Абе та голова МОК підтвердили перенесення Олімпійських ігор-2020
Прем’єр-міністр Японії Абе Сіндзо погодив із президентом Міжнародного олімпійського комітету Томасом Бахом відтермінування Олімпійських ігор, які мали відбутися в Токіо, повідомляє 24 березня пресслужба прем’єр-міністра.
«Після телефонної розмови з президентом МОК Бахом прем’єр-міністр Абе звернувся до преси та пояснив, що співрозмовники зійшлися на тому, що Токійські олімпійські ігри не будуть скасовані, але мають відбутися до літа 2021», – йдеться в повідомленні.
МОК також оприлюднив заяву з приводу перенесення ігор за результатами розмови Абе та Баха. За повідомленням, обидва чиновники висловили тривогу через пандемію COVID-19.
«У наявних обставинах та на підставі інформації, наданій ВООЗ, президент МОК та прем’єр-міністр Японії дійшли висновку, що 32-гі Олімпійські ігри в Токіо мають бути перенесені на дату після 2020 року, але не пізніше літа 2021-го, аби забезпечити здоров’я спортсменів, всіх причетних до Олімпійських ігор та міжнародної спільноти», – йдеться в заяві.
Читайте також: Канада і Австралія відмовилися брати участь в Олімпіаді у Токіо
Раніше подібне рішення анонсував член Міжнародного олімпійського комітету Дік Паунд у телефонному інтерв’ю американському виданню USA Today.
Олімпіада повинна була відбутися у Токіо з 24 липня по 9 серпня.
Пєсков: «Путіна не стосується указ про самоізоляцію літніх людей. Перед зустріччю з ним люди здають аналізи»
Мер російської столиці Сергій Собянін оголосив, що з 26 березня до 14 квітня жителі Москви, старші за 65 років, і люди з хронічними захворюваннями зобов'язані дотримуватися домашнього режиму. Відповідний указ від 23 березня опублікований на його сайті. Указ був виданий у зв'язку з різким зростанням числа випадків коронавірусу в Москві і, за словами Собяніна, повинен захистити людей похилого віку як найвразливішу для вірусу категорію.
Прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков заявив 23 березня, що на Володимира Путіна не поширюється згаданий указ мера Москви.
Путіну зараз 67 років, але, за словами Пєскова, самоізолюватись за наказом Собяніна він не буде. Тим більше, що указ робить виняток «для керівників і співробітників, чиє перебування на роботі життєво важливо для функціонування підприємств, організацій, установ та органів державної влади».
Більше читайте тут.
Румунія оголосила «тотальний карантин» на тлі різкого збільшення випадків коронавірусу в країні
Президент Румунії Клаус Йоганніс 24 березня заявив, що влада залучить військових, щоб допомогти ввести «тотальний карантин» для уповільнення поширення коронаврусу на тлі різкого збільшення кількості зафіксованих випадків.
Згідно з повідомленнями, на сьогодні підтверджено 186 нових випадків захворюваності на COVID-19 при загальній чисельності у 762, зафіксовано 8 смертей.
З 25 березня людям буде дозволено виходити з дому тільки для того, щоб купити їжу або ліки, піти на роботу або у випадку виникнення надзвичайних ситуацій. Тим, кому за 65, повністю заборонено покидати свої будинки.
За особами на карантині вестимуть онлайн-спостереження, сказав Йоганніс, втім, він не уточнив, яким саме чином це відбуватиметься.
«Обмеження, дорогі румуни, вступлять в силу із завтрашнього дня», – звернувся Йоганніс, який оголосив у країні 30-денний надзвичайний стан ще 16 березня.
До громадського транспорту в Одесі тимчасово пускатимуть за довідками чи посвідченнями з роботи
В Одесі скоротили кількість маршрутів маршрутних таксі та будуть пускати до громадського транспорту спочатку за службовими посвідченнями або довідками з місця роботи, а потім – за спеціальними перепустками. Про це на брифінгу 24 березня повідомив директор департаменту і зв’язку Одеської міської ради Олександр Ілько.
За словами Ілька, маршрути трамваїв і тролейбусів залишаються без змін.
«Залишаються працювати 10 маршрутів 146, 121, 214, 165, 232, 127, 242, 191, 220 и 201. Схема двох останніх буде змінена, вони будуть робити за’їзд до центру адміністративних послуг. Була зустріч із перевізниками, ми наполягали на тому, що вони мають забезпечити інтервал руху п’ять-сім хвилин», – повідомив чиновник.
Це рішення ухвалили на засіданні міської комісії з техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій. Також вводиться новий режим пропуску до громадського транспорту – з 24 березня туди будуть пускати тільки за службовими посвідченнями або за довідками з місця роботи. В цьому випадку одеситу також знадобиться документ, що посвідчує особу.
Пізніше в транспорт будуть пускати тільки за спеціальними перепустками – протягом трьох днів документи мають передати до муніципалітету. Проте, якщо в Києві перепустки отримують тільки працівники життєво необхідних підприємств та служб, в Одесі видавати їх обіцяють усім офіційно працевлаштованим громадянам.
Згодом місцеві органи влади планують переглянути список реципієнтів. Особи без офіційного місця роботи, таким чином, не зможуть їздити в громадському транспорті, так само як і пенсіонери. Перевіряти документи будуть водії трамваїв, тролейбусів та маршруток, міськрада готує звернення до правоохоронців про допомогу.
Чи справді Китай подолав кризу з коронавірусом?
Кількість людей, які все ще хворіють на COVID-19 в Китаї, постійно зменшується, в той час як у решті світу це число лише зростає. Менше ніж 5 тисяч людей у Китаї досі потребують лікування, а понад 73 тисячі вже повністю здорові. Експерти вважають, що зупинити спалах в країні допоміг суворий карантин. Однак цей метод має зворотній бік медалі. Як Китай примусив мільйони людей перебувати на карантині? Що приховує місцева влада? Та чи може коронавірус знову повернутися до Уханю?
Що вже вигадали про коронавірус і до чого тут Росія?
Радіо Донбас.Реалії зібрало найгучніші фейки минулого тижня про коронавірус.
В «Укрзалізниці» вирішили «сповільнити» конкурс на голову компанії через COVID-19
Наглядова рада «Укрзалізниці» вирішила змінити часові рамки конкурсу на посаду голови державного підприємства, повідомляє пресслужба 24 березня.
Таке рішення пояснюють пандемією коронавірусної інфекції COVID-19, яка унеможливлює проведення відбору так, як планувалося від початку. Зокрема, компанія звертає увагу на неможливість проведення співбесід не тільки з іноземцями, а й українськими кандидатами.
«Наглядова рада прийняла рішення визначити нові часові рамки для процесу і сповільнити його, реагуючи цим на реальність кризи, з якою зіштовхнулася країна. Новий графік буде встановлений, щойно ми матимемо більше чіткості і бачення того, коли пандемічна криза може стати контрольованою. Ми не будемо перезавантажувати процес, у якому просунулися далеко вперед, чи відміняти те, чого вже досягнуто, натомість збережемо наявні результати», – йдеться в заяві.
Також зазначено, що компанія з підбору персоналу Boyden, яку державне підприємство найняло в лютому 2020 року, продовжить свою роботу.
«Встановлений зараз тимчасовий режим управління з призначенням виконувача обов’язків голови правління через припинення повноважень попереднього керівника поки що триватиме», – підсумовують у пресслужбі.
Обов’язки голови правління державного підприємства зараз виконує Желько Марчек. Наглядова рада «Укрзалізниці» офіційно розпочала процес конкурсного відбору на посаду голови правління 11 лютого 2020 року.
МОЗ розповіло про кількість апаратів для штучної вентиляції легень в Україні
В Україні є понад 3 500 апаратів для штучної вентиляції легень, повідомив заступник міністра охорони здоров’я України Віктор Ляшко.
«Близько 400 апаратів для штучної вентиляції легень є у відділеннях інтенсивної терапії інфекційних лікарень. Близько 3 500 апаратів є у відділеннях інтенсивної терапії, які перспективними планами перепрофілювання лікарень в подальшому можуть використовуватися для надання реанімаційної допомоги хворим на коронавірусну хворобу. У той же час ще є значна кількість апаратів для штучної вентиляції легень в операційних, де проводили планові операції», – сказав Ляшко.
Подарунок Маска: мільярдер купив для Каліфорнії понад 1200 апаратів штучної вентиляції легень
Засновник компаній SpaceX і Tesla, мільярдер Ілон Маск купив і безкоштовно передав для американського штату Каліфорнія 1255 апаратів штучної вентиляції легень на тлі поширення коронавірусної інфекції.
Як повідомив сам Маск у твіттері, придбані апарати передали Лос-Анджелесу.
Губернатор штату Каліфорнія Гевін Ньюсом вже назвав дії Маска героїчними.
Раніше підприємець заявляв про «дурну паніку» через спалах захворювання і не хотів закривати виробництво на своїй фабриці Tesla, втім зрештою погодився це зробити.
У Чернівецькій області виявили 13 нових випадків коронавірусу – МОЗ
У Чернівецькій області виявили 13 нових випадків коронавірусу, повідомив заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко.
Таким чином кількість хворих на COVID-19 в Україні зросла до 97.
«Сьогодні вже підтверджено 13 нових випадків у Чернівецькій області. В основному це контактні люди, які були в контакті з попередніми випадками, яких у нас було 25 у Чернівецькій області», – розповів Ляшко.
Близько 140 українських та закордонних правозахисних громадських організацій вимагають у міжнародних інституцій зреагувати на ситуацію з утримуванням ув’язнених в Росії, анексованому нею Криму та на окупованих частинах Донбасу, зокрема в зв’язку з ризиком інфікування коронавірусом SARS-CoV-2. Таку заяву зокрема розмістила організація «Центр громадянських свобод».
Як зазначають правозахисники, попри те, що Федеральна служба виконання покарань Росії заборонила ув’язненим зустрічі з близькими для запобігання поширенню хвороби, тюрми не можуть виконати рекомендації ВООЗ.
«Медичні служби цих установ не мають достатнього персоналу, медичних препаратів та необхідного медичного обладнання. Вони не спроможні впоратися із звичайними поширеними захворюваннями, що вже казати про складні кризові ситуації», – стверджують підписанти.
Крім того, умови в місцях утримання в Росії створюють додаткові ризики і передачі інфекції: активісти звертають увагу на погану вентиляцію, брак засобів для дотримання гігієни, відсутність захисних масок.
В контексті умов утримання в анексованому Криму автори заяви згадують стан ув’язненого кримськотатарського активіста Сервера Мустафаєва, стан якого останніми днями погіршувався. Мустафаєв стверджує, що з суду, куди йому викликали швидку, його не госпіталізували, а просто вивели в інше приміщення.
«Графік судів дуже інтенсивний, ми на ногах по 12-14 годин без води та їжі. В камері опинився тільки ближче до 11 ночі. Пішов до чергового фельдшера, але крім антибіотиків він ніяких ліків мені не дав. Із того дня у мене температура 39,3 і до 39,8 навіть піднімалася. Кашель сухий, дуже такий неприємний. Ніс забитий. Дихаєш через раз. У камері ще хворіють три-чотири людини. Їм також дають ацетилову кислоту і той же антибіотик. На сьогодні [23 березня] своєї температури не знаю. Написав заяву, щоб мені прослухали легені. Але мене повели для на відеоконференцію для участі в суді, а до лікаря так і не повели. Не хочу скаржитися, але це тортури», – йдеться в коментарі активіста.
Крім того, обмеження контактів ув’язнених із зовнішнім світом поширює ризик жорстокого поводження з ними, стверджують правозахисники.
До людей, яких утримують бойовики на окупованій частині Донбасу, не має доступу «Червоний Хрест», нагадують автори заяви, а умови в місцях, де їх утримують, можуть прирівнюватися до катування.
«У камері була антисанітарія, безліч клопів та тарганів, через що я навіть не користувався матрацом, бо він був весь брудний та в клопах – спав на металевих нарах, під які підкладав передану із дому ковдру. Частина вікна була розбита, то ж ми постійно перебували на холодному вітрі. На 10-му, найгіршому посту, ситуація вкрай критична: щури та каналізація, яка часто тече просто камерою, майже немає простору – ледь вміщуються дві людини, темрява, жодного денного світла, адже пост знаходиться у підвалі СІЗО», – розповідає автор Радіо Свобода, колишній в’язень бойовиків Станіслав Асєєв, якого звільнили в грудні 2019 року.
Медичні працівники в місцях утримання, за даними правозахисників, беруть участь у катуваннях, а необхідними медикаментами ув’язнених забезпечують родичі. Ті з них, які мешкають на підконтрольній Києву території, віднедавна не можуть цього робити через запроваджені обмеження на перетин лінії розмежування.
«Жодних ілюзій про те, що в разі поширення коронавірусу у тюрмах та слідчих ізоляторах окупованого Донбасу утримуваним там людям будуть надавати медичну допомогу, немає. Більше того, постає питання, які заходи будуть здійснювати підконтрольні Російській Федерації незаконні збройні формування, які контролюють цю територію, для стримування поширення коронавірусу у тюрмах та слідчих ізоляторах, щоб убезпечити, насамперед, себе від потенційного зараження», – припускають автори звернення.
Вони закликають органи Організації об’єднаних націй, Ради Європи, Євросоюзу, ОБСЄ та країн-членів цих інституцій вимагати в Росії виконання своїх обов’язків щодо утримуваних осіб та скорочення їх числа (шляхом заміни частині тримання під вартою на домашній арешт).
«Франція та Німеччина як члени нормандського формату, а також США та Великобританія як підписанти Будапештського меморандуму, мають закликати Російську Федерацію використати ефективний контроль Російської Федерації над частиною Донецької та Луганської областей для виконання положень Мінських домовленостей щодо негайного звільнення осіб, свобода яких обмежена у зв’язку з безпосередньою участю у збройному конфлікті, та також політичних в’язнів на території окупованого Криму та Російської Федерації», – йдеться в заяві.
Її підписанти вимагають і в України виконувати рекомендації європейських неурядових громадських організацій щодо умов утримання в’язнів в місцях позбавлення волі в умовах пандемії коронавірусної хвороби COVID-19.
Кличко: поки зарано говорити про терміни відновлення навчального процесу
«Якщо ви знаєте, з 12 березня ми зупинили навчальний процес у київських школах, дитячих садках, вищих навчальних закладах. Як показують статистика і рекомендації китайських лікарів, ми зробили вчасний і правильний крок. Поки зарано говорити про терміни відновлення навчального процесу, тому що боротьба в Україні з цією хворобою, на жаль, тільки починається», – повідомив мер столиці Віталій Кличко.
За його словами, коли ситуація нормалізується, можна буде говорити про поновлення навчання.
Депутат: 26 березня відбудеться позачергове засідання Ради
26 березня відбудеться позачергове засідання Верховної Ради, повідомив народний депутат від «Слуги народу» Олександр Качура в себе в Telegram.
«Отже. У четвер (26.03) зранку відбудеться зустріч фракції «Слуги народу». Після позачергове засідання Верховної Ради», – сказав Качура.
Джерела Радіо Свобода повідомляли, що на час проведення позачергового засідання депутатів можуть забезпечити спецодягом через спалах коронавірусу.
Порядок денний позачергового засідання наразі невідомий.
Раніше експрес-тест, який йому зробили, показав негативний результат. Про це Радіо Свобода повідомили в Одеській обласній прокуратурі.
«Один з наших колег дійсно перебував за кордоном та повернувся на Одещину 11 березня. Почувався він добре та ніяких ознак захворювання не відчував. Наприкінці минулого тижня чоловік занедужав та звернувся до медичної установи. Нам відомо, що на момент звернення до медичного закладу в чоловіка буди відсутні симптоми вірусного захворювання. Наразі лікарі проводять необхідні лабораторні дослідження, які у тому числі проводяться у Києві», – зазначив Радіо Свобода один з працівників одеської обласної прокуратури.
В установі також підтвердили, що прокурор до цього виконував свої робочі обов’язки та відвідував судові засідання.
Зараз працівник місцевої прокуратури перебуває в Одеській клінічній інфекційній лікарні і проходить лікування від отруєння.
Раніше в офіційному телеграм-каналі міської комісії з питань зниження ризику інфікування і попередження розповсюдження гострої респіраторної інфекції, викликаної коронавірусом COVID-19, повідомлялось, що інфіковані можуть бути два прокурори – чинний та колишній.
МОЗ – в Україні зареєстровані три українські виробники тест-систем ПЛЦ-діагностики коронавірусної інфекції
«Продукція двох із них уже випробовується вірусологічною лабораторією інституту Національної академії наук України. Про це повідомив заступник Міністра охорони здоров'я, головний державний санітарний лікар України Виктор Ляшко в ефірі телеканалу ICTV.
«Найближчим часом ми вийдемо на серійне виробництво, у держави є кошти на закупівлю тест-систем», – зазначив він.
Крім того, за цими ж даними, наразі в Україні працюють 28 лабораторій, здатних проводити понад 200 досліджень на добу кожна. У разі потреби МОЗ буде залучати приватні лабораторії та перепрофілювати ветеринарні й ВІЛ-лабораторії.
«При наявності тест-систем ми здатні протестувати все населення країни за один місяць», – наголосив головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко.
Про це повідомив на брифінгу голова Львівської обласної державної адміністрації Максим Козицький. За його словами, такі поставки будуть щотижневі, відповідно щодо розподілу по областях.
Медичний вантаж розподілять між медичними закладами Львова, в яких лікують хворих із підозрою на коронавірус. Реагенти для проведення досліджень привезли у Лабораторний центр, де є два апарати, на яких можна проводити дослідження на виявлення коронавірусу. Відтепер дослідження проводитимуть на місці, а не у Києві, результати будуть відомі протягом дня.
Карантин через COVID-19. Як захистити економіку і допомогти українцям?
Закриття більшості закладів торгівлі та сфери послуг, повне припинення міжміських і транскордонних пасажирських перевезень та інші обмеження запровадив Кабмін для того, щоб приборкати поширення коронавірусу в Україні. У світі цей вірус викликав спалах хвороби COVID-19, який ВООЗ вже визнала пандемією. Українці, яких закликали сидіти вдома, та їхні працедавці потерпають від урядового карантину і потребують підтримки держави. Що зроблено для стимулювання економіки і простих громадян, що варто зробити і як вирішують це завдання в розвинених країнах, з'ясовувало Радіо Свобода.
Китай розблокує провінцію, де почався спалах коронавірусу
Влада Китаю 24 березня оголосила про намір зняти карантинні заходи у провінції Хубей, де наприкінці минулого року почався спалах коронавірусу.
У провінції проживає понад 50 мільйонів людей.
Наразі, втім, існують побоювання щодо виникнення нової хвилі захворювання, якщо інфекцію привезуть люди, які приїдуть з-за кордону.
Після двох місяців суворих обмежень жителям провінції з півночі 24 березня дозволять залишати регіон, якщо вони здорові. У місті Ухань, центрі початку епідемії, обмеження скасують з 8 квітня.
За останній місяць у Китаї різко скоротилася кількість нових випадків інфікування коронавірусом – у вівторок в Ухані зафіксований перший майже за тиждень випадок, ще три – в інших регіонах країни.
При цьому випадків хвороби, викликаної коронавірусом, у людей, що приїхали з-за кордону, вже 74 по всій країні.
Україна просить у НАТО міжнародної допомоги у боротьбі з коронавірусом
23 березня Координаційний центр євроатлантичного реагування у разі стихійних лих НАТО (EADRCC) отримав запит від Збройних сил України на міжнародну допомогу у боротьбі з поширенням коронавірусу.
«З метою запобігання поширенню вірусу у військових частинах Збройних Сил України EADRCC просить міжнародних партнерів надати допомогу Міністерству оборони України у постачанні гуманітарної допомоги», – мовиться у повідомленні НАТО.
В Україні підтверджено 84 випадки захворювання на COVID-19
Станом на 10:00 24 березня в Україні офіційно підтверджено 84 випадки захворювання на COVID-19. Про це повідомили у Центрі громадського здоров’я Україні.
Найбільше випадків зафіксовано у Києві – 29. У Чернівецькій області – 25 випадків (1 летальний), у Київській – 15 (10 за останню добу), у Івано-Франківській – 5 (1 летальний), у Дніпропетровській, Житомирській, Львівській, Тернопільській – по 2, у Донецькій та Черкаській областях – по 1 випадку.
Три людини померло від COVID-19, 1 одужала.