Коронавірус: Київ розпочав підготовку до третьої хвилі епідемії і суворіших обмежень на транспорті
Міська влада Києва повідомила, що починає готуватися до третьої хвилі епідемії гострої респіраторної коронавірусної хвороби СOVID-19.
Серед планованих змін – новий підхід до обмежень на користування громадським транспортом, які будуть запроваджувати в разі посилення карантинних заходів.
На засіданні міського штабу ліквідації наслідків надзвичайної ситуації йшлося про плани запровадити електронні персоналізовані перепустки на користування громадським транспортом – щоб ними могли скористатися тільки ті кияни, які працюють на підприємствах критичної інфраструктури.
У зв’язку з цим міська влада направить звернення до керівників підприємств, установ і організацій критичної інфраструктури усіх форм власності про складання і направлення в КМДА списків працівників, які потребуватимуть спецперепусток на проїзд у громадському транспорті в разі запровадження посилених карантинних обмежень.
На засіданні також ішлося, зокрема, про про необхідність збільшити кількість реаніматологічних ліжок у лікарнях міста, що визначені для прийому хворих із підозрою на СOVID-19. А керівникам лікарень, включених до другої хвилі прийому хворих із СOVID-19, доручено в перебігу підготовки забезпечити підключення ліжок до кисню, закупити необхідні медикаменти та засоби індивідуального захисту.
Встановлюйте новий застосунок Радіо Свобода на смартфони та планшети Apple і Android.
Про початок третьої хвилі пандемії СOVID-19 Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила 15 липня. Однією з основних причин зростання захворюваності на СOVID-19 вважають штам коронавірусу «дельта», раніше відомий як «індійський». Цей штам є значно заразнішим, ніж поширені досі штами. На цей час він уже став найпоширенішим у низці країн, і очікується, що незабаром він стане найпоширенішим у всьому світі.
Коронавірус: у київському МВЦ почалася вакцинація препаратом Pfizer, але не для всіх
У Києві у центрі вакцинації на базі Міжнародного виставкового центру почали робити щеплення препаратом Comirnaty виробництва Pfizer-BioNTech особам від 60 років, повідомляє медична інформаційна система HELSI.me у Telegram.
«Сьогодні в МВЦ почали щепити вакциною від Pfizer людей від 60 років», – йдеться в повідомленні.
Вказується, що біля МВЦ є дві черги: по запису та «жива». Всі, хто хоче щепитись вакциною від Pfizer, мають бути записані через helsi.me. В порядку «живої» черги цією вакциною не щеплять. Також в МВЦ доступна вакцина CoronaVac для усіх охочих.
12 липня у МОЗ повідомили, що вакцину Comirnaty від Pfizer-BioNTech використовуватимуть для проведення щеплень у центрах масової вакцинації, де вона буде доступна усім охочим з пріоритетом для людей літнього віку та людей із супутніми захворюваннями.
Колективна вакцинація: стала відома статистика щеплень працівників у компаніях
В Україні в рамках вакцинації організованих колективів, які мають понад 50 осіб, щеплено 128 646 співробітників 954 компаній, повідомила пресслужба Міністерства охорони здоров’я.
«Усього на щеплення вже записані 471 738 особи з 673 компаній. Наразі організовані колективи щеплюють вакциною Comirnaty від Pfizer-BioNTech. Втім кількість медичного персоналу обмежена, тому щеплення організованих колективів відбуваються в порядку черговості за датою запису. Щоб прискорити цей процес, Міністерство охорони здоров’я пропонує компаніям подавати заявку на щеплення вакциною CoronaVac від Sinovac Biotech. Навантаження на мобільні бригади, які працюють з цим препаратом, менше», – йдеться в повідомленні.
У МОЗ нагадують процедуру: залишити заявку на виїзд мобільної бригади для щеплення організованого колективу можна за номером контакт-центру МОЗ 0 800 60 20 19. Для цього в компанії мають призначити відповідального за підготовку та організацію процесу вакцинації, який має скласти поіменний список охочих щепитися працівників. Коли підійде час щеплення колективу, регіональний координатор з вакцинації зателефонує відповідальній особі та повідомить усю необхідну інформацію для підготовки та проведення щеплень.
В Україні за добу вакцинували понад 117 тисяч людей, це новий рекорд – МОЗ
За добу 15 липня вакциновано проти COVID-19 в Україні 117 376 людей, повідомляє Міністерство охорони здоров’я, вказуючи, що це є новим рекордом.
«Одну дозу отримали 63 002 людини, повністю імунізовані - 54 374 людини. Протягом доби працювали 720 мобільних бригад, 1693 пункти щеплення; 49 центрів вакцинації», – ідеться в повідомленні.
Від початку вакцинальної кампанії щеплено 2 539 636 людей, з них отримали 1 дозу –2 539 634 людини, повністю імунізовані та отримали 2 дози – 1 360 256 осіб (із них двоє осіб отримали одну дозу за кордоном). Загалом проведено 3 899 890 щеплень.
Коронавірус: в Україні за минулу добу зафіксували 737 нових випадків
У Міністерстві охорони здоров’я повідомили про 737 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19 за минулу добу в Україні. Згідно з повідомленням, захворіли 50 та 16 медиків.
Також за минулу добу госпіталізовано – 422 людини, 17 – померли і 616 – одужали.
За останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована у Києві (224), Одеській (95), Донецькій (37), Полтавській (32) та Київській (30) областях.
«За добу протестовано методом ПЛР – 18 276 осіб, методом ІФА – 8 942 особи, експрес-тестами – 14 372 особи», – йдеться в повідомленні.
МОЗ визнало, що частину партії вакцини Pfizer везли на Харківщину з порушеннями, триває перевірка
Частину партії вакцини Comirnaty виробництва Pfizer-BioNTech, яку доставили до Харківської області з відхиленням від рекомендованого виробником температурного режиму, повернули на склад держпідприємства «Укрмедпостач», йдеться в повідомленні на сайті Міністерства охорони здоров’я.
За даними МОЗ, ДП провело внутрішнє службове розслідування та направило на перевірку до акредитованого центру стандартизації, метрології та сертифікації логгер (електронний пристрій, що фіксує температуру) з цієї партії.
Крім того, МОЗ на сьогодні проводить власну комісійну перевірку дотримання умов «холодового ланцюга» під час транспортування вакцини.
«За попередніми результатами протоколу випробувань логерів виявлено відхилення їхніх показників від встановленого значення температури. Причини таких відхилень має встановити комісія. Про остаточні результати перевірки буде повідомлено додатково», – вказали в МОЗ.
30 червня року ДП «Укрмедпостач» відправили до КП ХОР «Обласний аптечний склад» 21 600 доз вакцини Comirnaty/Pfizer. Департамент охорони здоров’я Харківської ОДА повідомив, що при отриманні вакцин на складі було зареєстровано порушення «холодового ланцюга» транспортування вакцини у двох контейнерах, а це загалом 9 360 доз. Повідомлялося, що вакцини з виявленими порушеннями перемістили до зони карантину та згодом повернули підприємству «Укрмедпостач».
Росія далі б’є рекорди смертності від COVID-19
У Росії через COVID-19 за добу 14 липня померла 791 людина, повідомляє оперативний штаб. Це максимальне значення з початку епідемії.
Найбільше число смертей від COVID-19 за останню добу зафіксовано в Москві (101) і Санкт-Петербурзі (108).
У російській столиці виявлено 5237 випадків COVID-19 за останню добу, це більш як на 30% перевищує показники попередньої доби.
За останню добу в Росії виявлено 25 293 випадки коронавірусної інфекції, всього з початку епідемії по країні зареєстровано понад 5,8 мільйона випадків.
До Росії прийшов штам коронавірусу «дельта», який швидко поширюється. Понад 10 регіонів оголосили обов’язкову вакцинацію для окремих груп працівників. Майже 30 мільйонів росіян (це понад 20% населення) отримали перший компонент вакцини, повідомив міністр охорони здоров’я Михайло Мурашко.
ВООЗ: у світі почалася третя хвиля пандемії коронавірусу
Світ перебуває на початку третьої хвилі пандемії COVID-19. Про це заявив глава Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедрос Аданом Гебреєсус.
Він зазначив, що чотири тижні поспіль зростає кількість хворих на COVID-19 в усьому світі, також збільшується кількість померлих. Однією з основних причин зростання захворюваності в ВООЗ вважають штам «дельта». Очікується, що незабаром він стане домінуючим штамом COVID-19.
Гебреєсус також звернув увагу на проблему нерівномірного розподілу вакцин між країнами – через відсутність доступу до вакцин значна частина населення світу стає вразливою до інфекції. Країни, де вакцинація найбільш доступна для населення, поступово скасовують обмеження, хоча залишаються великі ризики для нещеплених груп.
Глава ВООЗ закликав вакцинувати як мінімум 10 відсотків населення кожної країни до вересня цього року, 40 відсотків до кінця року і 70 відсотків до середини наступного року. Для досягнення цієї мети потрібно 11 мільярдів доз вакцин.
У всьому світі з початку пандемії зафіксовано понад 187 мільйонів випадків захворювання. Всього від COVID-19 померли понад чотири мільйони людей.
Про це він говорив в інтерв’ю «РБК-Україна».
Перш за все, зазначив Ляшко, варто підписати декларацію з сімейним лікарем.
Якщо ж людина не має змоги це зробити, треба звернутися туди, де зробили щеплення від COVID-19.
«Ми зараз внесли зміни до постанови Кабінету міністрів, яка регулювала правила видачі міжнародного сертифікату. У нас передбачені дві точки: в закладі, який проводив вакцинацію, або у свого сімейного лікаря», – пояснив глава МОЗ.
Раніше українські COVID-сертифікати, які з 1 липня почали видавати в тестовому режимі, стали доступні першим користувачам мобільного додатку та порталу «Дія».
З 30 червня міжнародні COVID-сертифікати, які видаються в Україні, вносять і до Європейського репозитарію сертифікатів.
За два тижні липня в Україні зробили 1 мільйон щеплень від COVID-19, повідомили у МОЗ
За добу від COVID-19 щепили 108 759 людей. Одну дозу отримали 61 580 людей, повністю імунізовані – 47 179 людей.
Протягом доби працювали 674 мобільні бригади, 1538 пунктів щеплення, 45 центрів вакцинації.
Від початку вакцинальної кампанії щеплено 2 476 634 людини, з них отримали одну дозу – 2 476 632 людини, повністю імунізовані – 1 305 882 людини. Загалом проведено 3 782 514 щеплень.
Станом на 14 липня до листа очікування вакцинації від COVID-19 записалися 804 621 людина.
Упродовж доби в Україні виявили 623 нових випадки COVID-19
Зокрема захворіли 37 дітей та 12 медпрацівників. Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров’я.
За даними МОЗ, госпіталізували 387 людей, одужали – 589, померли – 20.
За добу протестовано: методом ПЛР – 19 536 осіб, методом ІФА – 8 892 особи, експрес-тестами – 13 800.
За останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована в Києві (177), Одеській (57), Житомирській (33), Донецькій (32) та Київській (31) областях.
За весь час пандемії в Україні виявили понад 2,2 мільйона випадків COVID-19, померли 52 685 людей.
ВООЗ заявляє про зростання смертності від COVID-19 у світі
Смертність від COVID-19 знову зростає у всьому світі, повідомляє Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ), пояснюючи тенденції уповільненням вакцинації, послабленням запобіжних заходів, зокрема, носіння масок, і швидким поширенням штаму «дельта».
Смертність зросла минулого тижня після дев’яти тижнів поспіль спаду, заявляють фахівці ВООЗ. У цілому у світі минулого тижня померли від коронавірусної інфекції нового типу понад 55 тисяч людей, і це на 3% більше, ніж за тиждень до цього.
Минулого тижня число випадків зросло на 10% і склало майже 3 мільйони, лідерами в поширенні COVID-19 є Бразилія, Індія, Індонезія та Велика Британія, заявила ВООЗ 14 липня.
ВООЗ вказує, що варіант «дельта» вже зафіксований у 111 країнах і, як очікується, стане домінувати у всьому світі впродовж найближчих місяців.
«Укрзалізниця» поступово відновлює обсяги пасажирських перевезень, повідомила у середу пресслужба компанії.
«Укрзалізниця» вже відновила майже 80% регулярних та додаткових поїздів, які курсували влітку 2019 року. Наразі компанія працює над подальшим відновленням поїздів та скороченням часу в дорозі найпопулярніших рейсів. Стабілізація ситуації з поширенням коронавірусної інфекції та активізація економіки країни позитивно впливають на мобільність населення», – повідомив керівник компанії Іван Юрик.
За його словами, «Укрзалізниці» вдалося під час жорстких карантинних обмежень у березні-квітні не зупинити пасажирські перевезення – хоча пасажиропотік впав на 30% до 2019 року, натомість уже в червні було перевезено в далекому сполученні 2,4 млн пасажирів, що в 5 разів більше, ніж у 2020 році та становить 63 % до рівня 2019 року.
Так, за півроку поїздами компанії в далекому сполученні скористалося 9,5 млн пасажирів, що на 22% більше показника аналогічного періоду минулого року.
«За підсумками 6 місяців 2021 року у приміському сполученні перевезено 22 млн пасажирів, що на 6% більше аналогічного періоду минуло року та становить 47% від доковідного 2019 року. У червні завдяки подальшому відновленню приміських маршрутів компанія перевезла приміських пасажирів уже на рівні 52 % до 2019 року та більше на 42 % до 2020 року», – вказали в УЗ.
Серед найпопулярніших поїздів цього року Одеса – Лисичанськ, Чернігів – Одеса та Львів – Бердянськ, які курсують завжди майже 100-відсотково заповнені.
У Росії зафіксований новий максимум добової смертності від COVID-19
У Росії за останню добу померли 786 осіб з підтвердженим діагнозом COVID-19. Це – максимум від початку пандемії. Вперше понад 700 смертей від COVID-19 у країні зареєстрували 6 липня. Відтоді показник нижче цієї позначки не опускався.
За останню добу у Росії виявили 23 827 нових випадків зараження коронавірусом, повідомили в оперативному штабі. Виписали понад 21 тисячу пацієнтів.
Найбільша кількість хворих, як і раніше, у Москві – 3966. Однак це мінімальне значення з 9 червня. Смертність від COVID-19 у російській столиці продовжує триматися на високому рівні. За вчорашній день померли 109 осіб. Одужали за добу 7 519 пацієнтів.
За даними міського департаменту охорони здоров’я, у червні 2021 року в Москві померли 16 271 людина. Це на 24 відсотки більше, ніж у червні минулого року. COVID-19 як основну або супутню причини смерті було зазначено у 5527 випадках. Причиною зростання смертності у московські чиновники назвали штам «дельта» і аномальну спеку.
На початку червня у Росії почала різко зростати кількість хворих на COVID-19.
В Україні за добу від COVID-19 щепили 101 246 людей, повідомили у МОЗ
Одну дозу отримали 57 827 людей, повністю імунізовані – 43 419 людей.
Протягом доби працювали 659 мобільні бригади, 1518 пунктів щеплення, 33 центри вакцинації.
Від початку вакцинальної кампанії щеплено 2 415 054 людини, з них отримали одну дозу – 2 415 052 людей, повністю імунізовані – 1 258 703 людини. Загалом проведено 3 673 755 щеплень.
Станом на 13 липня до листа очікування вакцинації від COVID-19 записалися 799 677 людей.
Упродовж доби в Україні виявили 547 нових випадків COVID-19
Зокрема захворіли 34 дитини та 23 медпрацівники. Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров’я.
За даними МОЗ, госпіталізували 409 людей, одужали – 797, померли – 25.
За добу протестовано: методом ПЛР – 18 572 особи, методом ІФА – 8 105 особи, експрес-тестами – 16 972.
За останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована в Києві (165), Київській (39), Одеській (36), Донецькій (31) та Дніпропетровській (31) областях.
За весь час пандемії в Україні виявили 2 242 245 випадків COVID-19, померли 52 665 людей.
Осіб віком 60+ щепитимуть вакциною від Pfizer у центрі вакцинації в Києві з 16 липня – КМДА
Жителі столиці віком від 60 років та старші з 16 липня матимуть можливість, окрім вакцини CoronaVac, щепитися вакциною Comirnaty виробництва Pfizer-BioNTech у Центрі вакцинації проти COVID-19, повідомила директорка Департаменту охорони здоров’я Київміськадміністрації Валентина Гінзбург.
За її словами, запис вже доступний в системі HELSI.ME. Водночас у Центрі вакцинації проти COVID-19 молодших за 60 років осіб щеплюють вакциною CoronaVac, зазначила Гінзбург.
«Столиця сьогодні в лідерах вакцинальної кампанії серед регіонів. Нагадаю, вчора ми подолали рубіж 500 тисяч щеплень, що були зроблені з початку вакцинальної кампанії», – додала вона.
Напередодні Міністерство охорони здоров’я повідомило, що вакцину Comirnaty від Pfizer-BioNTech тепер використовуватимуть для проведень щеплень у центрах масової вакцинації, де вона буде доступна охочим – з пріоритетом для людей літнього віку та людей із супутніми захворюваннями.
Як вказує МОЗ, Україна отримала понад 5,6 млн доз різних вакцин, зокрема 2,4 млн доз CoronaVac/Sinovac, майже 1,7 млн доз Comirnaty/Pfizer, та майже 1,6 млн доз AstraZeneca різних виробників.
Reuters: розробники «Спутнік V» не надали регулятору ЄС документи про випробування вакцини
Російські розробники вакцини від коронавірусної інфекції нового типу «Спутнік V» послідовно провалюють здачу необхідної документації для реєстрації препарату у Євросоюзі. Через це реєстрація відкладається на невизначений термін. При цьому у регулятора немає причин сумніватися в безпеці і ефективності препарату, повідомляє агентство Reuters.
За даними джерел агентства, розробники вакцини не надали Європейському агентству з лікарських засобів важливі документи про випробування вакцини, наприклад, про те, як відстежувалася статистика пацієнтів, які отримали плацебо і форми для обліку побічних ефектів. Термін здачі документів давно минув, і в регуляторі не очікують, що розгляд документів закінчиться раніше, ніж наприкінці літа. Хоча спочатку передбачалося, що препарат може бути зареєстрований у червні, зазначають джерела Reuters.
Окремо від європейського агентства оцінку вакцини робила делегація французьких вчених, повідомляє агентство. Чотири людини, знайомих з роботою делегації, повідомили журналістам, що російський розробник вакцини не зумів задокументувати відповідність європейським стандартам банку клітин, що використовувався для створення вакцини. Після спалаху коров’ячого сказу в Європі в 80-і роки, європейські та північноамериканські регулятори вимагають документувати безпеку вихідної сировини ембріональної бичачої сироватки, яка використовується в таких випадках. Російський розробник цього не зробив, стверджують джерела агентства.
Кілька людей, які взаємодіяли з розробником вакцини, повідомили Reuters, що в інституту Гамалії просто немає досвіду роботи з іноземними регуляторами. «Вони не звикли до таких стандартів», – сказав журналістам один з співрозмовників, який спілкувався з російськими вченими. При цьому неназване джерело агентства, близьке до процесу вивчення вакцини, зазначив, що у регулятора немає підстав припускати, що російський препарат небезпечний або неефективний. У лютому в публікації авторитетного медичного журналу Lancet ефективність вакцини була оцінена більш ніж у 90 відсотків.
Розробник вакцини і Кремль не стали коментувати статтю для Reuters. Російський фонд прямих інвестицій, який займається просуванням препарату, заявив агентству, що «Спутнік V» міг стати жертвою тиску «західного фармацевтичного лобі», а стаття агентства «повна неточностей і помилок».
Державні ЗМІ Іраку повідомили, що кількість жертв пожежі у COVID-ізоляторі зросла до 66
Раніше було відомо про 52 загиблих.
Постраждали внаслідок інциденту понад 100 людей.
Пожежу в лікарні у місті Нассірія спричинив вибух кисневого балона, повідомили представники служби охорони здоров’я країни. Пошукові роботи продовжуються.
Прем'єр-міністр Іраку Мустафа аль-Кадімі провів термінові зустрічі з міністрами та наказав заарештувати місцевих керівників органів охорони здоров’я та цивільної оборони, включно з завідувачем ізолятора, йдеться в офіційному повідомленні.
У Росії понад тиждень добова смертність від COVID-19 перевищує 700 людей
У Росії восьмий день поспіль добова смертність від COVID-19 дорівнює або перевищує показник у 700 людей. За добу 12 липня від наслідків коронавірусної інфекції померли рівно 780 людей. Попередній максимум, 752 померлих, був зафіксований за добу 9 липня, свідчить російська статистика.
За останню добу в Росії виявлено 24 702 нових випадки захворювання, повністю одужали 19 566 людей. Найбільше нових хворих – у Москві, майже 5 тисяч.
У червні статистика зафіксувала в Росії нову хвилю пандемії. Число хворих, які перебувають під наглядом лікарів, безупинно росло з кінця травня, з 9 липня влада просто перестали звітувати про цей показник.
Російську владу регулярно звинувачують у маніпуляціях зі статистикою, пов’язаною з COVID-19. У червні видання «Медіазона» підрахувало, що смертність від пневмонії в 2020 році зросла на 140 відсотків, а «від старості» – на 20. Видання припустило, що регіони спеціально враховували значну частину смертей від COVID-19 як смертність від інших хвороб.