В Україні станом на 10:00 31 березня підтвердили 549 випадків COVID-19 – ЦГЗ
Випадки підтверджено:
- Вінницька обл. – 36 випадків;
- Волинська обл. – 3 випадки;
- Дніпропетровська обл. – 9 випадків;
- Донецька обл. – 6 випадків;
- Житомирська обл. – 5 (1 летальний) випадків;
- Закарпатська обл. – 1 випадок;
- Запорізька обл. – 13 випадків;
- Івано-Франківська обл. – 45 (3 летальних) випадків;
- Київ – 107 випадків;
- Київська обл. – 52 випадки (2 летальних);
- Кіровоградська обл. – 4 випадки;
- Львівська обл. – 6 випадків;
- Луганська обл. – 2 випадки;
- Одеська обл. – 11 випадків;
- Полтавська обл. – 1 випадок;
- Рівненська обл. – 13 випадків (3 летальних);
- Сумська обл. – 10 випадків (1 летальний);
- Тернопільська обл. – 78 випадків (1 летальний);
- Харківська обл. – 1 випадок;
- Херсонська обл. – 1 випадок;
- Хмельницька обл. – 3 випадки;
- Черкаська обл. – 50 випадків;
- Чернівецька обл. – 90 (2 летальний) випадків;
- Чернігівська обл. – 2 випадки.
11 тисяч українців за кордоном чекають повернення в Україну – МЗС
11 015 українців за кордоном зареєструвалися для повернення в Україну, повідомило ввечері 30 березня Міністерство закордонних справ.
За цими даними, 30 громадян України проходять лікування від COVID-19 в інших державах, вісім вже одужали. Чотири громадянки України померли за кордоном, повідомило МЗС.
У Китаї фото облич інфікованих людей вносять до спеціальної бази, за ними слідкують камери спостереження й дрони, а тих, які контактували з ними, знаходять за геолокацією смартфонів. У жителів міст Китаю при вході до публічних місць тепер сканують індивідуальні QR-коди – так влада збирає маршрути пересування конкретних громадян.
В Україні контакти інфікованих встановлюють медики, обдзвонювати людей допомагають поліцейські. Громадян, які повертаються з-за кордону, відправляють на добровільно-примусову двотижневу обсервацію. Тим часом в уряді заговорили про впровадження «електронної в’язниці» – так називають стеження за самоізольованими людьми через додаток у смартфоні.
Китай заявляє про поліпшення ситуації з COVID-19 усередині країни
Влада Китаю повідомила 31 березня про зростання числа нових підтверджених випадків коронавірусної інфекції, яке прийшло на зміну чотирьом дням зниження. Але Національна комісія з охорони здоров’я Китаю заявила, що всі 48 нових випадків 31 березня пов’язані з інфікованими мандрівниками, які прибули з-за кордону.
Комісія повідомила лише про одну нову смерть від COVID-19. Натомість місто Ухань та провінція Хубей, де спалахнула епідемія, знову повідомили про відсутність нових випадків захворювання, наблизивши місто до повного відновлення життєдіяльності.
Карантин: ситуація в Україні – трансляція
На території України продовжує діяти режим надзвичайної ситуації і карантин, запроваджений урядом до 24 квітня.
Радіо Свобода розповідає про ситуацію із захворюваністю на COVID-19 і дотримання карантинних заходів у столиці і регіонах – оперативну інформацію з Києва, Львова, Одеси, Харкова.
Кореспонденти Радіо Свобода також відвідають елітне селище Козин на Київщині, де через карантин поліція встановила блокпости.
У США працівники Amazon та Instacart страйкують, вимагаючи посилити заходи безпеки через коронавірус
Працівники компанії Amazon та компанії Instacart, яка займається доставкою продуктів харчування, почали у США загальнодержавний страйк. Про це повідомляє «Голос Америки».
Страйкарі вимагають покращення заходів безпеки через коронавірус, адже їм доводиться виходити на роботу, поки переважна більшість жителів дотримуються правил ізоляції.
Обидві компанії оголосили, що мають намір найняти на роботу десятки тисяч нових співробітників, адже зараз онлайн торгівля та доставка продуктів досягли небувалих обсягів через карантин. Нинішні ж робітники стверджують, що керівництво компаній не роблять достатньо, щоб гарантувати їхню безпеку. Вони вимагають, зокрема, збільшення оплачуваних лікарняних.
Окрім того, працівники Amazon хочуть, щоб складські приміщення закривалися на довший час і проходили ретельну санітарну обробку, а співробітники Instacart вимагають дезінфекційні серветки, санітайзери та збільшення зарплатні у якості компенсації ризиків, які вони на себе беруть.
У компанії Amazon працює близько 800 тисяч людей, при цьому принаймні в 11 складах компанії були зафіксовані зараження коронавірусом. Керівництво стверджує, що вдається до значних кроків заради своїх працівників, зокрема пропонує необмежену неоплачувану відпустку тим, хто почувається некомфортно на роботі під час епідемії, а також тимчасово збільшила зарплатню робітникам на два долари за годину.
Керівництво Instacart обіцяє надати своїм працівникам більше санітайзерів та змінити настройки додатку таким чином, щоб працівники могли отримувати більші чайові.
Станом на 30 березня у Штатах підтверджено понад 159 тисяч випадків інфікування коронавірусом, майже 3 тисячі людей померли, 5 595 одужали.
В Україні зафіксовано 548 випадків COVID-19
В Україні станом на 22:00 підтверджено 548 випадків захворювання на COVID-19. Про це повідомляє Центр громадського здоров’я.
13 людей померли від цього коронавірусного захворювання, вісім людей одужали.
За даними Центру системних досліджень та інжинірингу при університеті Джонса Гопкінса, на сьогодні у світі кількість підтверджених випадків інфікування коронавірусом складає понад 766 тисяч, від COVID-19 померли майже 37 тисяч людей, видужали – більш ніж 160 тисяч.
Запоріжжя: чим живе бізнес у регіонах в мовах карантину?
Запоріжжя – Як працюють великі промислові підприємства в умовах карантину? Чи вплинув він на аграріїв? Як виживає в таких умовах малий і середній бізнес? Чого чекати підприємцям після завершення карантину? Розбираємося у ситуації на прикладі Запорізької області, яка має потужний як промисловий, так і аграрний сектор. В той же час левова частка податків та робочих місць у цьому регіоні припадає на малий і середній бізнес.
Більше про це за лінком.
В Нью-Йорку зафіксована перша смерть дитини від COVID-19. Тільки за минулу ніч від коронавірусу в місті померло 14 осіб. В цілому ж за вихідні кількість померлих сягнула рекордних 250 осіб. З моменту початку пандемії, за даними Департаменту охорони здоров’я Нью-Йорка, всього померло 790 людей.
Більше про це за лінком.
МВС: через порушення карантину відкрили 33 кримінальних провадження
За час карантину через поширення коронавірусу в Україні поліцейські склали 2967 адмінпротоколів про порушення його умов та відкрили 33 кримінальні провадження. Про це повідомили у Міністерстві внутрішніх справ.
Зазначається, що йдеться про 19 проваджень за порушення санітарних правил та 14 за порушення карантинних заходів.
«Для забезпечення карантинного режиму щодня на службі перебуває 18 тисяч правоохоронців – 14,6 тисячі поліцейських та майже 3,3 тисячі військовослужбовців Національної гвардії», – мовиться у повідомленні.
Під Києвом після коронавірусу одужала 21-річна дівчина – мер
У Броварах під Києвом після коронавірусу одужала 21-річна дівчина, повідомив мер міста Ігор Сапожко у Facebook.
«Сьогодні прийшов результат повторного ПЛР-тесту на коронавірус 21-річної дівчини, яка проходила лікування в інфекційному відділенні ББКЛ (Броварської багатопрофільної клінічної лікарні – ред.). Другий тест також виявився негативний. Можемо казати про перший випадок одужання від COVID-19 в Броварах!» – розповів Сапожко.
У принца Уельського Чарльза завершився термін самоізоляції після виявлення коронавірусу
Наступник британського престолу, принц Уельський Чарльз завершив семиденний період самоізоляції після того, як у нього виявили коронавірус. Про це повідомляє BBC з посиланням на представників королівської родини.
У дружини 71-річного Чарльза, герцогині Корнуольської Каміли не виявили коронавірусу, але вона перебуватиме у самоізоляції до кінця тижня.
За словами представника резиденції принца Уельського, Чарльз порадився з лікарем перш ніж завершити період самоізоляції у своєму будинку на території шотландського маєтку королівської родини Балморал.
Відповідно до вказівок уряду Сполученого королівства, людина з симптомами коронавірусу має перебувати у самоізоляції протягом семи днів, а рідні, з якими хворий контактує, протягом двох тижнів.
У Нідерландах із зачиненого на карантин музею викрали картину Ван Гога
У нідерландському місті Ларен із зачиненого на карантин музею викрали картину Вінсента Ван Гога. Як повідомляє телерадіокомпанія NOS, грабіжники потрапили до музею через розбиті скляні двері.
Злочин стався в понеділок о 3:15 хвилин ранку за місцевим часом. Охоронна сигналізація спрацювала, але злочинці вже пішли, коли прибула поліція. З собою вони забрали тільки одну картину – «Весняний сад». На ній зображений сад вікарія у Нюенені. Робота була створена навесні 1884 року.
Вартість картини не називають. Вона належить музею Грьонінгена і була єдиною там роботою Ван Гога. Роботи художника нечасто з’являються на відкритому ринку, але представлені у списку найдорожчих об’єктів мистецтва, коли-небудь проданих на аукціонах. Рекордну ціну для його робіт заплатили на аукціоні Christie's у Нью-Йорку у 1990 року. Тоді картину «Портрет доктора Гаше» оцінили у 82,5 мільйона доларів.
Орбан отримав нові широкі повноваження на тлі коронавірусу в Угорщині
Угорський парламент ухвалив закон, який дає правому прем’єр-міністру Віктору Орбану нові широкі повноваження під час надзвичайного стану, що його оголосили для боротьби з пандемією коронавірусу.
Закон, що його ухвалив угорський парламент 30 березня 137-ма голосами «за»проти 53-х, дає право урядові продовжувати надзвичайний стан без часових обмежень, а також надає можливість прем’єрові керувати країною за допомогою указів. Дотепер продовження надзвичайного стану, запровадженого 11 березня, мали затверджувати депутати парламенту.
Незважаючи на гостру критику законопроєкту з боку правозахисних груп, ЄС та ООН, його легко затвердили депутати з правлячої партії Фідес – партії Орбана, яка має дві третини мандатів в угорському парламенті.
Бій Усик – Чисора перенесли через коронавірус – промоутер
Бій українського боксера Олександра Усика з британцем Дереком Чисорою перенесли через коронавірус, повідомила промоутерська компанія Matchroom Boxing.
Нову дату для поєдинку «пропрацьовують». Квитки на захід залишаються дійсними.
Бій мав відбутися 23 травня на арені «O2» в Лондоні. Це – другий поєдинок українця у суперважкій вазі (від 90,7 кілограма).
Єврокомісія запустила сайт, щоб боротися з дезінформацією про коронавірус
Європейська комісія запустила сайт, присвячений боротьбі з дезінформацією, пов’язаною з епідемією коронавірусу.
На сайті публікують матеріали, які спростовуватимуть міфи та перевірятимуть факти про коронавірус.
Як зазначається, паралельно у ЄС також працюють над аналізом та викриттям дезінформації з боку «зовнішніх джерел та суб’єктів».
Чернівецька ОДА повідомила про ще одного померлого від COVID-19
У Чернівецькій міській лікарні від COVID-19 помер 84-річний чоловік, повідомила обласна державна адміністрація.
«84-річний чернівчанин із підозрою на COVID-19 потрапив до медичного закладу ввечері 25 березня у важкому стані. Його одразу госпіталізували до реанімаційного відділення. Чоловік перебував на неінвазивній вентиляції легень. 27 березня у хворого підтвердили коронавірус. Допомогу йому надавали відповідно до чинних вимог та протоколів. На жаль, 30 березня недужий помер», – розповіли в ОДА.
У Львові заборонили перебувати на дитячих і спортивних майданчиках і заходити у магазин без маски
Міський штаб із протидії коронавірусу у Львові заборонив перебувати на дитячих і спортивних майданчиках у час карантину. Мобільні групи, які створює міськрада, ходитимуть містом і штрафуватимуть за порушення карантинних заходів, повідомляє кореспондент Радіо Свобода.
Також у Львові заборонено вживати їжу і напої у парках, скверах, заходити у громадський транспорт, супермаркети, ринки, аптеки без масок. Однак проблема в тім, що в багатьох аптеках не лише Львова та області немає масок або ж на них висока ціна. І люди використовують одноразову маску кілька днів поспіль.
Дніпро: онкохворих дітей переселили зі спеціалізованого відділення через підготовку до COVID-19
У Дніпрі задля підготовки резервних ліжок для потенційних хворих на коронавірусну хворобу COVID-19 онкохворих дітей переселили з їхнього спеціалізованого відділення до хірургічного. Про це Радіо Свобода розповіли родичі хворих дітей.
За їхніми словам, у хірургічному відділенні немає необхідних умов, зокрема, у лікарняних палатах відсутні туалети, що дуже важливо для дітей, які днями змушені перебувати в палатах під крапельницям.
До того ж, за інформацією батьків, відділення онкології і гематології було відремонтоване й облаштоване силами самих батьків, меценатів та волонтерів.
«Туди, куди ми потрапили, – це шок. Облізлі стіни, іржа, грибок, там унітазу нема, там – води. Душ такий, що я свою дитину туди не ризикну повести. А має ж бути повна стерильність… П’ять діб ми вже не спимо. І пишемо, і просимо, і благаємо. Команди повертатись дітям назад немає», – сказала Радіо Свобода бабуся одного з пацієнтів відділення Ірина Терехова.