Як Білл Ґейтс та інші мільярдери у світі допомагають боротись із пандемією
Деякі з найбагатших людей світу активно допомагають долати пандемію коронавірусу COVID-19 та жертвують чималі суми, – пише Forbes.
Фонд співзасновника Microsoft Білла Ґейтса та його дружини Мелінди оголосив про виділення 100 мільйонів доларів на програму визначення, ізолювання та викорінення вірусу. Фонд зараз розробляє тестові набори, що дозволятимуть перевіритись на наявність коронавірусу в себе вдома, – їх відправлятимуть поштою, а результат буде відомий за два дні. Крім того, Ґейтс вирішив залишити раду директорів Microsoft, щоб присвятити більше часу фондові та благодійній роботі.
Тим часом, безкоштовно поширити тестувальні набори фонду Ґейтсів у Сіетлі (одному з епіцентрів пандемії у США) пропонує Amazon Джеффа Безоса.
Засновник Alibaba Джек Ма надав 14 мільйонів доларів на розробку вакцини від вірусу, а також пожертвує 500 наборів для тестування й мільйон медичних масок для США.
Інвестор-мільярдер Кен Гріффін надасть 7.5 мільйона доларів найбільш ураженим китайським провінціям.
Тед Леонсіс, власник хокейних і баскетбольних команд та спортивних арен у США заявив, що заплатить повну зарплату за березень усім працівникам попри те, що численні спортивні змагання скасовані.
А керівник Airbnb Браян Ческі повідомив, що всі користувачі сайту, які забронювали собі житло й змушені скасувати подорожі, зможуть анулювати бронювання й отримати компенсацію.
Польща закрила свої кордони для іноземців на 10 днів
З 15 березня Польща закрила свої кордони для іноземців на 10 днів, повідомило польське Міністерство закордонних справ.
«Усі громадяни Польщі, які зараз перебувають за межами країни, зможуть повернутися до Польщі. Однак вони підлягатимуть обов'язковому домашньому карантину протягом 14 днів. Ми призупиняємо міжнародні пасажирські авіаційні та залізничні сполучення, але вантажний транспорт продовжить роботу. Товари будуть експортуватися і імпортуватися без перешкод», – розповіли в МЗС Польщі.
Водночас до Польщі зможуть в’їжджати дружини та чоловіки громадян Польщі, діти польських громадян, особи, що мають Карту Поляка, право на постійне або тимчасове проживання в Польщі або дозвіл на роботу.
Італія на 2 місці у світі після Китаю за кількістю нинішніх інфікованих – їх тепер майже 15 тисяч, померлих понад 1200. Лише за останню добу число заражених зросло на 2 тисячі. У відділеннях інтенсивної терапії перебувають 10% хворих. На вихідних експерти прогнозують сплеск інфікованих у південно центральній частині Італії. Експерти побоюються можливого спалаху на вихідних.
У п'ятницю на півночі у провінції міста Брешія померла перша громадянка України з діагнозом COVID19.
В умовах карантину у Римі працює кореспондентка Радіо Свобода Наталка Кудрик. У програмі «Свобода за тиждень» вона розповіла про ті аспекти, про які не завжди дізнаєшся з новин.
Британія створила особливий відділ для протидії дезінформації з Росії щодо коронавірусу
У Великій Британії заснували спеціальну урядову структуру, яка має на меті протидіяти і викривати російську дезінформацію щодо розповсюдження коронавірусу. Все це стало наслідком звинувачень, які пролунали у США на адресу Москви після того, як Кремль почав поширювати теорії змови про те, що вірус було створено як різновид біологічної зброї. Представники британського уряду заявили, що захист країни від спрямованої кампанії дезінформації, кібернетичного втручання і роздмухування паніки постають нині одним із першочергових завдань для керівництва Сполученого Королівства.
Більше про це у матеріалі кореспондента Радіо Свобода із Лондона.
МОЗ закликає залишатися вдома і обіцяє інформацію через смс
МОЗ України, мовиться у зверненні у фейсбуці, закликає уникати відвідування місць масового скупчення і за можливості залишатися вдома, щоб убезпечитися від інфікування респіраторними захворюваннями, зокрема коронавірусним захворюванням COVID-19. «Самоізоляція – найефективніший спосіб боротьби з поширенням коронавірусної інфекції в усіх країнах, де її було зафіксовано», – нагадали в МОЗ.
«Стань прикладом для інших, поділися закликом #ЗалишаюсяВдома через рамку для фото у фейсбуці від МОЗ України», – пропонують також у міністерстві.
«МОЗ закликає піклуватися про власне здоров’я та стати прикладом для інших… МОЗ нагадує – прості правила рятують життя: не забувайте регулярно і ретельно мити руки з милом і тримайте дистанцію. Будьте пильними і піклуйтеся про своє здоров’я, обов’язково зверніться до лікаря у разі поганого самопочуття», – мовиться в повідомленні.
Іншим дописом МОЗ повідомляє, що буде інформувати населення про заходи боротьби з коронавірусом за допомогою СМС-повідомлень.
Британія створила особливий відділ для протидії дезінформації з Росії щодо коронавірусу
У Великій Британії було засновано спеціальну урядову структуру, яка має на меті протидіяти і викривати російську дезінформацію щодо розповсюдження коронавірусу. Все це стало наслідком звинувачень, які пролунали у США на адресу Москви після того, як Кремль почав поширювати теорії змови про те, що вірус було створено як різновид біологічної зброї.
Представники британського уряду заявили, що захист країни від спрямованої кампанії дезінформації, кібернетичного втручання і роздмухування паніки постають нині одним із першочергових завдань для керівництва Сполученого Королівства.
Більше інформації про це за лінком
«Залишаймося зараз на відстані, щоб завтра обійнятися міцніше» – прем’єр Італії про коронавірус
Від 12 березня Італія прокидається без традиційного кафе латте у барі: в тій країні тепер просто так на вулицю не вийдеш. До 25 березня закриті бари, ресторани, перукарні, непродовольчі крамниці, і навіть для пересування пішки слід мати при собі декларацію про поважну причину перебування на вулиці. Третій тиждень вирує спалах коронавірусу в Італії, яка вже стала другим лідером у світі за кількістю інфікованих після Китаю.
В умовах карантину у Римі працює кореспондентка Радіо Свобода Наталка Кудрик. Із нею для ми поговорили про ті аспекти, про які не завжди дізнаєшся з новин. Текст і аудіозапис розмови за лінком.
Столиця Євросоюзу йде на карантин
Бельгія оголосила карантин по всій країні щонайменше до 3 квітня та заявила про мобілізацією всієї системи охорони здоров'я. Скасовані заняття в школах та масові заходи, закриті ресторани, бари та театри. Це стосується і міста Брюсселю, яке називають столицею Євросоюзу, оскільки в ньому базуються більшість інституцій ЄС.
Президент Європарламенту Девід-Марія Сассолі добровільно пішов на 14-денний карантин після свого візиту до Італії, яка залишається епіцентром коронавірусу в Європі. У державах ЄС спалахи також спостерігаються у Франції, Іспанії й Німеччині.
За повідомленням ЦГЗ, із початку року станом на 14:00 14 березня Центр отримав 67 підозр на коронавірусне захворювання COVID-19. «Наразі усі зразки досліджено: 3 підтверджено, 3 досліджуються та 61 негативний», – заявили в Центрі.
Загалом вірусологічна референс-лабораторія Центру протестувала близько 500 зразків на наявність збудника нової коронавірусної хвороби, мовиться також у повідомленні.
В УГКЦ через коронавірус запропонували літургію онлайн
Українська греко-католицька церква через пандемію нового коронавірусного захворювання запропонувала вірянам молитися недільну літургію онлайн, але звернула увагу, що це лише пропозиція, але не заклик не йти до храму.
«Зважаючи на пандемію коронавірусу та заходи і рішення урядів різних країн задля запобігання його поширенню, в Українській греко-католицькій церкві повідомляють вірних церкви та усіх зацікавлених осіб про можливість у неділю молитися літургію онлайн. Трансляція відбуватиметься з Патріаршого собору Воскресіння Христового у Києві. Вона розпочнеться об 11.00», – мовиться в повідомленні.
Трансляцію організовує і проведе «Живе телебачення». Прямий ефір можна буде переглянути на каналі «Живого ТБ» в мережі YouTube або сторінці «Живого ТБ» у фейсбуці, повідомили в УГКЦ.
Усі області України: чим діагностуватимуть і як лікуватимуть від коронавірусу
Із середини лютого в областях готувалися до можливої «зустрічі» з вірусом, проте зараз виявляється, що не в усіх регіонах є необхідні тести та апарати штучного дихання. Інформацію про ситуаців в українских регіонах, яку зібрало Радіо Свобода, читайте за лінком.
COVID-19: Кулеба повідомив про перший випадок зараження українського дипломата за кордоном
Зафіксовано перший випадок захворювання українського дипломата на COVID-19 – про це заявив 15 березня міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.
«На жаль, у нас вже зафіксований перший випадок захворювання дипломата в одній з країн світу. Закордонні дипломатичні представництва тимчасово переходять на дистанційний режим роботи, щоб зберегти спроможну мережу допомоги українцям по всьому світу», – цитує Кулебу пресслужба МЗС.
Він, втім, не уточнив, хто саме зі співробітників МЗС захворів, де працює цей дипломат і коли стало відомо про зараження.
Коронавірус: уряд офіційно підтримав закриття кордонів, анонсоване РНБО
Кабінет міністрів на засіданні 14 березня ухвалив розпорядження про тимчасове обмеження перетину кордону України, повідомляє пресслужба уряду.
Згідно з рішенням, пункти перетину кордону будуть закриті для міжнародного пасажирського сполучення (за винятком низки категорій громадян) з опівночі 17 березня до 3 квітня. З опівночі 16 березня до 3 квітня в’їзд до України буде закритий для іноземців (крім тих, які мають право на постійне чи тимчасове проживання в Україні) та осіб без громадянства.
Також уряд, за повідомленням, доручив Міністерству закордонних справ поінформувати про ці обмеження іноземні дипломатичні представництва та дипломатичні установи.
Аваков припускає, що заходи з протидії COVID-19 «будуть ще жорсткішими»
Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков прокоментував ухвалені урядом заходи з протидії поширенню коронавірусного захворювання COVID-19, назвавши їх «своєчасними та вірними».
«Президент і Уряд прийняв кілька різких обмежувальних заходів. Ми зробили це вчасно і правильно. Не пізно і не рано. Можливо, навіть трохи страхуючись. Так треба, і, ймовірно, незабаром заходи обмежень будуть ще жорсткіше. Ми дивимося, як розгортається атака вірусу в Китаї, Італії, Іспанії та інших країнах. Ми, на щастя, одні з останніх на шляху поширення вірусу – тому маємо можливість діяти на випередження», – зазначив Аваков на своїй фейсбучній сторінці.
COVID-19: Кабмін постановив евакуювати українців з Італії
Кабінет міністрів вирішив евакуювати громадян України з Італії, де триває спалах коронавірусного захворювання COVID-19. Про це уряд повідомив за результатами засідання 14 березня.
«Уряд доручив Міністерству інфраструктури спільно з МОЗ, МЗС та МВС забезпечити невідкладну евакуацію громадян України із зони спалаху гострої респіраторної хвороби COVID-19 в Італійській Республіці», – йдеться в заяві.
За повідомленням, Державна митна служба та Державна прикордонна служба отримали вказівки забезпечити оперативне оформлення багажу та перетин кордону для членів екіпажу і пасажирів літака евакуації.
Коронавірус у США: демократи пропонують виділити фінансову допомогу, Трамп підтримує
Палата представників Сполучених Штатів, де більшість має Демократична партія 14 березня схвалила законопроєкт про фінансову допомогу у зв’язку з заходами проти поширення коронавірусу SARS-CoV-2.
Цей документ передбачає безкоштовне тестування на хворобу COVID-19, спричинену вірусом, а також надання оплачуваних лікарняних та вихідних для догляду за членами родини, збільшення допомоги безробітним та обсягів продовольчої допомоги. Документ отримав 363 голоси «за» і 40 «проти».
Наступного тижня законопроєкт має розглянути Сенат. На підтримку документа вже висловився президент США Дональд Трамп.
«Я закликаю всіх республіканців та демократів об’єднатися та проголосувати «за»! Я завжди ставитиму здоров’я та благополуччя американських сімей понад усе. З нетерпінням чекаю нагоди підписати цей закон якомога швидше», – заявив Трамп у своєму твітері.
Коронавірус: у Чернівецькій області з 14 березня оголошено режим надзвичайної ситуації
У Чернівецькій області з 14 березня оголошується режим надзвичайної ситуації через два підтверджені випадки інфікування коронавірусом. Про це заявив голова Чернівецької обласної державної адміністрації Сергій Осачук. Він закликав жителів області по можливості лишатися вдома.
На час режиму НС в регіоні зачинять будівельні гіпермаркети, супермаркети, торговельні центри і ринки, окрім продуктових.
Трамп оголосив надзвичайний стан у США через коронавірус
Президент США Дональд Трамп оголосив про введення надзвичайного стану на національному рівні для боротьби з поширенням коронавірусу.
На заходи, пов’язані з вирішенням завдань в рамках надзвичайного стану, виділяється 50 мільярдів доларів
У США зареєстровано понад 1200 випадків інфікування коронавірусом, більш ніж 50 людей померли.
У ЦГЗ розповіли, що робити, якщо лікар відмовляється тестувати на COVID-19
Тестування на коронавірусне захворювання COVID-19 відбувається лише у випадках обґрунтованої підозри, але в разі незгоди можна звернутися до Міністерства охорони здоров’я, повідомив директор Центру громадського здоров’я Ігор Кузін.
Про це він розповів на брифінгу 13 березня у відповідь на питання журналістки Радіо Свобода щодо заходів у разі, коли лікарі відмовляються перевіряти пацієнтів. Більше інформації.