Люди чергують цілодобово |
Люди кажуть, що відтоді, коли це підприємство почало працювати 7 років тому, хворіють хронічними захворюваннями. А після пожежі багатьом стало дуже погано. Одна жінка стверджує, що після пожежі не могла говорити. Було важко дихати, багато дітей блювало.
Дочірнє підприємство «Полісинтез» польського товариства «Органіка» працює в Бібрці з 2001 року. 200 метрів від нього водозабір, 300 метрів шпиталь. Це найбільші у Перемишлянському районі іноземні інвестиції і платники податку. Підприємство забезпечує 20% ринку України поролоном для м’яких меблів і сидінь для транспорту.
Залишки пожеж ніхто не вивозить |
Наслідки пожежі, що сталася в квітні, досі не прибрані з території. Тут залишки обгорілого поролону і металеві каркаси складів. Поролон, який горить, за даними хіміків, утворює синильну кислоту, сажу, діоксиновмісні компоненти.
Зараз, згідно з рішенням міської ради Бібрки, хімічне підприємство тимчасово не працює. Мешканці ще у 2004 році протестували, що підприємство не дотримується правил техніки безпеки. Тоді власники встановили 2 фільтри, які за словами людей, нині вмикають лише тоді, коли приїжджає перевірка.
Заступник генерального директора «Полісинтезу» Зіновій Білик заперечує усі звинувачення на адресу фірми і стверджує, що робітники не бувають на лікарняному. Представник польського інвестора Томаш Шалайко стверджує: «Наше підприємство дотримується всіх вимог, звинувачувати підприємство у шкідливості — це свідчить про замовність протесту, рейдерська політична атака».
Більше місяця влада і відповідні служби не називають причин пожежі. Порушена кримінальна справа за фактом недотримання підприємством правил пожежної безпеки. А районна прокуратура порушила карну справу проти мешканців, які перекривали трасу з вимогою закрити підприємство.
Водночас санітарна служба і екологи області запевняють, що екологія в Бібрці після пожежі в нормі.