Міністр закордонних справ України Володимир Огризко сказав після парафування угоди, що це лише перший крок до того, щоб українці так само, як і громадяни Євросоюзу, мали безперешкодний доступ до країн Європи.
«Ми парафували сьогодні угоду, яка справді має на меті допомогти нашим громадянам без перешкод пересуватися в прикордонній смузі. Ми сподіваємось, що невдовзі обидві країни проведуть усі внутрішньодержавні процедури і вже найближчими тижнями ми зможемо підписати ці угоди. Можливо, у присутності керівників наших держав», – заявив Володимир Огризко .
Польські урядові кола неофіційно повідомляють про те, що угоду про спрощений прикордонний рух між Польщею та Україною підпишуть наприкінці цього місяця у Києві прем’єри Юлія Тимошенко та Дональд Туск.
Ускладнень з ратифікацією угоди не передбачають ані у Варшаві, ані в Брюсселі, ані в Києві
Володимир Огризко запевнив, що з українського боку не буде перешкод ратифікації документу. Кабмін може схвалити цей закон через тиждень-два, констатував український міністр.
Також Радослав Сікорський не передбачає ускладнень з ратифікацією угоди ані в польському Сеймі, ані в Єврокомісії.
«Нинішня угода — це черговий факт, що засвідчує міцну дружбу та стратегічне партнерство між нашими країнами та народами, які єднає історія, однак в основному єднає спільна європейська перспектива. Польща дивиться на Україну не лише як на сусіда, але як на члена майбутньої європейської та євроатлантичної сім''ї», – заявив польський міністр закордонних справ Радослав Сікорський.
Міністри закордонних справ України та Польщі, які зустрілися втретє упродовж місяця, згодні у тому, що угода про прикордонний рух дозволить збільшити кількість подорожніх, що перетинатимуть державний кордон. Міністри вважають, що треба робити все, щоб уникнути проблем на українсько-польському кордоні, на зразок тих, що виникли під час страйку польських митних служб.
«Незабаром відбудуться консультації, спочатку на рівні міністерств, з приводу спільного контролю на українсько-польському кордоні. Після того вже у Брюсселі відбудеться тристороння зустріч за участю Єврокомісії. За будь-яких обставин ми виступаємо за те, щоб кількість контрольно-пропускних пунктів на кордоні була збільшена. На порядку денному відкриття від шести до восьми пунктів», – сказав Володимир Огризко.
У Варшаві під час візиту міністр закордонних справ Володимир Огризко зустрівся з Президентом Лехом Качинським та прем''єром Дональдом Туском.