Коронавірус чи пневмонія з іншої причини: від чого помер 61-річний чоловік?
У 160 мешканців Івано-Франківської області підтверджено коронавірус, із них у п’ятьох односельців із села Вовчківці Снятинського району. В області від COVID-19, за офіційними даними, померли 9 осіб. Щодо причини смерті 61-річного мешканця села Вовчківці Нацполіція порушила кримінальну справу. Адже чоловік помер у машині екстреної медичної допомоги. У нього коронавірус не виявили. Але його 56-річна дружина з підтвердженим COVID-19 – у лікарні. Більше про це читайте за лінком.
Продукти пандемії: коронавірус як джерело натхнення – фоторепортаж
Від коктейлів і тістечок до ювелірних прикрас. Кондитери, поліцейські і торговці стають креативними в епоху коронавірусу. І це не тільки розваги, а й додатковий спосіб розповісти про коронавірус.
Влада пов’язує спалах коронавірусу у Першотравенську з конференцією баптистів під час карантину
У шахтарському містечку Першотравенську на Дніпропетровщині у вівторок виявили 15 нових випадків інфікування коронавірусом, повідомив голова Дніпропетровської облради Святослав Олійник. За його даними, за минулу добу, 6 квітня, у цьому ж місті виявили 5 випадків коронавірусу.
Олійник повідомив, що спалаху захворювання передувало те, що кілька сотень баптистів із різних країн, попри заборону під час карантину, зібралися на свою щорічну конференцію. Частина з них перебуває досі в Першотравенську.
«Двоє з тих людей, у яких було підтверджено діагноз і які підписали зобов'язання сидіти вдома, сьогодні вийшли з дому й збирались їхати до Дніпра. Були спіймані, оштрафовані, повернуті додому», – повідомив Олійник.
За його словами, ситуація в місті стабільна. Особи всіх учасників конференції встановлені, у них взяли аналізи.
За інформацією Святослава Олійника, коронавірус виявили і у жителів інших міст, які брали участь у релігійному заході в Першотравенську, зокрема, по одній людині в Новомосковську та Синельниківському районі.
Загалом у Дніпропетровській області станом на 7 квітня лабораторно підтверджено 41 випадок захворювання на COVID-19.
Трамп: ВООЗ приділяла занадто багато часу Китаю
Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) під час поширення коронавірусу була і все ще лишається «дуже зосередженою на Китаї». Про це президент США Дональд Трамп написав у твітері.
Він зазначив, що при цьому ВООЗ «значною мірою фінансується США». Трамп наголосив, що це питання треба розглянути.
«На щастя, я відхилив їх поради щодо того, щоб наші кордони були відкритими для Китаю на початку. Чому вони дали нам таку несправедливу рекомендацію?» – написав Трамп.
Американські ЗМІ неодноразово публікували матеріали з критикою дій Трампа для стримування епідемії COVID-19. Журналісти повідомляли, що фахівці наполягали на жорстких заходах з поширенням вірусу ще взимку, але президент США не погодився з пропозиціями.
У США, за останніми даними, число хворих на COVID-19 становить майже 380 тисяч. Померли 11 830 людей. Більшість заражень виявлені у штаті Нью-Йорк – майже 139 тисяч.
Українське міністерство підтвердило першу смерть через коронавірус в ОРДЛО
Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України повідомило про першу смерть від коронавірусу на окупованих проросійськими бойовиками територіях Донбасу, про яку вдалося довідатися офіційному Києву.
«Ситуація з захворюваністю на COVID-19 на тимчасово окупованих територіях погіршується, проте російські окупаційні адміністрації ОРДЛО і Криму продовжують наражати громадян на небезпеку, приховуючи реальну картину. Відтак, станом на 7 квітня окупаційна адміністрація в ОРДО визнала наявність 6 хворих на коронавірус, наголошуючи на відсутності летальних випадків. Водночас, за наявною інформацією, 4 квітня у Центральній районній лікарні міста Амвросієвка помер громадянин, інфікований коронавірусом. Цей факт замовчується, відповідна медична документація вилучена», – йдеться в повідомленні міністерства.
У відомстві вказують, що цивільне населення позбавлене належної медичної допомоги, тоді як проросійським бойовикам проводять огляди.
«У місті Кадіївка (на території ОРЛО) у Центральній міській багатопрофільній лікарні лікарями-вірусологами з Росії проводиться щоденний огляд бойовиків так званого «армійського корпусу», – йдеться в повідомленні.
Також Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій заявило, що станом на 7 квітня російська окупаційна влада в Криму визнає 22 випадки зараження коронавірусом, 5 випадків – у Севастополі. Ще близько 7 тисяч людей перебувають під різними типами спостереження через підозри інфікування, вказують в міністерстві.
«Викликає занепокоєння і інформація про те, що російське Міноборони планує хворих на коронавірус військових розміщувати у Севастополі. Для чого вони вже розпочали готувати госпітальне судно «Єнісей», – йдеться в повідомленні.
Мінреінтеграції заявляє, що російські окупаційні адміністрації в окремих районах Донецької і Луганської областей, а також у Криму приховують від місцевих мешканців реальний стан захворюваності на коронавірус, що позбавляє людей можливості убезпечити себе від епідемії COVID-19.
«Ситуація погіршується нестачею медичного персоналу, тестових систем та недостатньої кількості місць у лікувальних закладах», – додали у відомстві.
Українське МОЗ, щодня звітуючи про факти COVID-19, надає інформацію по всіх регіонах, крім окупованих територій Криму та Донбасу. Щоденного доступу до перевіреної інформації щодо захворюваності там в офіційного Києва немає.
У Миколаївській області в лікарні перебувають 9 людей з підозрою на коронавірус – ОДА
У Миколаївській області в обласній інфекційній лікарні перебуває дев’ять пацієнтів з підозрою на коронавірус. Про це під час селекторної наради глав обласних державних адміністрацій з президентом заявив очільник Миколаївської ОДА Олександр Стадник, повідомляє Офіс президента.
Він додав, що поки жоден тест не показав позитивного результату.
«Учасники наради вирішили скерувати на Миколаївщину перевірку з Міністерства охорони здоров’я, щоб переконатися у правильності проведення тестів», – мовиться у повідомленні.
Станом на ранок 7 квітня в Україні виявили 1 462 випадки коронавірусу, з них 45 летальних. 28 пацієнтів одужали.
Фоторепортаж: чи порушують українці правила карантину?
6 квітня в Україні набули чинності нові карантинні обмеження. Зокрема відтепер у громадських місцях не можна: з’являтися без маски чи респіратора; ходити групами понад дві особи, за винятком службової необхідності та супроводу дітей (дітям, віком до 14 років, тепер не можна перебувати в громадських місцях самим); відвідувати парки, сквери, зони відпочинку, лісопаркові та прибережні зони (окрім вигулу домашніх тварин однією людиною та випадків службової необхідності), відвідувати спортивні і дитячі майданчики.
Станом на ранок 7 квітня в Україні підтвердили 1462 випадки захворювання COVID-19.
Радіо Свобода публікує фото з вулиць українських міст під час карантину.
Зеленський: серед захворілих на коронавірус в Україні 78 відсотків – це люди до 60 років
Більшість хворих на COVID-19 в Україні 0 громадяни до 60 років. Про це заявив президент України Володимир Зеленський у відеозверненні 7 квітня.
«Сьогодні, згідно зі статистикою, серед захворілих на коронавірус в Україні 78 відсотків – це люди до 60 років. Саме тому, що наші люди похилого віку дотримуються самоізоляції – серед них відносно небагато захворілих», – наголосив Зеленський.
Він зазначив, що не варто думати, що хтось убезпечений від коронавірусу.
«Той, хто вважає, що йому не 70, а значить – він у безпеці, що в нього якийсь особливий імунітет, а тому можна не носити маску, не мити руки з милом, не дотримуватись дистанції і взагалі можна не сидіти вдома, – той сильно помиляється і ризикує. А тому, будь ласка, дійте за дуже простою формулою: будете вдома – будете здорові», – зазначив президент.
У МЗС повідомили, що за кордоном від коронавірусу лікуються 174 українці, 17 – одужали
У Міністерстві закордонних справ України повідомили, що за кордоном від коронавірусу лікуються 174 українці, 17 громадян України вже одужали.
За даними МЗС станом на 18:00 7 квітня, на сьогодні 14 тисяч 624 українські громадяни звернулися за допомогою до закордонних дипломатичних відомств України за програмою «Захист».
Також число українців, які у різних країнах лікуються від ускладнень, спричинених коронавірусом, найбільше складає в Італії – 121, далі йде Греція – 22, Іспанії – 5, Німеччина і Польща – по 4, Австрія – 3. У Швеції, Швейцарії, Чехії, Таїланді, США, Сербії, на Сейшельських островах, у Росії, Португалії, ОАЕ, Нідерландах, Нігерії, на Мальті, Бельгії і Єгипті – по одному хворому на COVID-19 українцю.
У МЗС зазначили, що за останню добу не змінилося число українців, які померли від коронавірусу за кордоном, – 5 громадян (чотири в Італії, один у Франції).
За період карантину кількість безробітних в Україні зросла на 40 тисяч – Держслужба зайнятості
За період карантину в Україні кількість безробітних зросла на 40 тисяч. Про це в ефірі телеканалу «Україна 24» сказала начальник управління з питань аналізу ринку праці та ефективності роботи служби Державної служби зайнятості Олена Козирєва, повідомляє агентство «Інтерфакс-Україна».
За її словами, загалом зараз в Україні зареєстровано 364 тисяч безробітних, тоді як база вакансій становить 55 тисяч позицій. Вона уточнила, що на 7 квітня 2019 року було зареєстровано 323 тисячі безробітних.
«Це невелике зростання порівняно з аналогічним періодом минулого року. Поки що ми не спостерігаємо масового безробіття», – наголосила Козирєва.
Вона додала, що скорочення вакансій відбулося за всіма видами діяльності.
«Водночас у період карантину підвищився попит на деяких співробітників. Наприклад, у сфері охорони здоров’я – медсестер, фельдшерів, соцпрацівників, лаборантів. Крім того, в тих видах торгівлі, де не заборонено працювати, є зростання попиту на продавців, сортувальників, касирів. Підвищився попит на водіїв, підсобних працівників, поштових співробітників, поліцейських, охоронців», – розповіла Козирєва.
За словами Козирєвої, центри зайнятості наразі працюють з безробітними віддалено.
МОЗ: ми на порозі піку COVID-19, говорити про завершення карантину рано
Україна перебуває на порозі піку поширення коронавірусу, й говорити про те, коли завершиться карантин, поки що зарано, заявив міністр охорони здоров'я Максим Степанов.
«В активних фазах пандемії кількість пацієнтів різко зростає, критично навантажуючи медичну систему. Простіше кажучи, кількість пацієнтів зростає настільки, що для надання їм допомоги не вистачає ані лікарів, ані медикаментів, ані місць у лікарнях. На жаль, таке вже сталося в багатьох країнах», – сказав Степанов у відеозверненні 7 квітня.
Він закликав дотримуватися карантину і самоізоляції й подякував бізнесу і волонтерам за підтримку.
«Ми займаємося забезпеченням засобів індивідуального захисту, ліків та обладнання, щоб медики могли працювати у нормальних умовах. Ще раз підкреслюю, що потужна підтримка йде з боку бізнесу та волонтерів. А кожного з вас, шановні українці, я прошу підтримати наших лікарів – на тому місці, де ви є, і в той спосіб, який вам доступний. Найменше, що кожен з нас може зробити, – це залишатися вдома», – наголосив Степанов.
Раніше в МОЗ прогнозували пік захворюваності на COVID-19 в Україні з 14–15 квітня.
Місто Дніпро майже повністю закривають для в’їзду транспорту з інших регіонів
До Дніпра заборонять в’їзд транспорту з інших регіонів України, окрім важливого для життєзабезпечення міста. Таке рішення у вівторок ухвалила міська спецкомісія з надзвичайних ситуацій.
Обмеження почнуть діяти 8 квітня і будуть чинні до кінця карантину в Україні, вирішила комісія.
Виняток зроблять для тих транспортних засобів, які залучаються до забезпечення містян, зокрема, транспортування харчів.
Окрім того, спецкомісія вирішила перевіряти всі 100% машин, які в’їжджають в Дніпро. На контрольно-пропускних пунктах їх будуть зупиняти, перевіряти документи й міряти температуру водіям і пасажирам. У разі виявлення людей з підвищеною температурою автівку й усіх людей, які в ній їдуть, затримуватимуть і викликатимуть «швидку».
Із 3 квітня в Дніпрі, за рішенням спецкомісії, діє заборона на відвідування рекреаційних зон і на гучні ремонтні роботи в багатоповерхівках.
За офіційними даними МОЗ, станом на ранок 7 квітня на Дніпропетровщині зафіксовано 15 випадків захворювання на коронавірусну інфекцію. Чотири людини, зокрема 71-річний чоловік, одужали.
Депутати і міністри у Болгарії відмовились від зарплати на час надзвичайної ситуації через COVID-19
Болгарські депутати проголосували за те, щоб перераховувати свою і зарплату урядовців у бюджет Міністерства охорони здоров’я на період дії надзвичайного стану, оголошеного для боротьби зі спалахом коронавірусу. Таке рішення підтримали 140 із 240 законодавців Національних зборів Болгарії.
Тим часом високопоставленого чиновника у посольстві Болгарії в Гаазі відкликали після того, як з’ясувалося, що він незаконно стягував плату з відвідувачів, які зверталися за допомогою в консульство, називаючи це «податком на коронавірус». 7 квітня МЗС Болгарії заявило, що чиновник збирав по 5 євро у болгар, які відвідували посольство, і 10 євро у громадян інших країн.
«Така поведінка абсолютно несумісна з болгарською дипломатичною службою і в жодному разі неприпустима», – заявила міністр закордонних справ Болгарії Єкатерина Захарієва.
Надзвичайний стан у Болгарії ввели 13 березня. Школи і більшість магазинів закриті, обмежено міжміські поїздки і доступ в парки. Виїзд за кордон закритий.
Наразі в Болгарії зареєстровано 565 підтверджених випадків захворювання COVID-19, померли 22 людини.
Звіти про забезпеченість лікарень будуть у відкритому доступі – нарада в Зеленського
Звіти про забезпечення лікарень необхідними засобами захисту, медичним обладнанням проти коронавірусу і персоналом будуть у відкритому доступі, повідомили в Офісі президента.
За повідомленням, про це йшлося на щоденній нараді щодо епідемії коронавірусу. На даний час така платформа фіналізується, а після цього дані з кожного медзакладу перевірять волонтери, мовиться в повідомленні.
«Така програма потрібна і для держави, щоб збирати інформацію, розраховувати потреби та прогнозувати забезпечення, і для медіа та громадян, а також для волонтерів, щоб вони бачили результати своєї роботи», – сказав під час наради прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
За повідомленням, 7 квітня вірусологи завершують перевірку облаштування регіональних лабораторій.
5 квітня у МОЗ повідомили, що сформували базу потреб 242 лікарень, які боротимуться з коронавірусом.
У відомстві прогнозують пік захворюваності на COVID-19 в Україні з 14–15 квітня.
МОЗ: приватні лабораторії можуть проводити ПЛР-тести на Covid-19, але мають звітувати
Приватним лабораторіям і клінікам, а також усім закладам охорони здоров’я, які мають відповідну ліцензію й потужності, дозволено проводити ПЛР-тестування на наявність COVID-19, повідомило Міністерство охорони здоров’я України.
«Вони мають звітувати про кожен випадок коронавірусної хвороби й інформувати про це регіональні заклади громадського здоров’я. Це потрібно для того, щоб усі випадки потрапляли в офіційну статистику і було проведене належне епідеміологічне розслідування», – заявив заступник міністра охорони здоров’я України, головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко.
Минулого місяця в поліції повідомили, що розслідують дії співробітників однієї з приватних клінік Києва, які отримали позитивний результат тесту на COVID-19, але не повідомили про це у відповідні державні установи.
Представництво ООН в Україні закликало сторони конфлікту на Донбасі припинити вогонь і спрямувати всі зусилля на боротьбу з поширенням коронавірусу. Про це йдеться в заяві координаторки ООН з гуманітарних питань в Україні Оснат Лубрані.
«Народ України, як і мільйони людей по всьому світу, зіткнувся з глобальною кризою, яка становить загрозу для всього людства, – коронавірусною інфекцією COVID-19. У зв’язку з цим глибоке занепокоєння викликає збільшення жертв серед цивільного населення на сході України, кількість яких сягнула найвищого рівня з вересня 2019 року», – мовиться в заяві.
«Я закликаю всі сторони дослухатися до заклику генерального секретаря ООН Антоніу Ґутерріша про глобальне припинення вогню і відкласти розбіжності, щоби спрямувати всі зусилля на запобігання розповсюдженню вірусу. На часі солідарність. Необхідні термінові спільні дії для подолання пандемії та допомоги найбільш уразливим людям», – наголосила Оснат Лубрані.
Також представництво ООН попросило всі відповідні установи надавати підтримку і сприяти роботі ООН і гуманітарних партнерів для того, щоб люди по обидва боки лінії розмежування мали доступ до основної життєво необхідної медичної й гуманітарної допомоги.
В ООН закликали донорів об'єднати зусилля і підтримати нещодавно представлений План екстреного реагування для подолання коронавірусної інфекції COVID-19.
За словами голови представництва, ООН розширює свої заходи, щоби мінімізувати наслідки і реагувати на збільшення потреб, що виникають внаслідок пандемії по всій країні.
МОЗ хоче вивчити «феномен» Миколаївщини, де не зареєстровано жодного випадку COVID-19
Міністерство охорони здоров’я України має намір вивчити ситуацію у Миколаївський області, де досі не зареєстровано випадків інфікування коронавірусом, повідомив заступник очільника МОЗ, головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.
«Феномен Миколаївської області буде також детально розглянуто, чому там не зареєстровано випадків. Чи реальна це картина, чи в нас є порушення алгоритмів», – сказав Ляшко.
А тим часом на протилежному боці Землі…
Прем’єр Нової Зеландії дозволила Зубній феї та Великодньому кролику працювати під час карантину
Прем’єр-міністр Нової Зеландії Джасінда Ардерн дозволила Зубній феї та Великодньому кролику працювати під час карантину. Вони внесені до списку необхідних працівників, сказала вона.
При цьому вона підкреслила, що кроликові складно буде виконувати свої обов’язки цього року, і попросила батьків допомогти йому з цим, намалювавши крашанки на своїх вікнах. «Допоможіть дітям по сусідству з полюванням на яйця», – сказала вона.
Великодній кролик – один із атрибутів західного Великодня, він приносить дітям великодні крашанки і ховає їх, а діти мають їх знайти.
Зубна фея – казкова постать, популярна в англомовних країнах: коли в дитини випадає молочний зуб, ця фея вночі забирає його і кладе натомість монетку.
Безконтактні платежі: як коронавірус підштовхнув еволюцію змін способу оплати
Коронавірусна пандемія змінила ставлення людей до готівкових грошей. Більше оплат проводиться онлайн через мобільні платіжні програми, такі, як Apple Pay, Square Cash, Venmo чи PayPal, також тепер більше використовують для щоденних покупок банківські картки – зокрема безконтактні