Доступність посилання

ТОП новини
Воєнний стан може бути запроваджений на 30 днів
Воєнний стан може бути запроваджений на 30 днів

Рада запровадила воєнний стан в низці областей (Хроніка)

Російські прикордонники відкрили вогонь по українських кораблях 25 листопада

Верховна Рада України на засіданні 26 листопада ухвалила законопроект, який дозволяє введення воєнного стану в деяких областях країни.

Воєнний стан буде введено на 30 днів з 09:00 28 листопада у наступних областях: Одеській, Миколаївській, Херсонській, Запорізькій, Луганській, Донецькій, Сумській, Харківській, Чернігівській, Вінницькій областях.

25 листопада російські прикордонники у Керченській протоці відкрили вогонь по українських кораблях і захопили три судна.
Шестеро українських військових були поранені, двоє – у важкому стані, повідомила українська влада. Російська влада заявила про трьох поранених.

Україна закликала світову спільноту відреагувати на ці події. Постійна рада ОБСЄ скликала 26 листопада спеціальне засідання. На позачергове засідання зібралась Рада безпеки ООН.

У Києві в ніч із 25 на 26 листопада кілька десятків людей пікетували російське посольство.

Російська сторона звинувачує українських військових у провокації і порушенні державного кордону.

Життю трьох українських моряків, поранених в результаті нападу російських силовиків, нічого не загрожує.

Про це з посиланням на російського омбудсмена Тетяну Москалькову повідомляє Уповноважена Верховної Ради України з питань прав людини Людмила Денісова.

В Одесі через захоплення українських кораблів мітингували біля російського консульства та штабу

Одеські активісти і волонтери влаштували дві акції протесту через напад російських військових на українські кораблі. Перша відбулася під консульством Росії в Одесі – в ній взяли участь близько сотні громадських активістів, серед них члени громадських організацій «Національний корпус», «Вуличний фронт», «Дія», «Самооборона Одеси».​

Перед тим, як пропустити активістів до консульства, правоохоронці обшукали учасників акції. Всього громадський порядок охороняти вийшло близько сотні поліцейських. Консульство також охороняли загони Національної гвардії.

Друга акція відбулася поблизу штабу Військово-морських сил України. Її організували волонтери, ветерани та активісти. Учасників було близько двох сотень, деякі з них також брали участь в акції поблизу російського консульства.

Михайло Штекель, кореспондент Радіо Свобода слідкує за ситуацією в Одесі:

Постійна рада ОБСЄ скликає засідання через напад на російських військових

«Сьогодні о 17:00 за київським часом відбудеться спеціальне засідання Постійної ради ОБСЄ, скликане на вимогу делегації України при ОБСЄ за дорученням президента України П. О. Порошенка в рамках політико-дипломатичного реагування на черговий акт збройної агресії Росії проти України», – заявила українська місія.​

Президенти України і Польщі закликали Євросоюз посилити санкційний тиск на Росію, повідомляє прес-секретар Порошенка Святослав Цеголко.

Україна домовилася про термінове скликання надзвичайного засідання комісії Україна-НАТО – Порошенко

​У прес-службі НАТО зазначили, що зустріч відбудеться на рівні послів сьогодні вдень у Брюсселі.

Росія висловила протест Україні через свій напад на українські кораблі, який Москва тепер пояснює «порушенням правил мирного проходу». Раніше звинувачення полягало в «порушенні кордону».

А голова російського МЗС Сергій Лавров заявив, що Росію вже не хвилюють можливі санкції через ситуацію з нападом на українські військові кораблі в Керченській протоці. Вчорашні події він назвав «провокацією і порушенням українськими кораблями кордону Росії».

«Це була однозначно провокація. Були порушені ключові положення міжнародного права, не тільки морського, а й загального міжнародного права, враховуючи статут ООН, враховуючи і Конвенцію морського права 1982 року і інші міжнародно-правові інструменти, які багаторазово вимагають від усіх держав поважати суверенітет іншої держави», – зазначив він.

Ірина Геращенко, віце-спікер Верховної Ради України оприлюднила у Facebook фото двох поранених українських моряків:

Журналісти «Громадського» поспілкувалися з матір'ю Андрія Ейдера – одного з поранених українських моряків. Востаннє вони бачилися, коли Ейдер пішов підписувати контракт з ВМСУ. Після цього вони спілкувалися по телефону і в соціальних мережах.

«Вперше мені про поранення сина повідомила російська журналістка з Москви сьогодні вранці. Я знаю, що він поранений, лежить в Керчі. Поранення легкі, стан стабільний», – розповіла Євгенія Ейдер.

Загалом російські ЗМІ оприлюднили імена трьох поранених українських військовослужбовців:

  • Артеменко Андрій Анатолійович (31 березня 1994 року народження, Новоукраїнка);
  • Сорока Василь Вікторович (11 квітня 1991 року народження, Одеса);
  • Ейдер Андрій Дмитрович (20 грудня 1999 року, Одеса).

Воєнний стан в Україні - спецефір Радіо Свобода

26 листопада на онлайн-платформах Радіо Свобода стартує спеціальний ефір на тему запровадження в Україні воєнного стану.

В рамках ефіру дивіться включення з Керчі та Києва, розмови з експертами та аналітику на тему російської агресії в Чорному морі.

Дивіться також відео з прес-конференції Міністерства оборони з приводу питання мобілізації, а також стрім з Верховної Ради, де в 16:00 пройде голосування за запровадження воєнного стану.

В 18:00 Радіо Свобода також транслюватиме засідання Ради безпеки ООН на тему конфлікту в Чорному морі, на підходах до Керченської протоки.

Спеціальний ефір можна дивитися на YouTube, Facebook, Twitter та сайті Радіо Свобода.

Мапа: Росія захопила українські судна у Керченській протоці

25 листопада російські прикордонники у Керченській протоці відкрили вогонь по українських кораблях і захопили три судна​

Дії Росії неприпустимі, українські кораблі й моряків слід негайно звільнити – Коціянчич

Майя Коціянчич називає ситуацію в Керченській затоці «найвищим пріоритетом»
Майя Коціянчич називає ситуацію в Керченській затоці «найвищим пріоритетом»

​«Небезпечна ескалація напруги в Азовському морі (зіткнення відбулося на вході до Азовського моря – ред.), чому ми є свідками, включно із затримкою українських кораблів, їхні обстріли Росією та поранення кількох українських військових є неприпустимими. Ми очікуємо, що Росія негайно звільнить кораблі й їхні екіпажі та надасть пораненим необхідну медичну допомогу», – сказала речниця голови Європейської дипломатичної служби Майя Коціянчич.​

Коціянчич підкреслила, що Євросоюз також очікує від Росії відкриття шляху для мореплавства всіх суден.

А ще додала, що найпізніше завтра, 27 листопада, країни-члени ЄС будуть розглядати цю ситуацію на черговому засіданні Політичного та безпекового комітету.

Президент Литви Далія Ґрибаускайте: «Рішуче засуджую російську агресію проти України. Захоплення українських кораблів в Крченській протоці – ще одне кричуще порушення міжнародного права і власних зобов’язань Росією».

Драматичний аудіозапис з протараненого українського корабля – одного з трьох, що були захоплені росіянами 25 листопада. «Надайте допомогу! Надайте допомогу!»... На кораблі були поранені українські моряки.

Кремль вважає, що Росія діяла в Керченській протоці у відповідності з законодавством:

Англомовна київська газета Kyiv Post: Джерело в Центральній виборчій комісії повідомило «Українську правду», що під час воєнного стану проведення виборів є можливим, але все залежить від умов в рішенні, що його ухвалить парламент. Рада збирається о 1600.

Міжнародне агентство енергетичної інформації Platts: недільний інцидент між російським та українським флотами в Керченській затоці, як очікується, не вплине на потоки енергоносіїв з Чорноморського регіону, але має потенціал до значного погіршення вже й без того напружених відносин між двома сусідами, кажуть аналітики.

Міністр оборони Естонії Юрі Луйк: Повноцінний військовий конфлікт може спалахнути в Україні в будь-який момент:

Затримка українських військових кораблів, обстріли та поранення українських моряків неприпустимі, а Росія повинна негайно звільнити затриманих і забезпечити необхідною медичною допомогою. Таку заяву зробила речниця голови Європейської дипломатичної служби Майя Коціянчич на тлі розвитку ситуації в Чорному морі та Керченській протоці.

Пікет активістів ВО «Свобода» під Верховною Радою, яка обговорює можливість запровадження воєнного стану:

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG