Рудольф Джуліані |
Адже на його мерство припала подія, від якої здригнувся весь світ, – теракти у Нью-Йорку 11 вересня 2001 року. Тоді Руді підкорив серця всієї Америки саме своєю витримкою. Раніше ж, коли він вперше 1993-го обійняв посаду мера міста, республіканцю Джуліані треба було докласти крайньої рішучості, щоб виконати свої передвиборні обіцянки у місті, де традиційно популярнішими були демократи.
Київ – Нью-Йорк 20-річної давнини?
Київ набором проблем Рудольфу Джуліані нагадав Нью-Йорк 20-річної давнини: складна криміногенна ситуація, соціальні проблеми і вкрай погана транспортна інфраструктура. А також безробіття і велика кількість людей, які потребували державних дотацій.
«Дорога у тисячу миль починається з кроків. Тоді, скажімо, у Нью-Йорку була страшна проблему вивозу сміття. Аби займатися цим бізнесом, треба було платити мафії. Або риба на ринках, ресторанах і кафе коштувала в моєму місті на 20-30% більше, ніж в інших містах США. Бо рибний ринок міцно тримала мафія. Тож я почав із боротьби з мафією і корупцію у таких окремих галузях», – зауважив Рудольф Джуліані.
Тож долати корупцію, щоб можна було вести відкритий і чесний бізнес у Києві, щоб він позбавився репутації корумпованого міста – це перша порада Рудольфа Джуліані кандидату на посаду київського міського голови Віталію Кличку, радником якого він став.
Вражений двома речами – проблемою транспорту та історичним «багатством»
Колишнього легендарного мера Нью-Йорка вразили у Києві дві речі – проблеми з транспортом (це він помітив, коли їхав на зустріч із Президентом України Віктором Ющенком) та історичне «багатство».
«Ви маєте свою багату історичну спадщину, свою дорогоцінність. Але в сучасній глобальній економіці місто, яке претендує на стабільний розвиток, має бути сучасним, має забезпечити певні базові речі: безпеку для інвестицій, добру репутацію, подолати корупцію, зробити життя городян безпечним», – наголосив Рудольф Джуліані.
Матеріали до теми:
Віталій Кличко найняв колишнього мера Нью-Йорка, щоб той допоміг йому стати майбутнім мером Києва