Доступність посилання

ТОП новини

Коронавірус в Україні і світі. Живий блог

Епідемія коронавірусної інфекції, що розпочалася наприкінці 2019 року в Китаї, у січні 2020 року була оголошена ВООЗ надзвичайною ситуацією міжнародного значення у сфері охорони здоровʼя.

Захворювання COVID-19 спричинюється коронавірусом SARS-CoV-2, раніше відомим як 2019-nCoV, що належить до великої групи коронавірусів.

Після поширення епідемії на інші країни її було в березні 2020 року оголошено пандемією. Багато країн пішли на безпрецедентні карантинні заходи, що позначилися на світовій економіці та житті людей. Запроваджувалися локдауни та масковий режим, закривалися кордони, переривалося авіасполучення між країнами.

Радіо Свобода у цьому блозі – з початку виникнення коронавірусної небезпеки – публікує статистику, репортажі з лікарень, історії хворих, коментарі і рекомендації фахівців щодо протидії коронавірусній пандемії в Україні і світі.

За даними ВООЗ, жертвами захворювання від початку пандемії стали майже 20 мільйонів людей. Йдеться про всі смерті, повʼязані з інфекцією. За офіційними даними, інформацію про які збирав американський інститут Джонса Гопкінса, сама коронавірусна інфекція (без загострення супутніх захворювань) стала причиною смерті близько 7 мільйонів людей.

Масова вакцинація різко скоротила смертність і врешті зупинила пандемію.

В Україні перехворіло майже 5 мільйонів людей, понад 105 тисяч із них померли.

5 травня 2023 року Всесвітня організація охорони здоровʼя ухвалила рішення, що поширення коронавірусної інфекції типу COVID-19 вже не є надзвичайною ситуацією міжнародного значення.

Чи потрібно мені вживати застережних заходів у готелях після щеплення від COVID-19?

Для більшості такої потреби немає, втім, це залежить від ситуації.

Американські Центри з контролю і профілактики захворювань (CDC) стверджують, що ризик захворювання COVID-19 після отримання повного курсу щеплень низький і вакциновані можуть повертатися до звичних занять без використання масок чи соціального дистанціювання як всередині приміщень, так і надворі.

У CDC додають, що особам із хронічними захворюваннями варто проконсультуватися з лікарем щодо необхідності подальшого вживання застережних заходів. Батьки маленьких дітей також можуть захотіти бути обережнішими, поки їхні діти не будуть щеплені. До того ж, у різних країнах різні рекомендації, залежно від рівня вакцинації та захворюваності.

«Готелі є безпечними, втім, я думаю, існують індивідуальні фактори, що можуть так чи інакше вплинути на вас», – зазначила Сонія Ганді, заступниця головного лікаря у медзакладі «Кедр-Сінай Маріна дель Рей».

Аби вирішити, як себе поводити, Ганді рекомендує перевірити рівень захворюваності та вакцинації у місцевості, яку ви відвідуєте. Якщо випадків небагато, ви можете почуватися більш впевнено щодо тих занять, які передбачають близький контакт з іншими людьми, як от харчування у ресторані готелю чи заняття у спортивному залі.

Більшість американських мереж готелів під час пандемії вживали заходів щодо зменшення ризику зараження, і ці заходи не скасовані. Багато готелів пропонують безконтактну реєстрацію, попередньо запаковані сніданки замість шведських столів та частіше прибирання місць загального користування.

Деякі готелі, включно з мережею MGM Resort, покращили системи фільтрації повітря та встановили індивідуальні очищувачі повітря у деякі гостьові кімнати.

Якщо вас це турбує, зателефонуйте у готель заздалегідь та запитайте про його заходи.

Marriott, Hyatt, IHG Hotels & Resorts та інші мережі скасували у їхніх готелях у США обов’язкове використання масок для повністю вакцинованих гостей. У мережі Hilton це залежить від місцезнаходження, втім, працівники готелю все ще зобов’язані носити маски.

Упродовж доби в Україні виявили 655 нових випадків COVID-19

Зокрема захворіла 31 дитина та 37 медпрацівників. Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров’я.

За даними МОЗ, госпіталізували 396 людей, одужали – 885, померли – 12.

За добу протестовано: методом ПЛР – 18 341 особу, методом ІФА – 7 954 особи, експрес-тестами – 15 312 осіб.

За останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована Києві (203), Одеській (62), Донецькій (46), Київській (42) та Львівській (39) областях.

За весь час пандемії в Україні виявили 2 240 246 випадків COVID-19, померли 52 572 людини.

З початку року на боротьбу з COVID-19 в Україні витрачено понад 26 млрд грн – Мінфін

Міністерство фінансів прозвітувало, які суми були витрачені державою за шість місяців поточного року на боротьбу з COVID-19 в Україні

«За оперативними даними, за 6 місяців 2021 року здійснено видатків на боротьбу з COVID-19 у розмірі 26,3 млрд грн, що на 6,8 млрд грн більше ніж станом на початок червня», – йдеться в повідомленні.

За даними Мінфіну, найбільше коштів (9,8 млрд грн) було витрачено на оплату закладам охорони здоров’я та на закупівлю вакцин – 9,3 млрд грн.

Також значні видатки держави скерувала на товари і послуги (крім вакцин) у боротьбі з коронавірусом, на медичний кисень, на виплати по втраті працездатності («лікарняні»), допомогу по безробіттю тощо.

«У цілому на боротьбу з COVID-19 у 2021 році передбачено понад 36 млрд грн... Міністерство фінансів закликає всіх розпорядників коштів до максимально ефективного та прозорого використання коштів на протидію COVID-19», – вказує відомство.

Олімпійські ігри у Токіо пройдуть без глядачів – ЗМІ

Олімпійські ігри, які пройдуть у Токіо та трьох сусідніх провінціях, проведуть без глядачів. Про це повідомляє японське агентство Kyodo з посиланням на власні джерела.

Сьогодні організатори проводять зустріч з цього приводу.

Прем’єр-міністр Японії Йосіхіде Суга офіційно оголосив 8 липня про надзвичайний стан у Токіо на час проведення в цьому місті Олімпійських ігор. Обмеження спрямовані на подолання пандемії коронавірусної інфекції, вони діятимуть до 22 серпня. З прийняттям рішення зросла ймовірність того, що глядачів на трибунах не буде.

Іноземним глядачам заборонили відвідувати Олімпійські ігри ще раніше.

Олімпійські ігри в Токіо мають розпочатися 23 липня.

Японія через COVID-19 оголошує надзвичайний стан у Токіо на час Олімпіади

Прем’єр-міністр Японії Йосіхіде Суга офіційно оголосив 8 липня про надзвичайний стан у Токіо на час проведення в цьому місті Олімпійських ігор. Обмеження спрямовані на подолання пандемії коронавірусної інфекції, вони діятимуть до 22 серпня, повідомляє Reuters.

Раніше цього місяця з’явилися повідомлення, що деякі заходи Олімпійських ігор у Токіо можуть заборонити для глядачів через побоювання щодо поширення більш заразного штаму коронавірусу «Дельта», вперше виявленого в Індії.

Також влада Японії попередила: в разі, якщо поширення коронавірусу прискориться, і в Токіо доведеться запроваджувати надзвичайний стан, Ігри можуть пройти без глядачів, або їхній ліміт буде скорочений. Остаточне рішення буде ухвалене після 12 липня.

Олімпійські ігри в Токіо мають розпочатися 23 липня.

«Лямбда», «дельта» і британський: чим небезпечні нові штами коронавірусу і як з ними справляються існуючі вакцини

Міністерство охорони здоров’я Ізраїлю повідомляє, що починаючи з 6 червня, паралельно з поширенням в країні штаму коронавірусу «дельта», спостерігається зниження ефективності вакцини Pfizer до 64%. При цьому, згідно з даними МОЗ, ефективність вакцини проти тяжкого перебігу хвороби, що призводить до госпіталізації, залишається на рівні 93%, інформує телеканал «Настоящее время», створений Радіо Свобода з участю «Голосу Америки».

Вчені з Чилі тим часом побоюються, що штам «лямбда» коронавірусу може бути стійким до вакцин. ВООЗ не виключає, що новий різновид переведуть з групи тих, що «викликають інтерес» в групу тих, що «викликають стурбованість».

28 червня в центрі вірусології «Вектор» Росспоживнагляду заявили, що в Росії немає випадків штаму коронавірусу «лямбда». Там додали, що вивчення властивостей цього варіанту триває, повідомляє ТАСС. Телеканал «Настоящее время» поцікавився в Міністерства охорони здоров’я Росії про нові дані щодо «лямбди», але на момент публікації відомство не відповіло.

Новини про нові штами коронавірусу не повинні вплинути на вакцинацію – щеплення в будь-якому випадку ефективніше, ніж його відсутність, розповів телеканалу «Настоящее время», створеному Радіо Свобода з участю «Голосу Америки», професор кафедри вірусології біологічного факультету МДУ Олексій Аграновський.

Понад 1 мільйон людей в Україні отримали дві дози вакцини від коронавірусної хвороби, повідомляє Міністерство охорони здоров’я.

«Від початку вакцинальної кампанії щеплено 2 178 592 людини, з них отримали одну дозу – 2 178 590 людей, повністю імунізовані та отримали дві дози – 1 018 258 осіб (із них двоє осіб отримали одну дозу за кордоном). Загалом проведено 3 196 848 щеплень», – йдеться в повідомленні відомства.

За добу 7 липня, як повідомляє МОЗ, проти COVID-19 щепилися 104 680 людей. З них одну дозу отримали 42 029 людей, дві дози – 62 651.

До листа очікування щеплення, за даними міністерства записалися 782 692 людини.

За офіційними даними, за весь час пандемії в Україні захворіли понад 2,23 мільйона людей, 52 560 хворих померли.

За добу 7 липня в Україні виявили 617 нових хворих на коронавірусну хворобу, повідомляє Міністерство охорони здоров’я.

«За останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована у місті Київ (181), Київській (50), Дніпропетровській (41), Львівській (29) та Вінницькій (24) областях», – йдеться в даних МОЗ.

Напередодні госпіталізували 404 людини, 23 хворих померли. У 872 людей констатували одужання.

За добу зроблено 40 893 тестів, з них методом ПЛР – 17 945, методом ІФА – 9 129. За допомогою експрес-тестів перевірилися 13 819 людей.

За офіційними даними, за весь час пандемії в Україні захворіли понад 2,23 мільйона людей, 52 560 хворих померли.

Перепочинок від ковіду: як живе Україна між хвилями коронавірусу? (відео)

Спеціальні інфекційні госпіталі наразі згортають: нову хвилю ковіду епідеміологи чекають лише восени. Влада закликає українців зустріти її у всеозброєнні і активно вакцинуватися. (Відео телеканалу «Настоящее время», створеного Радіо Свобода з участю «Голосу Америки», Reuters, AP)​

Відео дивіться тут

«Батьки вірять у якісь теорії змови»: історії з пункту вакцинації

У Києві з’явилася нова локація для масової вакцинації від COVID-19 – пункт щеплення відкрили на території національного комплексу «Експоцентр України» (ВДНГ). У ці дні тут проходить музичний фестиваль Atlas Weekend. У МОЗ розраховують популяризувати щеплення серед молоді. Але щепитися можуть усі охочі, маючи при собі паспорт та ідентифікаційний код або попередньо записавшись у застосунку «Дія» чи ж на порталі Helsi.me

Щеплення роблять у павільйоні №9. На нього вказують сині банери зі стрілками і написами «Центр вакцинації».

«Видихнули, але в бойовій готовності». Україна отримала перепочинок між хвилями коронавірусу, число хворих знизилося

Українські лікарі з полегшенням повідомляють, що країна отримала перепочинок від коронавірусу, інформує телеканал «Настоящее время», створений Радіо Свобода з участю «Голосу Америки». Впродовж останніх тижнів в Україні фіксують лише невелику кількість хворих на COVID-19: за останню добу вірус підтвердили у 610 осіб. Спеціальні інфекційні госпіталі в Україні тимчасово згортають: нову хвилю COVID-19 епідеміологи очікують лише через кілька місяців. Влада закликає українців зустріти її у всеозброєнні і активно вакцинуватися.

Лікарня №4 в Києві – одна з опорних медустанов для хворих на коронавірус в українській столиці. Навесні, під час піку третьої хвилі епідемії, лікарня працювала як інфекційний госпіталь. Пацієнтами з COVID-19 були заповнені всі поверхи.

МОЗ звітує про понад 3 мільйони щеплень від COVID-19 в Україні

В Україні щеплення від коронавірусної хвороби отримали понад 3 мільйони людей, заявляє Міністерство охорони здоров’я 7 липня.

«Отримали одну дозу – 2 136 561 людина, повністю імунізовані та отримали дві дози – 955 607 осіб (із них двоє осіб отримали одну дозу за кордоном). Загалом проведено 3 092 168 щеплень», – йдеться в заяві МОЗ.

Протягом попередньої доби вакцинувалися 93 554 людини, з них одну дозу отримали 36 023 людини, два дози – 57 531 людина.

За даними МОЗ, вакцинація відбувалася такими препаратами:

  • Covishield – 487 187 людей
  • Coronavac – 669 947
  • Comirnaty – 619 649
  • Astrazeneca – 359 390
  • Janssen – 390

Станом на 6 липня, за даними МОЗ, до листа очікування вакцинації від COVID-19 записалися 779 932 людини.

За добу в Україні виявили 610 хворих на COVID-19

За добу 6 липня в Україні діагностували COVID-19 у 610 людей, повідомляє Міністерство охорони здоров’я. З нововиявлених хворих – 40 дітей і 20 медичних працівників.

«За останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована у місті Київ (217), Київській (49), Одеській (36), Львівській (32) та Донецькій (27) областях», – йдеться в статистиці відомства.

Також напередодні 458 людей госпіталізували, 33 людини померли. У 1 666 людей констатували одужання.

Методом полімеразно-ланцюгової реакції діагностували 20 240 людей, методом ІФА – 9 189, експрес-тестами – 16 739 людей.

Загалом, за офіційними даними, за час пандемії в Україні захворіли понад 2,23 мільйона людей, 52 537 людей померли.

Пакистан закрив ключовий прикордонний перехід з Афганістаном, не вказавши часових рамок для відновлення його роботи

Міністр внутрішніх справ Шейх Рашид Ахмад повідомив, що пункт Торкхам буде закритий із 6 липня до наступного рішення Національного командно-оперативного центру (NCOC) – органу, відповідального за реагування на пандемію COVID-19 в Пакистані.

Раніше цей центр повідомляв про зростання кількості нових випадків захворювання на COVID-19 за попередні сім днів і оприлюднив попередження, що в липні Пакистан може вразити нова хвиля пандемії. У цілому Пакистан повідомляє про 964 490 підтверджених випадків і 22 452 смерті від коронавірусної інфекції.

Рішення про закриття пункту пропуску надійшло на тлі погіршення ситуації з безпекою в Афганістані в час, коли міжнародні війська залишають країну, а таліби швидко встановлюють контроль над значною частиною території.

Пакистан та Афганістан також звинувачують один одного в організації терористичних угруповань, які здійснюють напади в сусідній країні.

У березні 2017 року Пакистан почав огороджувати свій 2600-кілометровий кордон з Афганістаном, щоб обмежити пересування груп бойовиків та покласти край звинуваченням у транскордонному вторгненні. Початкові плани передбачали завершення робіт цього місяця.

За останню добу в Росії від COVID-19 померли 737 людей

Про це повідомляє федеральний оперативний штаб. Це рекорд добової смертності з початку пандемії.

Найбільше смертей від COVID-19 за останню добу зафіксовано у Москві та Санкт-Петербурзі. Однак в найбільших містах Росії смертність від хвороби залишається помітно нижче досягнутих в кінці червня максимумів. Отже, рекордний приріст смертності за одну добу забезпечили інші регіони.

Загальна кількість померлих з підтвердженим діагнозом COVID-19 з початку пандемії, за даними оперативного штабу, сягнула майже 140 тисяч.

У той же час, за даними «Росстату», вже до кінця квітня 2021 року в Росії та окупованому нею Криму померли понад 270 тисяч осіб з COVID-19. Методика підрахунку смертності, яку використовує оперативний штаб, відрізняється від методики статистичного відомства. «Росстат» враховує всі летальні випадки після захворювання COVID-19, навіть ті випадки, коли вірус не став основною причиною смерті.

За останню добу у Росії виявлено 23 378 нових випадків зараження COVID-19. Всього за час пандемії у Росії зареєстровано 5 658 672 випадки COVID-19.

В Узбекистані обмежується проведення всіх масових заходів, повідомила пресслужба Міністерства охорони здоров’я.

Йдеться про всі святкові масові заходи, спортивні змагання, а також концерти, фестивалі, театральні та кінопрограми, незалежно від того, де проводиться захід – на відкритому майданчику чи в закритому приміщенні.

Спортивні змагання дозволено проводити без глядачів.

З 1 серпня на території Узбекистану також посилюється контроль за дотриманням санітарно-гігієнічних правил при проведенні весіль, похоронів та інших сімейних заходів і обмежується число їх учасників до 50 осіб.

З 1 травня 2021 року припинене проведення концертів і вистав у закритих залах.

За офіційною статистикою, щодня в Узбекистані виявляється не менш як 460 нових випадків захворювання на COVID-19.

За добу 5 липня в Україні виявили 541 хворого на COVID-19, повідомляє Міністерство охорони здоров’я вранці 6 липня.

Поміж інших, захворіли 26 дітей та 11 медпрацівників. 266 людей госпіталізували, 20 хворих померли. У 1 086 людини констатували одужання.

«За останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована у місті Київ (197), Одеській (52), Київській (37), Луганській (25) та Дніпропетровській (24) областях», – йдеться в статистиці МОЗ.

Крім того, протягом доби тестували 40 517 людей, з них 20 151 – методом ПЛР, 8 271 – методом ІФА. За допомогою експрес-тестів на антиген тестували 12 095 людей.

Загалом за час пандемії в Україні зафіксували 2 238 364 хворих, з них понад 2,17 мільйона одужали, 52 504 людини померли.

Цифрові COVID-сертифікати стали доступні першим користувачам «Дії» – Мінцифри

Українські COVID-сертифікати, які з 1 липня почали видавати в тестовому режимі, стали доступні першим користувачам мобільного додатку та порталу «Дія», повідомив перший заступник міністра цифрової трансформації Олексій Вискуб на своїй сторінці в соцмережі Facebook.

«Цифрові COVID-сертифікати вже доступні першим користувачам «Дія», – повідомив Вискуб.

За його словами, головним викликом за підсумками перших днів бета-тестування стала якість даних про вакцинацію.

Вискуб зазначив, що перші цифрові сертифікати доступні лише для вакцинованих, а протягом липня Мінцифри планує запустити також цифрове відображення даних про ПЛР-тестування та інформацію для тих, хто перехворів.

США: Україна отримає додаткові американські вакцини за програмою COVAX

До України в рамках міжнародної програми COVAX будуть надходити додаткові американські вакцини від COVID-19 – про це повідомила тимчасова повірена у справах США в Україні Крістіна Квін під час візиту до Одеського обласного центру соціально небезпечних хвороб.

Вона також наголосила, що Сполучені Штати є найбільшим донором цієї програми і надали 4 мільярди доларів для розподілення і постачання вакцин по країнах світу.

В Україні зареєстрували вакцину Janssen виробництва Johnson & Johnson

В Україні 2 липня зареєстрували для екстреного використання вакцину від коронавірусу Janssen виробництва Johnson & Johnson. Про це 5 липня повідомили у Міністерстві охорони здоров’я.

«Janssen – це векторна вакцина розроблена, фірмою Janssen, якою володіє компанія Johnson & Johnson. Вакцина містить знешкоджений аденовірус людини, в який вмонтовано ДНК, що кодує щипоподібний білок вірусу SARS-CoV-2. Потребує температури зберігання від +2 до +8 градусів Цельсію», – мовиться у повідомленні.

У МОЗ заявили, що для повної імунізації цією вакциною достатньо однієї дози.

Вакцина дозволена до екстреного застосування Всесвітньою організацією охорони здоров’я, також дозвіл на її використання дали США, Велика Британія, Європейський Союз, Швейцарія, Канада та багато інших країн.

У міністерстві повідомили, що раніше в Україну завезли 500 доз вакцини для щеплення працівників приватної компанії, яка оплатила її вартість, організувала доставку та забезпечила дотримання температурного режиму.

В Україні вже проводять щеплення наступними вакцинами: AstraZeneca (індійського, корейського та італійського виробництва), CoronaVac (виробництва китайської Sinovac Biotech), Comirnaty (виробництва Pfizer-BioNTech) та американська Moderna.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG