– Рішення про формат участі всеукраїнського об’єднання «Свобода» у позачергових виборах до українського парламенту буде ухвалене на нашому з’їзді, який відбудеться, як тільки Центральна виборча комісія запрацює і ми зможемо отримати відповідний дозвіл від ЦВК проводити цей передвиборний з’їзд. Але напередодні відбулася всеукраїнська партійна конференція (14 жовтня, на Покрову, у день УПА) і більшість делегатів висловлювали позицію щодо самостійної участі «Свободи» в наступних виборах. Хоча керівництво партії зараз проводить консультації з іншими організаціями, які, можливо, будуть нашими союзниками на цих виборах.
– Хто є вашими головними конкурентами сьогодні?
– У першу чергу, як і завжди, нашими опонентами є антиукраїнські, промосковські політичні сили. Це ліві сили, всілякі комуністи, прогресивні соціалісти.
– Чи Ви вважаєте промосковською силою Блок Юлії Тимошенко? Чи Ви підтримуєте звинувачення Президента України і його оточення у тому, що пані Тимошенко останім часом діє в інтересах Москви?
– Для мене дивним було інше, що прозвучало звинувачення оточення Президента у державній зраді Тимошенко, але її не було відсторонено від обов’язків. Тобто людині, яку звинувачують у державній зраді, дали можливість до цього часу працювати. Більше того, мені би хотілося дізнатися результати розслідування Служби безпеки України щодо тих злочинів, які нібито вчинила Прем’єр-міністр.
– Але вже були заяви з Генеральної прокуратури, що в цій справі замало доказів.
– Мені як українцеві, як громадянину України дуже не подобаються взаємні звинувачення, які не просто демонструють політичну боротьбу всередині держави, але які також приносять величезну шкоду іміджеві України. Тому я не хочу бавитися в ті ігрища і не хочу, щоб «Свобода» в них втягувалася.
– Для багатьох є загадкою, звідки у «Свободи» гроші, як фінансуються Ваші акції? Тобто, виглядає, що коштів досить. Можливо Ви розкриєте цю таємницю Радіо Свобода – звідки?
– Я заперечую будь-які інсинуації і міфи щодо олігархічного фінансування нашого об’єднання «Свобода». Наше фінансування здійснюється представниками середнього класу, тобто малого і середнього бізнесу. У «Свободі» ми створили Економічну раду, яка об’єднує значну частину підприємців, які є самодостатніми, успішними, які хочуть жити в Україні і бачать майбутнє для своїх дітей в Україні. Вони готові сьогодні вкладати гроші в ідею. Вони сьогодні вірять нам. Дуже багато тих, які розчарувалися в БЮТі і в «Нашій Україні», вирішили фінасувати сьогодні «Свободу». Приклад – повінь у Західній Україні. До нас прийшли підприємці і поклали на стіл півмільйона і сказали, що ми не віримо цій теперішній владі і що ми би хотіли, щоб саме ви ті гроші розподілили і вирішили питання з допомогою хоча би частково тим людям, які постраждали, що ми і зробили. І сьогодні як ніколи ми успішно вирішуємо питання фінансування нашої організації. І ще дуже важливо – «Свобода» не є фінансово залежною ні від кого, і «Свобода» немає єдиного спонсора.
– Ви кажете, що бізнесмени охоче дають Вам гроші. А як партійці, чи маєте статистику за останні місяці, яка доводить, що до Вас переходить більше людей?
– Так, дійсно, зараз є пропозиції від деяких районних і навіть обласних організацій національно-патріотичного спрямування, а також інших, скажімо «Батьківщини» чи «Нашої України», які мають намір співпрацювати зі «Свободою», чи навіть вступати до нас у партію. Таких випадків є доволі багато.
– Ви дуже загально відповіли на це запитання.
– Наприклад, Старовижівська районна організація Народного руху України (Волинська область). Наприклад, Полтавська організація. В Житомирі є приклади, в Одесі , в Харкові, у Кіровограді є багато прикладів, у Львівській області, у Франківській, Тернопільській.
(Київ – Прага)