Станом на шосту годину вечора 2 грудня за київським часом у цьому списку значаться 75 осіб. Напроти їхніх прізвищ стоять позначки «пропав», «побили», «затриманий». З-поміж них 16 людей «зниклі». У міліції радять почекати три дні перш, ніж оголосити офіційно безвісти зниклими. Зі списком, складеним активістами, можна познайомитися в інтернеті за посиланням
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Ao6uuObbVxDOdEE1enZWWkQyVWoxR1VmbjdBcVBiSEE&usp=sharing#gid=0.
Події в Україні нагадують не революцію, а погром, заявив президент Росії Володимир Путін. Про це повідомляють РИА Новости.
"Події в Україні нагадують більше не революцію, а погром. На мій погляд, це мало пов'язано із взаєминами України з Євросоюзом", - сказав російський президент.
На сайт Громадського ведеться DDOS-атака. Він регулярно падає #євромайдан https://t.co/Bj9OHYcxjE
— Hromadske.TV (@HromadskeTV) December 2, 2013
Київська обласна рада засудила насильство з боку правоохоронних органів під час масових акцій і запропонувала створити робочу групу для вирішення ситуації у країні, повідомив голова Київської обласної державної адміністрації Анатолій Присяжнюк.
«Ми поважаємо право кожного на проведення мирних зібрань, гарантованих Конституцією, водночас засуджуємо ескалацію свавілля і насильства під час проведення акцій протесту, зокрема із застосуванням сили правоохоронцями та побиття журналістів», – сказав він.
Вони тримали банер «Україно, ми з тобою». Серед затриманих – опозиціонер Борис Нємцов. За словами політика, учасники акції «абсолютно мирно стояли біля посольства».
«Ми виступаємо і за європейський вибір Росії, це абсолютно органічно. І Росія , і Україна – невід'ємна частина Європи», – розповів опозиціонер.
"Transparency International Україна, говоримо не тільки про своє глибоке обурення, не тільки про те, що ми не можемо прийняти такий стан речей, а й про те, що ми не бачимо можливими контакти і взаємодію з владою, яка є надзвичайно корумпованою, непослідовною та авторитарною у своїх діях", - йдеться в заяві організації з приводу розгону мирної демонстрації 30 листопада 2013 року на майдані Незалежності.
Національна спілка журналістів та інші медіа-організації виходять зі складу Міжвідомчої робочої групи при президенті через масові побиття учасників акцій та журналістів правоохоронцями.
Про це сказано в заяві, оприлюдненій на сайті НСЖУ.
"НСЖУ, ГО "Телекритика", Інститут масової інформації та Українська асоціація видавців періодичної преси виходять зі складу Міжвідомчої робочої групи при президенті України з аналізу стану додержання законодавства про свободу слова та захисту прав журналістів", - сказано в повідомленні.
Посол в США в Україні сьогодні в синьо-жовтій краватці. #євромайдан
— MolodPlus (@MolodPlus) December 2, 2013
І ось як це виглядає:
Посол США: я нещодавно сам був на Майдані і я бачив що там відбувається. Це надзвичайна демонстрація громад. суспільства #євромайдан
— Єврокраїна (@euroukraine) December 2, 2013
Посол США на запитання РС: відповідь на петицію про санкції щодо Януковича даватиме Білий дім, політика залучееня України не змінилася
— Maryana Drach (@MaryanaDrach1) December 2, 2013
Ми провели акцію під АП. Ходили до беркутівців, дарували їм стрічечки, малювали сердечка на щитах. Вони нам посміхалися та гарно реагували.
— Демократичний Альянс (@demalliance) December 2, 2013
Судді Шевченківського райсуду побоялися прикривати злочин «Беркуту» і відпускають студентів, затриманих у п’ятницю на #Євромайдан'і
— Batkivshchyna (@Batkivshchyna) December 2, 2013
Три десятки дипломатів прийшли у штаб на зустріч лідерів опозиції. Є Томбінськи, @GeoffPyatt, посли Великобританії, Німеччини, багато інших
— Andriy Shevchenko (@ashevch) December 2, 2013
Столичні ринки "Лісовий", "Юність", "Анела" і ринок на бульварі Перова приєдналися до страйку #євромайдан #Київ pic.twitter.com/uCMO528yeI
— Євромайдан (@Dbnmjr) December 2, 2013
МИД отозвал генконсула Украины в Стамбуле после высказываний о разгоне митинга http://t.co/iBAdvzkoRZ
— kommersant_ua (@kommersant_ua) December 2, 2013