Agence France-Presse з Вашингтону повідомляє: під час протестів проти Трампа полетіли камені і вже є розбиті вікна.
Незабаром: новообраний президент Трамп і віце-президент Пенс присягнуть перед будинком Капітолію на очах у американських та світових високопосадовців, а також десятків тисяч глядачів.
Церемонія розпочнеться менше ніж за годину. Перед присягами запрошені гості виступлять із короткими промовами, будуть також молитви у виконанні релігійних лідерів, а також музичні виступи ансамбля Корпусу морської піхоти США.
Майбутній віце-президент, колишній губернатор Індіани Майк Пенс присягне перед суддею Верховного суду Клеренсом Томасом перед тим, як слова присяги виголосить новообраний президент.
Дональд Трамп присягне голові Верховного суду США Джону Робертсу-молодшому.
До Вашингтону приїхав також український політик Сергій Ківалов.
Колишній президент Білл Клінтон та суперниця Дональда Трампа у президентських перегонах Хілларі Клінтон прибули на інавгурацію.
Журналіст MSNBC написав у Twitter про низьку явку на урочистості. «Я був на кожній інавгурації з 2000-го року, і ця навживовижу пуста», – зазначив він.
Associated Press зазначає: Меланія Трамп хотіла потиснути Мішель Обама руку, але перша леді натомість її обійняла.
Колишній президент США Джордж Буш та його дружина Лаура вже також прибули до Капітолію.
На урочистостях у США перебуває екс-голова Служби розвідки України та голова Вищої ради народних зборів Микола Маломуж.
Дві президентські родини на північному вході до Білого дому. За традицією, перед церемонією вони вип'ють разом кави або чаю.
Майбутній віце-президент Майк Пенс та його дружина прибули до Білого дому, де їх зустрів віце-президент Джо Байден зі своєю дружиною. Як пише кореспондент Марк Кноллер, у Білому домі вони разом вип’ють кави.
Протестувальники намагаються заблокувати доступ до контрольно-пропускних пунктів по всьому Вашингтону, щоб не дати глядачам потрапити на інавгураційні урочистості. Поки що їхні дії не увінчались успіхом. Як пише видання Politico, маніфестанти скандують «Не мій президент».
Репортери запитали президента Обаму, чи він хотів щось востаннє сказати американцям перед тим, як привітати родину Трампів із прибуттям у Білий Дім. Обама відповів, що це «Дякую».
Він також опублікував прощальні твіти, зокрема: «Я продовжую просити вас вірити – не у мою здатність приносити зміни, а у вашу. Я вірю в зміни, тому що я вірю у вас».
Президент Барак Обама востаннє виходить із Овального кабінету Білого дому.
Ось що пише Reuters про вплив інавгурації в історії у США на фінансові ринки і долар:
Для фінансових ринків ера Трампа починається у понеділок, і якщо прислухатися до уроків історії, то наступний місяць має бути нестабільним для Уолл Стріт, але позитивним для долара.
Індекс S&P 500 падав до медіанних 2,7% у місяць, що йшов після того, як кожен новий президент входив до Білого Дому – згідно із аналізом Reuters, це відбувалося починаючи від президентства Герберта Гувера у січні 1929 року.
Лише за чотирьох президентів спостерігався зріст на Уолл Стріт упродовж першого місяця при владі: Гувер (+3,8%), Джон Кеннеді у 1961 році (+6 пунктів), Джордж Буш-старший у 1989 (+5,3 пункти) та Білл Клінтон у 1993 (0,8 пунктів).
Ситуація на ринку погіршувалася у перший місяць правління усіх президентів після Гувера. Навіть Рональд Рейган і Барак Обама, за двох президентських термінів яких раллі на Уолл Стріт сягнули 120% та 165% відповідно, на початку пережили спади на 4,8% та 15%.
А от доллар почувається краще. Аналіз починаючи з ранніх 1970-х, коли валюту від’єднали від золотого стандарту, показує, що доллар зростав у середньому на 2,2% у перший місяць президента, який вперше вступив на посаду.
Новообраний віце-президент США Майк Пенс опублікував перший за сьогодні пост у Twitter. Він написав: «Для мене честь стояти пліч-о-пліч із наступним президентом Сполучених Штатів. Робота над тим, щоб зробити Америку знову великою, починається сьогодні!» Зацитував також допис Трампа, у якому той запрошує на присягу і оголошує, що «робота починається сьогодні».
Дмитро Пєсков, прес-секретар російського президента Володимира Путіна, прокоментував у суботу російському виданню «Вести» ідею про паритет між Росією та США:
«Не може бути без розбіжностей і суперечок. [Росія і Сполучені Штати] дійсно дві найбільші країни у світі, і ми не можемо співіснувати без напруження, без конфліктів. І успіх білатеральних стосунків залежатиме від того, наскільки це буде базуватися на діалозі, а не на відкритому протистоянні, як це було протягом останніх кількох років. Ми зможемо рухатися у напрямку вирішення цих розбіжностей».
Видання BBC опублікувало у Twitter опитування, проведене дослідницьким центром Pew Research Center. Згідно із його результатами, 86% американців вважають, що внутрішні політичні поділи у США сягнули найвищого рівня в історії країни.
Дональд Трамп із родиною прибули на службу до Єпископальної церкви Святого Іоанна неподалік Білого дому.