Доступність посилання

ТОП новини

Коронавірус в Україні і світі. Живий блог

Епідемія коронавірусної інфекції, що розпочалася наприкінці 2019 року в Китаї, у січні 2020 року була оголошена ВООЗ надзвичайною ситуацією міжнародного значення у сфері охорони здоровʼя.

Захворювання COVID-19 спричинюється коронавірусом SARS-CoV-2, раніше відомим як 2019-nCoV, що належить до великої групи коронавірусів.

Після поширення епідемії на інші країни її було в березні 2020 року оголошено пандемією. Багато країн пішли на безпрецедентні карантинні заходи, що позначилися на світовій економіці та житті людей. Запроваджувалися локдауни та масковий режим, закривалися кордони, переривалося авіасполучення між країнами.

Радіо Свобода у цьому блозі – з початку виникнення коронавірусної небезпеки – публікує статистику, репортажі з лікарень, історії хворих, коментарі і рекомендації фахівців щодо протидії коронавірусній пандемії в Україні і світі.

За даними ВООЗ, жертвами захворювання від початку пандемії стали майже 20 мільйонів людей. Йдеться про всі смерті, повʼязані з інфекцією. За офіційними даними, інформацію про які збирав американський інститут Джонса Гопкінса, сама коронавірусна інфекція (без загострення супутніх захворювань) стала причиною смерті близько 7 мільйонів людей.

Масова вакцинація різко скоротила смертність і врешті зупинила пандемію.

В Україні перехворіло майже 5 мільйонів людей, понад 105 тисяч із них померли.

5 травня 2023 року Всесвітня організація охорони здоровʼя ухвалила рішення, що поширення коронавірусної інфекції типу COVID-19 вже не є надзвичайною ситуацією міжнародного значення.

Спецслужби США розділилися в думках про походження COVID-19

Спецслужби США розділилися в думках про походження коронавірусу, але відкидають гіпотезу про те, що COVID-19 – це біологічна зброя Китаю.

У доповіді американської розвідки від 27 серпня (на двох сторінках резюме із несекретною частиною розслідування) за підсумками тримісячного дослідження, проведеного за наказом президента Джо Байдена, йдеться, що лідери КНР, з великою ймовірністю, не знали про вірус до початку пандемії.

Експерти визначили дві гіпотези як «правдоподібні»: вірус або передався людям від зараженої тварини, або стався витік із китайської лабораторії в Ухані.

Спецслужби погодилися з тим, що вірус не є біологічною зброєю, і більшість вважає, що він, «ймовірно, не був створений за допомогою генної інженерії».

Розвідувальне співтовариство заявило, що SARS-CoV-2, вірус, що викликає COVID-19, ймовірно, заразив перших людей не пізніше листопада 2019 року, коли в грудні в Ухані (Китай) розвинувся перший відомий кластер інфекцій.

В цілому розвідувальне співтовариство заявило, що для остаточного пояснення походження COVID-19 потрібна додаткова інформація.

«Співпраця Китаю, швидше за все, буде потрібно для остаточної оцінки походження COVID-19. Однак Пекін продовжує перешкоджати глобальному розслідуванню, чинити спротив обміну інформацією і звинувачувати інші країни, в тому числі США», - йдеться в резюме.

Посольство Китаю у Вашингтоні виступило із заявою, в якій йдеться, що «звіт, сфабрикований розвідувальним співтовариством США, не заслуговує наукової довіри».

Коронавірус: ще понад 166 тисяч людей отримали щеплення в Україні

У Міністерстві охорони здоров’я повідомили про 166 551 щеплення проти COVID-19 в Україні за минулу добу в Україні.

«Одну дозу отримали 57 435 людей, повністю імунізовані 109 116 людей. Протягом доби працювали 1 023 мобільні бригади, 2 934 пункти щеплення, 340 центрів вакцинації», – йдеться в повідомленні.

За даними МОЗ, від початку вакцинальної кампанії щеплено 5 265 635 людей, повністю імунізовані та отримали дві дози 3 536 963 людини.

В Україні виявили 2 082 нових випадки COVID-19 – МОЗ

У Міністерстві охорони здоров’я повідомили, що минулої доби в Україні зафіксували 2 082 нових підтверджених випадки коронавірусної хвороби COVID-19.

«За минулу добу госпіталізовано – 708 осіб, летальних випадків – 45; одужало – 1025 осіб... За останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована у м. Київ (266), Львівській (189), Харківській (187) та Донецькій (157) областях», – йдеться в повідомленні МОЗ.

За даними відомства, захворіли 108 дітей та 35 медпрацівників.

«За добу протестовано методом ПЛР – 27 605 осіб, методом ІФА – 8 272 особи, експрес-тестами – 22 258 осіб», – додали у МОЗ.

Данія скасовує всі обмеження, пов’язані з COVID-19

Влада Данії оголосила про скасування всіх коронавірусних обмежень із 10 вересня, повідомило Міністерства охорони здоров’я країни.

Уряд більше не вважає COVID-19 «небезпечною для суспільства інфекцією». Таке рішення ухвалене через «рекордно високий» рівtym вакцинації. За словами міністра Маґнуса Хойніке, пандемія в Данії перебуває «під контролем».

У Росії за добу від COVID-19 померли майже 800 людей

У Росії за добу 26 серпня від коронавірусної інфекції нового типу померли 798 людей, повідомляє оперативний штаб.

Ці показники менші, ніж днем раніше, коли в цій країні був зафіксований рекордний за всю пандемію показник – 820 померлих за добу. Попередній рекорд був зафіксований 14 серпня, тоді, за офіційними даними, за попередню добу померли 819 пацієнтів.

Переваги для щеплених. Україна нарощує темпи вакцинації

Понад 160 тисяч українців отримали щеплення станом на 25 серпня, звітує МОЗ. Загалом в державі проведено понад 8,4 мільйона щеплень. Як заявив міністр охорони здоровֹ’я Віктор Ляшко, нині в Україні роблять до мільйона вакцинацій на тиждень, і це не межа. Чи допоможе нарощування темпів вакцинальної кампанії зупинити або ж мінімізувати спалах нової хвилі коронавірусу, адже кількість інфікованих невпинно зростає?

Від старту вакцинальної кампанії понад 5 мільйонів українців отримали щонайменше одну дозу вакцини, а понад 3 мільйони завершили повний курс щеплення, повідомляє у фейсбуці МОЗ.

У МОЗ повідомили про новий рекорд щеплень за добу – понад 170 тисяч

У Міністерстві охорони здоров’я України повідомили про новий рекорд щеплень від COVID-19 за добу.

«26 серпня 2021 року проти COVID-19 вакциновано 173 435 людей. Одну дозу отримали 55 908 людей, повністю імунізовані 117 527 людей», – йдеться в повідомленні.

За даними МОЗ, протягом доби працювала 1 051 мобільна бригада, 2 974 пункти щеплення, 332 центри вакцинації.

У Росії новий добовий максимум смертності від COVID-19

У Росії за останню добу від COVID-19 померли 820 осіб – це максимум за всю пандемію. Про це повідомляє оперативний штаб по боротьбі з коронавіруcом.

Загальна кількість смертей від COVID-19 у Росії перевищила 179 тисяч.

У серпні кілька днів поспіль у Росії за добу вмирали більш ніж 800 пацієнтів з діагнозом COVID-19. Попередній максимум був зареєстрований 14 серпня – 819 померлих.

З початку червня у Росії росли захворюваність і смертність від COVID-19 на тлі поширення штаму «дельта».

В Україні зростає кількість інфікованих штамом «дельта» – Кузін

В Україні поступово зростає кількість інфікованих штамом коронавірусу «дельта». Про це заявив головний санітарний лікар країни Ігор Кузін, повідомили у Міністерстві охорони здоров’я.

За його словами, якщо 5 серпня підтверджених випадків інфікування штамом «дельта» становила 147, то вже 20 серпня вона сягнула 520.

Втім, вважає Кузін, ця тенденція «не має заскочити Україну зненацька». Він запевнив, що протягом літа система охорони здоров’я готувалася до можливих викликів нової хвилі пандемії.

ВООЗ: гіпотези щодо походження вірусу SARS-CoV-2 вимагають подальших досліджень

Генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедрос Адханом Гебрейєсус заявив, що всі гіпотези щодо походження коронавірусу SARS-CoV-2 «вже на столі», але вимагають подальших детальних досліджень.

Гебрейєсус нагадав, що минулої п’ятниці ВООЗ оголосила про набір нової Науково-консультативної групи з питань походження нових патогенів (SAGO).

SAGO складатиметься з незалежних експертів, які не будуть представниками країн. Їх мають також залучити до наступної фази досліджень походження SARS-CoV-2.

«Ми закликаємо всіх кваліфікованих фахівців подати заявку. Нам потрібні найкращі люди, щоб стати частиною цієї важливої нової консультативної групи», – заявив глава ВООЗ журналістам 25 серпня.

Він пообіцяв, що група не затримуватиме вже наявні дослідження походження нового коронавірусу.

За добу зробили понад 160 тисяч щеплень від COVID-19 – МОЗ

В Україні за добу щеплення від COVID-19 зробили 162 410 людям, повідомило Міністерство охорони здоров’я.

Одну дозу отримали 44 218 людей, повністю імунізовані – 118 192.

Загалом від початку вакцинальної кампанії щеплено 5 152 292 людини. Одну дозу отримали 5 152 290 людей, повністю щеплені – 3 310 320. Загалом проведено понад 8,4 мільйона щеплень.

В Івано-Франківську обіцяють премії освітянам, які до 31 серпня отримають 1 дозу вакцини від COVID-19

Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків заявив, що освітяни, які до 31 серпня щепляться хоча б однією дозою вакцини від COVID-19, отримають премію.

«Для вчителів є різні види вакцин, і є можливість отримати щеплення. На сьогодні вже провакциновано 47% педагогів. Але треба рухатися далі, щоб ми не сиділи на карантині. Вакцинація – єдиний спосіб уберегти себе, своїх близьких і колег», – написав Марцінків 25 серпня у фейсбуці.

Розміру премії він не назвав, але 19 серпня повідомляв, що міський виконком ухвалив рішення надавати премію в розмірі 1000 гривень освітянам, які отримали дві дози вакцини від COVID-19.

Сьогодні Марцінків також повідомив, що міська влада готує рішення про вакцинацію працівників у структурах виконавчого комітету.

«Чекаю список з усіх комунальних підприємств, у виконавчому комітеті, щоб знати відсоток вакцинованих. Якщо ми вимагаємо з інших, то треба почати із себе», – написав він.

За даними МОЗ, в Україні з початку вакцинальної кампанії від COVID-19 однією дозою щеплені понад 5,1 мільйона людей, повністю імунізовані й отримали дві дози – майже 3,2 мільйони людей.

Щеплення в Україні проводять чотирма вакцинами: Comirnaty від Pfizer-BioNTech, Moderna, CoronaVac від Sinovac Biotech і AstraZeneca (Covishield, SKBio). Усі вони передбачають введення двох доз препарату.

У МОЗ закликають українців вакцинуватися перед можливою новою хвилею захворюваності на COVID-19 восени, де якої може призвести штам «дельта».

МЗС: Мальта визнала українські цифрові сертифікати про вакцинацію від COVID-19

Мальта визнала українські цифрові сертифікати про вакцинацію від COVID-19, згідно з рекомендацією ЄС, повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. Він написав про це на своїй сторінці у твіттері.

«Працюємо над збільшенням свободи і безпеки подорожей громадян України, навіть в складних умовах пандемії COVID-19», – додав міністр.

19 серпня Євросоюз офіційно визнав українські COVID-сертифікати в мобільному застосунку «Дія».

Проте у МЗС України звертають увагу на те, що рішення Єврокомісії є лише рекомендацією для країн-членів ЄС і не діє саме по собі автоматично. Тобто держави ЄС можуть самостійно ухвалювати рішення визнавати чи не визнавати українські сертифікати.

«Це важливе рішення, яке відчутно спростить подорожі українських громадян до держав-членів ЄС. Після цієї рекомендації окремі країни-члени ЄС зможуть ухвалити власні рішення про визнання українських цифрових свідоцтв, щоб наші громадяни, які пройшли повний курс вакцинації, могли комфортно подорожувати», – наголошував міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

Щоб уникнути неприємних ситуацій на кордоні, українцям радять перевіряти актуальний режим в’їзду і транзиту на інтерактивній онлайн-мапі.

Греція запроваджує обмеження для нещеплених від COVID-19 громадян

Міністерство охорони здоров’я Греції посилила антикоронавірусні вимоги, щоб прискорити темпи вакцинації громадян, повідомляє видання Еkathimerini.

«Міністр охорони здоров’я Греції Василіс Кікіліас оголосив, що з 13 вересня 2021 року до 31 березня 2022 року діятимуть заходи громадської охорони здоров’я щодо невакцинованих громадян», – вказує видання.

Від 13 вересня особам без сертифіката вакцинації або довідки про одужання від COVID-19 буде заборонений вхід до кафе, барів, ресторанів, клубів та інших закладів громадського харчування, а також розважальних центрів. Нещеплені можуть відвідати театри, кіно, музеї, а також тренажерні зали, якщо нададуть довідку з негативним результатом ПЛР-тесту або експрес-тесту, зробленого за 48 годин до заходу.

За словами міністра, вартість експрес-тестів складе 10 євро, здати тест у лабораторії можна приблизно за 20 євро.

Крім того, уряд заявив, що припиняє безкоштовне тестування своїх громадян на COVID-19, щоб спонукати їх вакцинуватися і запобігти черговому сплеску захворюваності. Нещеплені працівники галузей туризму, освіти, громадського харчування здаватимуть по два експрес-тести на тиждень за свій рахунок.

«Безкоштовні тести будуть доступні тільки особам, які зробили щеплення або у яких є очевидні ознаки зараження COVID-19. Також у всіх громадських місцях туристи і жителі країни зобов`язані носити маски», – ідеться в повідомленні.

У Греції наразі близько 53% населення повністю вакциновані. Влада сподівається збільшити цю цифру до 70% восени. Для порівняння: в Україні повністю вакциновані менш як 10% населення.

МОЗ закликає батьків вакцинувати дітей до початку навчального року

Міністерство охорони здоров’я України закликало батьків зробити дітям необхідні планові щеплення до початку нового навчального року.

«Наближається день, коли діти вперше сядуть за парти або повернуться до садочків і шкіл після канікул. Єдиний ефективний спосіб захистити їх від небезпечних і часто невиліковних хвороб — вакцинація. Відповідно до Національного календаря профілактичних щеплень діти отримують захист від 10 інфекційних захворювань: кашлюка, дифтерії, правця, кору, паротиту, краснухи, туберкульозу, гемофільної інфекції типу b (ХІБ-інфекції), гепатиту В та поліомієліту. Попри те що регіони повністю забезпечені необхідною кількістю вакцин, темпи щеплення повільні», – повідомляє пресслужба МОЗ.

Росія знову наблизилася до рекордних показників смертності від COVID-19

У Росії за добу 24 серпня від коронавірусної інфекції нового типу померли 809 людей, повідомляє оперативний штаб.

Ці показники менші за рекордні, коли 13 серпня, за офіційними даними, померли 819 пацієнтів.

Минулого тижня російська влада повідомила, що вперше за два місяці виявлено менш як 20 тисяч хворих за добу. Ці показники зберігаються і на початку цього тижня – за минулу добу зафіксовано 19 536 нових хворих.

В Україні від COVID-19 вакцинували ще понад 71 тисячу людей – МОЗ

В Україні 71 427 людей вакцинували від COVID-19 за добу 23 серпня. Одну дозу отримали 28 142 людини, повністю імунізовані – 43 285, повідомило Міністерство охорони здоров’я.

Від початку вакцинальної кампанії щеплено – 5 099 802 людини, з них отримали одну дозу – 5 099 800 людей, повністю імунізовані та отримали дві дози – 3 179 661 людина.

Щеплення в Україні проводять чотирма вакцинами: Comirnaty від Pfizer-BioNTech, Moderna, CoronaVac від Sinovac Biotech і AstraZeneca (Covishield, SKBio). Усі вони передбачають введення двох доз препарату.

У МОЗ закликають українців вакцинуватися перед можливою новою хвилею захворюваності на COVID-19 восени, де якої може призвести штам «дельта».

МОЗ: в Україні за добу 23 серпня виявили 692 нові випадки COVID-19

В Україні за добу 23 серпня виявили 692 нові підтверджені випадки коронавірусної хвороби COVID-19, зокрема, захворіли 54 дитини і четверо медпрацівників, повідомило Міністерство охорони здоров’я.

За минулу добу, за даними МОЗ, шпиталізували 410 людей, одужали – 345, померли 27 людей.

Протягом доби здійснили 35,8 тисячі тестувань: методами ПЛР, ІФА й експрес-тестами.

За останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована у Києві (132), Одеській (84), Харківській (84), Луганській (62) і Чернівецькій (47) областях.

За весь час пандемії в Україні, за даними МОЗ, захворіли 2 275 863 людей, 53 501 – померла.

США надали компанії Pfizer повне схвалення вакцини проти COVID-19

Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) повністю схвалило вакцину від COVID-19 для людей віком від 16 років і старше компанії Pfizer Inc та її німецького партнера BioNTech SE, яка є першою вакциною, що отримала таке схвалення.

«Затвердження цієї вакцини FDA є важливою віхою в нашій боротьбі з пандемією COVID-19, що досі триває», – заявила виконувачка обов’язків керівника FDA Джанет Вудкок.

За її словами, таке визнання може «вселити додаткову впевненість» для тих, хто планує пройти вакцинацію.

Вакцина Pfizer була дозволена для екстреного використання в грудні, тільки в Сполучених Штатах понад 204 мільйона людей нею прощепилися. Загалом досі три вакцини були схвалені для використання в екстрених випадках, але жодна з них раніше не отримувала повного схвалення FDA.

Вакцини від Moderna і Johnson&Johnson також схвалені у США для використання в екстрених випадках.

У Росії повідомили про 776 померлих від COVID-19 за добу. Влада констатує зниження захворюваності і смертності

У Росії за добу 22 серпня від коронавірусної інфекції нового типу померли 776 людей, повідомляє оперативний штаб.

Ці показники менші, ніж у середині серпня, коли кілька днів поспіль реєструвалося понад 800 смертей, зокрема, 13 серпня, за офіційними даними, померли 819 пацієнтів.

Також російська влада звітує, що вперше за два місяці виявлено менш як 20 тисяч хворих за добу (19 454). Востаннє такий показник фіксувався 23 червня.

Рік тому російська влада оголосила про перемогу над пандемією, однак через низький рівень вакцинації та поширення нових штамів захворюваність зросла в чотири рази, а смертність – у шість порівняно з попереднім літом.

За добу 19 серпня в Росії зареєстровані 29 992 нові випадки захворювання. Офіційна смертність за весь час пандемії сягнула майже 174 з половиною тисячі.

Незалежні демографи і дослідники статистики дають оцінку смертності в 3,5 раза вищу, припускаючи, що вона перевищила показник 600 тисяч людей.

Зокрема, демограф Олексій Ракша вважає, що «зараз кожен день через ковід помирає від 2400 до 3000 людей, і це означає, що два-три тижні тому заражалося 250–300 тисяч щодня, з них приблизно половина або 60% мали звертатися до лікувального закладу, їм повинні були робити тести і виявляти у них вірус. Реальна статистика мала б бути приблизно 150–180 тисяч хворих щодня в липні», – наголосив фахівець в інтерв’ю Vot-tak.tv, проєкту телеканалу «Белсат».

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG