Доступність посилання

ТОП новини

Коронавірус в Україні і світі. Живий блог

Епідемія коронавірусної інфекції, що розпочалася наприкінці 2019 року в Китаї, у січні 2020 року була оголошена ВООЗ надзвичайною ситуацією міжнародного значення у сфері охорони здоровʼя.

Захворювання COVID-19 спричинюється коронавірусом SARS-CoV-2, раніше відомим як 2019-nCoV, що належить до великої групи коронавірусів.

Після поширення епідемії на інші країни її було в березні 2020 року оголошено пандемією. Багато країн пішли на безпрецедентні карантинні заходи, що позначилися на світовій економіці та житті людей. Запроваджувалися локдауни та масковий режим, закривалися кордони, переривалося авіасполучення між країнами.

Радіо Свобода у цьому блозі – з початку виникнення коронавірусної небезпеки – публікує статистику, репортажі з лікарень, історії хворих, коментарі і рекомендації фахівців щодо протидії коронавірусній пандемії в Україні і світі.

За даними ВООЗ, жертвами захворювання від початку пандемії стали майже 20 мільйонів людей. Йдеться про всі смерті, повʼязані з інфекцією. За офіційними даними, інформацію про які збирав американський інститут Джонса Гопкінса, сама коронавірусна інфекція (без загострення супутніх захворювань) стала причиною смерті близько 7 мільйонів людей.

Масова вакцинація різко скоротила смертність і врешті зупинила пандемію.

В Україні перехворіло майже 5 мільйонів людей, понад 105 тисяч із них померли.

5 травня 2023 року Всесвітня організація охорони здоровʼя ухвалила рішення, що поширення коронавірусної інфекції типу COVID-19 вже не є надзвичайною ситуацією міжнародного значення.

Вселенський патріархат через COVID-19 постановив припинити всі богослужіння і обряди до кінця березня

Через поширення коронавірусу у світі Вселенський патріархат 18 березня ухвалив рішення про припинення всіх божественних літургій, церковних подій та обрядів у всіх своїх єпархіях у всьому світі до кінця березня, мовиться у комюніке Вселенського патріархату.

«Ми проголошуємо на весь світ наше загальне церковне рішення і вказівку припинити всі богослужіння, події і обряди, за винятком приватної молитви в храмах, які залишаться відкритими, до кінця березня. Це обмеження буде пізніше переглянуте, відповідно до розвитку пандемії, викликаної вірусом», – мовиться в документі.

У комюніке також ідеться про те, що всі патріарші і ставропігійні монастирі Вселенського патріархату будуть продовжувати проводити регулярні богослужіння для своїх чернечих громад, але стороннім паломникам і відвідувачам участь у них забороняється.

Вселенський патріархат звернувся із закликом обмежити поїздки і залишатися вдома задля власної безпеки і захисту інших.

Людство зіткнулося з викликом небезпечного вірусу. Поради глави ПЦУ митрополита Київського і всієї України Епіфанія в час пандемії

«Звісно, у цей час варто уникати масових заходів, рукостискань та обіймів; не наражати на небезпеку інших, коли захворіли​».

«Не піддаваймося гніву через карантин та зруйновані плани».

«Нехай цей період буде нагодою для саморозвитку, адже тепер звільнився час для того, що ми, можливо, відкладали «на потім».

«Найбільший виклик перед нами – чи залишимося ми людьми, які керуються цінностями добра, гідності, любові».

Коронавірус. Як вижити, коли школа на карантині?

Мати багато вільного часу, бути вдома з родиною, нікуди не поспішати – як казали древні, мрійте обережно, бо ваші мрії можуть здійснитися! Для багатьох родин із дітьми, які вимушені залишитися вдома через карантин, праця з дому чи навіть просто перебування в одному закритому просторі з членами своєї родини перетворилося на домашнє пекло – діти носяться по хаті, висловлюють десятки суперечливих бажань, вимагають вашої постійної уваги. А при цьому вам потрібно не лише зайняти, але й грамотно організувати свій і дитячий час та не збитися з робочого та навчального ритму, адже це – не продовжений вікенд і не канікули – школу не скасували – її лише перевели додому. Добра новина полягає в тому, що це можливо, і якщо ви вправно беретеся за справи, вони налагоджуються.

Вона померла в Італії з діагнозом коронавірусу. Рідні в Україні чекають на поховальну урну

Перша і наразі єдина українка – жертва коронавірусу в Італії – померла минулого тижня після чотирьох днів госпіталізації. Тіло жінки досі зберігається у морзі і невідомо, коли зможуть провести його кремацію. Саме це запропонували родичам померлої з огляду на надзвичайну епідеміологічну ситуацію. Через велику кількість померлих у критичних районах області Ломбардія крематорії опинилися на межі колапсу, агентства ритуальних послуг не справляються з роботою, цвинтарі відкриті і вночі.

За словами онука, початкові симптоми застуди його бабуся відчувала вже в середині лютого, загострення почалося 24 лютого. Це був перший день, коли на півночі Італії запровадили карантин. Вона вже тоді жалілася на сильний задушливий кашель, високу температуру та слабкість. Дільничий лікар вказав на бронхіт і приписав антибіотик. Лікувалася спочатку вдома. Жінка жила у містечку Ровато, що в провінції Брешії за 80 кілометрів на схід від Мілана. Нині ця зона у Ломбардії (міста Бергамо і Брешія) є епіцентром вірусу за кількістю інфікованих та померлих.

«Моя бабуся не мала раніше серйозних хронічних захворювань,часом грип, як у багатьох, але жодної важкої патології. Цього разу було підозріло, бо жалілася, що сильний кашель після антибіотиків не проходив. Перед госпіталізацією взагалі не могла говорити. Коли ще лікувалася вдома, лікарі не погодилися зробити їй аналіз на коронавірус, казала бабуся», – розповів внук.

8 березня, через два тижні домашнього лікування, зв'язок з родиною пропав – зовсім кволу Раїсу забрала швидка.

Раїса Малишева, уродженка Хмельницької області, відійшла на завічну межу у розпал епідемії на 65 році життя. В Україні працювала вихователькою дитячого садка. Вперше до Італії на роботу прибула 15 років тому. Останні роки залишалася у Ровато, доглядала подружню пару пенсіонерів, при яких і жила.

Перенесені референдуми та вибори: як коронавірус змінює політичне життя світу

Місцеві вибори та вибори мера у Лондоні були перенесені на рік через заходи боротьби зі спалахом коронавірусу.

Франція відкладає другий тур виборів.

США переносять праймеріз.

Сербія переносить парламентські й муніціпальні вибори, заплановані на 26 квітня.

Уряд Італії вирішив відкласти референдум, запланований на 29 березня, щодо питання скорочення кількості парламентарів.

Вірменія проведе референдум щодо конституційних реформ, раніше запланований на 5 квітня, вже після закінчення надзвичайного стану.

Швейцарія також перенесла свій запланований на 17 травня референдум щодо скасування угоди з ЄС, яка гарантує вільне пересування громадян між Швейцарією та іншими країнами-членами ЄС.

Та референдуми і вибори відкладають не всі.

Спостерігачі ЄС кажуть, що прокремлівські ЗМІ поширюють дезінформацію про коронавірус

Документ, датований 16 березня, був написаний Європейською службою зовнішніх справ (EEAS), відділом стратегічних комунікацій європейського дипломатичного корпусу.

У ньому зазначається, що прокремлівські ЗМІ «відіграли визначну роль у поширенні дезінформації щодо коронавірусу з метою посилення кризи охорони здоров'я в західних країнах, зокрема, підриваючи довіру громадськості до національних систем охорони здоров'я».

У документі також додають, що пандемія коронавірусу – «це постійна та щоденна тема в прокремлівських ЗМІ».

Європейські наглядачі за дезінформацією кажуть, що тактика прокремлівських джерел змінилася. Вони, «схоже, не створюють самі дезінформацію, але замість цього просто розширюють теорії, які беруть початок» в Китаї та Ірані, або серед крайніх правих угрупувань у Сполучених Штатах.

Наглядачі кажуть, що така тактика новин дозволяє прокремлівським медіа заперечувати, що вони створюють дезінформацію та стверджувати, що вони «просто повідомляють про те, що говорять інші».

У звіт також йдеться про те, що деякі ширші дезінформаційні наративи, на які посилаються дослідники, висувають твердження, що коронавірус принесли мігранти, або що це біологічна зброя, розроблена США, Великобританією чи Китаєм.

«Ми не можемо діагностували коронавірус, тому що немає тестів» – лікар з Луганська

На частині Луганської області, що нині не контролюється українською владою, немає тестів для визначення коронавірусу. Окупаційна адміністрація запевняє жителів, що контролює ситуацію. Але про жоден випадок зараження в ОРДЛО досі не повідомили.

Радіо Донбас.Реалії поспілкувалося з лікаркою одного з медзакладів Луганська. Її ім'я не називаємо з міркувань безпеки.

«Ми не можемо діагностували коронавірус, тому що немає тестів. Наскільки мені відомо, їх начебто мала доставити Росія, проте станом на 18 березня у лікарнях Луганська тестів не було», – розповідає співрозмовниця.

Різні карантини Європи: кожна країна ЄС по-своєму бореться з коронавірусом

Пандемія коронавірусу радикально змінила Європу. Те, що місяць тому неможливо було уявити, швидко стало буденністю. Разом із тим, методи, якими уряди країн намагаються зупинити COVID-19, відрізняються навіть усередині Європейського союзу.

Столи прибрали, лишили доставку, а медсестра з уколами приходить додому: як виглядає карантин у прифронтовому місті

Радіо Донбас.Реалії пройшлося вулицями Мар’їнки (практично лінія фронту) та Курахового (районний центр у 20 кілометрах від лінії розмежування). Як дотримуються карантину і що про ці заходи думають місцеві?

Росія: першу померлу від коронавірусу не внесли до статистики

Оперативний штаб боротьби з поширенням коронавірусу не став вносити померлу 19 березня від COVID-19 жінку до статистики жертв захворювання, повідомляє російська служба Радіо Свобода.

Офіційною причиною смерті покійної жительки Москви лікарі вказали тромб, що відірвався.

Коронавірус у Сербії. У Белграді в першу ніч комендантської години аплодували працівникам МСНС

Більшість жителів столиці Сербії, Белграда, залишилися вдома в першу ніч комендантської години, запровадженої у відповідь на пандемію коронавірусу. Люди вийшли на балкони та відчинили вікна пізно ввечері 18 березня, щоб своїми аплодисментами виявити вдячність працівникам служби надзвичайних ситуацій. Міська влада вимагає від мешканців залишатися у своїх будинках із 8:00 години ранку до 17:00 години після обіду щодня. За повідомленням, кілька громадян були заарештовані через те, що вони відмовилися піти з вулиці. Станом на полудень 19 березня у Сербії було 97 підтверджених випадків захворювання на COVID-19. Померлих у цій країні немає.

Коронавірус: уряд Чехії виділив окремий час на закупи для літніх людей

Чеський уряд виділив окремий час, протягом якого купувати продукти можуть тільки люди старшого віку, щоб завадити поширенню коронавірусної хвороби COVID-19, до якої старші найбільш уразливі.

З 21 березня тільки люди, старші за 65 років, можуть відвідувати продуктові крамниці з 7-ї до 9-ї ранку (за празьким часом), іншим у цей час (крім супроводу покупців) вхід заборонений.

Раніше в уряді вирішили, що з 20 березня старші люди зможуть відвідувати магазини без присутності інших із 10-ї ранку до полудня. Але цей час виявився незручним і для крамниць, і для пенсіонерів, тому після одного дня в такому режимі час змінили.

Крім того, в країні запроваджена ще широка низка протиепідемічних заходів. Зокрема, з 19 березня в Чехії заборонено з’являтися в громадських місцях, не закривши рота та носа маскою або принаймні шарфом, хусткою чи іншою захисною тканиною.

Наразі відомо про 572 підтверджених хворих на COVID-19 у Чехії, але без летальних випадків.

П’ять нових випадків COVID-19 зафіксували в Чернівцях – МОЗ

У Чернівцях виявили ще п’ятьох хворих на COVID-19, повідомляє Міністерство охорони здоров’я увечері 19 березня.

«В Чернівцях зафіксовано 5 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19. Ввечері 19 березня за результатами дослідження вірусологічної референс-лабораторії Центру громадського здоров’я України зафіксовано 5 нових випадків інфікування коронавірусом. Пацієнти ізольовані, їхній стан стабільний», – йдеться в заяві.

Раніше 19 березня МОЗ повідомив про двох інфікованих у Дніпропетровській області.

Таким чином, кількість лабораторно підтверджених випадків COVID-19 зросла до 26 людей, з них троє померли.

«Для нас зараз це безумовний пріоритет» – посол Перебийніс про евакуацію українців із Чехії

19 березня о 14:14 з празького центрального залізничного вокзалу відбувся перший етап евакуації українців, які перебувають у Чехії та не встигли виїхати з країни до закриття кордонів. На чартерному потязі майже 900 українців доправлять до польського Перемишля. Там вони пересядуть на потяги «Укрзалізниці» до Львова чи Києва.

Станом на 17 березня у Чехії понад три тисячі громадян України просили про евакуацію, повідомив раніше український посол у Чехії Євген Перебийніс. Більше про це за лінком.

Українців евакуюють з Чехії – відео
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:02:09 0:00

«Ігри нескорених» переносять на рік через коронавірус

Організаційна рада «Ігор нескорених-2020», які мали пройти в Гаазі, повідомила про їх перенесення на наступний рік через пандемію коронавірусної хвороби COVID-19. Про це організатори повідомили 19 березня.

За повідомленням, рада разом із Фондом «Ігор нескорених» дійшла висновку, що захід неможливо буде провести з 9 до 16 травня, як це було заплановано.

«Зараз ми розглядаємо можливості перенести «Ігри нескорених» на травень або червень 2021 року, якщо це дозволятиме наявність ключових потужностей та ресурсів. Йде процес масштабного планування, щоб оцінити та підтвердити цю можливість», – йдеться в заяві організаторів.

Рішення в Організаційній раді пояснили небажанням наражати на ризик військових та їхніх близьких, а також залучати медиків та медичну інфраструктуру, які потрібні для протидії пандемії.

Станом на 21:00 19 березня в Україні зафіксовано три смерті від коронавірусу. Загалом МОЗ офіційно підтвердило 21 випадок інфікування.

У зв`язку з поширенням хвороби в країні продовжує діяти карантин. Через це, наприклад, у Києві відбувається транспортний колапс. За дотриманням заходів безпеки слідкують правоохоронці.

Як саме? Що відбувається з тими, хто через скасування поїздів і міжміського сполучення не може потрапити додому? Та у якому режимі зараз працюють мережі закладів швидкого харчування і доставок? Про усе це – у спеціальному репортажі Радіо Свобода.

В Україні зафіксована третя смерть від коронавірусу

В Івано-Франківську померла жінка, інфікована коронавірусом. Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров’я України.

«Пацієнтка поступила в лікарню у важкому стані. Тривалий час вона займалась самолікуванням і надто пізно звернулася до лікарів. Жінка померла через добу після госпіталізації, ще до отримання результатів тесту на COVID-19», – мовиться у повідомленні.

Загалом, за даними МОЗ, в Україні офіційно підтверджено 21 випадок інфікування коронавірусом.

В Італії вже більше жертв коронавірусу, ніж у Китаї

В Італії за останню добу від викликаного коронавірусом захворювання COVID-19 померли 427 людей.

Таким чином загальна кількість жертв сягнула 3405, що перевищило кількість померлих від COVID-19 у Китаї, де зафіксовано 3249 смертей.

В Італії підтверджено понад 41 тисячу випадків інфікування коронавірусом, одужали 4440 людей.

На Дніпропетровщині виявили перших двох хворих на COVID-19 – ОДА

У Дніпропетровській області зафіксували два перших випадки захворювання на коронавірусну хворобу COVID-19, повідомляє пресслужба обласної державної адміністрації з посиланням на її голову Олександра Бондаренка.

За повідомленням, обидва пацієнти нещодавно повернулися з-за кордону.

Коронавірус: другу хвилю повернень українців спричинить економічна рецесія – Кулеба

Нова хвиля повернення громадян України додому почнеться, якщо вони почнуть втрачати роботу за кордоном. Таке припущення висловив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба в інтерв’ю Радіо Свобода.

«Не буде моменту, коли ми скажемо – «клас, ми всіх вивезли, ось тепер у нас нуль людей за кордоном», тому що всі ми живемо у відкритому світі і люди звикли роз’їжджатися, коли хочуть, залишатися на скільки хочуть і повертатися... Є люди, які зараз ще мають роботу в певних країнах, але через економічну рецесію в світі, яка вже розпочалася, вони її незабаром із великою вірогідністю втратять. І тоді в нас буде друга хвиля тих, хто захоче повертатися, це люди, які втратять роботу і вирішать повернутися додому, дочекатися кращих часів», – сказаав він.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG