На Херсонщині почав працювати центр із розшуку осіб, зниклих безвісти за особливих обставин. До його складу входять працівники поліції області, зокрема, слідчі, спеціалісти-криміналісти та працівники оперативних підрозділів. До центру можуть звертатися люди, що втратили зв’язок з родичами, які перебували в зоні ведення бойових дій чи на окупованих територіях.
Головне управління Національної поліції у Херсонській області повідомило, що в центрі допоможуть надати інформацію про алгоритм та порядок дій рідних із пошуку зниклих безвісти, подати заяву про безвісне зникнення, поспілкуватися зі слідчим, який здійснює розслідування у кримінальному провадженні за фактом зникнення особи.
Також людям допоможуть з’ясувати стан здійснення розшуку зниклих та роз'яснити, як надати біологічні зразки (ДНК) для проведення молекулярно-генетичної експертизи.
За даними Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Дмитра Лубінця, в Україні від початку повномасштабного вторгнення перебували у розшуку понад 52 тисячі людей, серед них більше 3-х з половиною тисяч – це діти. Зниклими за особливих обставин вважаються близько 37 тисяч осіб. Про такі дані Омбудсмен повідомив у кінці травня цього року.
Скільки людей зникли безвісти на Херсонщині через війну? За яких обставин люди зникають найчастіше, що розповідають їхні родичі? Як проводять пошуки зниклих безвісти за особливих обставин, в яких випадках вдається встановити їхнє місцеперебування?
Ці та інші актуальні питання в проєкті «Новини Приазов’я» обговорює ведучий Олександр Янковський.
Форум