Чому деякі лікарі відмовляються від використання апаратів штучної вентиляції легень?
У той час, як більшість медиків по всьому світові намагаються отримати апарати штучної вентиляції легень для лікування хворих на коронавірус, деякі їх колеги почали по можливості відмовлятися від їх використання.
Причина – деякі лікарні повідомляють про надзвичайно високу кількість смертей серед пацієнтів, підключених до цих апаратів. Лікарі припускають, що вони можуть бути шкідливими для певної категорії хворих.
Виступаючи в Білому домі 14 квітня, Трамп заявив, що оголосить про початок зняття обмежень після консультації з губернаторами всіх штатів, з якими він раніше сперечався щодо повноважень про скасування карантину.
Трамп заявив, що обмеження почнуть знімати «у найбільш слушний час і спосіб», і в деяких регіонах це станеться ще до 1 травня.
Раніше 14 квітня провідний американський експерт з коронавірусу Ентоні Фаучі в інтерв'ю Associated Press заявив, що дата 1 травня може бути «трохи занадто оптимістичною».
Кількість померлих від COVID-19 у Нью-Йорку різко зросла після зміни методу підрахунку
Кількість смертей, спричинених коронавірусом у найбільш постраждалому від COVID-19 американському штаті Нью-Йорк, різко зросла 14 квітня, коли чиновники змінили метод підрахунку, додавши смерті, ймовірно, пов’язані з коронавірусом, у Нью-Йорку до загальної статистики штату.
До додаткових 3778 випадків смертей входять «ймовірні» жертви COVID-19, які померли вдома і під час очікування діагнозу в лікарнях. Дані базуються на зареєстрованих у померлих симптомах COVID-19, захворювання, спричиненого коронавірусом: це кашель, лихоманка і ускладнення дихання.
Загальна кількість померлих у Нью-Йорку таким чином зросла до понад 10 тисяч, повідомив медичний департамент міста.
Майже 60% нових смертей сталися, коли пацієнти чекали на лікування в медзакладах перед підтвердженням діагнозу. Ще 22% померли вдома, 18% – у будинках для літніх людей або хоспісах.
Новий підхід до підрахунку в Нью-Йорку може змінити політику і в інших штатах, що, можливо, призведе до зростання загальної кількості смертей у країні.
Ще до того, як в Нью-Йорку переглянули метод підрахунку, кількість виявлених за добу смертей у США 14 квітня сягнула 2228, що є рекордним числом за один 24-годинний період.
Серед померлих від COVID-19 в Україні є 7 медпрацівників – ЦГЗ
Серед померлих внаслідок ускладнень, спричинених COVID-19, є сім медпрацівників, повідомив ввечері 14 квітня Центр громадського здоров’я.
Загалом в Україні від цієї хвороби померли 98 людей, 79% з яких мали тяжкі серцево-судинні захворювання, цукровий діабет, новоутворення, захворювання нирок, легень й ожиріння, йдеться в повідомленні.
Наразі показник летальності COVID-19 складає 2,9%.
«Вісім осіб із числа померлих мали в анамнезі поїздки за кордон протягом останніх 14 діб до появи клінічних симптомів і лише в одному випадку було встановлено тісний контакт із підтвердженим випадком COVID-19. Серед померлих осіб – 7 медичних працівників. Середня тривалість від початку появи симптомів захворювання до настання смерті склала 12 діб. Всі пацієнти з числа померлих мали позитивний результат лабораторного дослідження методом ПЛР», – повідомили в ЦГЗ.
Ситуація в Києво-Печерській лаврі «не просто небезпечна, а й дуже показова» – видання
Про відповідальність окремих московських священників та чому Києво-Печерська лавра стала одним з епіцентрів захворювання на коронавірус, розповідає газета «День». Автор статті Іван Капсамун нагадує, що сьогодні Києво-Печерська лавра в центрі уваги медиків і правоохоронців – там склалася дуже небезпечна ситуація із розповсюдженням коронавірусу.
«Ситуація не просто небезпечна, а й дуже показова», – наголошує автор статті. Адже невдовзі після введення карантину в Україні настоятель Києво-Печерської лаври, митрополит УПЦ (Московського патріархату) Павло розкритикував владу за «недалекоглядності». Більш того, він закликав всіх брати участь у колективній молитві, адже, за його словами, «найстрашніша епідемія – то гріх, який губить людську природу».
«І ось зараз склалася ситуація, коли десятки духівників хворі, включаючи самого настоятеля Павла, вже є померлі і ситуація може лише погіршуватися. Хто має нести відповідальність за це?» – цікавиться дописувач.
Тим часом, намісник і братія Лаври звернулися за фінансовою допомогою у зв’язку зі спалахом коронавірусу в монастирському комплексі УПЦ (МП) і через припинення громадських богослужінь.
На це звернення досить різко відреагував у себе на фейсбуці протодиякон Андрій Кураєв, російський громадський і церковний діяч: «Ченці, навіть вмираючи, просять грошей, грошей, грошей... Який сором... Нехай Паша-мерседес продасть свою віллу або свої машинки. А вже скільки там «окормляється» багатеньких олігархів і депутатів! Ні, треба ще й у безробітних (а це сьогодні плюс-мінус усі) грошики попросити. І як же перекрутилась свідомість цих лжемонахів, що замість того, щоб пропонувати свою допомогу зі своїх чималих калиток, вони у дні біди просять у людей!»
Автор статті вважає, що це «наочний приклад сутності представників московської церкви». На відміну від УПЦ (МП), яка фактично є підрозділом Російської православної церкви, інші українські церкви із самого початку закликали вірян залишатися вдома, дотримуватись умов карантину і запропонували онлайн-богослужіння. Про це постійно заявляє у своїх зверненнях і глава Православної церкви України митрополит Київський і всієї України Епіфаній, і глава Української греко-католицької церкви Святослав Шевчук. УПЦ (МП) перейшла на закриті богослужіння значно пізніше, коли вірус вже почав набирати небезпечних обертів», – наголошує дописувач у статті «Не спокушай Господа свого».
США припиняють виплати ВООЗ – Трамп
Президент США Дональд Трамп заявляє, що доручив своїй адміністрації припинити виплату внесків Всесвітній організації охорони здоров’я через те, як вона реагувала на пандемію коронавірусу.
ВООЗ «зазнала невдачі в своєму основному обов’язку і має понести відповідальність», сказав Трамп 14 квітня, виступаючи в Білому домі.
За його словами, США припиняють фінансування ВООЗ, поки відбуватиметься аналіз роботи організації. Цей процес триватиме від 60 до 90 днів.
Президент США заявив, що спалах коронавірусу можна було подолати ще на стадії виникнення і врятувати життя, якби ВООЗ краще виконувала свою роботу, розслідуючи дані, що надходили з Китаю, де почався спалах хвороби.
За словами Трампа, агентство ООН сприяло «дезінформації» Китаю щодо вірусу, і це, ймовірно, призвело до більш масштабного спалаху.
Генеральний секретар ООН Антоніо Ґутерріш відповів, що зараз «не час» скорочувати ресурси для ВООЗ чи будь-якої іншої гуманітарної організації, яка бореться з коронавірусом.
«Зараз – час для єдності і солідарної роботи міжнародної спільноти для того, щоб зупинити вірус і його руйнівні наслідки», – сказав Ґутерріш.
Місце проведення «Євробачення» прийме хворих на COVID-19
Концертний зал у Нідерландах, який мав у 2020 році приймати пісенний конкурс «Євробачення» замість цього з п’ятниці, 17 квітня, розкриє свої двері перед пацієнтами з коронавірусною інфекцією.
Ahoy Arena в Роттердамі тепер заповнена 88 лікарняними ліжками, щоб полегшити тягар для стаціонарних лікарень. Для пацієнтів, хворих на COVID-19, які потребують лікування, але не госпіталізації, виділений спеціальний зал.
У Казахстані режим надзвичайного стану через COVID-19 продовжили до 1 травня
Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв продовжив дію надзвичайного стану на території країни до 1 травня, підписавши відповідний указ.
У Казахстані на COVID-19 заразилися 1199 людей, одужали 203. У країні зафіксована висока захворюваність медичного персоналу через ненормований графік роботи і брак засобів захисту. Зокрема, в місті Алмати за добу заразилися 116 медпрацівників.
У столиці Казахстану, місті Нур-Султан, місцевим жителям, які з 28 березня дотримуються режиму самоізоляції, виходячи з дому тільки до магазинів, аптек, на роботу чи винести сміття, заборонили співати на балконах після 23:00.
У Чехії військові допоможуть соціальним установам боротися з COVID-19
У Чехії військові залучатимуться для забезпечення роботи соціальних установ у разі виявлення хворих на коронавірусну інфекцію. Зокрема, така допомога передбачена для будинків осіб старшого віку. Рішення про це ухвалив 14 квітня уряд Чеської Республіки.
Як написав у твітері міністр оборони Чехії Любомир Метнар, ідеться про 360 військових, які в соціальних установах надаватимуть допомогу персоналу. «Таким чином, після прикордонних переходів і карантину це ще один практичний приклад того, що армія допомагає там, де це потрібно», – наголосив міністр.
Антарктика залишилася останнім континентом без коронавірусу
Антарктика залишається єдиним континентом на планеті, де поки ще не було зареєстровано жодного випадку зараження новим коронавірусом. І чилійська влада докладає усіх зусиль, щоб ситуація залишалася незмінною. Туристичний сезон тут завершився ще на початку березня, наукова діяльність згорнута, а бази закриті для в'їзду і виїзду.
Бюджет під час пандемії: що змінилося для України
Український парламент змінив бюджет: депутати врахували прогноз Міністерства фінансів про те, що економіка падатиме через кризу й пандемію COVID-19. Тому надходження від податків зменшаться, а витрати на протидію хворобі – зростуть. Експерти вважають «кризові» зміни до бюджету загалом адекватними, але наголошують, що Україна не втримається без допомоги МВФ і що заради протидії коронавірусу на деяких витратах можна було зекономити більше коштів платників податків.
НАТО обговорить онлайн нарощування Росією сил у Криму та дезінформацію під час пандемії
НАТО збирається на онлайн засідання, щоб обговорити перед виклики світовою системою безпеки, економічну кризу через пандемію та дезінформацію щодо коронавірусу.
Міністри оборони членів Альянсу зустрінуться онлайн 15 квітня. Про це повідомив генеральний секретар НАТО Єнс Столбентерг.
Серед питань, які будуть обговорюватися, зокрема:
- ситуація на сході України,
- нарощування Росією військового потенціалу в анексованому Криму
- та на кордоні з Україною.
«Криза коронавірусу торкнулася всіх нас, але вона не прибрала виклики з безпеки, які стояли перед нами до кризи», – сказав Столтенберг.
Невизначеність перед майбутнім породжує у більшості українців страх
У Львові запрацювала телефонна лінія довіри і підтримки людей у час епідемії COVID-19. Така дистанційна духовно-психологічна порадня працює із понеділка до п’ятниці, з 10 до 20 години. Організували її монахи та монахині УГКЦ. З якими проблемами звертаються люди у час карантину? Яку потребують допомогу українці, щоб пережити ізоляцію?
«Чорнобильський момент» Китаю: приховування правди є смертельним – відкритий лист
Китайська влада поводиться як СРСР у часи Чорнобиля, вважають світові експерти і політики, які критикують комуністичне керівництво Китаю за приховування правди про небезпеку коронавірусу, за переслідування вчених, які попереджали про серйозні наслідки для населення Китаю та світу та за використання політичної сили для впливу на Світову організацію охорони здоров’я.
Опитування: 61% українців вважає оптимальними запроваджені владою заходи для боротьби з COVID-19
61% українців вважає оптимальними запроваджені владою заходи для боротьби з COVID-19, йдеться в соціологічному опитувнанні групи «Рейтинг». 15% вважають ці заходи «надто жорсткими», ще 17% – «надто м’якими».
55% опитаних розповіли, що вважають ефективними дії президента України Володимира Зеленського у відповідь на загрозу коронавірусної хвороби. 31% – протилежної думки.
Дії Міністерства охорони здоров’я вважає ефективними 41% респондентів. 44% оцінюють дії МОЗ як неефективні.
Зеленський про епідемію COVID-19: ключовий період – у 20-х числах квітня
Ключовий період для боротьби з COVID-19 в Україні очікується в третій декаді квітня, заявив президент України Володимир Зеленський.
«Аналізуючи статистику хворих в Україні, в останні дні можна відзначити певну стабілізацію. Різкого стрибка не відбулося завдяки свідомості громадян, які дотримуються постійно самоізоляції. І це варто продовжувати. Маємо чітко усвідомити: розслаблятися рано, розслаблятися дуже небезпечно. Якщо Італія та Іспанія вже пройшли або проходять пік епідемії, то у нас попереду ключовий, визначальний період. Це саме 20-ті числа квітня. Тому важливо на Великдень кожному українцеві залишатися вдома», – сказав Зеленський у своєму відеозверненні.
На лінії фронту українські військові готуються боротися із тихим ворогом – коронавірусом
Уже шість років українська армія стримує російські гібридні сили на Донбасі. Тепер, каже Богдан Петрик, солдат 128-ї гірсько-штурмової бригади, що базується поблизу Волновахи – вони вже знають хитрощі своїх ворогів, можуть відчувати, коли наближається атака, і знають, як захистити себе. Але зараз на українських солдатів націлився новий – невидимий ворог.
Пристрасті обсервації: що пішло не так у Ворзелі
За останній тиждень в Україну прибуло понад 33 тисячі громадян, яких евакуювали з інших країн через пандемію COVID-19. Згідно з постановою Кабміну, всі вони мали б відправитися на обсервацію. На практиці ж ця норма торкнулась лише кількох сотень евакуйованих.
Серед них і 112 українців, які прибули 11 квітня із Об’єднаних Арабських Еміратів. Більшість з них – не туристи, а резиденти ОАЕ. Вони намагалися організувати евакуацію впродовж трьох тижнів. Врешті це стало можливим лише завдяки домовленості летіти літаком разом із 11 тоннами гуманітарного вантажу з ОАЕ.
Зрештою на обсервацію люди прибули у санаторій «Україна», що у Ворзелі під Києвом. Одразу між адміністрацією та частиною евакуйованих почали виникати конфлікти. Громадяни, які прибули на обсервацію, звинуватили санаторій у неналежній підготовці. а тих, хто організовував обсервацію у порушенні законодавства. Відповідальні за обсервацію звинувачення відкидають.
Радіо Свобода розповідає, що пішло не так і викладає аргументи сторін.
Києво-Печерську Лавру з 13 квітня закрили на карантин
На усіх входах Лаври чергують нацгвардійці і поліцейські. Під стінами встановили два намети для лікарів та інфікованих. Раніше мер Києва Віталій Кличко повідомляв, що у храмі зафіксували щонайменше 90 випадків захворювання COVID-19. Тим часом перший форпост боротьби з захворюванням, спричиненим новим коронавірусом, приймає людей із підозрою. Як довідалися кореспонденти Радіо Свобода, інфіковані у Лаврі священники перебувають також в Олександрівській лікарні.
На Луганщині достатньо апаратів штучної вентиляції легенів – ВЦА
У медичних закладах Луганської області є достатня кількість апаратів штучної вентиляції легенів. Про це у відповідь на запит Радіо Донбас.Реалії (проєкт Радіо Свобода) повідомили в департаменті охорони здоров’я обласної військово-цивільної адміністрації. За даними відомства, всього в області 172 апарати.
«У наявності 172 апарати штучної вентиляції легень, із них – 6 апаратів, які вже не можуть бути відремонтовані та 26 ремонтуються», – йдеться у відповіді.
В ОВЦА також зазначили, що в області лише 76 лікарів-анестезіологів-реаніматологів, які можуть працювати на цих апаратах.