Кожні три місяці – в Росії запроваджують обовʼязкові медичні огляди для іноземців
У Росії набрав чинності суперечливий закон, який зобов’язує іноземців у цій країні проходити медичні огляди кожні три місяці, в тому числі щодо захворювань, які передаються статевим шляхом.
З 29 грудня майже всі іноземці мають проходити медичні огляди на ВІЛ, сифіліс, гонорею, туберкульоз, COVID-19 та інші захворювання. Їхня кров також буде перевірена на наявність заборонених наркотиків, вони повинні здати відбитки пальців та інші біометричні дані. Деякі будуть піддані рентгенівському дослідженню та компʼютерній томографії.
У тих, хто відмовляється виконувати вимоги, дозволи на роботу можуть бути анульовані. Серед тих, хто звільняється від виконання нових вимог, – громадяни Білорусі, діти до шести років і дипломати.
Іноземна бізнес-спільнота в Росії попереджає, що нові заходи можуть спричинити відʼїзд із країни менеджерів та інших представників бізнесу.
У середині грудня речник президента Росії Дмитро Пєсков відкидав занепокоєння і запевняв, що Володимир Путін виступає «за створення тут найбільш комфортних умов для іноземного бізнесу – для інвесторів та іноземних спеціалістів».
Міністерство охорони здоров’я також припустило, що перевірки стану здоров’я фактично не повинні проходити кожні три місяці, попри формулювання в законі.
Критики також попереджають, що нові заходи дозволять російському уряду розширити збір даних про іноземців і можуть негативно вплинути на сотні тисяч трудових мігрантів у країні.
За інформацією американських Центрів з контролю та профілактики захворювань (CDC), у Сполучених Штатах 27 грудня було зареєстровано понад 440 тисяч нових випадків зараження. Влада відзначає, що цифра може не відбивати реальну ситуацію, оскільки святкування Різдва внесло зміни до роботи центрів із тестування.
У Франції рекорд із нових хворих був зафіксований 28 грудня – майже 180 тисяч випадків. Раніше міністр охорони здоровʼя країни Олівʼє Веран попередив, що на початок січня заражень може бути 250 тисяч за добу.
28 грудня зростання захворюваності також було відзначено в Італії, Греції, Португалії та Англії, пише Бі-Бі-Сі.
Всесвітня організація охорони здоровʼя заявляла про високий ризик зараження штамом коронавірусу «омікрон» і тривожні показники у своїх щотижневих звітах.
Згідно з звітом ВООЗ за 28 грудня, кількість нових заражень за допомогою різних штамів у Європі зросла впродовж тижня на 57%, в американському регіоні – на 30%. «Омікрон», який експерти вважають заразнішим, ніж усі попередні варіанти, судячи з попередніх висновків, знижує небезпеку госпіталізації хворого на 30–70%, якщо порівнювати його зі штамом «дельта». Проте побоювання щодо перевантаження лікарень зберігаються через швидке поширення нового штаму.
Вперше штам «омікрон» був виявлений у листопаді на півдні Африки.
«COVID-2021» – проблеми вакцинації, нові штами та пігулки, які нас врятують? (відеоблог)
2020-го весь світ святкував появу вакцини і сподівався, що наступний 2021 рік зможе стане останнім у боротьбі з пандемією коронавірусу. Однак чи так сталося насправді?
Різдвяні ярмарки в деяких країнах Європи зачинені, а світом шириться новий штам «ковіду», який є більш заразним та легше пробиває захист вакцини. Тож нині відусюди радять робити додаткову, бустерну дозу. Деякі імунологи взагалі кажуть про щорічну вакцинацію. Фармацевтичні ж компанії теж не пасли заднього і вже змогли винайти пігулки від «ковіду», які нібито зменшують ризик смертності та госпіталізації. Чи зможуть вони стати панацеєю? Розберемося, чому 2021 рік так і не зміг стати роком перемоги над COVID-19 та чи слід чекати повернення до нормального життя у прийдешньому 2022 році.
В Україні виявили 5 нових випадків «омікрону» – МОЗ
В Україні минулої доби виявлено п’ять нових випадків захворювання на штам коронавірусу «омікрон», – повідомила у середу пресслужба Міністерства охорони здоров’я.
«Перший випадок підтвердили 18 грудня у Головній референс-лабораторії Центру громадського здоров’я за допомогою секвенатора. П’ять нових – в Інституті епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.Громашевського. Таким чином, загалом було виявлено шість випадків захворювання на штам «омікрон». Два випадки виявили у мешканців Києва та два – у мешканців Київської області, по одному – у Львові та Дніпрі. Серед хворих двоє жінок та четверо чоловіків. Троє осіб повернулись з-за кордону (перебували у Німеччині, Польщі та Об’єднаних Арабських Еміратах). Перший пацієнт переніс хворобу легко та вже отримав негативний результат тестування», – йдеться в повідомленні.
За даними МОЗ, наразі триває епідеміологічне розслідування нових випадків та обстеження контактних осіб.
У відомстві нагадують: з 3 грудня Україна запровадила обов'язкову самоізоляцію для осіб, які повернулись із країн, де стрімко поширюється новий штам коронавірусу «омікрон», – йдеться про Південно-Африканську Республіку, Республіку Ботсвана, Зімбабве, Намібії, Королівство Лесото, Королівство Есватіні, Республіку Мозамбік, Республіку Малаві.
В Україні минулої доби зробили 131 129 щеплень від COVID-19, повідомило МОЗ
«Першу дозу отримало 34 463 людини, другу дозу – 94 974 людини, додаткову дозу отримали 402 людини, бустерну дозу – 1290 людей», – йдеться в повідомленні.
За даними МОЗ, від початку вакцинальної кампанії щеплено 14 639 498 людей, з них отримали першу дозу – 14 639 496 людей, отримали дві дози – 13 542 266 людей, отримали додаткову дозу – 2 610 людей, бустерну дозу – 2 280 людей.
Загалом в Україні проведено понад 28 мільйонів щеплень.
Коронавірус: в Україні минулої доби виявили 5 454 нових підтверджених випадки
В Україні за добу 28 грудня виявили 5 454 нових підтверджених випадки коронавірусної хвороби COVID-19, зокрема, захворіли 353 дитини і 98 медпрацівників, повідомило Міністерство охорони здоров’я.
Минулої доби шпиталізували 1 153 людини, 12 352 – одужали, 307 людей померли.
Найбільше нових випадків виявили в Києві – 1113.
За весь час пандемії в Україні на COVID-19, за даними МОЗ, захворіли понад 3,6 мільйона людей, 95 412 людей померли.
Наприкінці 2020 року весь світ святкував появу вакцини від коронавірусу, і була надія, що цей рік зможе стане останнім у боротьбі із пандемією. Однак чи так сталося насправді? Різдвяні ярмарки в деяких країнах Європи з обмеженнями чи зачинені взагалі, а світом шириться новий штам «ковіду», який є більш заразним та легше обходить захист вакцини. Лікарі радять робити бустерну дозу, а деякі імунологи взагалі кажуть про щорічну вакцинацію. Фармацевтичні ж компанії зробили ще один крок у боротьбі з вірусом і змогли винайти пігулки, які нібито зменшують ризик смертності та госпіталізації. Чи зможуть вони стати панацеєю? Давайте розберемося, чому 2021 рік так і не зміг стати роком перемоги над «COVID-19» та чи слід чекати повернення до нормального життя у прийдешньому 2022 році.
«Задишка у стані спокою»: МОЗ уточнив, коли із COVID-19 треба викликати швидку
Міністерство охорони здоровʼя України 28 грудня назвало перелік симптомів, які сигналізують, що «вам чи вашим рідним може знадобитися госпіталізація» при COVID-19, і необхідно викликати швидку допомогу.
Серед таких симптомів фахівці вказують:
- біль у грудній клітці;
- важкість дихання, задишка у стані спокою, ознаки дихальної недостатності;
- сатурація з рівнем кисню в крові менш як 92%;
- порушення свідомості;
- інші ознаки, які загрожують життю та свідчать про критичний стан пацієнта.
У МОЗ наголошують, що лише лікар ухвалить рішення про необхідність госпіталізації вже після обстеження.
Росіяни витратили понад 4 мільйони доларів, щоб отримати визнані у світі вакцини від COVID-19
Від вересня 2021 року у так звані «щеплювальні тури» за кордон виїхали понад шість тисяч російських туристів. Загалом вони витратили на поїздки за іноземною вакциною від COVID-19 близько 310 мільйонів рублів (це приблизно 115 мільйонів гривень або понад 4,2 мільйона доларів). Про це розповіли в Асоціації туроператорів Росії.
Найпопулярнішим напрямком турів для щеплень стала Хорватія. Там можна отримати безкоштовне щеплення вакцинами Johnson&Johnson, Moderna, Pfizer та AstraZeneca.
Другий за популярністю напрямок – Сербія, де безкоштовні Pfizer, AstraZeneca та Sinopharm, третє – Болгарія (Pfizer та Johnson&Johnson). Також популярними були для цього Вірменія, Греція, Словенія та Німеччина.
За даними туроператорів, росіяни найчастіше щеплюються вакциною Johnson&Johnson, оскільки вона однокомпонентна. Для інших вакцин потрібно дві поїздки. Найчастіше у щеплювальні тури їздять жителі Москви та Підмосковʼя.
За даними туроператорів, у середньому на тиждень надходить від 20 до 100 заявок від охочих пройти повний курс імунізації за кордоном або отримати бустерну дозу щеплення іноземною вакциною. У середньому одна така поїздка коштує 51 тисячу рублів на людину.
У Росії, за офіційними даними, повну вакцинацію від коронавірусу пройшли вже 65,5 мільйона людей (45,5 відсотка населення). Щеплення в Росії відбувається російською вакциною «Спутник V» та деякими іншими, жодна з цих вакцин не визнана ВООЗ.
США вдвічі скорочують час ізоляції для людей, які хворіють на COVID-19 безсимптомно
Сполучені Штати вдвічі скоротили рекомендований час ізоляції для людей з безсимптомним перебігом коронавірусної інфекції нового типу COVID-19. 27 грудня Центри контролю та профілактики захворювань США (CDC) заявили, що після п’ятиденного періоду ізоляції слід ще щонайменше пʼять днів носити маску в оточенні інших людей.
Нові рекомендації не є обов’язковими, але їх зазвичай дотримуються американські підприємства та політики.
Зміна відбувається через те, що сплеск інфекцій COVID-19, викликаний варіантом «омікрон», спричинив брак робочої сили та збоїв у роботі авіакомпаній та інших служб. Нові рекомендації дають більшій кількості людей можливість швидше повернутися до роботи.
«Ці оновлення гарантують, що люди можуть безпечно продовжувати своє повсякденне життя», – сказала директорка CDC Рошель Валенскі.
У CDC уточнюють, що ця зміна «вмотивована наукою», оскільки більшість випадків передачі COVID-19 відбувається за 1–2 дні до появи симптомів і через 2–3 дні після.
CDC також вказує, що, попри нижчу ефективність проти штаму «омікрон», вакцини проти COVID-19, як і раніше, зменшують ризик важких захворювань, госпіталізації або смерті.
«Омікрон» є домінантним штамом у Сполучених Штатах, де кількість випадків захворювання подвоїлася за останні два тижні.
Коронавірус: в Україні зробили ще понад 46 тисяч щеплень проти COVID-19
В Україні минулої доби зробили 46 024 щеплення від COVID-19, повідомило Міністерство охорони здоров’я.
«Першу дозу отримало 12 498 людей, другу дозу – 33 231 людина, додаткову дозу отримали 98 людей, ревакцинальну дозу – 197 людей», – йдеться в повідомленні.
За даними МОЗ, від початку вакцинальної кампанії щеплено 14 605 035 людей, з них отримали першу дозу – 14 605 033 людини, отримали дві дози – 13 447 292 людини, отримали додаткову дозу – 2 208 людей, ревакцинальну дозу – 990 людей.
Загалом в Україні проведено понад 28 мільйонів щеплень.
В Україні минулої доби зафіксували 2 248 нових випадків COVID-19 – МОЗ
В Україні за добу 27 грудня виявили 2 248 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19, зокрема, захворіли 137 дітей і 19 медпрацівників, повідомило Міністерство охорони здоров’я.
Минулої доби шпиталізували 944 людини, 4 789 – одужали, 134 людей померли.
Найбільше нових випадків виявили в Києві – 475.
За весь час пандемії в Україні на COVID-19, за даними МОЗ, захворіли понад 3,6 мільйона людей, 95 105 людей померли.
У Франції кількість заражень коронавірусом перевищала 100 тисяч
У Франції кількість заражень коронавірусом перевищала 100 тисяч. Про це свідчать дані французького агентства охорони здоров’я, повідомляє агентство AFP.
Французька система охорони здоров’я зареєструвала 104 611 випадків протягом доби у суботу. Для Франції – це вже третя доба, коли фіксуються рекордні показники кількості випадків коронавірусу.
Президент Франції Еммануель Макрон та ключові члени його уряду на відео-конференції обговорять нові заходи безпеки від коронавірусу з урахуванням останніх даних агентства охорони здоров’я країни.
Коронавірус: в Україні зробили ще понад 117 тисяч щеплень проти COVID-19
В Україні минулої доби зробили щеплень 117 222 від COVID-19, повідомило Міністерство охорони здоров’я.
«Першу дозу отримало 37 505 людей, повністю імунізовані – 78 821 людина, додаткову дозу отримали 529 людей, ревакцинальну дозу – 367 людей», – йдеться в повідомленні.
За даними МОЗ, від початку вакцинальної кампанії щеплено 14 563 975 людей, з них отримали першу дозу – 14 563 973 людини, повністю імунізовані та отримали дві дози – 13 352 303 людини, отримали додаткову дозу – 1 811 людей.
Загалом в Україні проведено майже 28 мільйонів щеплень.
В Україні минулої доби виявили 5 276 нових випадків COVID-19 – МОЗ
В Україні за добу 24 грудня виявили 5 276 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19, зокрема, захворіли 378 дітей і 90 медпрацівників, повідомило Міністерство охорони здоров’я.
Минулої доби шпиталізували 1 689 людей, 15 639 – одужали, 268 людей померли.
Найбільше нових випадків виявили в Києві – 908.
Перші ліки від коронавірусу: кінець пандемії і карантину?
Якщо світу вдасться звести передачу коронавірусу до мінімуму, то 2022 рік може стати останнім роком пандемії, навіть попри швидке поширення штаму «омікрон». Такого висновку дійшли у ВООЗ. Там вважають, що передовсім спинити пандемію вдасться завдяки появі нових вакцин та інноваціям.
Більше читайте тут
Вселенський патріарх Варфоломій захворів на COVID-19
Вселенський патріарх Варфоломій отримав позитивний тест на коронавірусну інфекцію нового типу COVID-19, повідомляє Ekathimerini 24 грудня.
«Вселенський патріарх дякує всім за інтерес до стану свого здоров’я та закликає всіх, як батько, дотримуватися рекомендацій лікарів та науковців. Він також закликає тих, хто ще не вакцинований, піти і зробити щеплення заради себе та суспільства», - йдеться у заяві пресслужби Вселенської патріархії.
За повідомленням, Варфоломій має легкі симптоми, а його загальний стан добрий. 81-річний патріарх повністю вакцинований від коронавірусу.
МОЗ дало рекомендації на новорічні свята в умовах пандемії
У Міністерстві охорони здоров’я дали українцям рекомендації, як захистити себе та рідних на новорічні свята в умовах пандемії COVID-19.
«Час новорічних свят традиційно вважається приводом для гучних та людних святкувань. Проте пандемія коронавірусної хвороби внесла корективи у звичні всім способи проведення зимових канікул. Саме тому потрібно бути пильними та обережними, оскільки COVID-19 нікуди не зник», – наголошують у МОЗ.
У відомстві дають кілька порад:
- Дотримуйтеся профілактичних заходів (Правильно носіть маску, регулярно мийте руки, тримайте фізичну дистанцію в 1,5–2 метри, провітрюйте приміщення, уникайте скупчення людей);
- Залишайтесь вдома, якщо захворіли (Святкуйте вдома, якщо ви або члени вашої родини погано себе почуваєте. Також варто звернутись до лікаря у випадку появи симптомів респіраторного захворювання та здати тест на COVID-19. Якщо ви не пройшли повний курс вакцинації, також краще уникнути масових святкувань та залишитися вдома);
- Зробіть процес святкування максимально безпечним (Якщо ж плануєте збиратись у приміщенні, то не кличте багато гостей. Якщо ви все ж таки плануєте запрошувати гостей, то враховуйте ризики: подумайте про те, чи має хтось із них супутні захворювання та чи всі вакциновані);
- Якщо у вашій компанії для святкування є невакциновані, подумайте про те, як захистити від ризиків інфікування себе та їх (По можливості проводьте святкування на відкритому повітрі та з дотриманням фізичної дистанції. Також можна організувати віртуальну вечірку. Якщо проводите святкування у закритому приміщенні, то зважайте, що це сприятливе середовище для поширення COVID-19. Обов’язково робіть провітрювання, щоб не дати шансів навіть найменшим частинкам вірусу поширюватись);
- Використовуйте індивідуальний посуд (Не користуйтеся спільними тарілками, склянками та іншим посудом. Свою тарілку та прибор поруч з собою. Уникайте спільної їжі);
- Робіть покупки в інтернеті (Віртуальний шопінг дозволить мінімізувати соціальні контакти та уникнути черг);
- Відмовтесь від подорожей, якщо ви у групі ризику (Якщо ви маєте хронічні захворювання чи вік 60+ або ж не вакцинувалися – відкладіть необов’язкові подорожі).
Найближчі святкові (вихідні) дні в Україні – 25, 26, 27 грудня.
МОЗ: 42,8% дорослого населення України повністю щеплені від COVID-19
В Україні 46,8% дорослого населення отримали принаймні одне щеплення проти COVID-19, 42,8% – пройшли повний курс вакцинації, повідомили у Міністерстві охорони здоров’я вранці 24 грудня.
За добу 23 грудня в Україні вакциновані 113 882 людини.
Від початку вакцинальної кампанії, за даними МОЗ, принаймні одну дозу вакцини від COVID-19 отримали понад 14,5 мільйонів людей, повністю імунізовані й отримали дві дози – більше ніж 13,2 мільйона, додаткову дозу отримали 1 389 людей.
В Україні зафіксували 6 647 нових випадків COVID-19 – МОЗ
За добу 23 грудня в Україні виявили 6 647 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19, зокрема, захворіли 519 дітей і 107 медпрацівників, повідомило Міністерство охорони здоров’я.
Минулої доби шпиталізували 1 646 людей, 14 874 – одужали, 248 людей померли, провели майже 63 тисячі тестувань.
Найбільше нових випадків зафіксували в Києві – 1234.
За весь час пандемії в Україні, за даними МОЗ, на COVID-19 захворіли понад 3,6 мільйона людей, 94 432 – померли.