Газета “Frankfurter Allgemeine Zeitung” доходить такого висновку: «Москва не буде дружнім, надійним, нескладним партнером, як на неї багато хто дивиться в Німеччині. У „керованій демократії“ Володимира Путіна бажання продемонструвати політичну силу є не меншим, ніж потреба в співпраці. Путін намагається використати в своїх інтересах відносну слабкість Америки. Але Росія сама собі перекриває шлях, повертаючись до авторитарних форм правління й проводячи безцеремонну зовнішню й енергетичну політику. Якщо Путін хоче стати надійним партнером Заходу, тоді театр, який він влаштував у Мюнхені, був досить дивним способом привернути до себе увагу», — коментує газета „Frankfurter Allgemeine Zeitung”.
Газета “Süddeutsche Zeitung” дотримується такої думки: «Росія претендує посісти місце в першому ряду і має для цього досить вагомі аргументи, якщо врахувати її атомну силу, її розміри та багаті поклади нафти й газу. Ще один аргумент створюють самі США за допомогою своєї катастрофічної політики щодо Іраку. Оскільки таким чином рівень довіри до Заходу падає, Путін вирішив використати шанс постати як потужний представник тих країн і народів, які засумнівалися в доречності західної політики. Російський президент розкрив свої карти. Європа й Америка тепер знають, де себе бачить Росія», — зауважує газета “Süddeutsche Zeitung”.
Матеріали до теми:
Чи повертається двополярний устрій світу і яке місце має посісти в цьому устрої Україна? Чому Путін розкритикував американців у Мюнхені? Берлінський професор і публіцист Богдан Осадчук: «Від однієї промови Путіна світ не змінився. А Ющенко в Мюнхені виступив банально і нудно». «Ідеологія Кремля: «той хто зачепить наших, і дня не проживе», каже колишній радник російського президента. Європейці і росіяни критикують військові плани США.