(radiosvoboda.ua) |
На думку ж експерта Українського фондового ринку Владислава Перевишка, найближчим часом курс долара залишатиметься приблизно на нинішньому рівні, стрибків чи то до 4-х чи то 6-ти гривневої позначки очікувати не варто: «Для цього Нацбанк зробить усе. Для цього у нього є великі потужності. Спротив комерційних банків, звичайно, НБУ витримає. Більше того, Нацбанк витримає ще й тому, що комерційні банки не мають зараз великої ліквідності для того, щоб гратися з Нацбанком».
До чого привчає Нацбанк?
Сьогодні українцям варто звикати, що курс долара до гривні буде плаваючим, і це цілком нормальний процес, зазначає фінансовий аналітик Ігор Шпак: «Нацбанк нас почав привчати до думки про те, що залежно від економічної кон’юнктури, залежно від ситуації із платіжним балансом в Україні, залежно від того, чи є ми інвестиційно привабливими чи, навпаки, капітали залишають Україну, залежно від того притоку валюти, який приходить в Україну, і буде коливатися курс національної валюти. Це суперечить здоровій економічній логіці, що долар слабшає на всіх біржових майданчиках світу, але в Україні він чомусь має такий привілейований статус, що він залишається незворушно 5.05».
Не секрет, що у багатьох українців заробітна плата прив’язана до долара, тож його падіння зменшує їхні прибутки. Їм експерти радять: не варто робити різких рухів під час падіння долара, у такому випадку варто просто зачекати.
Нинішня ситуація, кажуть експерти, може дещо позначитися на експортно-імпортних операціях: імпорт з європейських країн для України дорожчатиме, натомість імпорт зі Сполучених Штатів та країн Азії стане дешевшим.
Останнім часом на світових ринках американська валюта почала стабілізуватися після різкого падіння. Нині ж в українських обмінниках курс долара становить десь 4,7 – 4,8 гривні.
Матеріали до теми:
Почім життя в Україні? (Точка зору) Проти течії: в українських обмінних пунктах долар і далі слабшає