Доступність посилання

ТОП новини

Коронавірус в Україні і світі. Живий блог

Епідемія коронавірусної інфекції, що розпочалася наприкінці 2019 року в Китаї, у січні 2020 року була оголошена ВООЗ надзвичайною ситуацією міжнародного значення у сфері охорони здоровʼя.

Захворювання COVID-19 спричинюється коронавірусом SARS-CoV-2, раніше відомим як 2019-nCoV, що належить до великої групи коронавірусів.

Після поширення епідемії на інші країни її було в березні 2020 року оголошено пандемією. Багато країн пішли на безпрецедентні карантинні заходи, що позначилися на світовій економіці та житті людей. Запроваджувалися локдауни та масковий режим, закривалися кордони, переривалося авіасполучення між країнами.

Радіо Свобода у цьому блозі – з початку виникнення коронавірусної небезпеки – публікує статистику, репортажі з лікарень, історії хворих, коментарі і рекомендації фахівців щодо протидії коронавірусній пандемії в Україні і світі.

За даними ВООЗ, жертвами захворювання від початку пандемії стали майже 20 мільйонів людей. Йдеться про всі смерті, повʼязані з інфекцією. За офіційними даними, інформацію про які збирав американський інститут Джонса Гопкінса, сама коронавірусна інфекція (без загострення супутніх захворювань) стала причиною смерті близько 7 мільйонів людей.

Масова вакцинація різко скоротила смертність і врешті зупинила пандемію.

В Україні перехворіло майже 5 мільйонів людей, понад 105 тисяч із них померли.

5 травня 2023 року Всесвітня організація охорони здоровʼя ухвалила рішення, що поширення коронавірусної інфекції типу COVID-19 вже не є надзвичайною ситуацією міжнародного значення.

Коронавірус тепер і в Києві

У Києві лабораторно підтверджено одразу два випадки COVID-19, повідомило 16 березня МОЗ. Там додали, що пацієнти ізольовані, їм надають симптоматичне лікування: «Один пацієнт протягом інкубаційного періоду повернувся з Франції».

Раніше 16 березня два нових випадки зафіксували у Чернівецькій області. Водночас зафіксовано перший негативний тест у чоловіка, в якого виявили коронавірусну інфекцію 3 березня.

Відтак наразі в Україні офіційно сім підтверджених випадків захворювання коронавірусною хворобою COVID-19, один випадок летальний.

Коронавірус: українські правозахисники засудили ідею Авакова не пропускати кримчан на материк

Українські правозахисники засудили ідею міністра внутрішніх справ Арсена Авакова не пропускати на материкову частину України жителів анексованого Росією Криму та окупованих території Донецької і Луганської областей, які не мають прописки на підконтрольній уряду території. Про це йдеться в заяві, яку оприлюднила Українська Гельсінська спілка з прав людини.

Правозахисники вказують на те, що в Україні наразі зареєстровано понад 1,4 мільйона переселенців, які не мають постійної реєстрації на підконтрольній Києву території України.

«Ми вважаємо, що введення повної заборони перетину КПВВ з тимчасово окупованими територіями для громадян України, які не мають зареєстрованого місця проживання на підконтрольній Уряду України території, є небезпечним рішенням, яке тягне за собою ризики для життя та здоров’я наших громадян в окупації та суперечить політиці реінтеграції», – йдеться в заяві, яку підписали дев’ять правозахисних організацій.

13 березня голова МВС України Арсен Аваков запропонував не пропускати через контрольні пункти в’їзду та виїзду з окупованих частин Донбасу та анексованого Криму українців, які не мають реєстрації на підконтрольній Києву території України.

При цьому кореспонденту проєкту Радіо Свобода Крим.Реаліїповідомили в Херсонському прикордонному загоні, що офіційних розпоряджень щодо таких обмежень на перетин адмінкордону з анексованим Кримом наразі немає.

Читайте також: Аваков припускає, що заходи з протидії COVID-19 «будуть ще жорсткішими»

Водночас підконтрольна Кремлю влада Криму ініціювала перекриття адмінкордону півострова з Херсонською областю через загрозу поширення коронавірусу SARS-CoV-2.

Вранці 16 березня Державна прикордонна служба України повідомила Крим.Реалії, що тимчасові пункти перетину на адмінкордоні Криму з Херсонською областю працюють у штатному режимі.

Кількість хворих на COVID-19 у Китаї вперше нижча, ніж за його межами

Кількість людей, інфікованих коронавірусом SARS-CoV-2 у всьому світі, вперше перевищила кількість хворих у Китаї з початку епідемії – про це свідчать дані Медичного університету Джона Гопкінса.

За даними всесвітнього лічильника поширення коронавірусу, за межами Китаю інфіковані 87 тисяч людей, а в самій країні - 80 860 хворих.

Глобальна кількість смертей також перевищила аналогічний показник у Китаї - від хвороби померли 6 513 людей.

Читайте також: «М’якотілість та ліберальність – союзники коронавірусу»: Зеленський про «непопулярні» кроки щодо COVID-19​

Стрімке поширення вірусу створює загрозу рецесії глобальної економіки: підприємства вимушено зупиняють роботу, а центральним банкам доводиться вдаватися до заходів, щоб заспокоїти нервові настрої на фінансових ринків.

Країни Європи обмежують перетин кордонів та переміщення в їхніх межах, щоб запобігти поширенню інфекції.

Влада Іспанії, де налічується близько 8 тисяч хворих і 294 летальних випадків, заявила, що надзвичайний стан, який спершу запровадили на 15 днів, буде подовжений.

Франція розглядає закриття в’їзду та виїзду в двох містах, в тому числі в Парижі. Велика Британія, за деякими повідомленнями, планує обмежити масові заходи.

Читайте також: Глава Єврокомісії пропонує ввести обмеження на в’їзд до ЄС на 30 днів

Президент Румунії Клаус Йоганніс оголосив у країні 30-денний надзвичайний стан, протягом якого не працюватимуть школи і будуть заморожені ціни на медичні товари, пальне та комунальні послуги. У Румунії зареєстровано 158 хворих, одна громадянка цієї країни померла в Італії минулого тижня.

Грузія (де на COVID-19 захворіли 33 людини) планує закрити в’їзд до країни для іноземних громадян на два тижні, починаючи з 18 березня.

Єгипет також заявив про намір зупинити авіаперельоти з 19 по 31 березня.

Від грудня, коли спалах нового коронавірусу почався в Китаї, у світі ним заразилися майже 170 тисяч людей, понад 6,5 тисячі померли.

У ЄС найбільше від коронавірусу постраждала Італія, де було зафіксовано майже 25 тисяч випадків зараження, померли 1809 людей, 2335 одужали.

Зеленський закликає уряд заборонити роботу громадських закладів, метро і зупинити міжміське сполучення

Президент України Володимир Зеленський звернувся до Кабінету міністрів із закликом запровадити низку обмежень у зв’язку з епідемією COVID-19. Про це він сказав у відеозверненні 16 березня.

За словами Зеленського, уряд збереться на засідання увечері 16 березня. Він просить Кабінет міністрів заборонити закладам культури, торговельно-розважальним центрам, ресторанам, фітнес-центрам та іншим закладам сфери харчування, розваг і послуг приймати відвідувачів з опівночі 17 березня. Винятком лишається приготування їжі для доставки додому.

Також президент просить Міністерство інфраструктури заборонити міжміське та міжобласне сполучення і роботу метрополітенів.

В Одеській області обмежують та припиняють роботу масових закладів через коронавірус

В Одеській області закликали максимально обмежити роботу об’єктів можливого масового скупчення – з 17 березня працювати не можна буде тим підприємствам та майданчикам, де одночасно перебуває понад 10 людей. Про це на брифінгу заявив заступник голови Одеської облдержадміністрації В’ячеслав Овечкін, повідомляє кореспондент Радіо Свобода.

Відповідне рішення ухвалила обласна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

«Дитячі розважальні центри та клуби, майданчики, в тому числі спортивні, фітнес-клуби, тренажерні зали, басейни, стадіони, зоопарки, усі магазини крім продуктових та аптек, ринки крім продуктових, заклади громадського харчування та інших установ під відповідальність керівника», – заявив Овечкін. Керівництво ОДА також закликає роботодавців регіону перевести працівників на дистанційний режим. В адміністрації очікують, що 17 березня на позачерговій сесії парламенту підсилять відповідальність за невиконання санітарних вимог щодо нерозповсюдження коронавірусу.

Як діяти після припинення регулярних міжнародних авіаперельотів – трансляція брифінгу МЗС

Поліція буде фіксувати і невиконання рішення обласної комісії, і розпорядження одеського міського голови, яке підтримала така сама комісія при виконкомі Одеської міської ради. Після підтримки комісії, за словами заступника міського голови Одеси Павла Вугельмана, рекомендаційний характер став обов’язковим для виконання. На міському рівні вимоги жорсткіші – не максимально обмежити роботу підприємств, а призупинити її.

«Превентивні заходи, які проводяться, не потрібно розглядати як рекомендаційні або обов’язкові. Є досвід країн світу, який працює, який дає змогу зменшити чисельність захворювань. Ті, хто не будуть їх виконувати, хто не буде створювати необхідні умови – є 325 стаття Кримінального кодексу, будемо працювати. Але рішення буде приймати слідчий, вносити до ЄРДР і притягати до відповідальності», – заявив, відповідаючи на запитання Радіо Свобода, заступник начальника головного управління національної поліції в Одеській області Сергій Махотін.

Офіційної інформації про інфікування коронавірусом людей в Одесі чи Одеській області на сьогодні немає.

Укрзалізниця повертатиме пасажирам повну вартість квитків на скасовані міжнародні поїзди

Укрзалізниця повідомляє, що повертатиме пасажирам повну вартість квитків на скасовані міжнародні поїзди – без стягнення додаткових зборів.

«Для цього потрібно звернутися у будь-яку залізничну касу, квитки придбані через інтернет повертаються через онлайн сервіси. На поїзди, яким буде обмежено маршрут, повну вартість квитка можна повернути у випадку якщо була скасовано зупинка, до якої пасажир мав проїзний документ», – йдеться в повідомленні.

Із 17 березня «Укрзалізниця» зупиняє міжнародне пасажирське сполучення на період карантину.

Мінінфраструктури формує перелік чартерів, якими українці зможуть повернутися додому після 17 березня

Міністерство інфраструктури України формує перелік чартерних рейсів, якими українці, які знаходяться у турподорожах, зможуть повернутися додому з-за кордону після припинення авіасполучення 17 березня. Про це повідомили у МЗС.

Зеленський створив координаційну раду з протидії поширенню коронавірусу

Президент України Володимир Зеленський створив координаційну раду з протидії поширенню спричиненого коронавірусом захворювання COVID-19. Про це йдеться в указі президента, оприлюдненому на його сайті. Згідно з указом, Зеленський очолить раду.

Як діяти після припинення регулярних міжнародних авіаперельотів – трансляція брифінгу МЗС

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба оприлюднить план дій МЗС після припинення 17 березня міжнародних регулярного пасажирського сполучення, а також розповість про допомогу МЗС громадянам України, які перебуватимуть на цей час за кордоном, і зокрема, громадянам, які потребуватимуть повернення до України.

Детальний план протиепідемічних заходів для Києва

Детальний план протиепідемічних заходів для Києва – відео
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:04:57 0:00

КМДА посилює обмежувальні заходи, щоб убезпечити жителів та упередити ситуацію з можливим розповсюдженням коронавірусу в Києві та Україні. Про це мер Києва Віталій Кличко заявив у відеозверненні. Згідно із планом протиепідемічних заходів, працюватимуть лише продуктові, господарські магазини та аптеки, а також АЗС, банки та банкомати, заклади громадського харчування зможуть здійснювати доставку їжі. Усі масові заходи та зібрання рекомендовано скасувати. КМДА працюватиме у штатному режимі.

Лідери ЄС проведуть 17 березня кризову відеоконференцію, щоб координувати дії щодо боротьби з коронавірусом

«Ключовим є стримування поширення вірусу, забезпечення достатнього медичного обладнання, активізація досліджень та стримування економічних наслідків», – заявив голова Європейської ради Шарль Мішель.

Нелегальний вивіз медичних масок побив за популярністю схему вивозу цигарок – Нефьодов

Голова Державної митної служби Максим Нефьодов назвав «контрабандою тижня» нелегальний вивіз медичних масок, який вперше побив «за популярністю» схему вивозу цигарок.

«Їх (маски – ред.) тепер везуть в схованках, ховають під одягом, називають іншими термінами, просто забивають весь салон машини. За вихідні Нова митниця завадила вивезенню з України майже 130 тисяч медичних масок: на Ягодині зупинили вивіз 20 тисяч масок, схованих в обшивці авто; на Шегинях затримали 28 тисяч масок, якими напакували весь салон авто; на Рава-Руській громадянин Польщі намагався вивезти 11 тисяч масок; в Херсонському аеропорту зупинили вивіз 21 тисячу масок, які могли полетіти в Ізраїль; і знову таки на Ягодині зупинили вивезення 50 тисяч масок в Швейцарію», – написав Нефьодов у фейсбуці.

Нефьодов нагадав, що медичні маски входять до переліку тимчасово обмежених урядом для експорту засобів протиепідемічного призначення.

Перший негативний тест на коронавірус: влада розповіла про стан чоловіка, який захворів 3 березня

У Чернівецькій обласній адміністрації повідомили, що з кінця лютого на Буковині з підозрою на COVID-19 госпіталізовані 30 людей, у сімох із них отримано негативні результати, як і перший негативний тест в чоловіка, в якого виявили коронавірусну інфекцію 3 березня.

«16 березня отримали перший негативний результат у чернівчанина, котрому діагностували коронавірус 3 березня. Однак говорити, що чоловік одужав, можна буде лише після того, як COVID-19 у нього не підтвердиться двічі поспіль. Аналізи при цьому повинні брати з інтервалом у два дні», – повідомили у пресслужбі Чернівецької ОДА.

Влада Казахстану оголосила надзвичайний стан у країні через спалах коронавірусу

За останніми даними, кількість підтверджених випадків коронавірусу тут зросла до дев’яти.

Перших уражених COVID-19 у країні виявили 13 березня. У Казахстані запроваджується загальнонаціональний карантин, забороняється в’їзд і виїзд із країни для всіх, крім дипломатів й осіб, запрошених урядом.

Тим часом у сусідньому Узбекистані підтвердили ще п’ять випадків COVID-19. Загальне число інфікованих у країні становить 6.

Верховна Рада змінить графік роботи через коронавірус – Разумков

«Рада не закривається, вона продовжить працювати, однак ми змінюємо черговість проведення пленарних і комітетських тижнів. До 3 квітня ми переходимо в режим роботи в комітетах», – сказав 16 березня на засіданні погоджувальної ради парламенту оголосив спікер Дмитро Разумков.

Міністерство охорони здоров’я України на щоденному брифінгу оприлюднить останні дані про поширення в Україні коронавірусу та спричиненого ним захворювання COVID-19.

Радіо Свобода веде пряму трансляцію брифінгу.

Учасники брифінгу: заступник міністра охорони здоров’я України Віктор Ляшко; заступник міністра соціальної політики України Віталій Музиченко; голова Державної митної служби Максим Нефьодов; перший заступник голови Держприкордонслужби Володимир Нікіфоренко.

Брифінг КМУ щодо заходів з протидії поширенню коронавірусної інфекції:

У Києві з 17 березня вводять обмежувальні заходи через коронавірус – КМДА

«З 17 березня у Києві максимально обмежується: пересування людей між містом Києвом та іншими населеними пунктами України; проведення культурних, спортивних, соціальних, релігійних та інших заходів за масовою участю громадян; робота закладів громадського харчування. Не працюватимуть заклади швидкого харчування, ресторани, кафе, бари. Вони зможуть приймати онлайн замовлення на доставку їжі. Не працюватимуть і торговельні центри, за винятком продуктових та господарських магазинів та аптек. Працюватимуть АЗС, банки та банкомати», – йдеться на сайті КМДА.

За даними КМДА, також тимчасово призупиняється робота спортивних комплексів і залів, СПА-салонів, салонів краси, саун, косметологічних кабінетів, кабінетів масажу, перукарень, тату-салонів, розважальних закладів – дискотек, нічних та комп’ютерних клубів.

«Ми розуміємо, що це незручності для мешканців міста та втрати для бізнесу. Але вони – вимушені та тимчасові. Прибутки та гроші – важливі. Та здоров’я і життя людей – найважливіше! І ми повинні дбати перш за все про це», – цитує сайт КМДА мера Віталія Кличка.

Скільки триватимуть обмежувальні заходи у КМДА не вказують.

У США починаються випробування вакцини проти коронавірусу – ЗМІ

У США 16 березня почнуться клінічні випробування вакцини від коронавірусу, пандемію якого раніше оголосила ВООЗ, повідомляє «Голос Америки» з посиланням на представника американського уряду.

Випробування фінансуються Національними інститутами охорони здоров’я США і пройдуть у дослідницькому центрі Kaiser Permanente Washington Health Research Institute в Сіетлі, йдеться в повідомленні.

Випробування розпочнуться з 45 здорових добровольців у віці від 18 до 55 років. Їм будуть введені різні дози препарату, розробленого Національними інститутами охорони здоров’я та компанією Moderna.

Зараження волонтерів виключене, бо препарат не містить самого вірусу. Мета тестування полягає в тому, щоб переконатися, що вакцини не мають серйозних побічних ефектів, після чого можна буде приступити до більш широких випробувань.

У квітні також можливий початок клінічних випробувань антикоронавірусної вакцини, розробленої американською компанією Inovio Pharmaceuticals, в Університеті Пенсільванії і випробувальному центрі в Канзас-сіті. У випробуваннях візьмуть участь кілька десятків добровольців.

Над створенням вакцини проти коронавірусної інфекції працюють десятки дослідницьких організацій в усьому світі. Раніше Всесвітня організація охорони здоров’я заявляла, що перша вакцина від вірусу може з’явитися не раніше, ніж через півтора року.

Заборона на роботу кафе і ресторанів в Одесі є рекомендаційною – заступник мера

Заборона на роботу для одеських торговельних центрів, розважальних закладів, кафе, ресторанів та інших місць можливого масового скупчення громадян поки що має рекомендаційний характер, заявив в коментарі Радіо Свобода заступник одеського міського голови Павло Вугельман.

За його словами, остаточне рішення ухвалюватиме міська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яка сьогодні має зібратися: «В рамках міського плану заходів ми створили чотири районні комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТБНС) та створили моніторингові групи у складі підрозділів одеської міської ради та органів державної влади. Після сьогоднішнього засідання комісії з питань ТБНС і їхнього рішення моніторингові групи будуть моніторити різні заклади».

15 березня вночі одеський міський голова підписав розпорядження про призупинення роботи усіх громадських закладів незалежно від форми власності – кафе, ресторанів, ТРЦ. В тексті йшлося про заборону та відповідальність власників підприємств, але наступного дня і він, і його заступник заявили про рекомендаційний характер документа.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG