Доступність посилання

ТОП новини
Воєнний стан може бути запроваджений на 30 днів
Воєнний стан може бути запроваджений на 30 днів

Рада запровадила воєнний стан в низці областей (Хроніка)

Російські прикордонники відкрили вогонь по українських кораблях 25 листопада

Верховна Рада України на засіданні 26 листопада ухвалила законопроект, який дозволяє введення воєнного стану в деяких областях країни.

Воєнний стан буде введено на 30 днів з 09:00 28 листопада у наступних областях: Одеській, Миколаївській, Херсонській, Запорізькій, Луганській, Донецькій, Сумській, Харківській, Чернігівській, Вінницькій областях.

25 листопада російські прикордонники у Керченській протоці відкрили вогонь по українських кораблях і захопили три судна.
Шестеро українських військових були поранені, двоє – у важкому стані, повідомила українська влада. Російська влада заявила про трьох поранених.

Україна закликала світову спільноту відреагувати на ці події. Постійна рада ОБСЄ скликала 26 листопада спеціальне засідання. На позачергове засідання зібралась Рада безпеки ООН.

У Києві в ніч із 25 на 26 листопада кілька десятків людей пікетували російське посольство.

Російська сторона звинувачує українських військових у провокації і порушенні державного кордону.

Зараз під Верховною Радою, яка розглядає питання про можливе запровадження воєнного стану:

Комісар ЄС з політики сусідства і переговорів щодо розширення Йоганес Ган: «Розвиток подій в Азовському морі є неприйнятним. Росія має негайно звільнити кораблі й екіпажі, надати медичну допомогу пораненим українським військовослужбовцям. Керченська протока має знову бути відкритою для безперешкодного руху всіх суден. Важливо негайно провести деескалацію».

Для кращого розуміння — карта, де стався інцидент 25 листопада:

Як все було з кораблями – пряма мова:

Кореспондент американської телекомпанії CNN Ману Раджу: «Трамп, який неодноразово звинувачував Обаму за російську анексію Криму, все ще не коментував російське захоплення трьох українських військових кораблів».

Франція і Німеччина засудили напад російських морських прикордонників і сил спецпризначення на українські кораблі в міжнародних водах, здійснений 25 листопада, і заявили, що застосуванню Росією сили проти українських кораблів нема виправдання.

Міністерство закордонних справ Франції висловило глибоке занепокоєння з приводу «серйозних морських інцидентів, що сталися між Росією й Україною в Керченській протоці». «Із того, що нам відомо на цей час, ніщо не виправдовує такого застосування сили з боку Росії», – наголошено в заяві.

Також у Німеччині «з великим занепокоєнням узяли до уваги повідомлення про останній інцидент у Керченській протоці між Україною і Росією», заявив речник федерального уряду Штеффен Зайберт. «Уряд закликає до стриманості і деескалації і залишається в контакті з обома сторонами», – додав він.

Крім того, в заяві звернено увагу, що, за відомими на цей час німецькому урядові фактами, «не бачиться ніякого виправдання… застосуванню воєнної сили російськими військами». «Ми закликаємо Росію звільнити кораблі і відпустити на волю утримуваних моряків», – заявили в Берліні.

Міністр закордонних справ Великої Британії Джеремі Гант: Сполучене Королівство рішуче засуджує застосування сили Росією проти українських кораблів, які входили в Азовське море. Знову ми спостерігаємо російську зневагу до міжнародних норм і українського суверенітету. Росія має звільнити затриманих українських моряків і гарантувати вільне проходження суден через Керченську протоку.

Радіо Свобода популярно пояснює про обмеження під час можливого воєнного стану:

Пікет активістів ВО «Свобода» під Верховною Радою, яка обговорює можливість запровадження воєнного стану:

Затримка українських військових кораблів, обстріли та поранення українських моряків неприпустимі, а Росія повинна негайно звільнити затриманих і забезпечити необхідною медичною допомогою. Таку заяву зробила речниця голови Європейської дипломатичної служби Майя Коціянчич на тлі розвитку ситуації в Чорному морі та Керченській протоці.

Міністр оборони Естонії Юрі Луйк: Повноцінний військовий конфлікт може спалахнути в Україні в будь-який момент:

Міжнародне агентство енергетичної інформації Platts: недільний інцидент між російським та українським флотами в Керченській затоці, як очікується, не вплине на потоки енергоносіїв з Чорноморського регіону, але має потенціал до значного погіршення вже й без того напружених відносин між двома сусідами, кажуть аналітики.

Англомовна київська газета Kyiv Post: Джерело в Центральній виборчій комісії повідомило «Українську правду», що під час воєнного стану проведення виборів є можливим, але все залежить від умов в рішенні, що його ухвалить парламент. Рада збирається о 1600.

Кремль вважає, що Росія діяла в Керченській протоці у відповідності з законодавством:

Драматичний аудіозапис з протараненого українського корабля – одного з трьох, що були захоплені росіянами 25 листопада. «Надайте допомогу! Надайте допомогу!»... На кораблі були поранені українські моряки.

Президент Литви Далія Ґрибаускайте: «Рішуче засуджую російську агресію проти України. Захоплення українських кораблів в Крченській протоці – ще одне кричуще порушення міжнародного права і власних зобов’язань Росією».

Дії Росії неприпустимі, українські кораблі й моряків слід негайно звільнити – Коціянчич

Майя Коціянчич називає ситуацію в Керченській затоці «найвищим пріоритетом»
Майя Коціянчич називає ситуацію в Керченській затоці «найвищим пріоритетом»

​«Небезпечна ескалація напруги в Азовському морі (зіткнення відбулося на вході до Азовського моря – ред.), чому ми є свідками, включно із затримкою українських кораблів, їхні обстріли Росією та поранення кількох українських військових є неприпустимими. Ми очікуємо, що Росія негайно звільнить кораблі й їхні екіпажі та надасть пораненим необхідну медичну допомогу», – сказала речниця голови Європейської дипломатичної служби Майя Коціянчич.​

Коціянчич підкреслила, що Євросоюз також очікує від Росії відкриття шляху для мореплавства всіх суден.

А ще додала, що найпізніше завтра, 27 листопада, країни-члени ЄС будуть розглядати цю ситуацію на черговому засіданні Політичного та безпекового комітету.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG