Міліція каже, що на День перемоги в Києві було спокійно.
Із інших міст кореспонденти Радіо Свобода чи користувачі соцмереж повідомляли хіба що про дрібні сутички.
Сподіваймося, що цей день так і закінчиться.
Іще один фоторепортаж із параду в Донецьку:
У Сєверодонецьку, тимчасовій столиці вільної Луганщини, 9 травня був не парад військової техніки, а виставка. А після неї техніка знову повернулася в бойові частини…
У Запоріжжі День перемоги святкували і з червоними маками, і з «георгіївськими стрічками», але конфліктних ситуацій удалось уникнути.
Зокрема, напередодні свят запорізькі активісти звернулися до городян через соцмережі з проханням толерантно ставитися до ветеранів та людей похилого віку, які, можливо, вдягнуть на День перемоги «георгіївські стрічки», аби не провокувати громадське протистояння. А до забезпечення громадського порядку в місті поряд із правоохоронцями були залучені представники громадських організацій, як-то «Самооборона майдану Запоріжжя» тощо.
Журналіст Юрій Бутусов, редактор видання «Цензор.нет», нагадує, що сьогодні ще одні роковини — початку нападу збройних сепаратистів у Маріуполі на українські сили.
Текст довгий:
Повернімось іще до Києва і гляньмо, як у Києві сьогодні проросійські сили з потретом Сталіна клали квіти до меморіалу Слави:
А от відео про те, як сперечалися демонстранти різного спрямування в Харкові:
А от іще відео з Донецька. І Олександр Захарченко в усій своїй красі:
Ось подивіться про свято Перемоги в окупованому Криму.
Що приховують нові окупанти за культом Перемоги? Хто заробляє на цьому? Як нові окупанти використовують міфи для посилення політичних репресій проти українських громадян у Криму?
Гості у студії проекту «Крим.Реалії» – кримські історики: координатор ГО «Таврійська гуманітарна платформа» Андрій Іванець та заступник начальника відділу Українського інституту національної пам’яті Сергій Громенко.
До речі, зверніть увагу: луганські сепаратисти вивели бойову техніку на свій «парад» зі старими радянськими-російськими червоними зірками
А от донецькі, не криючись, вивели техніку з сучасним знаком Збройних сил Росії — такою собі модифікованою зіркою (це ще одне фото з сьогоднішнього Донецька):
Із цією ж оновленою зіркою Збройні сили Росії виїжджали на паради і в інших місцях. Ось тут фото з окупованого кримського Сімферополя:
А тут — із Керчі:
А тепер іще по черзі, щоб краще видно було:
Іще трохи ексклюзиву з окупації: діти Донецька, 9 травня
Зараз іще більше буде фото з сьогоднішнього Донецька.
У соцмережах кепкують із ватажка донецьких сепаратистів Олександра Захарченка, який, начепивши собі невідомих «нагород», був, як багатьом здалося, на «параді» в Донецьку п’яним:
Цю підбірку навколосвяткових фото з Росії залишимо без коментарів:
Нагадаємо, що сьогодні в Одесі близько 300 людей із «георгіївськими стрічками» й червоними прапорами зібралися на акцію російсько-радянського спрямування, без жодного українського прапора.
Народний депутат, координатор групи «Інформаційний спротив» Дмитро Тимчук дорікає владі Одеси, що одеські правоохоронці сьогодні просто заплющували очі на «витівки» проросійських сил у вигляді «георгіївських стрічок» тощо. Ці «витівки» далеко не такі невинні, як видається, бо дають проросійським силам відчуття безкарності і здатності впливати на ситуацію. До чого це може призвести, ясно без коментарів, наголошує Тимчук, згадуючи про сьогоднішні повідомлення про те, що «на під’їздах до Одеси затримали групу бойовиків із угруповання «ЛНР», які мали намір влаштувати 9 травня провокації під виглядом українських патріотів».
У Херсоні комуністи влаштували на честь свята власну ходу вулицями міста — всупереч рішенню органів влади не проводити загальноміської ходи, що була запланована раніше.
Обласна і міська влада скасували загальноміську ходу на прохання правоохоронців, які боялися, що під час заходу можуть бути влаштовані провокації та теракти. Тож під час маршу комуністів херсонські євромайданівці разом із міліцією стежили за тим, щоб провокацій не сталося.
Ексклюзив із окупованого Донецька: перед парадом сепаратистів на радість довколишнім зустрічаються ватажки двох незаконних формувань, відомі на прізвиська «Гіві» та «Моторола». А чим вони, власне, відомі в Донецьку? Ось що відповіли нинішні донеччани:
У Києві бійці антитерористичної операції і ветерани Другої світової вшановують річницю разом: