Доступність посилання

ТОП новини

Майдан перейшов у наступ. Силовики відступають. LiveBlog online

Опозиція й активісти закликають усіх і далі прибувати на територію Майдану.

Ромпей обіцяє цільові санкції винним у насильстві

Лідери Європейського Союзу стривожені ескалацією насильства в Україні, заявив у середу голова Європейської ради Герман Ван Ромпей.

«ЄС швидко реагуватиме на погіршення ситуації, зокрема шляхом цільових санкцій», − ідеться в Twitter Ван Ромпея.

«Винні мають бути притягнуті до відповідальності. Органи влади повинні забезпечити основні права», − наголосив голова Європейської ради.

За його словами, тільки «справжній діалог є єдиним надійним демократичним виходом, зокрема конституційну реформу, плюралістичний уряд і вільні, справедливі вибори».

Голова Європейської ради заявив, що ЄС, як і раніше, готовий підтримувати реформи, модернізацію України, посилення демократії та економічний добробут громадян.

А ось так усе починалося в 2011-му...
Сьогодні, 19 лютого, на 18:00 влада готує повторний силовий штурм Майдану

Таку інформацію отримав Штаб національного спротиву зі своїх джерел, повідомили у прес-службі «Батьківщини».

За даними Штабу, зараз силовиків приводять у повну бойову готовність, видають спеціальну амуніцію та боєприпаси.

«Прохання до всіх киян, які хочуть захистити столицю та свою країну від кримінальної окупації, збиратися на Майдані, щоб разом відбити атаку та «зачистку» мирного протесту. Ми маємо гуртуватися та діяти спільно, щоб перемогти», − йдеться у заяві Штабу національного спротиву.

Міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт назвав вівторок, 18 лютого, «чорним днем» всієї Європи

«На вулицях одного з європейських міст вбивають людей. Існують потужні сили, які не хочуть допустити, щоб Україна мала європейське майбутнє», - заявляє він.

Оригінальний текст його заяви тут.

Ось він - «чорний вівторок» українців, але чи справді інші європейці, окрім Більдта та тих, хто поділяє його погляди, відчувають, що й для них він став «чорним»? Завтра ЄС обіцяє розглянути санкції.

Тіла загиблих на Інститутській
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:01:17 0:00
Українським олімпійцям не дозволили вдягти чорні пов’язки на знак вираження жалоби за загиблими у силовому протистоянні

Про це повідомляє офіційний сайт НОК України.

Українська делегація на Олімпійських іграх у Сочі, розділяючи біль з приводу загибелі співвітчизників, офіційно звернулася до Міжнародного Олімпійського Комітету з проханням дозволити надіти українським спортсменам чорні жалобні пов’язки на знак вираження жалю та співчуття.

Від МОК була отримана відповідь, що у відповідності до Олімпійської хартії зробити це неможливо.

Раніше відмову на подібні звернення під час проведення Олімпійських ігор у Сочі отримали й делегації Норвегії та Канади, які зверталися у зв'язку з трагічними подіями з їхніми співвітчизниками.

МВС відкриває кримінальні справи проти мітингувальників оперативніше, ніж реагує на вбивство журналіста під стінами ГУМВС: там уже розслідують 40 справ у зв'язку з останніми подіями в Україні

Про останнє повідомив заступник начальника Головного слідчого управління МВС Олег Татаров.

Як повідомляє прес-служба відомства, із них щодо подій у Києві розслідують 24 кримінальні провадження. За повідомленням, ці провадження стосуються умисних вбивств, організації масових заворушень, посягання на життя працівників правоохоронних органів.

Водночас відкрили провадження за фактами захоплення адмінбудівель, здійснення масових заворушень і підпалів будівель органів влади у Львівській, Івано-Франківській, Волинській, Рівненській областях.

Татаров заявив, що до правоохоронних органів доправлили 77 людей, 58 із них уже затримали процесуально.

Про те, чи порушені кримінальні справи щодо силовиків, які перевищили свої повноваження, у повідомленні прес-служби не йдеться.

Голова Європарламенту Мартін Шульц: Влада України втрачає свою легітимність, вона провалила справжній діалог

«Нинішнє керівництво мало б створити простір для обрання перехідного уряду національної єдності й проведення дострокових демократичних виборів, щоб повернути легітимність національної влади», – заявив Шульц, передає кореспондент Радіо Свобода в Брюсселі.

Він також закликав до накладення санкцій щодо причетних до порушень прав людини в Україні.

«З боку ЄС потрібно створити загрозу термінових та цілеспрямованих санкцій проти тих, що беруть участь у порушення прав людини», – заявив Мартін Шульц.

«В Україні розгортається трагедія. Провал влади щодо участі в справжньому діалозі призвів до відновлення насилля та загибелі численних протестувальників та міліції», – наголосив лідер законодавчого органу ЄС.

Водночас він заявив, що ЄС повинен надати надійну пропозицію вагомої фінансової допомоги Україні, «за умови, якщо ситуація буде вирішена мирним шляхом та буде знайдене політичне рішення».

Зі сцени Майдану моляться священики, народні депутати оголошують, що львівський «Беркут» залишив Київ, відмовившись йти проти людей на Майдані й просять спецпризначенців не знущатися над власними людьми.

За сценою, у будинках в районі McDonald's, помітили людей в уніформі, схожих на снайперів. Про це під час трансляції Радіо Свобода повідомляє кореспондент.

Тим часом Папа Римський Франциск закликає припинити насильство в Україні.

Він звернувся до сторін конфлікту в Україні із закликом припинити насильство, повідомляє Радіо «Ватикан».

«З тривожним серцем слідкую за тим, що цими днями відбувається у Києві. Запевняю український народ у своїй духовній близькості й молюся за жертви насильства, за їхні родини і за поранених. Закликаю усі сторони припинити будь-які насильницькі дії та шукати порозуміння і миру в країні», – із таким закликом Папа Франциск звернувся до учасників загальної аудієнції, що зібрала 19 лютого десятки тисяч паломників на площі Святого Петра у Ватикані.

Знову поранених людей міліція вихоплює з лікарень, повідомляє «Українська правда»
В ОБСЄ нагадують владі України: медіа - не терористи. Вони не винні в кризі

Представник ОБСЄ з питань свободи слова Дунья Міятович закликає українську владу гарантувати безпеку журналістів після того, як невідомі минулої ночі застрелили журналіста газети «Вести» В’ячеслава Веремія під ГУМВС в Києві.

«Немає виправдання тому, щоб не діяти негайно. Повторюю свій заклик до влади: утриматися від нападів на представників ЗМІ і гарантувати безпеку журналістів. Здоровий глузд і совість мають домінувати. Медіа – не терористи і не винні в нинішній кризі», – наголосила Міятович, яку цитує сайт ОБСЄ.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG