Наразі про первісний вигляд залізниці нагадує не так уже й багато, хіба невеликий тунель Пушкіна, своєрідна історична пам’ятка, коліями курсують електровози, а вся система регулювання – автоматична.
Гра, що може стати професією
Два кілометри колії і тільки 10 хвилин мандрівки, але вражень – море: і в малих подорожувальників, і в дорослих. Колії дитячої залізниці простягнулися посеред зелені затишного міського парку. Тут усе маленьке, але справжнє: центральний вокзал, кілька станцій, семафори, машиністи та провідники. Зовні – ніби гра, але серйозна, адже дитяча залізниця не просто розвага, це цілий комплекс, що діє як база для профорієнтації школярів.
Упродовж року близько 800 дітей з міста та області, які мріють працювати на залізничному транспорті, навчалися у гуртках на машиністів, провідників, касирів, контролерів-ревізорів, чергових стрілочного посту, монтерів колії, а також начальників та чергових. На дитячій залізниці тепер навесні та влітку вони мають можливість пройти стажування.
Кращим – пільги
Наприкінці практики усі юні залізничники отримають відповідні посвідчення, які даватимуть їм право безкоштовного проїзду в потягах приміського сполучення на великій Придніпровській залізниці. Тим, хто не полишатиме опановувати ази залізничної справи, пізніше обіцяють пільги й при вступі до спеціалізованого вишу.
«Практично ми є першою кар’єрною сходинкою для дітей, які хочуть працювати на залізничному транспорті», – зауважує начальник Малої залізниці Юрій Тихий.
Мала залізниця у Дніпропетровську працюватиме як атракціон і навчальна база для школярів майже півроку, до жовтня. Юні залізничники за цей час планують не тільки закріпити свої знання та навички, а й обмінятися досвідом із однолітками з інших дитячих залізниць, і не тільки українських.