрішніх справ Сербії, 20 вересня заарештували 150 осіб, які не дотримувалися обмежень. Для осіб, які повернулися з-закордону й не перебували в самоізоляції, влаштували наметове містечко, яке контролюють Збройні сили.
Військовослужбовці контролюють 17 міграційних центрів, в котрих перебувають приблизно 7 тисяч мігрантів із країн Близького сходу.
В магазинах немає достатньої кількості продовольчих товарів та засобів для гігієни.
Щодо країн Балканського регіону, в Албанії на коронавірус померли три особи, в Болгарії двоє, в Хорватії одна людина.
Понад 900 українців купили квитки на рейси з Німеччини – посол
Більше ніж 900 громадян України вже придбали квитки, щоб повернутися з Німеччини, повідомив посол України в цій державі Андрій Мельник.
«Дипломати в Німеччині продовжують цілодобово надавати допомогу нашим співгромадянам для повернення додому: всього понад 900 українців придбали квитки з Берліна на рейси SkyUp 21, 23 і 24 березня і «МАУ» 21 березня, ще є квитки на 25.3», – написав Мельник у своєму твітері.
Він додав, що виліт рейсу до України 21 березня відбудеться з аеропорту «Берлін-Тегель».
10 нових випадків: МОЗ повідомляє про збільшення кількості хворих на COVID-19
Кількість хворих на коронавірусне захворювання COVID-19 в Україні зросла – у Міністерстві охорони здоров’я повідомляють про десять нових випадків.
«Станом на 22:00 20 березня в Україні підтверджено 39 випадків COVID-19. 10 нових випадків зафіксовано у Чернівецькій області», – йдеться в заяві МОЗ.
20 березня у зв’язку з поширенням хвороби Кабінет міністрів запровадив стан надзвичайної ситуації в Києві, Дніпропетровській та Івано-Франківській областях.
Станом на зараз в Україні зафіксовано три летальні випадки від коронавірусу SARS-CoV-2. Одна людина одужала.
МОЗ оновив дані: в Україні офіційно відомо про 41 хворого на COVID-19
Офіційно підтверджена кількість хворих на коронавірусну хворобу COVID-19 в Україні зросла до 41 – такі оновлені дані Міністерства охорони здоров’я станом на 23 годину.
«Нові випадки були зафіксовані у Київській (1) та Тернопільській (1) областях», – повідомляє міністерство.
Лікарка в Італії зняла на відео вулиці міста, де 20 тисяч інфікованих Covid-19
Це відео зняла в Італії для Радіо Свобода лікар однієї з лікарень міста Кремона у провінції Ломбардія. Це епіцентр пандемії коронавірусу – у Ломбардії станом на ранок 20 березня було 19884 випадків зараження.
В Угорщині за добу померло троє хворих на коронавірусну хворобу
Протягом доби 20 вересня в Угорщині медики зафіксували три летальні випадки через пандемію коронавірусу. Як повідомляє кореспондент Радіо Свобода, йдеться про чоловіків 68, 79 і 53 років. Перебіг нового захворювання у них супроводжувався іншими хронічними недугами.
Таким чином, кількість померлих від зараження коронавірусом упродовж останніх шести днів в Угорщині сягнула чотирьох осіб.
Головний санітарний лікар країни Сесілія Мюллер наголосила на пресконференції 20 березня, що серед інфікованих не бракує молоді.
За словами Мюллер, в Угорщині зараз спостерігається фаза групових заражень, коли медики ще можуть відслідковувати контакти хворих із носіями коронавірусу. Головний санітарний лікар підтвердила, що захворювання на нову хворобу виявили в усіх регіонах країни.
На цій же пресконференції бригадний генерал Ромулус Русин повідомив про присутність представників Збройних сил Угорщини на 71 стратегічно важливому підприємстві. Завданням військових є налагодження безперебійного постачання. Так само військових скерували для посилення роботи поліції на спільному угорсько-австрійському та угорсько-словацькому кордонах.
У період із 4 до 20 березня в Угорщині зафіксовано 85 пацієнтів, інфікованих коронавірусом. У карантині перебувають 116 осіб, тестування пройшли 3007 людей. Семеро хворих видужали.
Українська експедиція не змогла дістатися Антарктиди через карантин у Південній Америці – МОН
25-а Українська антарктична експедиція не змогла дістатися Антарктиди і повернулася до Києва, повідомляє Міністерство освіти і науки 20 березня.
Як пояснив очільник Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий, команда не змогла подолати шлях через карантинні заходи в країнах Південної Америки.
«16 березня команда 25-ї УАЕ оперативно вирушила в Антарктиду, намагаючись подолати довгий шлях раніше, ніж карантинні обмеження зробили би це неможливим. Однак карантин у Чилі та майже всіх країнах Південної Америки змусив зкоригувати плани. Три дні експедиція перебувала в Стамбулі й була змушена повернутися до Києва сьогодні пізно ввечері», – наводять у МОН слова Дикого.
Як пояснюють у пресслужбі міністерства, всі члени експедиції – 10 чоловіків і дві жінки – були забезпечені засобами захисту та антисептиками, пройшли перевірку температури по прибутті до України і, попри добре самопочуття, відправилися на добровільну обсервацію. Наступного тижня їх планують протестувати на наявність коронавірусу SARS-CoV-2, який є збудником хвороби.
«Тим часом МОН та Національний антарктичний науковий центр у тісній співпраці з МЗС України та постійним представництвом України у Республіці Чилі шукають шляхи, щоб доправити експедицію на станцію «Академік Вернадський». Там 25-та УАЕ має змінити на станції своїх колег, які працюють на «Вернадському» вже близько року», – йдеться в заяві міністерства.