Доступність посилання

ТОП новини

Янукович вийшов на наступний рівень репресій – Пашинський


Чого чекають від позачергової сесії Верховної Ради влада і опозиція?
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:24:57 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ

Чого чекають від позачергової сесії Верховної Ради влада і опозиція?

Гості «Вашої Свободи»: депутат-регіонал Володимир Олійник та депутат із фракції ВО «Батьківщина» Сергій Пашинський.

– Cтався інцидент у лікарні, де перебуває Юлія Тимошенко із жінками-депутатами від фракції «Батьківщина», які там залишилися, але потім згідно із судовим рішенням їх із цієї лікарні виставили. Відбулося все це не дуже коректно щодо них, принаймні, вони самі так заявили. Після цього фракція УДАР виступила із заявою, що ініціює проведення позачергової сесії парламенту, на якій збирається поставити на обговорення, зокрема, цей інцидент, а також умови утримання в лікарні Юлії Тимошенко. Цю ініціативу підтримали, безперечно, інші опозиційні фракції. А також дуже несподівано про підтримку проведення позачергової сесії заявив і представник фракції Партії регіонів Володимир Олійник.
Ваша Свобода
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:25:00 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ
– А Вам, пане Олійник, для чого ця сесія?

Володимир Олійник: Перш за все, я цю заяву зробив і порадився з окремими так само товаришами, які готові підписати.

– Від Вашої фракції?

Володимир Олійник: Так, від нашої фракції.

– Навіть Ви вже переймаєтесь?
Володимир Олійник
Володимир Олійник

Щодо участі у вбивстві Щербаня. Була вона чи не була? Може дати тільки суд відповідь на це питання
Володимир Олійник
Володимир Олійник: Так. Уже набридло в цілому спостерігати цей цирк, а тому хотілося б прояснити ситуацію. Суть дуже проста. Не просто не заперечу, а наполягаю на проведенні цієї сесії, наполягаю. Де треба розглянути питання, в рамках Конституції, здоров’я Юлії Тимошенко, щоб нам прояснили якось лікарі і українські, і «Шаріте», що відбувається. Можливо, дійсно, треба проявити велику стурбованість і якісь ухвалити рішення державницького характеру, бо всі наполягають. Але на фоні цього що за зустрічі відбуваються постійно у неї? Коли людина хвора, то, як правило, не можна так контактувати. Але ж там говориться про політику, про порушену справу. Чому не можна в такий спосіб розмовляти зі слідчими, із судом? Тобто, чому тормозиться судовий процес? Взагалі, чому сьогодні блокується розгляд питання, дуже важливого, на яке потрібно знайти відповідь, щодо участі у вбивстві Щербаня? Була вона чи не була? Може дати тільки суд відповідь на це питання. І тому я наполягаю на тому, щоб ми розглянули всі питання, пов’язані з цією ситуацією, бо вона доведена до абсурду. Навіть учорашня ситуація, заява про те, що в кімнату, де чотири квадратних метри, увірвалось 10 бритоголових з трьома відеокамерами з прокуратури, явно абсурдна. Але ж дві мети сьогодні стоїть, і це очевидно. Перше – це всіляко зірвати саміт Україна-ЄС і не допустити підписання угоди. І друге – безперечно, це в будь-який спосіб не допустити суду щодо вбивства Щербаня.

– Зрив саміту Ви закидаєте прокуратурі?

Володимир Олійник: Ні, я веду мову про опозицію. Тому що, пам’ятаєте, була ініціатива блокування і недопущення у нас проведення Євро-2012? Коли не відбулося, далі підтримали. Далі всі заклики були: не підписуйте угоду, треба, щоб вимоги виконали. Але треба ж турбуватися про спільні інтереси. А щодо кримінальної справи, то я хочу вам сказати, треба на низку питань дати відповідь. Чи були зустрічі з кілерами, які виконували вбивство, бо там же питання не про вбивство Щербаня?

– Це ж не є питання позачергової сесії.

Володимир Олійник: Я говорю про те, що йде блокування процесу розгляду в суді цього важливого питання.

– Пане Пашинський, які питання і під яким кутом хоче опозиція розглянути на позачерговій сесії?
Це можна було цирком ще вважати в 2010 році. А починаючи з арештів лідерів опозиції, це не цирк
Сергій Пашинський

Сергій Пашинський: Пан Олійник підняв декілька питань і дуже влучно сказав, що це цирк. Хоча це вже, на жаль, не цирк. Це можна було цирком ще вважати в 2010 році. А починаючи з арештів лідерів опозиції, це не цирк.

– Коли людина в тюрмі, це зовсім на цирк не схоже.
Сергій Пашинський
Сергій Пашинський

Ми поставили у порядок денний відставку прокурора Пшонки. Тому що це є центр виконання злочинних наказів Януковича, це диспетчер, від нього вже йдуть усі нитки
Сергій Пашинський
Сергій Пашинський: Цирк був, коли вони розказували нам про покращення, про попередників – це був цирк, а потім почалися репресії. Так от, оце свавілля, дійсно, вже всім набридло. І коли я їхав на передачу, то думав: у скількох країнах такі люди зараз у світі при владі? Тільки в двох: на Кубі і в Північній Кореї. Усі інші народи розібралися зі своїми режимами і своїх катів повісили за відповідні місця. Але питання не в цьому. Якщо ми говоримо про сесію, то ми пішли на цей змушений крок, тому що на сьогоднішній день, на жаль, у нас у громадян, не тільки в опозиції, а в громадян, немає ніяких правових інструментів реагування на свавілля влади. Я хочу наголосити: ніяких.

До речі, ми поставили у порядок денний сесії парламенту відставку прокурора України Пшонки. Тому що це є центр виконання злочинних наказів Януковича, це диспетчер, від нього вже йдуть усі нитки. У нас немає прокуратури. Людина, яка приймала присягу в парламенті, сказала: я йду служити Януковичу. Ми два роки розказуємо про якусь правоохоронну систему. У нас є правоохоронна система Януковича, у нас немає державної правоохоронної системи. По-друге, пан Олійник дуже любить розказувати, що в суді треба розглянути. У нас історично була низькою довіра до судів, до правоохоронних органів, але мене вразила остання соціологія, судам довіряють 4%, вдумайтеся, а міліції довіряють 6%. У нас навіть міліції, гаішнику, довіряють більше, ніж людині в мантії, яка іменем України творить беззаконня. І це реакція народу на те, що відбувається.

– Що Ви маєте на увазі реакцію народу на те, що відбувається?

Сергій Пашинський: У нас знищена судова система.

– Але вона знищена не при теперішній владі. Вона або не створювалась…

Сергій Пашинський: По-перше, вона не створювалась. На жаль, ми за 20 років не змогли створити. До речі, пан Олійник, може хто не знає, був суддею тих часів. І я просто нагадаю судові традиції цієї території, де ми зараз проживаємо, не держави, а території, коли Нобелівських лауреатів садили за «тунеядство» в тюрму, коли правозахисників такі судді відправляли на судово-медичну експертизу, і їх по десять років тримали. А це традиція.

– Як сесія може вирішити це питання?
На сьогоднішній день опозиція може апелювати, на жаль, виключно до суспільства
Сергій Пашинський

Сергій Пашинський: На сьогоднішній день опозиція може апелювати, на жаль, виключно до суспільства. Ми, як парламентська опозиція, будемо апелювати до суспільства і ставити в суспільстві ці питання. Перше – це відставка Генерального прокурора, як людини, яка повністю себе скомпрометувала. Друге – це створення Тимчасової слідчої комісії по вбивствах у Донецьку. Тому що, вибачте мені, оце блюзнірство і брехня, яку вони виливають на нас, вона не витримує ніякої критики.

– Не на Вас, а на Юлію Тимошенко.

Сергій Пашинський: На нас!

– Звинувачення щодо вбивства – до Лазаренка і Тимошенко.
Янукович вийшов на наступний рівень репресій. Він зрозумів, що ув’язнивши Тимошенко і Луценка він не добився головного – не знищив опозицію, не змусив боятися суспільство
Сергій Пашинський

Сергій Пашинський: Я Вас офіційно інформую, стосовно захисника Тимошенко Сергія Власенка порушена кримінальна справа за те, що він 26 грудня заплатив своїй колишній дружині якісь там гроші. Є оригінальна квитанція, я Лавриновичу її показував, першому заступнику, вони 16 січня порушують кримінальну справу за невиконання рішення суду. Це що? А я Вам розказую, що це. Це оте «тунеядство», тільки зараз називається по-іншому. Чому ми так реагуємо на те, що відбулося в лікарні у Тимошенко в четвер-п’ятницю? Тому що всі факти, я наголошую, не наші емоції, не наші домисли, всі факти говорять про те, що, на жаль, я не можу з цього тішитися, я можу тільки жаліти, Янукович вийшов на наступний рівень репресій. Він зрозумів, що ув’язнивши Тимошенко і Луценка, він не добився головного: він не знищив опозицію, він не змусив боятися суспільство, суспільство бунтує, захоплюють шахти.

– У чому полягає цей наступний рівень репресій?

Сергій Пашинський: У тому, що на сьогоднішній день Тимошенко взагалі висунуті блюзнірські звинувачення. По-друге, за тією інформацією, яка в нас є, проти інших лідерів опозиції порушуються абсолютно надумані обвинувачення, шизофренічні кримінальні справи. І по всіх каналах нам ідуть такі меседжі, що це лише початок.

– Пане Олійник, як на Вашу думку, яким чином питання про відставку Генпрокурора може бути розглянуте на позачерговій сесії?
Інших судів немає у нас, є український суд – такий, як є
Володимир Олійник

Володимир Олійник: Тільки Конституційним. Мають право це зробити за ініціативи Президента або Верховної Ради, бо це обопільне рішення. Але це йде просто шалений тиск на всіх тих, хто займає державницьку позицію, в тому числі й Генеральний прокурор. Як тільки він займає, то починається поливання брудом. Давайте будемо звертатися в посольство, не допускати таких осіб з виїздом за межі України тощо. Це тиск, елементарний тиск, і вони про це знають. Але я веду розмову про те, що є обвинувачення, його ж не можна нікуди діти, воно є. З іншого боку, є позиція про непричетність Юлії Тимошенко. Інших судів немає у нас, є український суд – такий, як є, але його треба використати не як для суддів, а як майданчик для суспільства. Тому я «за» відкритий суд з прямою трансляцією, щоб говорили не тільки до суддів, але й говорили до суспільства.

– Коли в Печерському суді відбувався суд, то він був відкритим?

Володимир Олійник: Ні, я відразу відповім вам на це запитання. Але коли суспільство побачить, що немає доказів, не було зустрічей з кілерами, не було перерахунків, то, безперечно, це буде вже що? Зроблене обвинувачення на адресу влади.

– Ви вважаєте, що коли судив суддя Родіон Кірєєв, це був суд?

Володимир Олійник: У суді отримані публічні докази про те, що Юлія Тимошенко, перевищивши повноваження, видала документ, на який Дубіна, голова НАК «Нафтогаз» сказав: я під тиском підписував, я не хотів, вона мене ввела в оману і сказала: це директива уряду, хоча підписала сама. Це свідчення. Далі пішла оцінка. Ми кажемо: тут є право, інші кажуть: політика.

– Наскільки неупереджений був той суд?

Володимир Олійник: А я вам кажу, якщо будуть докази про причетність до кілерів, до перемов, до фінансування, напевно, кожен з нас зробить висновки. Наведу паралель, щоб ви зрозуміли мою позицію. Коли з’явилися плівки Мельниченка, для силових структур повинні бути проведені експертизи, щоб визнати їх як доказ, а для громадян не потрібно. Я в цій студії слухав запис, і я сказав: так, це події реальні, голоси для мене зрозумілі. Тобто, люди винесли свій висновок. І тому тут бояться йти, бо якщо люди дізнаються про те, що політики причетні...

– Як сесія зможе посприяти у вирішенні цього питання?

Володимир Олійник: А сесія цьому буде сприяти тільки в рамках закону. Якщо думають, що в такий спосіб можна чинити тиск на суддів, на Генерального прокурора, то вони помиляються. Треба, щоб усі діяли. А сьогодні діє прокуратура і особисто Генеральний прокурор Віктор Пшонка, як фаховий юрист у рамках чинного законодавства.

– Тобто Ви хочете використати сесію для того, щоб убезпечити від тиску суддів і прокурорів?

Володимир Олійник: Я перш за все хочу, щоб ми отримали об’єктивну, зважену інформацію. І лікарів «Шаріте» послухати, і українських лікарів, і Генерального прокурора. Якщо хочеться їм створення Тимчасової слідчої комісії – будь ласка. Але я вчора зареєстрував теж постанову про створення Тимчасової слідчої комісії стосовно розмов, голоси, схожі на Юлію Тимошенко і чоловіка щодо тиску на суддю Європейського суду. Що це там за слова «відкашляє», «Вона недостойна бути» тощо? Це доповідач у цій справі, а на неї чиниться тиск. Давайте, і це дослідимо. Все треба досліджувати.

– Пане Пашинський, як Ви вважаєте, справа Щербаня – це середина 90-х років, наскільки парламентська комісія з цього питання може бути продуктивною?
Пан Щербань – у листопаді 1996 року його вбивають. Через 4 місяці такий собі пан Янукович стає губернатором Донецької області, а такий собі Ахметов отримує майже всі активи «Індустріального союзу Донбасу»
Сергій Пашинський

Сергій Пашинський: У крайньому разі парламентська слідча комісія, яку ми вимагаємо створити, повинна поставити хоча б питання перед суспільством. Питання перше: кому це було вигідно? Пан Щербань був головою корпорації ІСД – «Індустріальний союз Донбасу». У листопаді 1996 року його вбивають в аеропорту, ніч, кілери вбивають. Через 4 місяці такий собі пан Янукович стає губернатором Донецької області, а такий собі Ахметов отримує майже всі активи «Індустріального союзу Донбасу». 1998 рік, через рік, правоохоронні органи затримують такого собі Кушніра, у всіх матеріалах він іде як організатор та замовник вбивства Щербаня і Аліка Грека, так званого Брагіна. У 1998 році губернатор – Янукович, прокурор Донецької області – Пшонка. Що відбувається через місяць після затримання з Кушніром? Він помирає у Донецькому СІЗО, тому що йому дали не ті ліки. Шановні друзі, це просто називається: кінці в воду. У 2000 році прокуратура Донецької області на чолі з Пшонкою починає розслідувати справу замовного вбивства. Розслідування йде 2 роки, потім рік – суд, тобто з 2000 по 2003 рік. Губернатор Донецької області в той час – Янукович, потім він став прем’єр-міністром. Пшонка на початку розслідування ще прокурор. У матеріалах є про Лазаренка, дійсно, і я вважаю, що по Лазаренку треба вивчати ситуацію, але про Тимошенко немає жодного слова. Тимошенко в той час, нагадую, сидить у Лук’янівському СІЗО, Кучма порушив проти неї 6 кримінальних справ. Через 8 років з’являється син і говорить: я тоді боявся. Виявляється, коли Тимошенко сиділа в Лук’янівському СІЗО, йшов суд на убивцею батька, каже: я боявся, – але тепер я не боюся і я хочу сказати, що Тимошенко винна.

– Ви вважаєте, що за таких умов суд, маючи таку історію справи…?

Сергій Пашинський: У нас немає суду.

Володимир Олійник: А чого Ви вважаєте, що це тільки ці докази? А особиста зустріч з кіллерами в готелі тощо. Треба чекати пояснень.

Сергій Пашинський: Чия?

Володимир Олійник: Юлії Тимошенко.

Сергій Пашинський: Ви бачили матеріали справи?

Володимир Олійник: Я веду розмову про те, що це є в інтернеті, посилка на офіційне повідомлення про підозру в скоєнні злочину. І я кажу: я хотів би почути і свідків, і письмові докази.

Сергій Пашинський: Пане Олійнику, Ви займаєтесь фальшуванням доказів у кримінальній справі. Це кримінальний злочин.

Володимир Олійник: Подайте до прокуратури, до суду, якщо я злочинець.

Сергій Пашинський: Подамо.

Володимир Олійник: Подайте.

Сергій Пашинський: Пане Олійнику, я вам особисто обіцяю, я подам до прокуратури за цей факт. Але дивіться, шановні друзі, справу Лазаренка розслідували в США дуже багато років і дуже цікаво розслідували. Був такий його подільник Кириченко, в обмін на свою свободу він дав показів на 100 годин. Це в матеріалах справи Лазаренка є. Кожен охочий може приїхати і почитати. Наприклад, український журналіст Лещенко на тиждень поїхав і все прочитав. Він зробив усю хронологію. Марта Борщ, прокурор Лазаренка дала на українському телебаченні офіційну заяву, що ніде в матеріалах, я хочу підкреслити, ніде в матеріалах справи по Лазаренку в контексті вбивств і в контексті Щербаня жодного разу немає фактів по Тимошенко.

Володимир Олійник: Ви ж тоді виграєте.

Сергій Пашинський: Але відбулась цікава деталь. У 2011 році дружина Кириченка мала необережність приїхати до Києва. Що відбулося на другий день?

– Її арештували.

Сергій Пашинський: Людину, хвору на рак на третій стадії, кинули в Лук’янівське СІЗО. Я бачив особисто її заяву на начальника. Їй не дали навіть можливості спати на ліжку. Їй п’ятдесят з лишнім років. Її місяць катували, а потім тихенько випустили.

Володимир Олійник: А давайте почуємо її.

Сергій Пашинський: Звичайно, ми почуємо її.

Володимир Олійник: Чому ви боїтеся, щоб ми почули. Може, вона розповість про те, що її катували. Не бійтеся.

Сергій Пашинський: Нічого ми не боїмося.

– Пане Пашинський, наскільки реально, що питання про відставку Пшонки буде порушене і позитивно розглянуте в парламенті?

Сергій Пашинський: Звичайно, ми розуміємо, що сформувавши таку більшість, яку вони сформували, ми не отримаємо 226 голосів. Але на сьогоднішній день дуже мало ЗМІ дають нам можливість донести свою думку до суспільства. Більше того, по Пшонці там є питання не тільки по Тимошенко, уже є рішення Європейського суду з прав людини про незаконність, я підкреслюю, уже вирок винесений ув’язнення Луценка.

– Незаконність затримання. Але не вирок. Є рішення Європейського суду, що це затримання було незаконне.

Сергій Пашинський: Так, незаконність цього затримання. Більше того, Україні присудили компенсувати Луценку гроші. Питання не в грошах. Уже є вердикт. Як ви думаєте, хоч один маленький чиновник поніс покарання? Ні.

– Це ж стосується й інших рішень Європейського суду, що ніхто не несе покарань.

Володимир Олійник: Тому що за старим КПК, дійсно, проходила процедура затримання, яка не відповідає європейським стандартам. Сьогодні претензій немає. Новий КПК.

Слухач: У мене запитання до представника владної партії. Якщо на Пшонку такий тиск з боку опозиції, то призначте на цю посаду представника опозиції, і тоді не буде ніякого тиску. А то, знаєте, просто вже весь світ сміється над вами, як ви такі, вибачте, мордовороти на жінку напали, ніби ви її боїтеся. Ви боїтеся тендітної жінки. Чому не відповідає Кучма за те, що знищив Гонгадзе? І ви говорите, що Мельниченко якусь державну таємницю розказав, що Кучма до цього причетний. Чому не відповідає Ющенко за газові угоди? А ви тільки на Тимошенко, бо ви її боїтеся, і це вже знають усі.

– Пане, Олійник, направду, зміна, можливо, Генпрокурора на більш нейтральну людину якось зняла б частину обвинувачення на адресу влади?
Треба бути людиною, яка дотримується закону. Такою людиною є Віктор Пшонка
Володимир Олійник

Володимир Олійник: Що значить «більш нейтральну»? Треба бути людиною, яка дотримується закону. Такою людиною є Віктор Пшонка, який прослужив у цій прокуратурі. Але сьогодні претензії до нього пред’являються не правового характеру. Якби він мовчав і нічого не робив, а підписував постанови такі, як попередники… Я їх дивився, вони не витримують критики, про припинення кримінальної справи. Але що ми не знаємо, свідчення того ж Ющенка, як би до нього не ставилися, коли він говорив про те, що тільки стала прем’єром Юлія Тимошенко, то почала говорити: давайте, спонукайте Маляренка, голову суду, на ухвалення рішень. І Маляренко приходив до Ющенка і каже: щось робіть зі своїм прем’єром. І потім з’явилося рішення Верховного Суду, яке нікчемне, бо юристи правильно його прописали.

– Тобто Ви вважаєте, що в більш нейтральному Генпрокурорі немає потреби?

Володимир Олійник: Прокурор повинен бути не нейтральним. Він повинен бути політично незаангажованим, а діяти згідно із законом. Якщо сьогодні ви бачите, що немає можливості пред’явити претензії, так розбийте в пух і прах всі докази і скажіть, що це неправда.

– Кажуть представники опозиції, що немає в них голосів на зміну Генпрокурора. Яке рішення може бути ухвалене на позачерговій сесії?

Володимир Олійник: Я не знаю, які вони поставлять питання. Якщо Генерального прокурора – так, ми не підтримаємо. Тому що це буде спроба переслідувати Генерального прокурора за його державницьку позицію.

– Що може бути ухвалене?

Володимир Олійник: Я хочу побачити позачергову сесію, як сесію інформаційну, врешті-решт об’єктивну інформацію.

– Пане Пашинський, вам закинули, що весь цей інформаційний розголос довкола Тимошенко – це, як каже пан Олійник, зокрема, з метою зірвати саміт Україна-ЄС. Що Ви можете з цього приводу сказати?

Сергій Пашинський: Цензурного дуже важко щось сказати. Скільки там уже справ на Тимошенко пред’являли? Кіотський протокол, потім «швидкі», потім газова справа, яка не витримує ніякої критики, просто не має часу аналізувати, тому що в суді були пред’явлені всі докази невинуватості, і весь світ і, до речі, український народ зробив висновки. Те, що вони пред’явили саме в п’ятницю, на хвилі побиття народних депутатів-жінок, а це вже зафіксовано, це вже факт, судово-медична експертиза встановила, що це було побиття. Те, що вони пред’явили це звинувачення – це вони просто плюнули всьому цивілізованому світу і своєму народу в обличчя. Це як у верблюда плювати, правда, але це вже їхні проблеми. Я хочу сказати, що звинувачувати нас в тому, що побили Кужель, Слюз. Звинувачувати нас у тому, що якісь людці хворій Тимошенко без адвокатів пробували всунути, коли головний лікар лікарні заявив, що вона була в медикаментозному сні, є заява його о першій годині дня, у той же день виявляється, вони їй сували якісь папірці і знімали на відео без адвокатів. Хоча тоді був до обіду Власенко, а після обіду Кожем’якін. Це є катування, до речі, і це буде окрема розмова. Але зараз ми хочемо поставити владі і суспільству запитання. Прийшли до критичної межі. Вони розвалили економіку. Вони розвалили нашу судову гілку влади. У нас держава перебуває в кризі.

– Тобто, в даних умовах проведення саміту Україна-ЄС Ви вважаєте недоцільним?

Сергій Пашинський: Це саміт Україна-ЄС. Я вважаю, що ця влада є злочинна. Що вважає Європа – це її право і її обов’язок вважати щось. Я не буду розписуватися. Ми ніколи не блокували. Це наша політична ціль – вступ у ЄС, і ми доб’ємося цієї цілі або сьогодні, або завтра. Але я бачу для того, щоб добитися цієї цілі, нам треба усунути цю «владу», яка зараз є, від кормушок.

– Тобто, крім інформаційного має сесія ще якесь значення?

Сергій Пашинський: Ми будемо вимагати, я сподіваюся у нас виставить голосів, створити Тимчасову слідчу комісію по масових вбивствах у Донецьку, конкретно по Щербаню. Куди ділися його активи і кому це вигідно? Студента першого курсу вчать: якщо когось убили, кому це вигідно?

Володимир Олійник: Вони не проведуть цю сесію. Чому? Бо вони включили задню. Вони не розуміють, що це площадка, де вони потерплять фіаско.

– Ви включили задню?

Сергій Пашинський: Є процедура. Нам до цих пір не дали листів...

Володимир Олійник: Неправда, бо є ще не всі депутати. Ваших депутатів немає сьогодні для того, щоб зібрати 150 підписів.

Сергій Пашинський: Станом на 18-00 учора спікер парламенту Рибак не дав підписних листів.

Володимир Олійник: А я ще раз кажу, це неправда. Ви включили вже задню, ви розумієте, що ми підемо на таку сесію.

– Тобто, проведення дострокової сесії ще під запитанням.
  • Зображення 16x9

    Дмитро Шурхало

    Співпрацюю з Радіо Свобода, був кореcпондентом і редактором (2008–2017), зараз веду програму «Історична Свобода». Спеціалізуюсь на політиці та історії. Народився в 1976 році у Сумах. Закінчив факультет журналістики Львівського університету імені Івана Франка. Працював у газетах «Пост-Поступ», «Київські відомості», «Вечірні вісті», журналі «Власть дєнєг». Автор книжок «Українська якбитологія», «Міфи Другої світової війни» та «Скоропадський, Маннергейм, Врангель: кавалеристи-державники».

XS
SM
MD
LG